prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvky: 115
Registrován: 26 lis 2011 11:58

prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod CaseMXU » 13 pro 2011 13:32

Ahoj,chtěl bych se zeptat jak je to s prodejem vypěstovaných vánočních stromků.Tedy odkupuje je někdo (něaká firma) nebo si musíš prodej zařídit "soukromě"(např.svůj vlastní prodejní stánek) :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 14 pro 2011 07:58

Sám jsis odpověděl.
Jinak spoléhat se na velkoodběratele je ta nejhorší varianta a nejrychlejší cesta k žebrácké holi a to platí u všeho.Každý velkoodběratel by to chtěl od tebe nejlépe zadarmo a ještě aby jsi platil dopravu a jiné jejich vymyšlenosti.
Nejlepší je co si sám vypěstuješ,tak si i prodat,jinak zemědělství bude pořád tam kde je.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 115
Registrován: 26 lis 2011 11:58

Re: prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod CaseMXU » 14 pro 2011 10:57

díky za odpověď

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 15 pro 2011 12:34

Já paradoxně řeším opačný problém,mám kde pěstovat,mám kde prodat,ale na úřadě sedí lidé,kteří mi z osobních důvodů hážou takové klacky pod nohy,že je to prostě neprůchozí a jen čekají na každou moji chybu,aby mne mohli zkouhnout.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod bold » 15 pro 2011 12:46

tak to znám taky, mně háže klacky pod nohy obec, MZE zatím pomáhá.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1
Registrován: 17 bře 2012 20:40

Re: prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod modřin » 17 bře 2012 20:46

Dobrý den,zkouším také pěstovat nějaké stromky,zajímalo by mne jak máte ošetřeno,dokazování vlastnictví těchto stromků,pro případnou kontrolu ,pokud je vezete na prodej? děkuji za odpověď ,Standa
www.tropichukvaldy.cz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 18 bře 2012 10:06

No já bych se na to díval z druhé strany,ty nemusíš dokazovat nic,oni jsou povinni ti dokázat opak,pokud by tě chtěli něčím obvinit.Akorát jim můžeš říct,že jsou z tvého pozemku a můžou si jít zkontrolovat odříznuté pařezy.Takhle to vidím já.To samé se může týkat i jiného zboží,třeba brambory,zelí,obilí a jiné vypěstované komodity.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod farmářJH » 18 bře 2012 10:57

přesně tak. Doklad o původu vystavuje kdo? pěstitel, takže ty.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 28
Registrován: 28 črc 2011 20:28

Re: prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod zetorzhor » 20 bře 2012 11:53

Tak, tak, s tím dokladem to sedí. Akorát stále nechápu jak do mého pěstování ván. stromků můžou zasahovat ouřadové, potažmo stát či obec :?: Samozřejmě budu rád když to tak nadále zůstane :D . A k tomu prodeji. Nejlepší asi je začít na menší ploše s menším počtem který si pokud možno sám prodám. Získám tak jednak zkušenosti s prodejem i pěstováním, odhad kolik jsem schopen a za kolik prodat a zároveň když dám dobrou cenu a mám pěkné stromky získám i zákazníky kteří když jsou spokojeni přijdou zas. A to je pro malopěstitele to nejdůležitější. Jinak musíte prodávat překupníkům. Ale třeba letost mě lezli sami až na plantáž protože jich jinde dost vymrzlo a nabízeli takovou cenu že jsem jim to měl prodat všechno. Protože letos prodej tak o třetinu menší než normálně a to jen díky právě těm lidem kteří jsou zvyklí kupovat ode mne. Dodávám že stříbrňák jsem prodával za 300 a bor černý za 400 kč, jednotná cena na všechny velikosti včetně zabalení.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 20 bře 2012 14:35

To je moc pěkná cena,u nás před supermarketem prodávali za cenu 2-3x větší a byly to škaredé pometla.

Divil by jses,ale ouřadové si hrají na pány a mnohdy zákony a paragrafy překrucují ve svůj prospěch,zneužívají proti obyčejným lidem a pak se musíš bránit i právní cestou.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 33
Registrován: 22 čer 2012 21:25
Bydliště: Pardubický kraj-Ústí nad Orlicí- Řetová

Re: prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod xvirusx » 27 lis 2012 23:51

Zdravím vás, Když už zde je tohle téma tak se zeptám.

Co je třeba pro prodej stromků?

Jsem normální člověk zaměstnaný takže ne žádný podnikatel ke svému statku mám pole a lesy a jelikož v lese potřebuji udělat prořezávku 10-15 let starý les) dělám si sám v lese. Tak mě napadlo proč bych to tam měl nechat hnít a nebo to vše prohnat štěpkovačem na topení. A říkal jsem si že bych něco zkusil prodat. A tak by mě zajímalo co je třeba za papíry a povolení k tomu abych neměl nějaký průser že prodávám bez povolení a tak dále. Abych neprodal dejme tomu stromky za 10 000kč (nevím kolik bych jich vybral aby za něco stáli z té prořezávky a jaká by byla poptávka) A pak ve výsledku neplatil třeba 50 000pokutu za to že nemám nějaký blbí papír. Jestli se mě to vůbec vyplatí nebo to mám pomlátit a nechat shnít a co stihnu narvat do štěpkovače. :) I když bych měl prodávat stromky dejme tomu jeden za 200kč tak lepší nějaká koruna než nic. :D
Zetor 4011

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod bold » 28 lis 2012 08:30

xvirusx píše:Zdravím vás, Když už zde je tohle téma tak se zeptám.

Co je třeba pro prodej stromků?

Jsem normální člověk zaměstnaný takže ne žádný podnikatel ke svému statku mám pole a lesy a jelikož v lese potřebuji udělat prořezávku 10-15 let starý les) dělám si sám v lese. Tak mě napadlo proč bych to tam měl nechat hnít a nebo to vše prohnat štěpkovačem na topení. A říkal jsem si že bych něco zkusil prodat. A tak by mě zajímalo co je třeba za papíry a povolení k tomu abych neměl nějaký průser že prodávám bez povolení a tak dále. Abych neprodal dejme tomu stromky za 10 000kč (nevím kolik bych jich vybral aby za něco stáli z té prořezávky a jaká by byla poptávka) A pak ve výsledku neplatil třeba 50 000pokutu za to že nemám nějaký blbí papír. Jestli se mě to vůbec vyplatí nebo to mám pomlátit a nechat shnít a co stihnu narvat do štěpkovače. :) I když bych měl prodávat stromky dejme tomu jeden za 200kč tak lepší nějaká koruna než nic. :D

problémem naší legislativy je prokázání úmyslu, tudíž prořezat, prodat, zdanit! a hotovo. Když přijde nějaký dobrák tak prodáváš svoje a nevíš, výtky odkývat, přislíbit nápravu a fertik.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 33
Registrován: 22 čer 2012 21:25
Bydliště: Pardubický kraj-Ústí nad Orlicí- Řetová

Re: prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod xvirusx » 28 lis 2012 08:37

bold píše:
xvirusx píše:Zdravím vás, Když už zde je tohle téma tak se zeptám.

Co je třeba pro prodej stromků?

Jsem normální člověk zaměstnaný takže ne žádný podnikatel ke svému statku mám pole a lesy a jelikož v lese potřebuji udělat prořezávku 10-15 let starý les) dělám si sám v lese. Tak mě napadlo proč bych to tam měl nechat hnít a nebo to vše prohnat štěpkovačem na topení. A říkal jsem si že bych něco zkusil prodat. A tak by mě zajímalo co je třeba za papíry a povolení k tomu abych neměl nějaký průser že prodávám bez povolení a tak dále. Abych neprodal dejme tomu stromky za 10 000kč (nevím kolik bych jich vybral aby za něco stáli z té prořezávky a jaká by byla poptávka) A pak ve výsledku neplatil třeba 50 000pokutu za to že nemám nějaký blbí papír. Jestli se mě to vůbec vyplatí nebo to mám pomlátit a nechat shnít a co stihnu narvat do štěpkovače. :) I když bych měl prodávat stromky dejme tomu jeden za 200kč tak lepší nějaká koruna než nic. :D

problémem naší legislativy je prokázání úmyslu, tudíž prořezat, prodat, zdanit! a hotovo. Když přijde nějaký dobrák tak prodáváš svoje a nevíš, výtky odkývat, přislíbit nápravu a fertik.


Moc to nechápu, v čem je problém. Ani jsem nepochopil jestli mě něco mohou či ne :) A když bych to měl prodávat tady na vesnici nebo v okolních tak se mě to ani nevyplatí nejlepší by bylo zajet do města na náměstí a tam prodávat kde je plno lidí a shání na vánoce všelijaké hlouposti. Čímž ale zase vzniká větši riziko návštěvy policajtů a podobných lidí co by se zajímali. O prokázání že to je z mého lesa strach nemám. to jim dám klidně číslo parcely a at si to zajedou ověřit (chtěl bych je vidět jak oni by se dostali tak daleko s jejich auty když sám s traktorem tam sotva projedu jaké tam jsou cesty)
Zetor 4011

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod bold » 28 lis 2012 14:08

nejrozumnější je to prodat nějakému překupníkovi, dáš mu potvrzení že je to z tvého lesa a fertik.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 33
Registrován: 22 čer 2012 21:25
Bydliště: Pardubický kraj-Ústí nad Orlicí- Řetová

Re: prodej vypěstovaných vánočních stromků

Příspěvekod xvirusx » 28 lis 2012 14:23

A ten mě za to dá dejme tomu 150 a sám to prodá za 300 že? či dokonce i více. Natož kde pak nějakého sehnat je ještě otázkou aby vzal nějaké množství, ale je zase pravdou že do toho můžeš naházet i koštata a dostaneš za to peníze. :) Ale zase je pravdou někde lítat sám to prodávat a čekat jestli někdo koupí či ne, jet třeba 2x nebo 5x do města a čekat na nějakého kolemjdoucího aby to vzal (protože má ruce plné jiného) tak je také asi nic moc. Kdežto z lesa bych to vzal domů a on by si to odemě koupil při jednom. :)

Jinak když jsme u překupníků tak kolik se prodávali jim asi tak stromky v předešlých letech? má někdo zkušenosti s nimi?
Zetor 4011

Zpět na Ostatní kolem rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník