cena a produkcia silaze

Příspěvky: 7
Registrován: 22 led 2012 14:17

cena a produkcia silaze

Příspěvekod rammsteiner » 19 bře 2012 19:49

Dobry den.
Prepacte ze zakladam novu temu, viem ze sa tu o tom uz niekde pisalo medzi riadkami, ale nemozem to najst. zacinam ako skoro Ing robit okolo bioplynu a veci okolo toho a chcem sa tu profesionalov spytat na par veci. Nechcem aby ste ma tu brali ako vychytraleho, moj nazor na bioplyn je asi taky, ze je to neeticka vec nechat zhnit potraviny a robit plyn, nakolko polnohospodarstvo a traktory su moj konicek. lenze doba je taka, ze o energetike rozhoduju absolutni magori a clovek sa musi niekde uchytit.
Moja prva otazka by bola, s akymi vynosmi silaze z ha sa hospodari a da sa pocitat?? jasne, ze ide o taku nejaku energeticku silaz, cize urcite to nebudu zazraky.
a druha otazka je, ci sa za 25 -29 eur da vyrobit tona silaze polnohospodarovi, ktoreho by to zivilo a ci by mal z toho zisk. ten zisk myslim tym sposobom, ze ci by to bolo pre neho zaujimave a rentabilne, cize ci by do toho isiel. Ten cenovy rozsah 25-29 je ratany v analyzach aj s dopravou, je mi jasne, ze ta traktorova doprava je realna v okruhu max 10 km, viac by urcite maly polnohospodar nejazdil.
Neberte prosim tieto moje otazky ako nejaku snahu o prieskum, ze akym sposobom stlacit polnohospodarov co najnizsie. Za odpovede vam dakujem

Příspěvky: 7
Registrován: 22 led 2012 14:17

Re: cena a produkcia silaze

Příspěvekod rammsteiner » 23 bře 2012 22:33

Dobrý den
páni farmári, ozaj sa nikto nezaoberal nejakym ekonomickym prepoctom pri vyrobe silaze? aspon orientacne hodnoty by som vas poprosil. Pekny vecer prajem

Zpět na Ostatní kolem rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník