mačkač obilí

Příspěvky: 5
Registrován: 04 dub 2011 13:08

mačkač obilí

Příspěvekod zentos » 07 led 2015 16:25

Najdu tady někoho kdo má taky špatnou zkušenost s mačkačem obilí od pana Štose ?
Je mi divný, že jich prodal stovky a tvrdí že s nimi není problém, že jsem vyjímka. Přitom ten s 2,2 kW motorem je podle mý zkušenosti nefunkční mašina. Už poněkolikátý se mi stalo, že si neseženu reference v domnění, že se nemůže prodávat nedomyšlený až nefunkční stroj. Mělo mě varovat, že ostatní mačkače mají o kW vyšší příkon. Ale stačil by mi bohatě deklarovaný výkon typu 2,2 kW. Jenže motor 2,2 kW zvládne tak málo obilí, že hradítko musí být tak přivřený, že oves tudy nepropadá. A když ho otevřu trochu víc, mačkám směs a přijde tam mezi ovsem víc pšenice nebo ječmene, mačkač to nezvládne a buď začnou klouzat řemeny nebo vypadne zátěžák.
Dal jsem si tam 3 kW s menšíma otáčkama, aby to mělo klidnější chod, člověk u toho neohluchnul :-) a jsem už celkem spokojenej. Jsme ale zvědavej jak dlouho ty řemínky nebo ložiska, protože to musí být přešponovaný vydrží. Protože 10 mm klíňáky na mačkači ??!!
Nechal jsem si ho, protože dělá lepší práci než polskej a má podle mě lepší systém mačkání i seřizování. A oproti Neueru a podobným je cena poloviční. Takže si prostě asi musím říkat "co bych za ty peníze chtěl".

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: mačkač obilí

Příspěvekod tomous » 07 led 2015 17:12

No já mám jeho mačkač s 3kw motorem už asi 12 let. VŠE je původní a na kvalitu mačkání si nemůžu stěžovat. Ročně jsem dělal 400q poslední 2 roky tak kolem 300q. Takže za mě palec nahoru. Jestli nevěříš dojeď se podívat. Jsem kousek od Bystřice n.P.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: mačkač obilí

Příspěvekod medulin » 07 led 2015 17:30

Já mám taky štose (3kw) dvě sezony, děláme 2q každý den - ječmen tritikale a lupina. Hradítko otevírám na max. Pouze někdy zlobí vypínač jinak oproti předchozímu z agra přelouč nebe a dudy.

Příspěvky: 5
Registrován: 07 led 2015 22:17

Re: mačkač obilí

Příspěvekod bourák » 07 led 2015 22:22

Mám taky tento typ mačkače,3kw, od roku 2001 ,mačkáme oves,kukuřici,pšenici , ječmen 2,5q a za ty roky jsem akorát vyměnil 2x vypínač ale čeká mne výměna válců ,celková spokojenost.

Příspěvky: 5
Registrován: 04 dub 2011 13:08

Re: mačkač obilí

Příspěvekod zentos » 11 led 2015 22:01

To věřím, že s 3 kW jste spokojený. Ptal jsem se na 2,2 kW. Uváděným výkonem 6 q/hod by mi bohatě stačil a nechtěl jsem aby mi běhal zbytečně naprázdno, když chodím pro obilí nebo ze sýpky dolů k mačkači a válce se tloukly. Jejich životnosti to určitě nesvědčí a navíc to dělá hroznej randál.
Jenže prostě oves při hradítku přivřeným tak, aby to mačkač vzal /i při přidání zátěžáku/ do něj nepadá a při víc otevřeným hradítku, to tam při začátku nasýpání nebo jiným obilí /míchám si to nahoře na sýpce a sypu rourou do mačkače/ mačkač zahltí.
Navíc stačí po vypnutí pár zrníček mezi válci a už se mačkač nerozběhne. Pokaždé se prý musí zavírat hradítko a to má přitom tak mizerný úchyt :-( Teď při 3 kW s rozběhem při troše zrní není problém.
Pan Štos mi na to řekl, že s nahým ovsem nemá zkušenost, což za ty dlouhý roky jeho praxe to nechápu...
Měl by upozornit na to, že mačkač 2,2 kW není určený na mačkání nahého ovsa ve směsi s jinými zrninami a že vyžaduje dobře sypný materiál, tzn. i s minimem nečistot.

Zpět na Ostatní kolem rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník