Počítadlo motohodin na traktoru domácí výroby

Pravidla fóra
Vše ohledně oprav a úprav traktorů Zetor piště, prosím, do fóra Opravy, úpravy - Zetor, v sekci Dílna.
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2012 12:14

Počítadlo motohodin na traktoru domácí výroby

Příspěvekod dejva105 » 29 pro 2012 12:17

Mám traktor domácí výroby s motorem z AVIE. Chtěl bych tam dát počítadlo motohodin.
Našel jsem tohleto: http://www.super-ctyrkolky.cz/pocitadlo ... f8af1d1826
Ale je určeno pouze pro benzínové motory...
Jakým způsobem je to možno měřit u naftových? A nemá někdo typ na nějaké to počítadlo?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Počítadlo motohodin na traktoru domácí výroby

Příspěvekod bold » 29 pro 2012 12:29

jak přesné potřebuješ? většinou se bere náhon od vačky, nevím jestli je na to zrovna tvůj motor nachystaný. Jde to taky provést obyčejným el počítadlem které se zapojí na svorku která je pod napětím při běhu mutoru..
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2012 12:14

Re: Počítadlo motohodin na traktoru domácí výroby

Příspěvekod dejva105 » 29 pro 2012 12:32

No o přesnost asi moc nejde. Chci to tam hlavně proto, abych měl trošku představu co a jak :)
Jestli mi poradíš, jak to udělat přes to počítadlo, tak si myslím, že to bude stačit...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Počítadlo motohodin na traktoru domácí výroby

Příspěvekod bold » 29 pro 2012 12:57

http://www.flajzar.cz/mereni-casu-otace ... dnikem.htm
tohle je univerzál,nevím jestli počítá ale jsou určitě varianty s počítáním (pamětí) potřebuješ však nějaký zdroj impulzů které to bude počítat. Pak to lze vyřešit opravdu počítadlem které počítá při přívodu napětí, zapojíš na svorku 15nebo 54. a máš to. Další varianta je mechanická, zjistit jestli je nějaký vývod (bývá od vačky) a dodělat lanko a otáčkoměr s počítadlem.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Počítadlo motohodin na traktoru domácí výroby

Příspěvekod slava » 29 pro 2012 13:07

tohle je primo na diesel http://www.marine4u.cz/index.php?main_p ... 04244bb4a0
ale nevim jestli to ma nejake cidlo nebo to bere informace z dobijeni zkusil bych se poptat ve stavebnich strojich pocitadla jsou i na vibracnich valcich a deskach s diselovyma matorama

Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2012 12:14

Re: Počítadlo motohodin na traktoru domácí výroby

Příspěvekod dejva105 » 29 pro 2012 13:35

bold: To, co jsi mi poslal je elektronický otáčkoměr, ne?
Vím, že na Avii se dá připojit otáčkoměr na výstup G na alternátoru. Tento alternátor jsem ale zatím nesehnal, ale seženu ho.
Pokud teda budu mít zapojený ten el. otáčkoměr z toho výstupu G, tak si budu moct tam připojit i toto: http://www.inmoto.cz/motominder-meric-motohodin- počítadlo motohodin?
Naposledy upravil dejva105 dne 29 pro 2012 18:37, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Počítadlo motohodin na traktoru domácí výroby

Příspěvekod bold » 29 pro 2012 17:18

odkaz mně nejde, ale skus tohle http://www.conrad.cz/pocitadlo-provozni ... dc.k109414
a připojit ke svorce 15, nebo 54, prostě tak aby tam bylo napětí když běží motor.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2012 12:14

Re: Počítadlo motohodin na traktoru domácí výroby

Příspěvekod dejva105 » 29 pro 2012 18:38

Odkaz jsem opravil, ale je to asi jedno, který použiju.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Počítadlo motohodin na traktoru domácí výroby

Příspěvekod bold » 29 pro 2012 19:21

jak funguje ten "tvůj" není to náhodou snímač pulzů?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2012 12:14

Re: Počítadlo motohodin na traktoru domácí výroby

Příspěvekod dejva105 » 29 pro 2012 20:01

Aha, tak to nevím :( :D
no já stejně vzhledem k ceně vezmu ten tvůj, co jsi mi poradil :)

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Počítadlo motohodin na traktoru domácí výroby

Příspěvekod slava » 29 pro 2012 22:27

pocitadlo provoznich hodin nepocita motohodiny ale pocita cas po ktery je zapnut klicek respektive doba napajeni pocitadla ostatni odkazy pocitadel jsou na zazehove motory kde se snimaji impulzy z kabelu svicky na diesel musi mit cidlo nebo snimac ale pro potrebu vymeny oleje muze stacit jen pocitat hodiny zapnuti take by slo udelat rychlomer na jizdni kolo kde by se dal magnet ne setrvacnik nebo remenici a po zkalibrovani by ujete kilometry mohly predstavovat moto hodiny

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Počítadlo motohodin na traktoru domácí výroby

Příspěvekod bold » 30 pro 2012 11:43

ono jde předělat i ten počítač pulzů, je potřeba ale dodat nějaký zdoj pulzů. (přerušovač, mag.snímač. a pod) jednodužší je ovšem vzít normální počítadlo na zapnutý klíček. popřípadě lze udělat relé, které sepne při překročení 13,5voltu (při běhu motoru je tam nějakých 14,4)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Počítadlo motohodin na traktoru domácí výroby

Příspěvekod lukasbranka1 » 05 led 2013 15:42

zadny s novych stroju nepocita motohodiny ale provozni hodiny ti chytrejsi dobu chodu motoru ti horsi dobu zapleho klicku
skutecne mth pocital Zetor to je pocet otacek klikoveho hridele pri strenich otackach motoru vim ze Zetor mel 1 MTH 92000 otacky kliky
neresil bych presne mth staci doba zapleho kicku je to jednoduche a funkcni proc si komplikovat zivot pro predstavu o mth naprosto dostacujici
postavit presne pocitadlo nebude zadna sranda spracovani hodnoty otacek s nejakeho halova senzoru na skutecne mth uz musi delat nejaka jednotka ktere se rekne kolik pulzu je jedna otacka a kolik otacek je 1mth a nevi kolik je takhle schopnych lidi ale reseni urcite eksisuje http://www.motec.com/home tady jsou presne ty chytre krabicky ktere tyhle veci umi ale stoji balik penez

Zpět na Opravy, práce na strojích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník