Zapojení dvouokruhových brzd

Pravidla fóra
Vše ohledně oprav a úprav traktorů Zetor piště, prosím, do fóra Opravy, úpravy - Zetor, v sekci Dílna.
Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Zapojení dvouokruhových brzd

Příspěvekod roman7711 » 21 bře 2015 23:45

Ale to tak prostě je. Kamarád měl pumu 195 a ukazoval mi jak debilně se u Pumy nastavuje průtok oleje a nejsmutnější je na tom to, že když traktor zastaví a vypne klíček, znovu nastartuje tak se mu to všechno vymaže, to já neznám, já si to u tkaktoru uplně jednoduše nastavím a dokud to nepřanastavím tak to tam mám, stejně jako souvraťový systém. Teď už tu Pumu prodal tak má pokoj, taky si s ní užil než přišel na to proč mu nepruží přední náprava. Musel si na to přijít sám, jelikož servis si s tím nevěl rady.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Zapojení dvouokruhových brzd

Příspěvekod roman7711 » 21 bře 2015 23:47

Já se vůbec nahádám a hádat se nechci, jen ti píšu jaké mám zkušenosti s traktory Case.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: Zapojení dvouokruhových brzd

Příspěvekod libor » 21 bře 2015 23:51

tak s pumou jezdim taky ano bez monitoru je to jiné s monitorem je to jednoduší a to že se to po vypnutí motoru přenastaví to plyne s vaší nevědomosti a o tom to je po nastavení stačí zamknout a je to tam na vždy hold chce to umět a ne pomlouvat napřed měř a pak řeš neznalost neomlouvá a chce se to učit a ne všechno pomlouvat

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Zapojení dvouokruhových brzd

Příspěvekod roman7711 » 21 bře 2015 23:55

Ono to bude spíš servisem, jelikož byl traktor z neměcka a nebyli mu schopni dodat český návod.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: Zapojení dvouokruhových brzd

Příspěvekod libor » 21 bře 2015 23:59

no a jsme u toho chce se to zeptat a pokud já bych sedl do Johna tak bez vysvětlení toho moc neudělám. ale pokud ti to nevysvětlí i když i
školení pracovníci nevědí vše.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Zapojení dvouokruhových brzd

Příspěvekod roman7711 » 22 bře 2015 00:04

Já ti zapoměl napsat, že ten servis právě nic nevěděl.

Příspěvky: 51
Registrován: 07 říj 2012 13:52
Bydliště: Ivančicko

Re: Zapojení dvouokruhových brzd

Příspěvekod kolda91 » 05 čer 2023 18:40

Zdravím pánové,
jdu si pro radu ohledně dvouokruhových brzd. Koupil jsem autovlek který delší dobu stál, ale jinak v dobrém stavu. Jelikož na něm byly staré koncovky, dovezl jsem ho zapojen pouze na červenou hadici na jednookruh. Pak jsem se dal do oprav a začal výměnou koncovek, aby šlo zapojit na dvouokruh, jenže problém byl v tom, že po zabrždění neodfoukne a brzdy zůstávají zabržděné. Tak jsem se jal vyměnit rozvaděče na vzduchojemech za repas. Ani po tomhle nic. Vyměnil jsem i zátěžáky a taktéž nic.
Po tom všem jsem zapojil kolegův autovlek se stejnými vzduchojemy, válci a stejnými rozvody vzduchu a světe div se, ten funguje normálně, a to i s poloviční spotřebou vzduchu na zabrždění. Kolegův 0,5bar a můj 1bar.
Po tomto všem jsem to zase zpět přehodil na červenou jednookruh, protože si už nevím rady.
Nějaký typ, co by to mohlo dělat? A že to neodfoukne, je pro mě rada k nezaplacení, protože to vím.
„Národ, který ničí půdu, ničí sebe.“ Franklin D. Roosevelt

Příspěvky: 36
Registrován: 24 pro 2014 01:14

Re: Zapojení dvouokruhových brzd

Příspěvekod tuner » 26 čer 2023 22:38

hybe se ti kulička v tom T nad zatezakem?

Příspěvky: 51
Registrován: 07 říj 2012 13:52
Bydliště: Ivančicko

Re: Zapojení dvouokruhových brzd

Příspěvekod kolda91 » 27 čer 2023 21:30

Ta se hýbe a hýbala se vždy. Když jsem dával repasované zátěžáky, tak jsem ji obstříhl silikonovým olejem.
„Národ, který ničí půdu, ničí sebe.“ Franklin D. Roosevelt

Předchozí

Zpět na Opravy, práce na strojích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník