provozní brzdy 6718

Pravidla fóra
Vše ohledně oprav a úprav traktorů Zetor piště, prosím, do fóra Opravy, úpravy - Zetor, v sekci Dílna.
Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2008 14:15

provozní brzdy 6718

Příspěvekod psps1 » 19 kvě 2013 07:48

Múže mi někdo poradit v čem by mohl být problém s brzdami ? po opravě (před opravou to nedrzdilo skoro vůbec) stroje (nové paky, prasátka) při rozpojených pedálech mi brzdí pravé kolo tak že pedál jde lehce a skorem hned brzdí až blokuje, levé brzddí taky ale pedál se musí sešlapovat velice silně a brzdí o něco déle, brzdy jsem odvzdušnoval několikrát a vzduch tam není....při spojených to stojí skoro hned ale jde k pravé straně,musím s tím na technickou.....chlapi prosím o radu kde co hledat, kde by mohl být prolém, dík

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: provozní brzdy 6718

Příspěvekod bold » 19 kvě 2013 12:06

bubny přetočené? čepy na paknách nové?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2008 14:15

Re: provozní brzdy 6718

Příspěvekod psps1 » 19 kvě 2013 13:24

mechanicky to snad je ok, vypadá to spíše na problém v hydrookruhu.....nevím jestli válec brzdy, nebo vyrovnávač mezi levou a pravou stranou....jen ten levý pedál jde strašně ztuha - velký odpor...., jo někdy zůstávají svítit brzdový světla ikdyž je pedál volný, ale když do něj znova ťuknu tak je to ok, když to odvzdušním tak při povolení odvzdušnováku je krok pedálu mechanicky ok....,pak po zavření odvzdušňováku jsou slyšet pakny jak na buben dosedají a rozvírá se to, po uvolnění pedálu se brzda uvolní bez problémů,nevisí,neseká se....to všechno jo, jen se musí na pedál dost silně šlapat.... pokud to tvrdě sešlápnu tak nakonec to zablokuje kolo a traktor ještě kousek jede po gumě....zkoušel jsem to pod kopec, ale moc rozjet to taky nemohu, dole je hlavní silnice s velkým provozem a kdy to nevyšlo....radši ani nemyslet... nebejt tý technický, tak to není závoďák ale...

Příspěvky: 279
Registrován: 02 črc 2011 11:02
Bydliště: Damětice 3

Re: provozní brzdy 6718

Příspěvekod frturek1 » 21 kvě 2013 14:24

tak to je divny, kdyby ten odpor tech pedalu byl obracene tak bych rek ze je to tim ze pravej pedal navic ovlada brzdic privesu tam by moch bejt ten vetsi odpor a kdyz to tahne do prava tak to pravy brzdi vic tak co zkusit seridit krok u brzdovej valecku na ty tyčce od pedalu bud pravej povolit nebo levej pritahnout?

Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2008 14:15

Re: provozní brzdy 6718

Příspěvekod psps1 » 24 kvě 2013 19:24

nastaveny jsou skoro stejně, nicméně je zkusím....protože ale někdy zůstává svítit brzda mám podezření že ve vyrovnávači mezi pravou a levou stranou je tlak který po uvolnění by tam být neměl....takže je možná vadný brzdový válec nebo rozdělovač.....nevím jak odzkoušet rozdělovač zda ve všech variantách funguje OK každopádně je rozdíl mezi spojenými a rozpojenými pedály....

Zpět na Opravy, práce na strojích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník