oprava nádrže na naftu

Pravidla fóra
Vše ohledně oprav a úprav traktorů Zetor piště, prosím, do fóra Opravy, úpravy - Zetor, v sekci Dílna.
Uživatelský avatar
Příspěvky: 100
Registrován: 03 dub 2006 18:03

oprava nádrže na naftu

Příspěvekod lukas....1 » 15 led 2014 23:04

Zdravim pánové. Má tady někdo zkušenost s opravou plechové naftové nádrže, která zevnitř začala reznout? Dělali jste opravu sami nebo jste to někam vezli? Jaký byl případně způsob opravy a kolik to přibližně stálo? Tento problém aktuálně řeším u bagru. Oloupaná rez z nádrže mi ucpává přívod nafty... :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: oprava nádrže na naftu

Příspěvekod bold » 16 led 2014 09:58

Já to dělal tak že jsem dobře propral kamenou drť nasypal trochu do nádrže (cca 2kg) A protřepal (nejlépe na nějakém vybračním stole) Pak vysypat a vypláchnout, nechat vyschnout a když tak ošetřit nějakou barvou (já nedělal- nafta je mastná) Záleží ovšem jak je ta nádrž veliká a jak je členitá.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: oprava nádrže na naftu

Příspěvekod slava » 16 led 2014 11:24

ja jsem cistil nadrz podobne nasypal jsem do ni rozdrcene sklenene lahve be tech jemnych kousku ty jsem oddelil pres sito a nalil horkou naredenou kyselinu citronovou nadrz jsem mel povesenou abych sni mohl snadno trepat tu citronku jsem tam nechal az do druheho dne pak jsem ji vysusil jeste pro jistotu vyplachl redidlem a vylil dvouslozkovou epoxydovou barvou ten traktor uz nemam takze nemuzu posoudit jak to ted vypada al po asi 6 letech provozu byl nater netknuty

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: oprava nádrže na naftu

Příspěvekod neznalek » 16 led 2014 12:26

Na nádrž byl dobrý písek ( třeba do pískovačky nebo filtračního zařízení), na Jawe sem pak používal malé ložiskové kuličky, trvalo to dele, ale nemusel sem se obávat, že tam nekde zustanou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 100
Registrován: 03 dub 2006 18:03

Re: oprava nádrže na naftu

Příspěvekod lukas....1 » 16 led 2014 16:02

Já to právě řeším na pásáku JCB. Tam je nádrž na 350l nafty. Nějak si dost dobře nedovedu představit s tím rukama třást aby to mělo dostatečný účinek. Bude těžká jak bejk...

Příspěvky: 102
Registrován: 09 led 2014 22:57

Re: oprava nádrže na naftu

Příspěvekod nabocklish » 25 bře 2014 10:59

Pokud by jsi to ještě neměl vyčištěné (jakože asi ano), tak mi dej vědět. Děláme to.

Zpět na Opravy, práce na strojích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků