hydraulika

Pravidla fóra
Vše ohledně oprav a úprav traktorů Zetor piště, prosím, do fóra Opravy, úpravy - Zetor, v sekci Dílna.
Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2011 23:01

hydraulika

Příspěvekod sep » 22 led 2014 23:37

Dobrý den postavil jsem si vyvážečku a mám na ní 500vku nakladač který je honěn náhonem z traktoru, protože mám v plánu osadit traktor třeboňským navijákem, nebudu mít volný náhon, tak mně napadlo, že bych místo toho náhonu dal hydromotor a honil to olejem z traktoru .Jen nevím jaký hydromotor tam dát?Má stím někdo skušenost?Podotýkám že nemohu pustit olej z traktoru rovnou do rozvaděčů protože otoč prochází primo olejovou nádrží a jsou tam nějaké úniky oleje .Teď to nevadí, ale kdybych to zapojil primo z traktou ubýval by olej z převodovky a v nádrži u nakladače by přibýval.Poradíte někdo?????

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: hydraulika

Příspěvekod bold » 23 led 2014 08:42

sep píše:Dobrý den postavil jsem si vyvážečku a mám na ní 500vku nakladač který je honěn náhonem z traktoru, protože mám v plánu osadit traktor třeboňským navijákem, nebudu mít volný náhon, tak mně napadlo, že bych místo toho náhonu dal hydromotor a honil to olejem z traktoru .Jen nevím jaký hydromotor tam dát?Má stím někdo skušenost?Podotýkám že nemohu pustit olej z traktoru rovnou do rozvaděčů protože otoč prochází primo olejovou nádrží a jsou tam nějaké úniky oleje .Teď to nevadí, ale kdybych to zapojil primo z traktou ubýval by olej z převodovky a v nádrži u nakladače by přibýval.Poradíte někdo?????

co chceš pohánět olejem z traktoru, naviják nebo nakladač?
P.S. Ani jedno není dobrý nápad.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: hydraulika

Příspěvekod Mr.Equable » 23 led 2014 10:26

A budeš používat vždy obě věci najednou? Jak naviják tak nakladač? Jedině sehnat ten hydromotor a dát ho jako pohon nakladače, místo kardanu. To by možná mohlo fungovat.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2011 23:01

Re: hydraulika

Příspěvekod sep » 23 led 2014 15:48

Mr.Equable píše:A budeš používat vždy obě věci najednou? Jak naviják tak nakladač? Jedině sehnat ten hydromotor a dát ho jako pohon nakladače, místo kardanu. To by možná mohlo fungovat.

Jo to jsem mněl přesně na mysli pohánět nakladač hydromotorem místo kardanu ale jaký hydromotor tam dát?

Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2011 23:01

Re: hydraulika

Příspěvekod sep » 23 led 2014 15:52

bold píše:
sep píše:Dobrý den postavil jsem si vyvážečku a mám na ní 500vku nakladač který je honěn náhonem z traktoru, protože mám v plánu osadit traktor třeboňským navijákem, nebudu mít volný náhon, tak mně napadlo, že bych místo toho náhonu dal hydromotor a honil to olejem z traktoru .Jen nevím jaký hydromotor tam dát?Má stím někdo skušenost?Podotýkám že nemohu pustit olej z traktoru rovnou do rozvaděčů protože otoč prochází primo olejovou nádrží a jsou tam nějaké úniky oleje .Teď to nevadí, ale kdybych to zapojil primo z traktou ubýval by olej z převodovky a v nádrži u nakladače by přibýval.Poradíte někdo?????

co chceš pohánět olejem z traktoru, naviják nebo nakladač?
P.S. Ani jedno není dobrý nápad.

chtěl bych pohánět hydromotorem ten stávající hydromotor místo kardanu.

Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2011 23:01

Re: hydraulika

Příspěvekod sep » 23 led 2014 15:55

Mr.Equable píše:A budeš používat vždy obě věci najednou? Jak naviják tak nakladač? Jedině sehnat ten hydromotor a dát ho jako pohon nakladače, místo kardanu. To by možná mohlo fungovat.

Může se stat že tam rukou nedošáhnu tak bych si tam na táhl lano a přiblížil si ten kus.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: hydraulika

Příspěvekod Mr.Equable » 23 led 2014 17:08

Jakej hydromotor použít? Pokud víš kolik potřebuješ výkonu na pohon nakladače, tak bych asi začal tim. zkusil bych najít nějakýho výrobce a zeptat se u něj jestli něco takovýho výrábí.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: hydraulika

Příspěvekod bold » 23 led 2014 19:24

pánové, viděli jste čerpadlo hydrauliky z UŘ-I? a víte jaké čerpadlo je na 500? jen pouhým porovnáním zjistíte že to fungovat nebude. Spíš bych protáhl hřídel přes převodovku na cerpadlo a dopojil naviják, nebo použil hydraulický okruh 500 na hydromotor navijáku. Ale využít čerpadlo traktoru je nereálné.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: hydraulika

Příspěvekod slava » 23 led 2014 19:32

nepises na jakem je to traktoru pokud to je zetor I UR tak cerpadlo z traktoru nemůže utahnout hydromotor ,který by spolehlive mohl pohanet cerpadlo na nakladaci nestaci litrove resenim by bylo udelat vystup na na cerpadlo ze remenice klikovky jako ma napr. ostrowek a jen propojit hadicema s nakladacem ale to spojeni bych udelal přes zubovou spojku aby se to dalo snadno odpojit

Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2011 23:01

Re: hydraulika

Příspěvekod sep » 23 led 2014 19:44

Mr.Equable píše:Jakej hydromotor použít? Pokud víš kolik potřebuješ výkonu na pohon nakladače, tak bych asi začal tim. zkusil bych najít nějakýho výrobce a zeptat se u něj jestli něco takovýho výrábí.

Jo skusím se zeptat v jihostoji tam je prej vyrábějí

Příspěvky: 5
Registrován: 21 lis 2013 14:26

Re: hydraulika

Příspěvekod Jarda 116 » 23 led 2014 20:10

sep píše:Dobrý den postavil jsem si vyvážečku a mám na ní 500vku nakladač který je honěn náhonem z traktoru, protože mám v plánu osadit traktor třeboňským navijákem, nebudu mít volný náhon, tak mně napadlo, že bych místo toho náhonu dal hydromotor a honil to olejem z traktoru .Jen nevím jaký hydromotor tam dát?Má stím někdo skušenost?Podotýkám že nemohu pustit olej z traktoru rovnou do rozvaděčů protože otoč prochází primo olejovou nádrží a jsou tam nějaké úniky oleje .Teď to nevadí, ale kdybych to zapojil primo z traktou ubýval by olej z převodovky a v nádrži u nakladače by přibýval.Poradíte někdo?????



Dobrý den, já měl Zetor 7245 s vybíračem siláže, ten měl přidělaný hydraulický čerpadlo na vývodový hřídeli, uchycený na konzoli závěsu. Poptejte se, jestli si někdo podobný traktor nepřestavoval a nezůstalo mu doma takové čerpadlo.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: hydraulika

Příspěvekod slava » 23 led 2014 20:46

to mu nepomuze protože bude mit vyvod blokovany tim navijákem sel bych cestou předního vývodového hridele nebo zkusit pripojit pridavne cerpadlo před navijak třeba pomoci retezoveho prevodu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: hydraulika

Příspěvekod neznalek » 23 led 2014 21:02

vyřešil ych to jak píše bold, převodovku s čerpadlem dát normálně na vývod traktoru a z toho pak vytáhnout vývod pro naviják, neměl by to byt vetsi problem v převodovce vystup je...jen ted nevim kolik by tam zbylo prostoru pro kardan...

Příspěvky: 5
Registrován: 21 lis 2013 14:26

Re: hydraulika

Příspěvekod Jarda 116 » 23 led 2014 21:33

slava píše:to mu nepomuze protože bude mit vyvod blokovany tim navijákem sel bych cestou předního vývodového hridele nebo zkusit pripojit pridavne cerpadlo před navijak třeba pomoci retezoveho prevodu

Jde to, stačí předělat naviják taky na hydropohon, jsme přece šikovný :wink:

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: hydraulika

Příspěvekod slava » 23 led 2014 22:15

v tom pripade by bylo ještě lepsi dat tam převodovku ze 750 ta ma dve cerpadla

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: hydraulika

Příspěvekod Mr.Equable » 23 led 2014 23:52

Zatim jsem čerpadlo na mojí 7745 neviděl a doufám, že ještě dlouho neuvidím :) Nemam zkušenosti s pohonem hydromotoru. Jen sem chtěl pomoci radou, jak bylo možné to udělat. Myslel jsem, ale že pohon hydromotoru z traktoru je možné.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: hydraulika

Příspěvekod poulm » 24 led 2014 09:26

Kdysi se dávaly zespod na převodovku u Zetorů 3011 a 4011 takové náhony na pohon boční kosy,možná by to při drobných úpravách mohlo pasovat i na novější UŘ1ky a tím pohonem pohánět nějaký větší hydromotor,třeba z DHáčka atp. Jednou jsem nad tím taky uvažoval,jak jsem měl 69ku a měl jsem na ní pověšený podkop,který jsem poháněl vnějším okruhem,ale na tu práci to čerpadlo v traktoru stíhalo,když bylo přepnuté na 1000ot,akorát se rychleji zahříval olej,tak jsem musel dodělat chladič a bylo to OK.
Myslím,že by to síhalo i 500ku nakladač při 1000ot. nebo převodové závislosti a 5r.,ale to už je na zvážení.
Na jedné70tce jsem viděl zajímavou předělávku,do vnějšího okruhu byl vložený 4sekční rozvaděč a tím byly udělané 4 nové vnější okruhy,páčka v traktoře musela být zakontrovaná aby olej neustále cirkuloval a taky to tak nějak fungovalo.
Jak jsem tahal bramborový kombajn,tak tam byl taky z traktoru připojen jeden okruh který neustále cirkuloval a v kombajnu byl elektrorozvaděč s dálkovým ovládáním tlačítky do traktoru pro ovládání jednotlivých částí kombajnu a zároveň traktor kardanem poháněl pásy v kombajnu a ještě zvedal rameny hydrauliky oje kombajnu, takže uř1ka to umí všechno dohromady.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: hydraulika

Příspěvekod bold » 24 led 2014 10:18

čerpadlo hydrauliky dodává 32l při 540 a 51l při 1000 při čemž výrobce varuje před dlouhodobým provozem na 1000 otáček z důvodu přehřívání motorového oleje.Maximální množství odebrané z převodovky je 10l oleje. Ano UŘ-I opravdu umí použít další rozvaděč při napojení na rychlospojky, či hydromotor, ale výkon čerpadla je spíše pro vysypání vleku či rozkládání nářadí. Osobně bych na vývodový hřídel nabastlil hydromotor, kterým bych poháněl jak pístnice nakladače, tak hydromotor na navijáku. Stačilo by obyčejné čerpadlo z 500, předpokládám buď provoz navijáku nebo nakladače.provoz na 540 otáček je šetrnější jak pro motor tak pro převodovku (hřídele jsou uložené ve futrech, ložisko je jen ve předu u spojky a vzadu u vývodu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2011 23:01

Re: hydraulika

Příspěvekod sep » 23 bře 2014 23:09

Děkuji za rady, ale jako nejsnažší řešení jse mi jevilo jí prodat, ale pustil jsem se do dalšího problému praga v3s, tak mi prosím držte palce .

Příspěvky: 1
Registrován: 10 zář 2014 10:29

Re: hydraulika

Příspěvekod Čurko » 10 zář 2014 10:36

Dobrej, já to dělal přes hydromotor a byla to pěkná piplačka musím říct. Nadrbal jsem se na tom s kolegou nehorázně, ale teď to celkme jde a hlavně vše funkčí. Mám hdromotor odtud http://www.parker.cz/produkty/hydraulika/hydromotory/, tak kdyby se někdo rozhodl pro stejnou cestu, tak přeji pevne nervy.

Zpět na Opravy, práce na strojích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník