Brzdy e 512

Pravidla fóra
Vše ohledně oprav a úprav traktorů Zetor piště, prosím, do fóra Opravy, úpravy - Zetor, v sekci Dílna.
Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Brzdy e 512

Příspěvekod fastluk » 02 črc 2015 21:26

Ahojte chcem sa poradit a ci mi aj nepomozete.
Mam stali problem s brzdami a to ten ze mi z kazdeho brzdoveho valca vysuva len jednu cas brzdoveho valca a druha sa nehybe.
Brzdove valce boli nove menene minuleho roku len ked som siel dlhsiu cestu tak boli vracie a sa mi oblozenie scuchalo ale este je dobre.
Ale pre istotu som vo valcoch vymenil manzety.
A aj na prazno ked mam bubon zlozeny dole tak ide len jedna strana valcov.
A ta jedna strana je vysunuta stale nevrati sa dnu do valca. Ale bubon sa da rukou pekne pretocit.
Uz ma to nebavy a este strach s tym ist po cestach lebo viem aki su dnesni vodicii

Ak nejake napady skusenosti budem vdacny.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Brzdy e 512

Příspěvekod neznalek » 02 črc 2015 22:00

fastluk píše:Ahojte chcem sa poradit a ci mi aj nepomozete.
Mam stali problem s brzdami a to ten ze mi z kazdeho brzdoveho valca vysuva len jednu cas brzdoveho valca a druha sa nehybe.
Brzdove valce boli nove menene minuleho roku len ked som siel dlhsiu cestu tak boli vracie a sa mi oblozenie scuchalo ale este je dobre.
Ale pre istotu som vo valcoch vymenil manzety.
A aj na prazno ked mam bubon zlozeny dole tak ide len jedna strana valcov.
A ta jedna strana je vysunuta stale nevrati sa dnu do valca. Ale bubon sa da rukou pekne pretocit.
Uz ma to nebavy a este strach s tym ist po cestach lebo viem aki su dnesni vodicii

Ak nejake napady skusenosti budem vdacny.


Pokud to chápu stejně a za predpokladu, že to je stejný princip jako na 514tce (už si nepamatuju). Tak se na vysouvat jen jedna strana valce, druha je jen víčko...na kazdem valci se vysouva jina strana...

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: Brzdy e 512

Příspěvekod fastluk » 02 črc 2015 22:15

Takze len jedna strana sa ma vysuvat.
Podla mna to je to iste ako 514 len 514 uz ma 4 brzdove bubny.
Ale tie brzdove valce maju na oboch strana h pohiblive prazatka ci sko sa to vola. Myslim tak ze to chodi dnu a von.
Na jednej strane vqlca je taka vec ktora sa da vytacat a zatacat ako skracovat a prelzovat.
A druha strana take nema ale tiez moze chodit dnu a von.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Brzdy e 512

Příspěvekod tonik » 03 črc 2015 13:14

Čau,
válečky v prasátku musí běhat oba dva, je otázka zda je máte správně složené.
Tam jak je štelovací mechanizmus se dává pakna náběžnou hranou to znamená že se buben při brzdění točí proti pakně.
Štelovacím mechanizmem se nastavuje vůle brzdového obložení, šteluje se z venku přes štít, třeba šroubovákem.

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: Brzdy e 512

Příspěvekod fastluk » 03 črc 2015 13:41

Zlozene by som mal ich mat dobre lebo som pozeral do katalogu a inak sa ani nedaju poskladat.
Sle mam este staru nahradnu prevodovku tak rozberem a popozeram.
A nenapises mi to inak s tou tu nabeznu stranu ako ja by som rozumel ale tie vyrazi ceske mi ani translator nenajde ci by si mi to inak nenapisal.
dakujem zatial pekne.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Brzdy e 512

Příspěvekod tonik » 04 črc 2015 14:09

http://www.pracovnyweb.nazory.cz/brzda3.jpg

úběžná je tam nalevo a náběžná napravo, na náběžnou nabíhá a z úběžné sbíhá.
při brždění je na náběžné straně otáčením bubnu samopřitahována pakna a tím vzniká větší brzdný účinek.
Rozdíl se řeší třeba různou délkou chodu válečků, velikostí obložení atd. většinou se stane že se dají válečky obráceně a chodí vše naopak.
Nikdo nepředpokládá že bude jezdit vzad stejně rychle jako dopředu.
Nehledě na to že má E-512-514 brzdy jako multikára M 25 nebo wartburg z roku 1960.

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: Brzdy e 512

Příspěvekod fastluk » 05 črc 2015 12:48

ahoj no brdy mam takto poskladane ako na obrazku inak sa brdove valceky nedaju poskladat.
je to dobre poskladane ci nie ?
Obrázek

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Brzdy e 512

Příspěvekod tonik » 06 črc 2015 17:42

To není brzdový štít z E512, to je nějaká multikára.
Pokud jsou brzdy složené správně na obrázku tak je to levá strana vozidla, vpravo musejí být otočené zrcadlově.

Tak jak je to na obrázku, tak to má být na pravé straně převodovky
Vpravo musejí být otočené zrcadlově.
Na kombajnu se točí brzdy obráceně.
Ještě zkontroluj průchodnost hadiček, jednou se nám utrhnul kus gumy v hadičce a nevracela se brzdovka přes brzdovou pumpu do nádržky a furt to přibrzďovalo.

Zpět na Opravy, práce na strojích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků