Hydraulický třetí bod

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Hydraulický třetí bod

Příspěvekod poulm » 07 lis 2013 08:23

Používá to tu někdo?
Uvažuji o pořízení něčeho takového a zajímají mne vaše postřehy při práci s tímto zlepšovákem.
Konkrétně to potřebuji na práci s Pneusejem,při přepojování do transportní polohy to vždy potřebuji hodně zaklonit,abych ho dostal na kola a u klasického třetího bodu musím hodně a pracně šroubovat,hydraulický třetí bod by byl na to ideální,ale zese mně někteří varovali,že se umí občas píst z válce vytrhnout a zrovna toho bych se dočkat nechtěl.
Tak co si o tom myslíte?

http://stroje.bazos.cz/inzerat/28022065/Hydraulicky-treti-bod-se-zachytnym-hakem-570-790mm-Kat.php
Obrázek
Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Hydraulický třetí bod

Příspěvekod medulin » 07 lis 2013 08:46

POužívám ho a je to věc která je k nezaplacení! Například při doorávání krajů polí ho vytáhnu a orám jen zadní radlicí bez toho aby ty přední hrnuly.
To že se vytrhne je asi podle velikostní kategorie při přetěžování?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Hydraulický třetí bod

Příspěvekod poulm » 07 lis 2013 09:58

Tady ten konkrétně na obrázku by mohl na toho pneuseje v pohodě stačit,ale já mám rád věci s dostatečnou rezervou,takže i hrubší písnice by nebyla daleko od věci,pokud bych to chtěl zkusit použít i na pluh a tam už jsou ty síly na třetí bod mnohonásobně větší.
Na pětiradličném Jupiteru mi jednou křupl i čep co se strká přes třetí bod do závěsu,tak jsem musel použít kvalitnější ocel a zatím dobrý.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Hydraulický třetí bod

Příspěvekod neznalek » 07 lis 2013 10:54

Používám již leta a klasický šroub bych na hlavním traktoru již nechtěl. Na starem traktoru jsem mel silnejsi pístnici (bylo dodáno s traktorem) a ta natáhla vše. Nyní při objednávání k novému traktoru jsem se v katalogu překoukl o řádek a mám teda slabší ( jako ta na obrázku), nátáhne taky vše, jen u podmítače tomu musim trochu pomáhat. Ale pneusejka je vcelku lehká, takže by něměl být problém. Stál 6500kč bez daně (kramp). Volil bych tedy kategorii 3 (dvojka ma menší "koule")

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Hydraulický třetí bod

Příspěvekod poulm » 07 lis 2013 15:11

Tak ta pneusejka naložená zase tak lehká není,spíš je blýzko za traktorem a nepůsobí na třetí bod tak velká páka.
Samotný Pneusej má okolo 1100kg a do něj se dávají dva vaky (2x500kg),já mám zvýšené násypky,tak mi tam vlezly tři,takže celková byla 2600kg.
Horší je to u pluhu,ten má 1700kg a je dlouhý skoro 5m,ale do orby bych ten hydraulický třetí bod nejspíš nepoužíval,ikdyž,jak už je to jednou na traktoře,tak už se to nejspíš moc nesundává,že? :D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Hydraulický třetí bod

Příspěvekod Buclík » 04 kvě 2015 17:36

Syn tahá za 7745 vlečku, tříradličný otočný roudničák, postřikovač nesený 1000l, diskáč nesený. Občas to s ním připřahám a říkám si, jestli by mu pohohl hydraulický třetí bod, že by nemusel na poli podle podmínek šroubovat, ale jen pohodlně upravit polohu hydraulicky. Má jen jeden okruh hydrauliky, jak se to pak řeší když je potřeba hydraulika k otáčení pluhu a k hydraulickému třetímu bodu. Máte h.třetí bod někdo na 7745 a jaký a jaké kategorie?

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Hydraulický třetí bod

Příspěvekod miki » 04 kvě 2015 20:57

U soutěžních pluhů je to už několik desítek rokůpoužívaný. Je důležitý tam mít ten hydraulický zámek
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Hydraulický třetí bod

Příspěvekod bold » 05 kvě 2015 08:52

Buclík píše:Syn tahá za 7745 vlečku, tříradličný otočný roudničák, postřikovač nesený 1000l, diskáč nesený. Občas to s ním připřahám a říkám si, jestli by mu pohohl hydraulický třetí bod, že by nemusel na poli podle podmínek šroubovat, ale jen pohodlně upravit polohu hydraulicky. Má jen jeden okruh hydrauliky, jak se to pak řeší když je potřeba hydraulika k otáčení pluhu a k hydraulickému třetímu bodu. Máte h.třetí bod někdo na 7745 a jaký a jaké kategorie?

řeší se to elektronickým ventilem http://www.technikaprofarmu.cz/hydrauli ... 132775.htm
něco takového, (hledal jsem jen chvilku) není to přesně ono ale dává se to za vývod z rychlospojek a přepínáním máš dva okruhy (ale funguje vždy jen jeden) Dával jsem kamarádovi na 7745 kvůli postřikovači.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Náhradní díly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků