kvalita polských náhradních dílů

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod fortschritt » 29 pro 2014 11:41

Bolde máš pravdu, chápu tvé zkušenosti a taky bych se choval stejně. Hřídel nepoznáš podle vzhledu jaká je. Od toho je prodejce ND, aby koupil pár věci a odzkoušel je. Bohužel je to metoda pokusných králíků. Nám se tak podařilo vyselektovat dobré a špatné výrobce. Jako obecně nejhorší prodejce vidím takové, kteří koupí díl v PL a pak ho prodávají za česky se stejnou cenou :D I tohle se děje bohužel.. Akorát nechápu jednu věc. Crystalu jezdí kupa, tipuju tak 2/3 co majorů, proč sami Češi neděláme ND? to jsme opravdu tak zdechlí?
co se plazí neuteče

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod bold » 29 pro 2014 12:32

crystal se tvořil na slovensku, tudíž celá technologie se přesunula tam (některé nápravy se třeba dělali v rumunsku) tudíž v čechách nejsou linky na výrobu dílů. UŘ III je vesměs UŘ-I (a teď mně zase někdo roznese :-) ) a tak nd dělají fabriky tady. výroba UŘ-II ze slovenska šla pak i na sever (ursus) a tak se dělají díly tam. Bohužel je česká vlastnost odrbat kohokoliv jakkoliv a tak se dějí tyhle divočiny s ND.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod fortschritt » 29 pro 2014 12:50

Jo,s tou výrobou máš pravdu, akorát první 8011 se myslím si,že jen rok dělaly v brně, pak se přesunuly na Čoboly.. V Polsku je Ursus modla kdyby ten traktor stál za prd a byla tam nálepka Ursus, tak se stejně prodává pořád! :D tak tedy Bratří Slováci mají něco vyvíjet a vyrábět ND v Martinu, ale asi je to moc nezajímá.
co se plazí neuteče

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod bold » 29 pro 2014 13:51

prý vyrábí, ale nevím, nikdy jsem se o to nezajímal. on totiž zetor celkově zaspal. Dle mého se měl držet staré osvědčené jednoduché koncepce a vyvážet do "rozvojových" zemí, nebo se držet rozpětí kolem 100koní a jít cestou pohodlností a serepetičkami pro pohodlí.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod fortschritt » 29 pro 2014 13:57

No, je pravda,že Zetor posral vše,co šlo. Ale to myslím ví všichni.... stačilo jen trochu inovovat 77čku, udělat lepší brzdy, hodně dbát na pohodlí a mohli vyrábět slavně a vyvážet do Ruska. Ti, kteří si myslí,že je to nesmysl a měl se zabývat různyma kravinama přes elektro mám argument, proč se tak dobře prodává Bělorus? Kdyby kvalita zetoru byla pořád taková, jako kdysi, bylo by to tady do 100Hp celé červené... No a ty Crystaly, ty už byly na rok 90 už zastaralé... Ale taky se mohlo ledasco vyčarovat
co se plazí neuteče

Příspěvky: 16
Registrován: 04 led 2013 22:35

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod vaca » 30 led 2015 22:19

Tak to jsi me Bolde nepotesil, ja ted v lednu delal takovou mensi G.O. převodovky na 7745 a koupil jsem horni drazkovou hridel za 1800 coz bude asi ta polska, pak nejaka ozubena kola synchrony a lozika. Tak ti premyslim ze sundam viko a podivam se jestli to tam nahodou něco nedela. A to jsem to kupoval v Monste a dali mi na vyber pouze u te hridele, tak nevim jestli byl zbytek origo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod bold » 31 led 2015 09:56

tak mně ta "spojková" leží origoš zabalená pod regálem (polská) Druhou jsem vrátil (reklamace). Drážkový hřídel stál 4tis, ten přední(spojkový) nevím, ale bylo to kolem dvojky. Zetor má na všech dílech Z.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Předchozí

Zpět na Náhradní díly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník