Zlatý Klas - Zetor

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod Cecka » 09 zář 2009 15:04

Hoj, jen by mě zajímalo, jak se díváte na to, že traktor jako je Zetor může vyhrát Zlatý klas na Živce.
Podle mě to jen dokazuje to, že tahle soutěž nemá žádnou vážnost a dost nechápu vystavovatele, že se jí účastní - v oboru mechanizace samozřejmě.
Jak může Zetor obstát proti Pumě nebo Xerionu? Asi i proto se neúčastnili třeba Masseyové s MF8600.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod VonVagel » 10 zář 2009 07:38

Na kazdeho se musi dostat:) Tomu se rika politika, navic si myslim ze Xerion zlaty klas ma...Puma nevim:)
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod K10 » 10 zář 2009 17:25

Cecka píše:Hoj, jen by mě zajímalo, jak se díváte na to, že traktor jako je Zetor může vyhrát Zlatý klas na Živce.
Podle mě to jen dokazuje to, že tahle soutěž nemá žádnou vážnost a dost nechápu vystavovatele, že se jí účastní - v oboru mechanizace samozřejmě.
Jak může Zetor obstát proti Pumě nebo Xerionu? Asi i proto se neúčastnili třeba Masseyové s MF8600.

Obstojí velmi dobře,podívej se kolik se prodá Zetorů oproti Pumě nebo Xerionu,jako v anketě auto roku,proč nevyhrávají Rolsy,Mercedesy nebo Porsche,jsou bezpochyby nejvýkonější,nejmodernější,nejpohodlnější....

Příspěvky: 2
Registrován: 11 kvě 2009 22:36
Bydliště: Kraselov č.21,Strakonice

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod uhlajz » 12 zář 2009 21:44

lidi furt věří zetoru,je to stará a pro mnohé osvědčená značka

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod Cecka » 15 zář 2009 00:39

K10 píše:
Cecka píše:Hoj, jen by mě zajímalo, jak se díváte na to, že traktor jako je Zetor může vyhrát Zlatý klas na Živce.
Podle mě to jen dokazuje to, že tahle soutěž nemá žádnou vážnost a dost nechápu vystavovatele, že se jí účastní - v oboru mechanizace samozřejmě.
Jak může Zetor obstát proti Pumě nebo Xerionu? Asi i proto se neúčastnili třeba Masseyové s MF8600.

Obstojí velmi dobře,podívej se kolik se prodá Zetorů oproti Pumě nebo Xerionu,jako v anketě auto roku,proč nevyhrávají Rolsy,Mercedesy nebo Porsche,jsou bezpochyby nejvýkonější,nejmodernější,nejpohodlnější....
Hm, ale asi by sis měl uvědomit, že to není soutěž o tom, kdo prodá nejvíc...
Zetor je prostě jednoduchej traktor. Taková 120ka mezi superbama.
Podle mě to jen vypovídá o tom, že tahle soutěž nemá vůbec žádnou úroveň... :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod bold » 15 zář 2009 16:26

nechci se do toho motat ale přirovnání 120tka mezi superbama je zavádějící, To je jako porovnání zetoru 7011 a nového modelu v plné palbě.Pokud má někdo největší prodejnost tak to svědčí o tom že má nejvíc zákazníků. A tudíž je o výrobek největší zájem. A pokud se nepletu tak je ta soutěž o prodeji. Navíc mezi náma Traktor sám o sobě moc práce neudělá. A je asi jedno jestli zapřáhnu pluh do Zetoru nebo do jiné značky.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod K10 » 15 zář 2009 19:43

Jen tak pro doplnění Mezinárodní cenou Zlatý klas 2009 byl oceněn kolový traktor Zetor Proxima Power 105 a to za mimo jiné:
- novost exponátu (ochrana průmyslovými právy)
- srovnatelnost se světovou úrovní
- technické kvality (parametry výkony, funkční činnost, ovladatelnost,
trvanlivost a spolehlivost, vhodnost použitého materiálu, náročnost
výroby, respektování norem, bezpečnost provozu včetně protipožární
ochrany a bezpečnosti, zdravotní a hygienická nezávadnost apod.)
- estetické kvality výrobku
- ekonomické kvality výrobku (předpokládaná cena, rentabilita výrobku
v provozu, možnost uplatnění na mezinárodních trzích, záruční doba
na výrobek, náhradní díly, servis apod., potřebnost výrobku např. pro
doplnění technologických linek.
Takže Zlatý klas není jen o prodejních číslech ale jde mnohem víc do hloubky než si nezasvěcený pozorovatel může myslet.
Osobně si myslím že tato volba je správná,je to konečně plnohodnotný pokračovatel sedmdesátek s patřičným technickým pokrokem.

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod Cecka » 16 zář 2009 15:18

Je supr opsat tady soutěžní řád.
Ale v čem je zetor srovnatelný se značkami typu Fendt, JD atd.? V motoru ani náhodou ne, převodovka to taky není, výbava taky ne... takže srovnatelnost se světovou úrovní nesplňuje snad ani z 10%.
Technické kvality jsou na tom úplně stejně.
Estetické kvality - kabina zetoru v porovnáním se svět. značkami zase absolutně propadá...
Takže jediný, o čem se dá spekulovat je ekonomická kvalita výrobku a to je tak subjektivní téma, že nemůže mít extra velkou vážnost. Nemluva o motoru zetor a jeho spotřebě...

O prodeji není v soutěžním řádu ani slovo, takže to taky odpadá...
A technický pokrok - jedině pokud budu porovnávat zetor a zetor.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod bold » 16 zář 2009 16:32

Cecka píše:Je supr opsat tady soutěžní řád.
Ale v čem je zetor srovnatelný se značkami typu Fendt, JD atd.? V motoru ani náhodou ne, převodovka to taky není, výbava taky ne... takže srovnatelnost se světovou úrovní nesplňuje snad ani z 10%.
Technické kvality jsou na tom úplně stejně.
Estetické kvality - kabina zetoru v porovnáním se svět. značkami zase absolutně propadá...
Takže jediný, o čem se dá spekulovat je ekonomická kvalita výrobku a to je tak subjektivní téma, že nemůže mít extra velkou vážnost. Nemluva o motoru zetor a jeho spotřebě...

O prodeji není v soutěžním řádu ani slovo, takže to taky odpadá...
A technický pokrok - jedině pokud budu porovnávat zetor a zetor.

Ten kdo preferuje jednoduchost,cenu,a praktičnost sáhne po zetoru.
Kdo fandí výbavě,pohodlnosti a čudlíkům šáhne po zahraničí.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod K10 » 16 zář 2009 20:32

Je supr že si někdo přečte soutěžní řád když soutěž samotnou kritizuje a ještě víc supr by bylo pokud kritizuje jakýkoliv stroj na úkor jiného tak ať napíše jaké má konkrétní výtky a zkušenosti z PROVOZU těchto strojů popř. kolik má najeto motohodin na těchto strojích,protože jinak by někdo mohl vyznít jako pěkný tlučhuba.

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod Cecka » 18 zář 2009 14:54

Nevim proč z provozu :) Když to takhle postavíš, tak by mě zajímalo, co si myslíš o porotě :) Kolik maj sami odježdíno... :D
V takovýhle soutěži se hodnotí inovace na minimálně republikový, spíš evropský úrovni.
A celkem konkrétně sem se taky vyjadřoval - motor, převodovka, kabina apod... :)

Jen jsem se zajímal, jak se někdo jiný kouká na to, že prostě Zetor dostane cenu v soutěži, kde patří zákonitě někam na chvost (můj názor).
Já nepopírám nic co se týče prodeje apod., Zetor v prodeji traktorů patří pořád mezi špičku u nás, ale tahle soutěž je fakt o něčem jinym... :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 323
Registrován: 03 pro 2007 20:33
Bydliště: Levice okolie (SR)

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod CBS » 18 zář 2009 22:08

páni nechápem, o čo sa tu snažíte. Ja tiež značku Zetor moc neuznávam, lebo sa stratili vlastné knowhow, ale inak to asi nešlo v existenčnom boji pri dnešnej konkurencii a v tých podmienkach, ktoré dnešná doba diktuje. Preto si myslím, že si Zetor toto ocenenie zaslúži aj keď trh ponúka stroje kvalitnejších a lepších parametrov svetových výrobcov. Keby naše krajiny viac podporovali domácu produkciu mohol byť aj Zetor niekde inde!

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod Libor Jungvirt » 21 zář 2009 19:30

CASE IH Puma CVX bohužel Zlatý Klas nezískal. Museli jsme se sklonit před mnohem technicky vyspělejším strojem, jako je Zetor. Je to přeci světová novinka! Pěkný vzhled, několik patentů, zcela nové revoluční řešení reverzace pod volantem .... - nebo to spíš bylo tím, že svou roli sehrála politika a podpora českých výrobků? OK, beru. Osobně proti Zetoru nic nemám a svým způsobem mu i fandím, ale přijde mi trošku nefér prohrát proti stroji, který jen dohání po dvaceti letech to, co již jiní výrobci dávno mají. Pokud je smyslem Zlatého klasu podpořit českou produkci, tak je to jistě skvělá myšlenka. Proč to ale nikdo dopředu neřekl vystavovatelům, aby neplatili 20 tis. za přihlášku a spoustu dalších peněz za přípravu materiálů a technické specifikace pro hodnotitelskou komisi (práce pro jednoho člověka na celý týden)???
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod VonVagel » 22 zář 2009 08:18

Na druhou stranu, proc by mel Zlaty Claas ziskat CASE IH? Myslim si ze na ZŽ byla mnohem zajimavejsi novinka:D
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod Libor Jungvirt » 22 zář 2009 10:29

Neříkám, že měl vyhrát CASE a že na ZŽ nebyly zajímavé věci. Jen mě v porovnání, právě s těmito stroji (pokud byly přihlášeny na Zlatý Klas, což musí vystavovatel učinit), ocenění Zetoru zaráží. Toť vše.
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod Cecka » 13 říj 2009 16:20

OK, dík za diskusi :) Já myslím, že bylo řečeno vše.
A za sebe sem rád, že někdo souhlasí s tím, že výhra značky jako je Zetor je proti zahraniční konkurenci nesmysl... :wink:

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod JJaris » 21 pro 2009 19:15

Cecka píše:
K10 píše:
Cecka píše:Hoj, jen by mě zajímalo, jak se díváte na to, že traktor jako je Zetor může vyhrát Zlatý klas na Živce.
Podle mě to jen dokazuje to, že tahle soutěž nemá žádnou vážnost a dost nechápu vystavovatele, že se jí účastní - v oboru mechanizace samozřejmě.
Jak může Zetor obstát proti Pumě nebo Xerionu? Asi i proto se neúčastnili třeba Masseyové s MF8600.

Obstojí velmi dobře,podívej se kolik se prodá Zetorů oproti Pumě nebo Xerionu,jako v anketě auto roku,proč nevyhrávají Rolsy,Mercedesy nebo Porsche,jsou bezpochyby nejvýkonější,nejmodernější,nejpohodlnější....
Hm, ale asi by sis měl uvědomit, že to není soutěž o tom, kdo prodá nejvíc...
Zetor je prostě jednoduchej traktor. Taková 120ka mezi superbama.
Podle mě to jen vypovídá o tom, že tahle soutěž nemá vůbec žádnou úroveň... :?


Při udílení ceny zlatý klas se bere v úvahu pokrok, a Zetor to dostal pokud se nepletu na model Proxima 105 Power a to za reverz pod zátěží. Samozřejmě jiní ho mají už roky ale tady šlo o inovaci a pokrok značky Zetor, např. To samé dostal letos na Agritechnice v H. Deere za řírení při vysokých rychlostech a bezpečnost při provozu. Vždy se hodnotí u dané značky novinka a co to přinese.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod poulm » 21 pro 2009 23:54

Zdravím všechny. Jelikož jsem taky příznivec Zetoru a svým způsobem i hrdý čech, tak jsem rád, že na naší půdě dostal český výrobek hodnotné ocenění.
To, jakým způsobem a jaké politické zákulisí měla komise atp., o tom se můžeme jenom dohadovat. Stejně za každý stroj hovoří technické paramtery, přednosti, zápory a mnoho dalších, díky kterým si ho zákazník vybírá.
Já mám k novým zetorů taky mnoho výhrad a rozhodně si už nemyslím že jsou to jednoduché a na dvorku opravitelné stroje,ikdyž v porovnání s cizími patří mezi nejjednodušší. U mně jednoduchost zetoru končí traktorem Z7745 nebo Z16245.
Na druhou stranu jsem rád, že se snaží inovovat a držet krok s konkurencí, ale vesměs je to všechno jen skládačka složená z různých cizích komponentů a v Zetoru pod střechou se už vyrábí pramálo, tam se většina jenom smontovává. Jako dost velký problém u Zetoru vidím v tom, že za ty desetiletí nebyli schopni dát dohromady traktor co by se výkonově aspoň trochu přiblížil ke 200koním.O to se se svou 183kou pokusili slováci. Všichni víme, že traktory do 120koní jsou buď pro malé farmáře, nebo jen skákadla kolem kravína nebo vození vody a hnojiv na pole.
Na toto téma se samozřejmě dají psát romány, tak raději zkuste pragmaticky a věcně řešit konkrétní problémy a ne se chytat za slovo :idea:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod Cecka » 22 pro 2009 13:44

Určitě jsem tím vším co sem napsal nechtěl nijak Zetor hanět. Zetoru se do teď dařilo, ale jak se popere s krizí je věc druhá :) A myslim, že všechny musí těšit, že tu je takováhle firma a ještě schopná slušně exportovat :)
To že to je skládačka neberu jako zápor, protože to je v dnešní době standard.

Pokud to ale vztáhnu k soutěži a jejímu zadání, tak to je věc druhá... viz můj koment k soutěžnímu řádu :)

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: Zlatý Klas - Zetor

Příspěvekod JJaris » 22 pro 2009 15:03

poulm píše:Zdravím všechny. Jelikož jsem taky příznivec Zetoru a svým způsobem i hrdý čech, tak jsem rád, že na naší půdě dostal český výrobek hodnotné ocenění.
To, jakým způsobem a jaké politické zákulisí měla komise atp., o tom se můžeme jenom dohadovat. Stejně za každý stroj hovoří technické paramtery, přednosti, zápory a mnoho dalších, díky kterým si ho zákazník vybírá.
Já mám k novým zetorů taky mnoho výhrad a rozhodně si už nemyslím že jsou to jednoduché a na dvorku opravitelné stroje,ikdyž v porovnání s cizími patří mezi nejjednodušší. U mně jednoduchost zetoru končí traktorem Z7745 nebo Z16245.
Na druhou stranu jsem rád, že se snaží inovovat a držet krok s konkurencí, ale vesměs je to všechno jen skládačka složená z různých cizích komponentů a v Zetoru pod střechou se už vyrábí pramálo, tam se většina jenom smontovává. Jako dost velký problém u Zetoru vidím v tom, že za ty desetiletí nebyli schopni dát dohromady traktor co by se výkonově aspoň trochu přiblížil ke 200koním.O to se se svou 183kou pokusili slováci. Všichni víme, že traktory do 120koní jsou buď pro malé farmáře, nebo jen skákadla kolem kravína nebo vození vody a hnojiv na pole.
Na toto téma se samozřejmě dají psát romány, tak raději zkuste pragmaticky a věcně řešit konkrétní problémy a ne se chytat za slovo :idea:


Je to pravda co píšeš, jen s těmi skákadly kolem 100 k nesouhlasím, 100 k tratory zažívají v poslední době velký rozmach je to univerzální traktor, který má využití po celý rok. Pokud je to farmář co má kolem 100 ha tak je to pro něj ideální traktor, pro velký podnik jak píšeš ideál na různé transporty na pole ale i do krmných vozů a u nás hlavně na zimní udržby cest v obcích

Zpět na Výstavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník