Zhodnocení Dne Zemědělce v Hustopečích 2008

Uživatelský avatar
Příspěvky: 75
Registrován: 26 úno 2008 20:59

Zhodnocení Dne Zemědělce v Hustopečích 2008

Příspěvekod cocik007 » 25 čer 2008 20:21

Zajímalo by mne jak vidíte dnešní Den Zemědělce. Které stroje vás překvapily - mile i nemile a vaše názory na práci předváděných strojů. Předem díky. Sám za sebe můžu říct, že mne dneska nemile překvapily lisy zn. KRONE........ Naopak CLAAS a FENDT si vedly velice slušně (alespoň z mého pohledu).

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Zhodnocení Dne Zemědělce v Hustopečích 2008

Příspěvekod VonVagel » 26 čer 2008 07:43

Me mile prekvapily mlaticky CLAAS moc pekne si poradily s porostem...nemile me prekvapily mlaticky CASE...nevi nekdo co presne se stalo? Me to pripadlo ze to zarvali...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Zhodnocení Dne Zemědělce v Hustopečích 2008

Příspěvekod maclos » 26 čer 2008 08:42

Tiež som toho názoru, že tí KRONEáci to zvorali, a taktiež ten nenormálny odpor lisu na obrie balíky od NH, ten traktor doslova plakal pri každom údere. A ešte som nemilo prekvapený z jačmeňa, ako vždy bol agresívny na spotené telo :lol:
Ale spokojný som s výsledkom Traktor SILÁK :wink:

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Re: Zhodnocení Dne Zemědělce v Hustopečích 2008

Příspěvekod Libor Jungvirt » 26 čer 2008 10:26

Co dodat k výkonu Krone? Jasně, mohli bychom namítat, že jsme dostali nejširší řady, že byla sláma posekána podstatně dřív než pro ostatní ... - to bych ovšem nesměl stroje Krone znát a vědět, že i v podobně těžkých podmínkách pracují při SPRÁVNÉM nastavení špičkově. Kdo tam byl a viděl co vylezlo z prvního BIG PACKU (stará senáž) ví, že příprava byla podceněná protože stroje dojely na poslední chvíli a nebyl na to dostatečný čas. Nebudu to komentovat, mě samotnému je z toho smutno a snad jediné co mohu říct že až budete na předváděčce, kterou oraganizuje a připravuje LIVA, uvidíte, jak tyto stroje správně pracují (kdo byl loni na dni Krone ve Zbytinách která byla v naší režii ví o čem mluvím).
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 75
Registrován: 26 úno 2008 20:59

Re: Zhodnocení Dne Zemědělce v Hustopečích 2008

Příspěvekod cocik007 » 26 čer 2008 14:46

to Libor Jungvirt: Bohužel, včera opravdu lisy Krone nepředvedly svoji plnou sílu, sám vím, že máte pravdu - u nás mají Krone BIG PACK a nevím o moc problémech co s ním za těch (hádám něco kolem 8mi let) bylo. Vím jen o jedné výměně kliky beranu, jinak nevím o žádném jiném problému. Je pravdou, že lisy KRONE si včera neudělaly dobrou vizitku, ale neříkám co bylo příčinou.....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Zhodnocení Dne Zemědělce v Hustopečích 2008

Příspěvekod VonVagel » 26 čer 2008 15:18

Mel jsem pocit ze podminky byly nastaveny pro vsechny stejne. Jezdilo se na stejnem poli ale kazdy po jine mlaticce. Zalezi po kom jste jeli:) Mohl to byt klidne CASE 8010 s tou tusim 9m listou...To bych nerekl ze bys rekl ze neco bylo spatne:)
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Zhodnocení Dne Zemědělce v Hustopečích 2008

Příspěvekod Cecka » 26 čer 2008 16:34

Když už se mluví o lisech, překvapil mě lis Challenger. Profrčel řádkem snad nejrychleji a balíky byly jako kámen :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zhodnocení Dne Zemědělce v Hustopečích 2008

Příspěvekod riderstan » 26 čer 2008 17:22

Tak podle mého se v nejlepším světle ukázaly kombajny CLAAS a propadák předvedli New Hollandy...z lisů se mi hodně líbil VICON a nahrabovač CLAAS neměl chybu...jen ten náš McCormick se v silákovi mohl ukázat lépe...

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: Zhodnocení Dne Zemědělce v Hustopečích 2008

Příspěvekod OŤAS » 26 čer 2008 21:54

Mně osobně se Den zemědělce jevil jako hodně zdařilý a jsem moc rád že jsem se mohl opět po nějakém čase setkat s mnohými z vás naživo :D .Samozřejmě že kdyby jsem mohl stihnout všechno tak bych vás poznal určitě víc, ale snad někdy příště. :wink: .To jak se některé stroje ukázaly at v lepším nebo v horším světle je pouze takové prvotní hodnocení a určitě bych na tom nestavěl při výběru nového stroje. To co ten který stroj dokáže,ukáže čas a hlavně zkušenost obsluhy a vždycky je nejlepší si poshánět reference od podniků kde jezdí stroje co mně zaujaly, jak jsou spokojení řidiči strojů co s nima jezdí, jaká je spolehlivost a jak jsou spokojeni se servisem a to i při běžných údržbách. A taky se ujistit o tom co je to za člověka který s tím strojem jezdí, to je asi ta nejdůležitější indicie k nákupu nového stroje a k plné spokojenosti.
Každý člověk má právo na můj názor.

Zpět na Zemědělské akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků