Protest proti zrušení zelené nafty

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Protest proti zrušení zelené nafty

Příspěvekod AtaAF 5088 » 16 kvě 2012 15:22

Zdarec,

teď jsem slyšel v rádiu "Zemědělci z Jižní Moravy se za týden chystají zablokovat silnice na protest kvůli zrušení zelené nafty"

Nevíte o tom něco? Jako jestli je někde nějakej sraz a pak se někam pojede, nebo jak to bude? Protože já bych se osobně rád přidal... :)

A docela mě začíná s prominutím sr*t to, jak furt slyším ostatní že nadávají na zemědělce že si pořád stěžujou, když ani nemají tušení co je to za práci. Oni si asi myslí, že když si zemědělec koupí traktor nebo kombajn za 5 milionů, tak že mají na rozhazovaní, přitom jsem ještě neviděl jezdit zemědělca v nové AUDI A6 nebo já nevím v čem... Člověk vstává ráno v 7 hodin a vrací se po tmě dom a ještě má tisíc starostí a když nezaprší, tak kolikrát nemá ani na ty splátky toho kombajnu kterej mu aspoň trochu ulehčí práci... Každýho, kdo má takový blbý žgryndy bych nakopal do řit*...

Takže pokud o tom někdo něco víte, díky za info.

Vlasta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Protest proti zrušení zelené nafty

Příspěvekod bold » 16 kvě 2012 17:16

pokud se budeš takle rozčilovat tak ti praskne cévka a budeš tahat nožičku :lol: To že naše vláda vládne jak vládne, to už všichni víme, to že není peněz na zelenou naftu a někteří doktoři dostávají sedmičku "vína" to víme už taky. Jenom už není až tak známo že republika je de facto již vykoupená, a všechno ovládá pár mocných. Snažte se udělat "pro sebe" tak ať nemusíte využívat jiné podniky, páč pokud budem všichni mít možnost uskladnit a prodávat postupně, tak budou i ceny jinde.
K blokádě: osobně si myslím že to spíš lidi nasere, než aby měli pochopení, až se pojede na pražský hrad tak jedu taky!
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: Protest proti zrušení zelené nafty

Příspěvekod AtaAF 5088 » 16 kvě 2012 18:17

bold píše:pokud se budeš takle rozčilovat tak ti praskne cévka a budeš tahat nožičku :lol: To že naše vláda vládne jak vládne, to už všichni víme, to že není peněz na zelenou naftu a někteří doktoři dostávají sedmičku "vína" to víme už taky. Jenom už není až tak známo že republika je de facto již vykoupená, a všechno ovládá pár mocných. Snažte se udělat "pro sebe" tak ať nemusíte využívat jiné podniky, páč pokud budem všichni mít možnost uskladnit a prodávat postupně, tak budou i ceny jinde.
K blokádě: osobně si myslím že to spíš lidi nasere, než aby měli pochopení, až se pojede na pražský hrad tak jedu taky!


Já se nerozčiluju tak jak to vypadá, ale jen mě to deptá. :D S tím jsem počítal že nasere...
No dobře, prodávat postupně, ale aby pak oni nevydrbali s náma a nepřestali kupovat úplně... Nejsme tak velká země aby jsme si mohli dost dovolovat... Ale za pokus to stojí...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Protest proti zrušení zelené nafty

Příspěvekod neznalek » 16 kvě 2012 18:28

Ono, dokud si bude veřejnost stále myslet, že zelená nafta je ta nafta, do ktere se přimíchává řepka, je jakykoliv veřejný prostest naprosto kontraproduktivní...lidi to akorat nasere, a nikomu to nepomuže... Ostatně tyhle protesty vetšinou svolává agrární komora..a víme jak to chodí... soukromník nema na protesty čas, me osobně je nějaka zelena nafta či jina podpora ukradena, bud bude nebo nebude, pokud to bude platit pro všechny stejně, je mi to šumák (stále si myslim, že jakakoliv veřejná finanční podpora/uleva je snadno zneužitelná a kontrapoduktivní, navíc jsme v čechách, takže je to i častej předmět závisti a jinych hajzlovin) :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Protest proti zrušení zelené nafty

Příspěvekod bold » 16 kvě 2012 18:33

síla bude bohužel až tehdy, když bude spousta sedláků kteří budou mít tak kolem 20ha. Bohužel velké podniky které mají přes 500ha nevytvoří mocnou členskou základnu. 20-50ha uživí rodinu a není ani velký objem komodit, lze se věnovat specializaci a taky většinu uskladnit, tuhle možnost nemají větší soukrommé podniky (neřeším tu podniky které podnikají na platformě bývalých JZD. Každopádně potravin bude nedostatek-to nejsou auta- jednou za 5 let koupit a stačí, když všichni v čr uskladníme svou úrodu tak to nebudou schopni dovést a navíc lze prodávat i přímo, stačí se jen domluvit a neprodávat suroviny, ale i výrobky.
to co se tady děje mně taky štve, bohužel se český národ neumí domluvit a tudíž se najde vždy nějaký .......který přistoupí na podmínky odběratelů.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: Protest proti zrušení zelené nafty

Příspěvekod larsen.l » 16 kvě 2012 21:05

Uskladnit a prodat, to jsem tak jednou držel selata, prodám je před vánoci, a co se stalo? Vláda udělala intervenční nákup vepřového v Polsku, tím cena slítla na 22 kč v živé váze, a já jsem byl do vánoc vyžraný z oboilí (krmím jen čroty s příměsí), a já jsem byl rád, když jsem 30 kg selata střelil za 800 kč na rožen a tak podobně, něco jsem rozdal za darmo. Ono v dnešní době, nemají mlýny a jiné potravinářské firmy problém nakoupit venku, mnohdy je to výjde lacinějš jak u nás. Polsko to je katastrofa místních zemědělců. :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: Protest proti zrušení zelené nafty

Příspěvekod AtaAF 5088 » 16 kvě 2012 22:16

larsen.l píše:Uskladnit a prodat, to jsem tak jednou držel selata, prodám je před vánoci, a co se stalo? Vláda udělala intervenční nákup vepřového v Polsku, tím cena slítla na 22 kč v živé váze, a já jsem byl do vánoc vyžraný z oboilí (krmím jen čroty s příměsí), a já jsem byl rád, když jsem 30 kg selata střelil za 800 kč na rožen a tak podobně, něco jsem rozdal za darmo. Ono v dnešní době, nemají mlýny a jiné potravinářské firmy problém nakoupit venku, mnohdy je to výjde lacinějš jak u nás. Polsko to je katastrofa místních zemědělců. :lol:


Jo no přesně tak. :wink: Raději hned prodat aspoň 60 - 70%, nebo jen na zálohu a čekat až se zvedne cena. Zbytek zatím nechat... U nás na Moravě pod Brnem vykupují Rakušáci a dá se s nima dobře domluvit, ale prý to koupili Němci, takže už to vidím že to budu vozit do AGRO 200 protože začínají být pomale lepší a na smlouvu dají zálohu i dopředu i když neviděli ještě ani metrák...
Jinak si myslím, že dobytek už se skoro vůbec nevyplatí, pokud to člověk nemá nasmlouvaný s řezníkem. Já osobně dám raději 200kč za kilo čerstvýho masa od řezníka, než 100Kč za zkažený maso z Tesca...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Protest proti zrušení zelené nafty

Příspěvekod bold » 17 kvě 2012 09:29

bohužel se začíná rozmáhat "důchodcovský" způsob nákupu, radši koupit levně hnus, než dát o něco víc za kvalitu. To že kvalitní výrobce odrovnají na to nikdo nepomýšlí.
Osobně nakupujeme maso v místním řeznictví, z kvalitního chovu a nedá se to srovnat s hypersuper. Mám plný sklep brambor, páč lidi nakupují hnus za 3kč než by koupili kvalitu za cca 6kč. Už jsem rezignoval, nasázel jsem polovinu dřívější výměry a prodávat budu jen stálým zákazníkům. Takové ty akce :pane já bych chtěl 10kg brambor na vánoce, vy je máte fakt výborné, tak to zruším. Snažím se udržet kvalitu a tudíž radši zmenším rozlohu, než pěstovat nějaký hnus jen aby to bylo levné.
Začal jsem blbnout se špaldou,žitem a pod. doufám že se zrnožrouti najdou.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: Protest proti zrušení zelené nafty

Příspěvekod AtaAF 5088 » 17 kvě 2012 20:37

bold píše:bohužel se začíná rozmáhat "důchodcovský" způsob nákupu, radši koupit levně hnus, než dát o něco víc za kvalitu. To že kvalitní výrobce odrovnají na to nikdo nepomýšlí.
Osobně nakupujeme maso v místním řeznictví, z kvalitního chovu a nedá se to srovnat s hypersuper. Mám plný sklep brambor, páč lidi nakupují hnus za 3kč než by koupili kvalitu za cca 6kč. Už jsem rezignoval, nasázel jsem polovinu dřívější výměry a prodávat budu jen stálým zákazníkům. Takové ty akce :pane já bych chtěl 10kg brambor na vánoce, vy je máte fakt výborné, tak to zruším. Snažím se udržet kvalitu a tudíž radši zmenším rozlohu, než pěstovat nějaký hnus jen aby to bylo levné.
Začal jsem blbnout se špaldou,žitem a pod. doufám že se zrnožrouti najdou.



A bude to podle mě ještě horší... Lidi se snaží ušetřit, ale úplně zbytečně... Ale oni tomu dojdou na kloub, že to co kupují v hypermarketech za pár kaček není to nejlepší řešení. Kamarád tam byl na brigádě a říkal, že zkažený malou do sekané, zkaženej sýr zapíkají na rohlících se slaninou atd... Hnus. :!:

Zpět na Zemědělské akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků