Fotografování

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 13 srp 2006 15:13
Bydliště: Olomoucko

Fotografování

Příspěvekod Pája » 07 říj 2006 15:40

Jaký používáte foťák, jaký program na zpracování fotek, kdy se vám fotí nejlíp, při poledním slunci když je přímo nad hlavou nebo vpodvečer, když svítí z úhlu, nebo když nesvítí vůbec a je vysoká oblačnost?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 112
Registrován: 09 led 2006 17:04
Bydliště: okolí UH Hradiste

Příspěvekod Tomáš K » 07 říj 2006 16:29

Osobne mam rad fotky ze zapadu slunce z nejake niziny fotit stroj na kopci a za nim zachazejici slunce.
Program :lol: :lol: stahuju si kazdy mesic trial verzi ACD protoze na plnu verzi jaksi nejsu chechtaky
Fotak Kodak Easy share C 340
Chemii k ne/uspechu a spokojenosti z ne/dobre sklizne.GMO je budoucnost

Uživatelský avatar
Příspěvky: 74
Registrován: 18 pro 2005 20:07
Bydliště: SLOVAKIA

Příspěvekod maco » 08 říj 2006 13:01

Mam fotak pentax optio s55

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 09 říj 2006 08:40

Přemejšlim napsat tady souhrn svejch zkušeností (a nejen svejch) a rad začínajícím fotografům. Aby ty fotky na FW k něčemu vypadali. (samozřejmě teď to myslim v dobrým). Páč když sem viděl poslední aktualizaci u konkurence, bylo mi zle a nechci, aby to tu takhle někdy dopadlo. Byl by o to zájem, bo se na to mám vykašlat? Písněte sem, ať se tim pak nezabejvám několik večerů a vy mi tu pak nevynadáte, co machruju. To bych nechtěl. Jinak já fotim s Pana FZ30 (ten v černý, vypadá sexy :) ), ale abych byl upřímný, mám ho půl roku a už zase čumim po zrcadlovce. :) A na správu fotek používám Zoner Photo Studio 8. Jediný co mi an něm vadí je určitá lensot v načítání náhledů, ale to se jedná o to, že je v tý složce třeba 5 000 fotek a lenost znamená otázka dvou sekund. Sem netrpělivej člověk. Na zmenšování pro FW Magic Image Resizer.
Jinak někde ve vedlejším vláknu psal David, že ne každej má tak dobrej foťák. Hele, asi takhle. Já, Zdeněk, Martin a i Vojta máme relativně stejně vyrovnaný aparátky. Jistě, lepší foťák poskytuje více možností, ale ve výsledku záleží jen a jen na tom, co spojuje foťák se zemí. Na ničem jiném. Poleno se zrcadlovkou nenafotí to co fakt talent s kompaktem.A naopak, samozřejmě.
Nedělám tady ze sebe experta, jen mě focení baví a žiju jen tim, takže sem tu pro ty, kerý by o to stáli, navrhnul, že bych tu sepsal pár základů.

P.S. Neodpustim si jednu věc, ale. Chce to soudnost. Když vyfotí někdo provostřenou, nebo zašuměnou fotku, nebo fotku, na kerý hrají prim kopřivy, ne, stroj, nebo fotku na dva kiláky s maximálním Zoomem 3x, pak by měl zvážit, zda je opravdu nutné se tímto výtvorem chlubit a pokoušet se ho dávat na web. A nebo si udělat reparát a když se to nepovedlo teď, zkusit to jindy, třeba i zase za rok, ale hlavně líp.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 13 srp 2006 15:13
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Pája » 09 říj 2006 09:27

Když už se ptám ostatních, tak abych řekl co používám já. Už 14 dní jsem šťastný majitel Panasonic DMC-FZ7. Sice to pro mě byla rána (mám rozestavjenej barák), ale nemohl jsem odolat. Na zpracování fotek používám Zoner Media Explorer 6. Zatím všechny moje fotky, co jsou tu, a ty co jsem zatím Martinovi poslal, jsem fotil půjčeným foťákem a jsou to jedny z prvních mých fotek vůbec.
To Jirka: Takhle nějak jsem to s tímhle vláknem myslel, že si tady budeme vyměňovat zkušenosti, aby ty fotky byly jen lepší a lepší. Říct si tady chyby, která kdo dělá, aniž by se dotyčný urazil, protože žádný učený z nebe nespadl.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 09 říj 2006 14:18

koukam na tohle vlakno a musim řict děkuji panové přesně to tu chybělo .posledni dobou je dost problem najit pořadné fotky (nechci nikoho urazit ) ale to co me ted chodi je nekdy hnus.Chce to opravdu soudnost a vybiraní a nejen mačat spoušt a pak to všechno poslat.To je etn nejhorsi zpusob a ja bych s ez toho zblaznil.Ješte jednou diky za tohle vlakno :!:

Jo muj fotak je SONY 828 a na zpravu fotek nic nepouživam mam to jen ve složkach ktere jsou pojmenovane podle stroje ktery je tam nafocen ,ale nedoporučuji ten to zpusob pokud nemamte dobrou pamět ono vyznat se ve vic jak 50 000fotkach je umění (a ja sem už přehled ztratil)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 09 říj 2006 15:21

tak že když mám horší foták a fotky hlavně na dálku jsou horší tak to nemám ani posílat no dobře že to vím :o

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 09 říj 2006 18:26

Já vlastním Olympus C-755 Ultra Zoom. Fotky v ničem neupravuju. Zatim tady moc fotek nemam,ale snad to brzy napravim.

Příspěvky: 132
Registrován: 13 lis 2005 18:53
Bydliště: Český Dub okr.Liberec

Příspěvekod Zdenek Srytr » 09 říj 2006 19:15

No jak psal Jirka.Já mám fotoaparát Panasonic FZ 30 stříbrné provedení(které je podle mě sexistější než černá 8) 8) :D ).Na správu fotek mám svojí hlavu.Jsem holt ze starý školy.Takže je to všechno ve složkách,roztříděné jen místy,kde jsem to nafotil.Třeba podnik ten a ten má svojí složku a pod ní jsou nafocený akce.Při následném vypalování popisuji na CD a následně do knihy,ve které mám podrobné popisky.Jinak bych se v tom,jak psal Martin, taky úplně ztratil.Takhle jsem na 100 % spokojený.Na zmenšování pro FW stejně jako Jirka MIR.
Určitě by podle mě bylo dobrý,kdyby jsi sem Jiří napsal pár věcí.Bylo by to zas jen pro dobro a pro zvětšení konkurence.Nemyslete to špatně,nechci tady vyvolat nějaké závody ve focení,ale jen pár rad.I já se rád přiučím,co třeba nevím.Focení je pro mě droga,ale stejně se člověk musí učit.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 10 říj 2006 14:43

To David: První, a to všeobecné, pravdilo fotografování zní: "Jít k fotografovanému objektu co nejblíž." (ale pozor zase na moc krátkou ohniskovou vzdálenost a vzdálenost od objektu u horších aparátů, neboť pak hrozí nežádoucí zkreslení). Přeber si to jak myslíš. Jinak už sem tu napsal, že nezáleží na technické vyspělosti fo´táku, ale na spojnici aparát-zem a tim nemyslim stativ.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 10 říj 2006 14:48

Jinak pár lidí se tu už vyjádřilo k tomu na co sem se ptal, ale opravdu tu nechci házet ramena, takže eště tomu dám chvilku k vyjádření vašich názorů a případně připravím pár poznatků a rad.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 10 říj 2006 15:22

Jo Jirko,to bude super. Už se těšim,až moje fotky stoupnou zase na kvalitě. :D Pište pište

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 10 říj 2006 20:51

No tak ja mam Kodak EasyShare DX7590 je to sice stary krám ale mě to stačí. Na úpravu a zmenšování používam ACDSee. Taky mi to stači. No a na správu fotek to je asi tím stylem že fotim v 5 družstvech tak 5 složek a v tom podsložky. Docela mě to vyhovuje bo vim kde co jezdi tak kde to mam hledat. Teda aspon si to myslim. A jestli de o barvu tak černa je sexy :lol:
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 11 říj 2006 16:37

Já bych měl taky jeden dotaz a to ohledně focení s bleskem. Moc často nefotím, ale zajímalo by mě jakej blesk nastavit do určitých podmínek, třeba když je jasno a svítí slunce nebo když je zamračeno nebo při focení v noci? Dík.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 13 říj 2006 11:34

Pokud nemáš zrcadlovku a externí a směrovatelnej blesk, apk na něj zapomeň a nepoužívej ho. je to beze smyslu. Beztak většina strojů je vybavena odrazkami prakticky z každé strany, a nebo je samozřejmě z odrazivejch materiálů a pak je to jen a jen hnusný. A retušovat přepálený odrazky aje fakt sranda až an půdu. Když je ajsno a svítí slunce, pak nevidim důvod, proč vůbec něco s bleskem dělat. Blesk je od toho, aby přidal světlo v nedostatečně světelných podmínkách a nebo k tomu, aby zmrazil například pohyb tím, že svým přisvícením pomůže zkrátit čas závěrky. Takže využití za slunečného počasí bych viděl pouze při focení v protisvětle. Ale. Je jasné, že dosah vestavěného blesku není nijak valný,. Svoji roli v tom taky hraje, jak vysokou máte nastavenou citlivos ISO. Čim vyšší citlivost nastavena, tim delší dosah blesku. Ale čim vyšší ISO, tim vyšší šum. No ale kolem a koem je účinný dosah blesku kolem 3 až 5 metrů. Zhruba. Tudíž opravdu nevidím situaci, kdy ho použít. největší sranda je koukat třeba na nějakej sportovní zápas, kdy je záběr do tribun a blikaj tam blesky jak o život. Na tu vzdálenost, nemaj sebemenší uplatnění a jen seberou energii z abterek.
Když je zamračeno, mohl by, jak už sem psal, blesk zkrátit čas a přisvětlit scénu, ale platí to co sem napsal výše. Tedy vznik přepálených ploch a nehezkých odrazů.
V noci blesk nepoužívat. Vzhledem k jeho dosahu je jeho účinnost mizerná. Ono vám to v nejlepším případě osvítí kus stroje, ale zbytek bude ve tmě a ta fotka nebude hezká. Stále tu mluvím o blescích v kompaktech. Proto borci se zrcadlovkama a drahejma externíma bleskama mě nekamanujte. :) ale ono je to stejně podobné. Ono fotit stroje v noci je podle mě zbytečné. Leda že yb ten stroj stál. Byl tam nějaký zdroj světla,ale ne přímo do objektiu, páč vám to bude házet prasátka, a vy ste měli fo´ták nějak stabilizovaný. Zapomeňte na stabilizátor, myslím stativ nebo položit na něco pevnýho. Navíc taky nastavit dlouhej čas a nijak s foťákem nehýbat. tedy ani nemačkat spoušť. (tady využít drátovou spoušť, nebo prostě nastavit samospouš´t). jinak je šance, že vyfotíte něco pěkného a nemázklého a neproostřeného a nezašuměného a tim pádem i nepoužitelného, prakticky mizivá.
Toliko můj pohloed na věc. Douf, že mě někdo třeba ještě doplní.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 13 říj 2006 11:42

No, nějak se v práci nudim :), takže se pustíme do nějakých těch rad. Budu to číslovat a přidávat postupně. Budu moc moc rád, když každá věc vyvolá diskuzi a posune vás, ale i mě, někam dál a výšš na pomyslném žebříčku kvality fotek. zároveň budu moc rád, pokud se vám bude zdát, že píšu kraviny (ne, nemělo yb se to stát), tak mi to natvrdo napalte do očí. jde mi o zpětnou vazbu a hlavně o výsledek. Co nejhezčí fotky na FW. Sám sem nějak v krizi a moc fotit nechodím,proto se chci koukat na pěkný, co pěkný, krásný fotky od vás.
Tedy jdeme na to:

1) Foťte za dobrých světelných podmínek. Pokud budete fotit, když je zataženo, nebo prostě není dostatek světla, stejně fotky budou zašuměný nebo mázlý nebo s hnusnou šedou oblohou nebo prostě tamvé. Vím,že je to škoda, když už tam ten pěknej stroj jezdí a je staršná škoda ho nevyfotit, ale snad časem dospějete do stádia, kdy zjistíte, že bu´d fotit pořádný fotky, nebo nefotit vůbec. I kdybych měl třeba čekat další rok. Za dobrý fotky to stojí.

2) Poznejte svůj foťák. Pochopte co znamená clona a čas, co je to ISO, co je ohnisková vzdálenost, co je to hloubka ostrosti (pravda, u kompaktu práci s ní moc nevyužijete), jaký rozdíl je v různých anstaveních stupňů komprese fotek, kdy a jak využít či nevyužít (radím nevyužít) blesk, jakou rychlostí umí foťák ostřit, jak předostřovat a čekat.

3) naučte se trpělivosti. počkejte si na správný záběr. Ale zároveň využijte jedinečnou vlastnost digitálu, tedy cena fotek, která se rovná nule (nebudeme puntičkáři a nebudeme řešit cenu elektriky na nabití baterek) a tedy možnost nafotit hodně fotek a vybrat tu jednu. Ano, vybrat, ne poslat hafo fotek martinovi a vyber mi z toho ty. (o výběru fotek tu budu eště psát)

4) Jděte k fotografovanému objektu co nejblíž. Už sem to tu psal, ale patří to do souhrnu. Je to důkležitá vlastnost. Ale pozor, ne tak blízko,a by se vám stroj do záběru nevešel. nmě osobně vadí fotky, na kterých chybí část stroje. Platí pravidlo, že fotografovaný objekt by se neměl dotýkat žádného kraje fotky a anai z ní utíkat. Tedy aby mu něco chybělo. tzo je možné pouze v případě, že je to nějaký záměr. Často se mi povede, že stroj trochu ujede ze záběru, sem pak naštvaný a může ta fotka být sebelepší, jde pryč. Smazat a zahodit, nemá cenu ji používat.

5) Komponujte, proboha komponujte. Foťte tak, aby v pozadí bylo co nejméně rušivých objektů. myslím tím baráky, antény, dráty, lidi, vaše dopravní prostředky, cokoliv co nesouvisí s hlavním objektem nebo nedotváří krásu fotky. Vím, že je to prakticky nemožné, ale pokud vám nějaká taková věc zkazí opravdu pěknou fotku, nebojte se tretuše. Fotografie ej umělecké dílo a je hotová, až když vy řeknete dost. tudíž jakákioliv počítačová úprava je váš tvůrčí proces a nemusíte se toho bát. Ale s rozumem. Komponujte na Zlatý řez. platí prvidlo, že střed fotografie je pro fotogerafa tabu. Objekt by měl být na průsečíku třetin fotografie. nebvo v jejich blízkosti. Využijte fintu že namáčknete spoušť s přímým namířením na objekt a nedomačkávejte. tim se vám zamknou expoziční hodnoty. Pak si fotku správně zakomponujte (pořád držíte namáčknuto a nešaháte už na zoom) a pak domáčkněte a je to. Stroje se nehýbou obvykle zas tak rychle a tohle je jedinečnej trik, který vede ke správným výsledkům. Snažte se o netradiční pohledy. už se tu mluvilo o focení z výšky, já zase používám focení z podhledu. Každý má jiný styl. najděte si ten svůj, to co se vám bude líbit. Pak budou vaše fotky nést určitý rukopis. Obyčejný výcvak je nudný a obyčejný. Pozor na objekty, které vám vlezou mezi foťák a objekt. Ne jen pozadí homogenita pozadí ej důležitá,a le také popředí. neni nic hnusnějšího, než když fotíte přes kopřivy, nebo vám tam vleze stéblo slámy, trávy, nebo člověk, nebo i kus jiného stroje. Fotka je pak k ničemu.

6) vybírejte. přinesete z akce domů několi desítek až stovek fotek. první co uděláte je vyhodit technicky nekvalitní fotky. Proostřené, extrémně zašumněné, nebo jinak technicky zničené. Vyhodit je. Nic jiného. Nejsou k ničemu.pak vyřaďte fotky, kde je hnusné pozadí nebo se vám něco připlete před objektiv. Ty už nevyhazovat,a le ani neukazovat. Potom už je to ejn příjemné. Vyberte si ty, které se vám opravdu líbí. dejte si pauzu tak tři dny, než z vás vyprchají emoce z toho focení a projděte si ty, kteé se vám líbily a vyberte co se vám líbí nyní. No a pak už ste na té nejlepší cestě. vyberte maximálně 25 fotek (ale pozor, nekoukejte na kvantitu,ale kvalitu fotek. klidně pošlete jen 5. Ale dobrých a bez kazů) zmenšete je tak,jak je dáno v pravidlech, zabalte do jednoho souboru, přidejte k tomu popisek,a by martine nemusel vymejšlet sáhodlouhé stroy o tom, co na fotkách je a taky luštit přesná označení ze zmenšených fotek a pošlete mu je. uvidíte, že při tomto postupu bude spokojenost na všech frontách. Halvní je soudnost. Když se prostě focení nevyvede, nemusí to být na webu. To se stává běžně. Povede se jindy.

No, pro dnešek dost, budu eště chvilku dělat, že pracuju,ale douf a čekám, že se k tomu co sem napsal vyjádříte. a tyk mi písněte, esli takhle jo,nebo takhle ne.

Přeju všem nádherný světlo a slunce v zádech.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 13 říj 2006 14:08

To Jirka: Dík za vyčerpávající odpověď !

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 13 říj 2006 14:49

To Jirka: Dík za info.
Jak poznám že fotky který sem poslal na Farmweb dorazili v pořádku a budou přidány do některé z aktualizací?

Mám posílat fotky kde je celý stroj,ale je taky přes celou obrazovku?Mě osobně se takovýdle fotky líbí.

Za jak dlouho se asi fotky které sem poslal a budou vybrány dostanou do aktualizace?
Dík za odpovědi :D

Příspěvky: 60
Registrován: 17 bře 2006 16:50

Příspěvekod honzabru » 13 říj 2006 17:23

Fotim na Canon 350D s objektivem Canon 17-40/4 L

Příspěvky: 132
Registrován: 13 lis 2005 18:53
Bydliště: Český Dub okr.Liberec

Příspěvekod Zdenek Srytr » 13 říj 2006 18:50

S bleskem jsem za jedno.Na 95 % ho nepoužívám,jezdím fotit nebo se snažím jezdit fotit jen když je co nejoptimálnější počasí.Tzn. pokud možno jasno,bez mlhy v pozadí,to je podle mě největší nepřítel,protože většinou ty fotky JSOU zamlžené,ať se snažíte sebevíc.
Na příklad včera i dnes.
Jinak menší poznámky k bodům: za 1 viz nahoře.Je to tak,je pravda,že mě to nedá a občas vyjedu i v zataženu,ale je to špatné.Ze 600 fotek Arcusina a STX se mi ten den nepovedla na 100 % ani jedna.Ano je to tak,buďmě upřímní.Mám je doma,ale použitelný nejsou.
za 3 ano,trpělivost to je ctnost.Dá to práci se to naučit,ale jde to.Dneska si počkám 3 i 4 hodinky na záběr,který chci,ale je mi jasný,že ne každý máte čas.Ale určitě to chce čas.I já se v tomto stále učím.Proto nebuďte líní a projděte si lokalitu ve které budete fotit,určitě přijdete na lepší místo,odkud budou i lepší fotky.Nejhorší je přijet na kraj pole,udělat parkrát cvak cvak a jet dál.Ten čas za to určitě stojí,pokud je pěkně.
Dál je dobré si vždy hlídat slunce,kde ho máte.Já vždycky když přijedu na místo kouknu jak se věci mají a kde a jak mám slunce, odkud jde vítr a možná i blížící se oblačnost.
za 4 Jeden příklad za všechny.Koukněte na moje fotky JD 7820 + kompaktor.To jsou fotky dneska pro mne absolutně nepovedené.Jen proto,že jsem přehnal vzdálenost k objektu.Ano někomu se líbí fotky z blízka někdo má raději záběra z krajiny.ALE pokaždé se snažím abych to co posílám posílal v té TOP kvalitě,co se týká pozadí,světla a jak říkám já duše.Fotek,ke kterým mám vztah je x set,jsou u mě,ale zároveň mi slouží jako průzkum toho,co se mi nepovedlo a co MUSÍM zlepšit do budoucna.Jak říkám nebo tedy píši,jde i mě, o to se s Vámi podělit o mé zážitky a k těm patří i má vlastní kritika neboli sebekritika :).
Ale jinak se mi velice líbí,jak Jirka začal,je to super základ pro všechny.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 163
Registrován: 24 úno 2006 19:49
Bydliště: Kobylnice (okr. BRNO)

Příspěvekod Stepan » 13 říj 2006 19:08

Tak abych taky napsal s čim fotim já, je to Kouďák EasyShare DX6490 (v sexy černé :wink: , když už se tady na to tolik hraje :lol: ). Jinak fotky spravuju hlavně v ACDSee, občas použiju Zoner Photo Studio 8. Mám je rozdělený do složek podle podniků v kerejch je to focený.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 112
Registrován: 09 led 2006 17:04
Bydliště: okolí UH Hradiste

Příspěvekod Tomáš K » 13 říj 2006 19:37

Nemam rad když jsou fotky stroje jen ze vzdalenosti +-5m.Vubec vlastne nemam rad takove detaily traktoru, kdyz uz tak naradi co tahne.
Osobne mam rad fotky z vetsi vzdalenosti, kde jde videt clenitost toho a toho honu.
Blesk nepouzivam vubec , podle me je to zasah do prirozenosti toho jake je aktualni pocasi.
A o tu trpelivost,Já osobne a myslim nejsem sam ktery chodi do skoly popripade do prace a vraci se nejcasteji v 5 ,nekdy ve 3hod a napsat na omluvenku fotil si .......... :lol: :lol: To by sem musel met insi tridni a insi rodice.Takze mam cas na foceni tak pul hodinky az hodinku (se zapocitanu cestu na kole)
Jediny den kdy muzu poradne fotit je nedela a to zas moc stroju nejezdi.
Chemii k ne/uspechu a spokojenosti z ne/dobre sklizne.GMO je budoucnost

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 13 říj 2006 19:43

Zajímavé, jak nejsem v práci, nechce se mi ani psát. Takže odpovědi a další část čekejte, až budu zase zevlovat v práci. :)
Ale musim reagovat na Tomase K. No,já taky chodim do školy, i když sedim na druhý straně za katedrou a věř mi, že se domů dostanu dýl než děti. Takže v tejdnu nikam nechodim a jezdim jen o víkendech. :) Všichni tu někam chodíme, ať už vy do školy, nebo my do práce.
Naposledy upravil jirka dne 13 říj 2006 19:47, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 163
Registrován: 24 úno 2006 19:49
Bydliště: Kobylnice (okr. BRNO)

Příspěvekod Stepan » 13 říj 2006 19:46

K těm radám od Jirky, řikam jo takhle JO!! To je přesně vono, myslim že se každej rád poučí.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 14 říj 2006 10:00

Martin x píše:To Jirka: Dík za info.
Jak poznám že fotky který sem poslal na Farmweb dorazili v pořádku a budou přidány do některé z aktualizací?

Mám posílat fotky kde je celý stroj,ale je taky přes celou obrazovku?Mě osobně se takovýdle fotky líbí.

Za jak dlouho se asi fotky které sem poslal a budou vybrány dostanou do aktualizace?
Dík za odpovědi :D

Neboj fotky se ukažou ,ale musite pochopit že toho mam strasně moc i když mě kmaradi s provozem FW pomahají pořad toho mam dost . ja už ani nestiham odpovidat na maily co mě chodi s fotkami je to prumerne 10malu denně a když do mailu dva dny nejdu je to v haji . Ale budte vuci me soudní a proste čekejte a ono se to na web dostane . Ted sem 2mesice předělavl všechny galeriie (oj to bylo hodin prace ) a ted se vrhnu na ten mail a postupně budu tech 600Mb fotek zpracovavat

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 13 srp 2006 15:13
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Pája » 14 říj 2006 17:48

Díky všem, co jste sem přispěli. Jsem překvapen jak se to ujalo. Hlavně díky Jirkovi a Zdeňkovi za dobré rady. Myslím si, že všem pomůžou. Jirko, kdyby jsi rozepsal víc bod 2, velice bych to uvítal, sice mám foťák, kde jde fotit na automat, ale začínám používat manuální nastavení, a když se to povede, je to lepší.
S tím časem je to katastrofa, v práci volno :D :evil: :roll: :lol: , tak vypadají obličeje dispečerů, a nic. Navíc stavím, takže opravdu toho času nemám. Když už se urvu a jdu fotit do kukuřice, tak zastaví řezačka, se kterou jezdí kamarád, poslední co v družstvu zůstal, od té doby, co jsem tam byl já, a "pojď pokecat", a je to do tmy!! Ale i tak jsem toho trochu vyfotil, a to by byla otázka pro Martina, jestli mu to mám poslat hned, nebo počkat do zimy, kdy mu toho možná bude chodit míň.
Jít co nejblíž k objektu, jsem vyřešil foťákem s velkým zoomem, mám na všechno víc času, a taky mám radši fotky, kde je pěkně celej stroj při práci. Nemám rád detaily, je to jak z katalogu. Ale to je věc vkusu každého, co se mu líbí.
Naposledy upravil Pája dne 15 říj 2006 21:59, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 163
Registrován: 24 úno 2006 19:49
Bydliště: Kobylnice (okr. BRNO)

Příspěvekod Stepan » 14 říj 2006 18:05

to Pája: ono to má neco do sebe, to pravidlo co nejblíž ke stroji. Např. v létě je ti megazoom na h...o, páč jak stoupá teplej vzduch tak na dálku nic kloudnýho nevyfotíš. Ale nic ve zlym, každej se má pořád co učit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 13 srp 2006 15:13
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Pája » 14 říj 2006 18:29

To Štěpán: To máš asi pravdu, ale když se podíváš na moje fotky (18.8 pšenice), ty jsou většinou na max. zoom (12x) a bylo 35°C , půjčený foťák, který jsem měl asi potřetí v ruce, a viděl jsem i horší fotky. Je to z doby, kdy jsem přiletěl na pole a za půl hodiny jsem mazal domů. A vše co jsem vyfotil, tak jsem sem poslal. Bylo to na zkoušku, a hlavně jsem to chtěl vyfotit pro sebe, protože souprava Fastrac + Fliegl mě dostala a nikde jsem ji nenašel. Tak jsem se do toho dostal, že jsem si koupil foťák a začínám fotit. Nikdy jsem vlastně nefotil a každá rada drahá. Takže dík za každou připomínku.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 163
Registrován: 24 úno 2006 19:49
Bydliště: Kobylnice (okr. BRNO)

Příspěvekod Stepan » 14 říj 2006 19:02

to Pája: koukl sem na ty fotky a fakt to ne ni znat že by tam stoupal teplej vzduch, ono je to asi jak kdy. Já sem si koupil taky foták s 10tinásobnym zoomem, kvuli tomu abych nemusel litat jak trotl až ke stroji, ale časem sem došel k tomu že když si zajdu až ke stroji tak ty fotky sou fakt hezčí. Tim ale nerikam že je velkej zoom na nic.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 13 srp 2006 15:13
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Pája » 14 říj 2006 19:15

To Štěpán: Já si sednu na kraj pole do stínu, protože nerad používám hledáček a na displej je líp vidět, a hlavně do toho cpu profesionální deformaci (jezdím s kamionem pro nejmenovaný řetězec po městech, a taky nemám rád, když mi kolem auta někdo chodí) a u nás je to vždy docela mazec, tak ať se jim tam nemotám.

Další

Zpět na Zábava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník