Veselé příhody

Příspěvky: 112
Registrován: 28 říj 2008 21:00
Bydliště: Vých. Slowensko

Re: Veselé příhody

Příspěvekod Frantík SK » 24 pro 2008 20:46

No, prihodu s mobilom mam aj ja. Pocas zatvy sme mlatili 40 ha pole psenice so skupinou 5 claasov. Po ukonceni parcely sme sa mali presunut na dalsiu asi 1 km po ceste, takze sme museli zlozit listy. Ked som vystupoval z kombajnu, ako obvykle som zaskocil zo schodikov. Nevsimol som si, ze mi vypadol telefon. Presunuli sme sa na dalsiu parcelu cca 7ha, nalistovali a pustili sa do porastu. Kombajnista si nabagroval trochu hliny + nejaky kamen na medzi. vyliezol som vonku a potreboval zavolat pomoc. Ale kde mam telefon?? Zacal som ho hladat. Okolo kombajna nebol, a v tom hluku naokolo ho ani nebolo pocut, ked som ho prezvanal. Jedina istota bola, ze ked zvoni, tak ho este nikto nepresiel. Presunuli sme sa na dalsiu parcelu oproti a ja som bol nasr.ty ako tiger. Poznate to, nejde o hodnotu telefonu, ale o tu spustu cisel v nom a vybavovacky okolo novej sim karty. S veducim som este odskocil aj na tu prvu parcelu, prezvanal, ale nic. Medzitym tu uz zacal traktor podmietat s vaderstad carrier. Ked som prisiel o deviatej vecer domov, zmobilizoval som otca a bratov a vybrali sa hladat telefon. Vecer je totiz krasne ticho a telefon na strnisku svieti. A nastastie mal dobru bateriu. Mal som stastie, poculi sme ho uz z dialky, a nakoniec, ked sme boli celkom blizko, uz sme ho aj uvideli. Keby kolega, ktory diskoval, urobil este dva!! prejazdy, asi by sme ho hladali zbytocne. Ale telefonov sa nachadza na poliach cela kopa. Raz sme hladali jeden v slnecnici pri postrekovani, obsluha ho nechala na svetle, ked sa umyval, a potom hura do porastu. Mal stastie, telefon nasiel. Inokedy moj znamy nechal telefon na pluhu a telefon skoncil v zemi. Dokonca ho bolo pocut, ale skuste ho najst 25 cm pod zemou. Skoda, ze na jar ich tam nenarastlo viac...
Byť poľnohospodárom nie je povolanie, ale poslanie.

Příspěvky: 100
Registrován: 20 lis 2005 19:35

Re: Veselé příhody

Příspěvekod Jenda » 26 pro 2008 22:18

jezdil sem v roce 2006 s lexionem 460 a mezi sedačkou a panelem byl u podlahy malinkej vyklenek tenktat mi tam zapadli doklady až za víklenek.prohrabal sem celou kabinu ale doklady nikde hledal sem doklady po poli jak blbej.a nic.něl sem tam všechny doklady stravenky a plno jinych osvědčení.2dny sem pak lital po uřadech a milé doklady sem našel za rok v tom vyklenku při uklidu kabiny :mrgreen:

Příspěvky: 4
Registrován: 08 črc 2008 18:24

Re: Veselé příhody

Příspěvekod Gas » 04 led 2009 11:03

NO, tak ako 12 ročný som sa bol povoziť na nočnú smenu.Bolo to už koncom leta a my sme diskovali.Fastrak 3190 a také staré ružové disky. Tak samozrejme rodina tak my dal šoférovať a keď som už bol na konci parcely a dvíhal disky zistil že nám odpadlo koleso a skoro sme ho prešli(keby som tie disky nedvíhal tak ich prejdem)No tak sme to kolo šli nahodiť späť na tie disky. no nasadil koleso a tie šruby a perové podložky položil na to koleso ktoré na disku zostalo a aby to koleso ktoré odpadlo tam sadlo, musel sa trochu pohnúť, ale čo sa nestalo, perové podložky a šruby spadli pod koleso. Tak sme ich nemohli najsť a predsa len bola tma tak sme to koleso naložili na disky a hodily niekam do trávy.Ráno sme ho znovu naložili a opravili to až na dvore :D

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Veselé příhody

Příspěvekod Brano » 05 led 2014 16:16

Tiež pridám jednu veselú. Na našom družstve pracoval jeden traktorista z ktorého si všetci robili srandu. Ale nie že ho nejako psychicky deptali, proste zdravý humor v kolektíve družstva. :lol:
Raz sa páni z dielne rozhodli schovať mu traktor. Väčšinou ho nechával na úvrati a traktorista čo bol najďalej ich potom pozbieral. Traktorista si dával obed, nejaké to pivko a medzitým mu ho dobré duše z dielne schovali na poli kde pracoval.Bolo to asi v polovici poľa, no bola tam hustá burina, stromčeky a iné radosti :D Medzitým sa hlavní aktéri presunuli do dielní a tvárili sa že nič. Potom sa samozrejme nás traktorista vracal na pole ku svojmu stroju a Zetoru nikde :D Pozerá,nechápe a stále opakuje že však ho tu zaparkoval pred obedom, všetci samozrejme kamenné tváre :lol: Tak ho odviezli na nadjazd pozrieť sa zhora či ho neuvidia niekde, no bol tak perfektne schovaný že to vidieť nebolo :D Medzitým sa to samozrejme roznieslo, prišiel agronóm, ďalší traktoristi...no a samotný traktorista navrhol agronómovi že by bolo najlepšie zavolať policajtov :D A niekto začal: "No, prídu policajti, začnú veľké vyšetrovačky, traktor tiež nie je lacná záležitosť, dajú ti fúkať...." Po tomto bode traktorista zostal totálne bledý, div že si neodhryzol všetky prsty na rukách, no kabaret prvej triedy :D :D No a keďže v najlepšom treba prestať, nakoniec mu povedali kde má traktor :D Jo a s pánmi na dielni sa nebavil myslím týždeň alebo dva :lol:

Předchozí

Zpět na Zábava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník