Malá farma

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Malá farma

Příspěvekod OŤAS » 20 lis 2010 22:59

Každý člověk má právo na můj názor.

Příspěvky: 104
Registrován: 01 led 2008 14:20
Bydliště: Vysočina, Jižní Morava

Re: Malá farma

Příspěvekod traktor Zetor » 24 lis 2010 19:40

Komedie dobrá :D ale ekonomická návratnost je už teď dávno v nenávratnu díky jejich super schopnosti uzavírat super obchody :lol:
Narvi tam červy, ať to grády má ...

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: Malá farma

Příspěvekod OŤAS » 24 lis 2010 22:17

Zjistil jsem to až teď v sobotu že takový pořad existuje. Můžu vám po pravdě říct že ač jsem z venkova, tak do něčeho takového bych určitě nešel i přesto že bych se dokázal s určitými úkoly poprat lépe, ale na druhou stranu pro dva mladé lidi z města jsou to pěkné tři roky prázdnin.Možná nějaký chytrý počtář spočítal že se základním jměním 270 000 Kč a jinak holým zadkem se dá vybudovat do tří let slušná biofarma která dokáže uživit sebe a dva lidi, jsem sám na to zvědavý jak to nakonec vyjde, ale obávám se toho aby se určité věci nezkreslovaly. Mít na dvorku 15 nebo tak nějak kuřat, obdělávat záhonek se zeleninou 2x2 metry a zorat 0,5 ha na kukuřici, řepu,brambory a obilí je dost přitažené za vlasy, když toto chci pojmout jako svůj hlavní zdroj obživy.Nedokážu si představit za kolik by to kuře museli prodávat,aby v zimě nezmrzli. Ale zatím jim držím palce ať jim to nadšení vydrží.
Každý člověk má právo na můj názor.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Malá farma

Příspěvekod neznalek » 24 lis 2010 23:09

to kuře tuším nabízeli v minulém nebo předminulém dílu za 199kč/kg a hned o to měl zájem kolem jedoucí cyklista :lol: :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Malá farma

Příspěvekod farmářJH » 25 lis 2010 00:01

jo tak ono je to science-fiction? tak to jsem o něco přišel.

Je to totální nesmysl. Začínal jsem kdysi s 18 prasaty, 16 jalovicemi, 100 slepicemi, kačenami, ovcemi , kozami, dělal sýr a div z toho nechcípnete hlady. Všechno je oddřené neústavnou prací, která nejde ani započítat. Je to dobrodružství,ale je v podstatě hodně drahé.
Takhle, i v malém jde leccos, ale musí se opravdu minimalizovat lidská práce, jinak je to tak o úplné vyčerpání. Je moc fajn v únoru usnout v kozím chlívku bez trička, do kterého jste utírali třetí kůzle, které už koza nestíhala očistit, i když je tam teplo. Ale taky ráno vstát a vše nakrmit, začít kydat, lítat s flaškami k jehňatům, kdy matka nemá mlíko... a to též hodně proto, že krmíte po staru a blbě senem, kdežto po senáži mají ovce a kozy mlíka dost,nemáte sklep plnej řepy, k prasatům s míchanicí s bramborami, protože nevíte, že není nad krmítko s krmnou směsí, prokrmujete jako blázen protože nemáte tušení o Lysinu a tryptofanu atd....prostě náklady zbytečně vysoké, maximální a organizací práce si člověk práci zbytečně akorát přidělává. A pak prodává pod cenou.
Ne, tudy cesta z města nevede :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 4
Registrován: 14 led 2011 19:02

Re: Malá farma

Příspěvekod John8300 » 16 říj 2011 10:36

Myslíte že jako za to že je natáčejí a vysílají v televizi že jim za to nic nedaj.

Zpět na Zábava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník