Berete na poli děti do strojů ?

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Berete na poli děti do strojů ?

Příspěvekod miki » 28 pro 2009 20:12

S traktorem nebo náklaďákem klidně i po silnici. Na poli, kde to není nebezpečné klidně i v jiné mašině (na silnici ne). Když jsou velky brdy, mokro a kluzko tak ne. Já jezdím s traktorem od 4 let na redukci od 7 sám. Otec dělal mechanizátora, dost jsem se jako dítě povozil (i čmelákem). Když vidím nějakou zajímavou mašinu, zastavím, počumím, pokecám, připadně se svezu. Stejně tak vozím i já. Lidi musí být rozumní na obou stranách, pak není problém.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Berete na poli děti do strojů ?

Příspěvekod bigbul » 23 led 2010 22:50

Když si vzpomenu na své začátky to mi byly tři roky tak jsme utíkali na pole za naším Jardou měl 18let a byl po vyučení tak ná s vozil se suprem 50 ja jsem se držel uzávěrky a brácha ruční brzdy, po vojně Jarda dostal nového Ursusa C 385 to už bylo lepší,potom jsme se vozili s DT54 později DT 75 přešel jsem Kirovce Zt 300-3,když se selo tak jsme se vozívali s 6718,když se silážovalo tak s Tatrama traktory takové akce nedělaly,jak jsme dorostli okolo 10ti let tak se u nás stavěl plynovod a plynaři tam měli 5511 a jak odjeli tak jsme ji s partou osedlali :D o dva roky později jsme si to zopakovali s 6911.Taky jsme jezdili na silážní jámě nebo u stohu tam byly vždycky ty správné stroje.Později už nás nechali chlapi říďit.Chtěl jsem jít se učit za traktoristu ale otec mi řekl že s traktorem můžu jezdit kdykoliv a dal mě na řemeslo.Dneska hospodařím na svém a synovci jezdili od 8smi let a syn má 11let tak jezdí už dva roky,když někdo za mnou příjde na pole tak ho svezu já byl taky rád když mě svezli ale nás svezli vždy otec pracoval ve funkci v družstvu.Já si myslím že dnes je větší příležitost si zajezdit kdysi nebyli soukromníci a v dědině bylo jen pár traktorů a to 25tky,mi připadá že mladí o to moc nestojí.Sám za sebe můžu říct že jako kluci jsme si zajezdili dost.

Příspěvky: 3
Registrován: 16 bře 2010 18:46

Re: Berete na poli děti do strojů ?

Příspěvekod Capy » 17 bře 2010 21:38

Heh nas zastavili policajti :shock: ale nic sa nestalo pitali si len papiere atd... :D to bolo este na 12145 8) kde je vzadu taka mensia sedacka a ked som bol mali tak som tam zaspal :lol: :lol:

Příspěvky: 33
Registrován: 03 led 2010 13:27

Re: Berete na poli děti do strojů ?

Příspěvekod Onďa » 05 dub 2010 19:16

Já už čtyři roky chodím za místním soukromníkem. Jsem u něho pečenej vařenej (skoro každej den). Jsem rád, že mě nechá sem tam si zařídit. Já mů za to pomůžu s různýma opravama nebo s pracema.
Těďka jsem se seznámil ještě s jedním, ale stíhám všechno. Podvakráte jsem se i svezl v kombajnu a to byl C.Mega 208 a C. Lexion 480. Letos na léto mám domluvené, že bych se mohl svézt i v JD, tak nemůžu dočkat léta. 8) 8) :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2009 23:32
Bydliště: Okrouhlice (Havlíčko Brodsko)

Re: Berete na poli děti do strojů ?

Příspěvekod frr-82 » 11 dub 2010 00:37

Tak to jste se měly, to já takovou možnost neměl ale jestly to nebylo tim že jsem do 13.let bydlel ve městě :D
A ani těch zbylých 5.let jsem neměl štěstí :cry: (z rodiny ani nikdo z příbuzných v zemědělství nepracuje, tak jsem se ktomu tak nějak nedostal). :?

Příspěvky: 28
Registrován: 08 úno 2009 20:31

Re: Berete na poli děti do strojů ?

Příspěvekod mirdavw » 13 čer 2010 12:32

Ahoj.Já jezdim službi s kombajnem CLAAS lexion 550 a at sem na slovensku nebo v čechách a někdo zamává tak svezu když sou malí tak i dva pak jezdim s tatrou se scanií tahač s fastracem, john deerem,se zetorama a se všim možnym a vozim každýho ten den rychle uteče a když vidíte jak sou rádi.tak to potěší i mě.ja když bil malej tak sem se taky rád vozil.takže nebojte se zamávat ?

Příspěvky: 39
Registrován: 23 kvě 2011 22:05

Re: Berete na poli děti do strojů ?

Příspěvekod Ratiboric » 15 lis 2011 22:13

ahoj je my patnact ted jezdím o žních z case ih 2188 axial dětska vozím mam tam furt narvano kdys jsem byl měnší vydržel jsem se v traktoru mlatit od rana do věčera a rano zas.

Příspěvky: 48
Registrován: 16 srp 2012 02:20
Bydliště: Břeclav

Re: Berete na poli děti do strojů ?

Příspěvekod Jarek.V » 07 říj 2012 17:22

I když po dlouhé době, přispěji také.
Jsem z vesnice na jihu Moravy. Protože můj otec dělá soukromého zemědělce už přibližně na 120ha, tak jsem na poli od narození. Moje paměť ani nesahá do doby, kdy jsem poprvé jel v traktoru. Samozřejmě jsem si to hned zamiloval, ale prozatím to pro mě bylo jen povození. Když se v létě dělali žně ještě s E512, byl jsem s otcem od rána do večera v kabině na té malé sedačce u pravé nohy řidiče. Pamatuji si to jen matně, začal jsem s ním takhle jezdit od mých čtyř let, ale znáte to, úmorné vedro, prach, jezdilo se s otevřenými dveřmi, takže si to dokážete představit. Ale ani nic z tohoto mě nedokázalo odradit, nechtěl jsem dělat nic jiného, než sedět tam s taťkou a dívat se, jak z pole ubývá a jak se bunkr za zády plní. No znáte to, 512 takových 60ha neudělá za den a ani bez poruch, když se k tomu přidá občas déšť, bylo na letní prázdniny o zábavu postaráno. Úplně sám jsem poprvé řídil traktor, když jsem na poli jezdil kolem balíků a otec je házel na vlečku, bylo mi maximálně 7 let. Po nějakém čase jsem se s traktorem naučil jezdit sám. Co si vybavuji, tak když byl jedno léto taťkův kamarád, který mu pomáhal. nemocný, vzal mě abych sem tam přejel s vlečkou z pole na pole. Bylo mi asi 10 let a s traktorem jsem uměl jezdit bez ostýchání. Teď mi brzy bude 17 a budu si dělat papíry, letos za sebou mám 20ha diskování pod řepku a 50ha orby, nějaké postřikování a taky sečení. Před čtyřmi dny jsme začali set pšenici. Zatím nám prší celkem obstojně, tak snad se urodí! Letos to totiž byla bída, co nikdo v okolí nepamatuje... Uchvacuje mě to všechno do teď a i když studuji Ekonomickou školu, chci, aby mě tohle v budoucnosti alespoň z části živilo. Někdy je to dřina, opravy, sucha, mokra, ale nedokázal bych si bez toho všeho už život představit. :)

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Re: Berete na poli děti do strojů ?

Příspěvekod kordl » 08 říj 2012 21:25

Tak přesně takhle se Jarku rodí budoucí zemědělci. Taky si pamatuji že sem se od taty neodtrch v 90 roce kdy nám vrátili pole mi bylo 6 let. A s traktorem sem začal popojíždět jak sem ušláp spojku. Samozřejmě že vi dneska máte při vaší víměře jiné mašiny a určitě sem si jist že jak tě to baví tě to časem i uživí. Nám vrátili 13 ha a dnes obděláváme 20 ha. Je to jen takový koníček. Jak přijdu z práce vím že moji kamarádi maj jiné zájmy sednou na kolo jedou na inlainech a tak. Já obleču monterky a dělám na farmě a u tohosi nejvíc odpočinu je to nádhernej relax pro mne. Zdrovna dneska sem šel k večeru sehnat dobitek z pastvy na stanoviště a přibil nám tam jeden krásnej světlehnědej býček scharole. Tak to mi vždy zvedne náladu. :D Jinak s tím vožením abych tak neodbočil od tématu. Svoje děti jednou budu vozit všude a v čemkoli. Budu vědět že sou naučený jak se v každé mašině maj chovat tak aby se nic nestalo a budou v klidu. Cizí dítě nebo někoho známého si dovolím vzít maximálně do traktoru. Do kombajnu vubec ne,protože nevíte co ve své zbrklosti muže udělat. Jinak přeji Jarku at se vám daří. Jen víc takovýchhle pracovitých mladých lidí :wink:

Předchozí

Zpět na Zábava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník