Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvky: 112
Registrován: 28 říj 2008 21:00
Bydliště: Vých. Slowensko

Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvekod Frantík SK » 11 led 2009 13:55

Zbierate niekto malé modely poľnohosp. techniky v mierke 1:87? Podeľte sa o svoje skúsenosti, pochváľte sa svojou zbierkou, prípadne kde ich zháňate a akú značku uprednostňujete (výrobcu modelov) . Nestavia niekto z Vás modelovú farmu v tejto mierke?
Byť poľnohospodárom nie je povolanie, ale poslanie.

Příspěvky: 9
Registrován: 08 zář 2008 14:50

Re: Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvekod kubick » 20 led 2009 15:55

Zdarec. Já tyhle modely trošku sbírám. Zatím mám pouze od Siku a nějaký neznámý. Někdo říkal, že ty modely nejsou moc propracovaný. Já tvrdím opak. Na to jak jsou malinký, to bohatě stačí. Nějakou farmu bych chtěl časem udělat...

Příspěvky: 13
Registrován: 19 led 2009 23:00

Re: Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvekod Zero » 10 úno 2009 19:13

Ja tie modely zbieram.Ale ešte sa my nepodarilo vyzbierať modely na farmu ale pomaly sa to zbiera ale všetko je od nemca asi iné niesú-nepoznám iného výrobcu :( :( Mam Fenda a Newholanda,john deere balikovač690,Disky DiscoverXL,Vlek John deere,lemken solitair9ale niesu síce Siku :D :D :D Ak by sa podarilo tak Jaguar980 :lol: :lol:

Příspěvky: 112
Registrován: 28 říj 2008 21:00
Bydliště: Vých. Slowensko

Re: Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvekod Frantík SK » 10 úno 2009 19:59

to Zero: usudzujem, že asi zbieraš modely 1:16 Bruder, tak v tejto mierke nemam prehlad. Mozno ich este vyraba ERTL, alebo Britains, ale nie som si tym isty. Ovela vacsi vyber je v mierke 1:32, a su to kvalitne modely s mnozstvom detailov. Mierku 1:87 poznaju vlacikari ako H0. Vyber je slabsi, ale zase je podla mna najvhodnejsia na modelovu farmu, lebo nie je tak narocna na priestor. V tejto mierke vyraba modely Wiking (spickova kvalita, detaily, vyssia cena a tazsie sa zhanaju, na SVK sa nepredavaju vobec, najblizsie v CZ), Herpa (len JD 7920+Krampe a rezacka, su drahsie,ale kvalitne) Norscot (len Claas L580, Ares a Jaguar, dobra cena, vynikajuca kvalita) a samozrejme SIKU, ale v tejto mierke maju tak mizerne detaily, ze pripominaju hracky. Jedine plus je nizsia cena. Okrem toho, jedine v tejto mierke sa daju zohnat modely strojov spred roku 1989, ale ich cena sa pohybuje dost vysoko.
Byť poľnohospodárom nie je povolanie, ale poslanie.

Příspěvky: 112
Registrován: 28 říj 2008 21:00
Bydliště: Vých. Slowensko

Re: Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvekod Frantík SK » 10 úno 2009 20:05

Byť poľnohospodárom nie je povolanie, ale poslanie.

Příspěvky: 13
Registrován: 19 led 2009 23:00

Re: Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvekod Zero » 11 úno 2009 20:59

Ďakujem za opravu :wink:!! No síce su v takom pomere 1:16 ale mne to stačí ved sú vo vytriňe je mi to jedno 1:87alebo1:16Model ako model.Ale musím uznať sú vymakane :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Re: Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvekod jirka » 13 úno 2009 09:27

To Zero: TAk esli máš tak tvárnou vitrínu, že je ti šumák tam narvat deseticentimetrovej model nebo půlmetrovej, tak to potom jo. :) Ne, tvoje věc, to neřešme. Jen se chci zeptat, pokud máte někdo Lexe od Norscotu, je na tom něco funkčního? Myslím jako esli se zvedá lišta a vyklápí násypka. Zatím sbírám pouze Siku modely, páč jsou kovové a tím pádem si s tím malej může hrát. Na plastové bychom se asi báli sáhnout. Už takhle nemá BigX jeden jistící kolík na uchycení lišty. Každopádně momentálně se sbírka rozrůstá spíše o stavební techniku v tomto měřítku od Siku (nakladač Liebherr, bagr Liebherr, tahač Man 4 nápravy s nízkým podválem, dampr Volvo, grejdr Volvo, finišér). Ze zemědělské máme Fastraca, Big X, D-F a Joskina výměnný systém. V plánu je zatím Axion s Quadrantem a MF s tridemem Krampe a kloubový JD s Amazone.
Jinak ještě doporučím: http://www.modelovazeleznice.cz/
Můžete si nechat objednat na u vás nejbližší prodejnu a neplatíte poštovné.

Příspěvky: 112
Registrován: 28 říj 2008 21:00
Bydliště: Vých. Slowensko

Re: Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvekod Frantík SK » 14 úno 2009 18:34

to jirka: lexika od norscotu nahodou mam, okrem toho, ze sa mu tocia kolesa :lol: , da sa na nom zdvihat lista, vysunut vyprazdnovaci dopravnik a pohybuju sa metace na drvici slamy... bohuzial sa mu netvara zasobnik. Na Jaguari sa zas da sklapat adapter na prepravu a pohybuje sa aj komin.
Byť poľnohospodárom nie je povolanie, ale poslanie.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Re: Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvekod jirka » 15 úno 2009 20:57

Děkuji. Tím jsi mi vyřešil, kde seženu kombajn. Teď už jen pohledat, kdepak mi ho prodaj,ale to pude. Díky.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 6
Registrován: 26 čer 2006 21:56
Bydliště: Brno

Re: Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvekod mira » 14 bře 2009 09:51

také přidám odkaz na obchod http://www.modelauto.cz/conditions.php ,také vlastním nějakej ten model,hlavně od siku ix modelů,bezva cena a zpracování bohatě dostačující,pak lexiona 580 a jaguara od norscota a zetora crystala,u těchto modelů české provenience je cena trochu nad kvalitou,což mě zklamalo,dávat 700kč za traktor kterej musíte poopravit aby se mu vůbec točila zadní kola,to je na nic :( .nadruhou stranu mám objednanou tatru 815 cisternu,sklápěčku a pragovku od igra, cena bezva a provedení taky bezva. :D ,taky dávám dohromady jednu starší hračku lexiona 480 nové kola skla do oken nějakej nátěr polep claas a ted mě čeká nejtěší ukol,nová lišta,už mám základ ,ale problám bude naháněč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 6
Registrován: 26 čer 2006 21:56
Bydliště: Brno

Re: Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvekod mira » 19 dub 2009 01:29

včera mi dojel john deere 9620 od atheann a můžu říct ,že i v HO měřítku je skvělej,bezvadné zpracování,mohu jen doporučit,škoda jen že unás se zatím neprodává,já ho mám z jedné nejmenované aukce kde sem ho sehnal levněji než si ho můžu obědnat z německa,tahle aukce je bezva ted přihazuji na tři lexiony 480 z toho jeden cat za cenu kolik stojí v obchodě jeden,škoda jen ,že mi utekl traktor mercedes benz tahač za 280kč, v obchodě za 700kč.

Příspěvky: 112
Registrován: 28 říj 2008 21:00
Bydliště: Vých. Slowensko

Re: Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvekod Frantík SK » 19 dub 2009 23:28

to mira: prosim Ta, mohol by si sem dat link na ten obchod?
Byť poľnohospodárom nie je povolanie, ale poslanie.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 6
Registrován: 26 čer 2006 21:56
Bydliště: Brno

Re: Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvekod mira » 20 dub 2009 17:47

Frantík sk-pokud chcež přímo ten německej web http://www.shop-014.de/shop-Modelltoys.html a pokud tu aukci http://www.aukro-online-aukce.cz/

Příspěvky: 112
Registrován: 28 říj 2008 21:00
Bydliště: Vých. Slowensko

Re: Modely poľnohosp.techniky v mierke 1:87

Příspěvekod Frantík SK » 18 říj 2010 23:21

všetkým fanúšikom Fortschrittov dávam do pozornosti novinku od Buscha : E 514 http://www.busch-model.com/online/index ... ghlight=13 nádherný model, cena cca 29 € :d no nekup to!
Byť poľnohospodárom nie je povolanie, ale poslanie.

Zpět na Modely zemědělských strojů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník