Vlastní tvorba

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Vlastní tvorba

Příspěvekod jirka » 19 úno 2010 10:09

Zdravím vás, Přátelé,
podle výsledků anket na FW, se několik desítek z vás věnuje vlastní tvorbě modelů zemědělské techniky. Dejme zde tedy prostor ukázat svoje výtvory. Pokud máte někde uploadované obrázky či dokonce stránky se svojí tvorbou a jejím progresem, sem s tím. Sledujme stavbu ostatních a učme se a diskutujme nad technikami. Vytvořme česko-slovenskou rodinu zemědělských modelářů a modelů z vlastní tvorby. Posílejte odkazy (nejsem si jist, zda je možné uploadovat obrázky přímo sem, zjistím) svých úprav stávajích modelů, ale i vlastních staveb od nuly. Rád bych, kdyby se i v blízké budoucnosti, pokud zde tato komunita orpavdu vznike, uspořádalo setkání i spolu s modely, dioramaty i technikou.

Přeji vám příjemný dena doufám, že naše společné úsilí a koníček začne zde na foru fungovat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Re: Vlastní tvorba

Příspěvekod Kuba Medera » 21 úno 2010 14:04

Z vlastní tvorby mám udělanou nástavbu na osivo na Claas Xerion Trac VC v barvách HORSCH a momentálně pracuji na překladací nástavbě k podvozku Joskin Cargo - tridem. Vše měřítko 1:32

Příspěvky: 1
Registrován: 21 úno 2010 13:32

Re: Vlastní tvorba

Příspěvekod radekrc » 21 úno 2010 14:13

http://www.youtube.com/watch?v=5SphW8LhT6w Na tomto odkazu je model John Deere Gator od firmy Ertl v měřítku 1/16.Je usazen RC soupravou a odpovídající elektronikou.Jsme parta čtyř modelářů.V rozpracovanosti jsou tři Johny s pásy od Ertlu 1/16 a já mám objednán nový kloubák Ertl Big Farm.Ještě máme dva kombajny od Brudra taky na RC.Radek :D

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Re: Vlastní tvorba

Příspěvekod jirka » 21 úno 2010 14:33

Tedy když jsem to načal, je třeba také pokročit. Já mám rozdělaný model Solitair 10 v měřítku 1:16 a v současnosti jsem se přeorientoval na měřítko 1:32 a dělám Multiland plus 29.79. Komplet plastový model z ničeho. Zatím jsem ve fázi tvorby plánků. Fotky sem asi nedostaneme, tedy až někam uploadnu, hodím link. Tedy až něco reálného bude, zatím se pracuje na základu rámu. Pokud máte možnost, poschlubte se svojí tvorbou a případně řešme problémy stavby. Každý vidíme věci jinak, každý máme své zkušensoti, každý jsme se někde něco naučili.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Re: Vlastní tvorba

Příspěvekod Kuba Medera » 26 úno 2010 14:42

Mám dotaz. Docela by se mi líbilo vlastní vytvořené modely osadit nálepkami. Proto bych se chtěl zeptat, zda-li existuje nějaká samolepící průhledná folie, na kterou by šlo tisknout obyč. tiskárnou.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Re: Vlastní tvorba

Příspěvekod jirka » 26 úno 2010 15:54

Ahoj, Kubo,
momentálěn jsem také řešil samolepící fólie, ale za účelem přenesení počítačem vytvořených dílů na plastovou destičku. Nu, našel jsem lepší způsob, ale i tak jsem průhlednou folii zkoušel. Samozřejmě existují, ale má to svá ale. Jednak tloušťka té fólie, pro meřítko 1: 16 vcelku není problém, ale v 1:32 už je to až dost vysoké, myslím sílu folie, přestože se bavíme o síle desetin milimetru. Druhak problém tisku, páč inkoustem musíš mít folii speciálně pro inkoustové tiskárně s danoucc enou, u laser tisku je zase problém, že se fólie vysoce zahřeje a hrozí i nalepení na tiskový válec v tiskárně. Ale samozřejmě to jde. Ale řešení by bylo v klasických obtiskových aršících. Určo znáte,pokud jste kdy lepili letadýlka. Takový papír se koupit dá, potiskneš, zalakuješ, naneseš (existují i změkčovací vodičky, které se aplikují na obtisk na modelu a on pak krásně kopíruje i oblé tvary) a zalakuješ bezbarvým lekem a není problém. Folie se jednak působením sluníčka bude časem odlupovat, druhak ani její barevná stálost působením světla není valná. Tedy pro toto měřítko bych to řešil a budu řešit právě obtisky nanášenými pomocí vody.

Zde je odkaz na prodj tiskových papírů i další spousty materiálu pro stavby. Samozřejmě pokud bys chtěl, jistě najdeš i jiné prodejce, tím jsem se zatím nezabýval. Pokud v tom uděláš nějaký pokrok, budu rád, když mě zde budeš informovat, jelikož je to sice daleko, ale řešit to budu také.

http://litomysky.cz/kadee/obtisk.htm

P.S. Vzhledem k ceně, jsem ochoten i nějaký ten kus papíru z balení odkoupit, případně i si to nechat objednat sem k mému Modeláři (objednávám tak od Litomyského plastové profily, tedy bez poštovného, ale určo ti to udělá i modelářský obchod ve tvém okolí) a pak třebas zaslat. Promysli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Re: Vlastní tvorba

Příspěvekod Kuba Medera » 10 dub 2010 14:32

Včera jsem dokončil přestavbu Xeriona 3300 Trac VC na Saddle Traca a momentálně pracuji na nástavbě na osivo a hnojivo Lomma. Z hlediska náročnosti jsem vynechal některá zaoblení a zkosení jako jsou na reálu, takže je to spíš napodobenina.

Příspěvky: 50
Registrován: 18 úno 2010 22:31

Re: Vlastní tvorba

Příspěvekod tominomb » 28 dub 2010 19:02

Ahoj Kubo.
O přestavbě Xeriona jsem už taky přemýšlel, ale nemám odvahu a čas se do toho pustit.
Inspirací z webu je dost, jen se tomu prostě věnovat.
Můžeš mi poslat fotky Tvé přestavby na mail? ( tominomb@email.cz )
Díky.
T.K.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Re: Vlastní tvorba

Příspěvekod Kuba Medera » 24 črc 2010 22:33

Dotaz na Jirku: Víš toho o těch obtiscích určitě víc než já a potřeboval bych poradit. Momentálně jsem téměř dotvořil k Lexionu 600 vál V1200 z modelu CAT Lexion 590 od Norscotu, ale jediné co mi schází jsou kvalitní potisky a to stejné u nástavby na Xeriona Saddle trac. Potřeboval bych poradit jak na to, popřípadě jestli by to někdo za přijatelnou cenu nevytvořil. Jen podotknu, že mám klasickou inkoustovou tiskárnu. Díky za všechny odpovědi. Nemusí to být jen reakce od Jirky, ale od kohokoliv kdo s tím má zkušenosti. :!:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Re: Vlastní tvorba

Příspěvekod Kuba Medera » 25 črc 2010 14:21

Něco málo jsem našel zde. Papír do inkoustovky na výrobu potisku by se sehnat dal například zde http://www.artur-m-c.cz/inshop/ . Ještě, co se týče laku, něco jsem četl, že to přestříkají, ale já stříkací pistoli nemám a vrážet se mi do ní nechce, tak se chci zeptat jestli neexistje nějaká levnější alternativa. Dotaz mám také na použití laku. Někdo psal o bezbarvém laku např. od Revell. Ten v současné době vlastním, ale přetřít obtisk štětcem asi nepůjde kvůli rozmazání po tisku ( myslím ten první nástřik po tisku kvůli soudržnosti ) Zatím jsem v začátcích, ale vážně o tom uvažuji.

Příspěvky: 62
Registrován: 01 bře 2009 10:39

Re: Vlastní tvorba

Příspěvekod Matúš.V » 29 črc 2010 16:25

Ja momentálne, keď mám čas robím prekladací voz hawe tridem. Mám hotový podvozok aj nadstavbu, chýba mi ešte vyrobiť závitovku. Kolesá mám vysútružené a vydrážkované zo silónu v 26,5" 710mm michelin cargo x-bib samozrejme všetko v mierke 1:32 ak by mal niekto záujem o tie kolesá viem ich poslať na mail a aj vyrobiť. konštrukcia je z tvrdeného 1mm papiera, ktorý je vytmelený, prestriekaný špric gitom a vybrúsený, je to na nerozoznanie od plastu a celkom dobre sa s tým robí.
Nálepky si idem dať vyrobiť v grafickom štúdiu v presnej mierke a nie je to vôbec drahé čo som si zisťoval.
Fórum je názor nás všetkých...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Re: Vlastní tvorba

Příspěvekod Kuba Medera » 29 črc 2010 21:19

To je velmi obohacující příspěvek. Kdyžtak mi pošli pár foto na mail jakubmedera@seznam.cz rád se podívám na něco nového. Co se týče polepů vyřešil jsem to samolepící čirou folii, kterou jsem po 2 dnech shánění konečně sehnal. Po nalepení na model jsem to přelakoval ( nejdříve jsem si nanečisto na plastové podložce vyzkoušel zda-li lak nerozmaže napísy a loga, ale vše OK ). Momentálně je to 2x přetřeno bezbarvým matným lakem, ale asi provedu ještě jednu vrstvu.

Příspěvky: 62
Registrován: 01 bře 2009 10:39

Re: Vlastní tvorba

Příspěvekod Matúš.V » 29 črc 2010 22:39

Kuba Medera píše:To je velmi obohacující příspěvek. Kdyžtak mi pošli pár foto na mail jakubmedera@seznam.cz rád se podívám na něco nového. Co se týče polepů vyřešil jsem to samolepící čirou folii, kterou jsem po 2 dnech shánění konečně sehnal. Po nalepení na model jsem to přelakoval ( nejdříve jsem si nanečisto na plastové podložce vyzkoušel zda-li lak nerozmaže napísy a loga, ale vše OK ). Momentálně je to 2x přetřeno bezbarvým matným lakem, ale asi provedu ještě jednu vrstvu.

Fotky ti samozrejme pošlem. zajtra po obede to nafotím. Ja som dal robiť nálepky presne na mieru a tou technológiou ako to robia aj výrobcovia. To znamená že písmená sú vyrezané a ich vrch je na fólii, ktorá sa odlepí výsledok je skvelý. Keďže sú písmená zo vodovzdorného materiálu netreba ich ani prelakovať.
Fórum je názor nás všetkých...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Re: Vlastní tvorba

Příspěvekod Kuba Medera » 07 srp 2010 11:51

Lexion 600 + V1200 právě dokončen. Jsou na něm jiná kola ( z modelu CX ), výstražné tabule na schodkách a pod pravými světley ( po směru jízdy ), jiný vstup do šikmého dopravku ( od Siku to bylo hnus ) a prodloužený výložník. Vál V1200 je od modelu CAT lexion 590R, přebarven do barev Claasu, pasivní děliče a Laser piloty jsou z lišty V900 ( původní k lexionu 600 ) jsou na ni udělány potisky Vario 1200 a Claas a přelakovány. Vozík je prodloužen s nápisy Claas.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Re: Vlastní tvorba

Příspěvekod jirka » 09 zář 2010 14:18

V červenci ani srpnu jsem zde nebyl, proto se omlouvám za pozdní reakci. Poprosím Matúše, zda by mi mohl poslat fotky svého výtvoru i s detaily těch kol na email jirkaptacnk@centrum.cz Já chci na Annaburger objednávat kola od Holanďanů, jen bohužel pošta vyjde dráž než kola (jsou to díly z Joskinu tuším od ROS, dělají vzorek jak Michelin, tak Alliance a tuším i Borgy by tam byly), tedy klidně se s někým domluvme, pokud by od nich něco chtěl a objednáme toho povícero, ale třeba změním názor a rád využiju služby Matúše. Link na ně teď v práci nemám, avšak pokud se mi ozvete na email, hodím link a můžem i probrat.
Kluci, jen mě zajímá, když jste dělali ty polepy, není to příliš silné, myslím tloušťku té folie. Přijde mi, že v tomhle měřítku můžou vypadat modelově snad jen takové vodičkové obtisky, jako jsou u letadýlek, jinak nevím, ale nemám přehled o reklamních foliích, tedy budu rád za každé info.

Zpět na Modely zemědělských strojů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků