Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvky: 4
Registrován: 10 zář 2013 20:18

Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod ADAMO » 10 zář 2013 20:30

Dobrý den,
hledám někoho kdo by chtěl skončit se zemědělstvím a přenechat svoje hospodářství. Dále bych pokračoval v zemědělství, na nějakém stavu budov ani techniky nezáleží. Zabývám se především pastevním chovem skotu, takže ideální by bylo, kdyby hospodářství bylo umístěno v horské nebo podhorské krajině. Co se týče ceny, tak záleží na dohodě a rozumu, jde mě hlavně o pokračování v zemědělství, nejsem žádný zbohatlík ale zemědělec. Pokud by jste někdo i třeba o někom věděli, kdo chce přestat a hledá kdo by hospodářství převzal, budu rád za informaci do soukromých zpráv. Děkuji. Adam O.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod bold » 11 zář 2013 09:31

Nechci tu nikoho hanit, ale přenechat hospodářství?........ Pokud chceš začínat a nemáš ani techniku ani pozemky ani stavby? Spíš bych to viděl na "levnější" koupi hospodářství. tudíž ceny pozemků od 5kč za m2 (až do nehorázných výšin) stroje minimálně 10kč za kg a stavby tak 500kč za m2. Osobně kdybych neměl komu předat hospodářství, tak bych ho určitě nedával, protože platí heslo:"Lehce nabyl,lehce pozbyl" A nevěřím tomu že by si dotyčný vážil něčeho na co se nemusel nadřít.
Nevím nakolik jsi úspěšný v chovu skotu či jiné zemědělské aktivitě, tudíž tady neřeším tento konkrétní případ ale řeším to tak nějak v globálu. :-)
Ovšem pokud se někdo nadchl romanticky vyhlížející horské usedlosti se stádem okolo..... tak tohle je většinou utopie. Zemědělství je dřina a na druhou stranu hromady papírů, pokud to někdo chce dělat sám, tak přeji hodně štěstí a zdravého zápalu pro věc.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod neznalek » 11 zář 2013 12:52

Přenechání hospodářství se tomu samosebou pouze říká, samotný převod se děje prodejem... pojud se tedy jedná o dotované PUZČ... loni jsem si s tím v rodině užil spoustu "srandy"

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod Martis » 11 zář 2013 12:54

Autor tím nejspíš myslel, že by chtěl jakoby "dědit" , takže se vším všudy :D
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 4
Registrován: 10 zář 2013 20:18

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod ADAMO » 11 zář 2013 20:34

Pánové nevím kdo tady chce co dědit ale já to nejsem, nerozumíte větě: Co se týče ceny, tak záleží na dohodě a rozumu , nebo neumíte číst? Narozdíl od spousty Vás jsem nikdy nic nezdědil ani nevyrestetuoval jako spousta z Vás, tak se do mě laskavě neobouvejte! Děkuji

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod Martis » 12 zář 2013 08:11

Tak to řeknu jinak : Mým komentem jsem nechtěl nikoho urazit a ani to tak myšleno nebylo, slovy " jakoby dědit" jsem chtěl říci, že byste nejspíš KOUPIL HOSPODÁŘSTVÍ se vším všudy (tzn. pozemky, budovy, strojový park, atd.) jako kdybyste dědil třeba po svém otci, akorát už za peníze, a to pak byla zároveň i moje reakce na boldův komentář (se vším všudy) :D
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod bold » 12 zář 2013 08:15

Vážený pane
Nemám v úmyslu se do někoho obouvat, to samé bych požadoval od vás. Ano zdědil jsem 5ha orné, ovšem už od mládí jsem dělal nejprve na záhumence a po vydání orné jsem provozoval zemědělství se svým otcem. za 20let práce dělám kolem 50ha orné z toho mám jen 15 svých. Nikdo mně nic nedal, na všechno jsem si musel vydělat. Zemědělství je prostě jen o práci. Pouze jsem nastínil jak se pohybují ceny pozemků,strojů a budov. Nemít nic z toho a chtít se po hlavě vrhnout do zemědělství....... Hodně štěstí (bez emocí)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod bold » 12 zář 2013 08:18

Pouze jsem si představil věci z druhé strany. Prodávat někomu fungující firmu na kterou jsem desetiletí dřel já i můj otec .......................... :?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 4
Registrován: 10 zář 2013 20:18

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod ADAMO » 12 zář 2013 15:19

Chlapi, já jsem to taky nemyslel špatně, taky dřu a dřu a vím o čem je zemědělství nejsem nějaký naivní snílek co chce začít ale hledám někoho kdo přímo vlastní hospodářství a chce ho prodat, nehledám tedy italského překupníka co skoupil co mohl a teď se snaží prodat za velké ceny, které nejsou reálné, toto byl smysl toho inzerátu a ne že chci něco zdědit nebo zadarmo, doufám, že už si rozumíme.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod bold » 12 zář 2013 15:49

Jasně. Mně to jen připadalo že všichni co dělají v zemědělství tak to zdědili,zrestituovali prostě přišli bez přičinění, a nedejbože nakradli. (jedince takto privatizující a rozkrádající firmy mám i ve svém okolí, a dokonce takto rozložili místní družstvo a akcionáři nemají nic z movitého majetku který po 48 roku do družstva vložili.)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod bigbul » 12 zář 2013 20:13

Pouze jsem si představil věci z druhé strany. Prodávat někomu fungující firmu na kterou jsem desetiletí dřel já i můj otec .......................... :?

Když nemáš pokračovatele tak si ho v hrobě užiješ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Příspěvky: 4
Registrován: 10 zář 2013 20:18

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod ADAMO » 12 zář 2013 23:27

Jo takových rozkradení za bílého dne je hodně v tomto státě a jak se privatizovaly družstva o tom raději ani nemluvit. Tak v hrobě si ho moc neužiješ ale když ti ještě na stáří zaplatí, tak si alespoň po celoživotní dřině můžeš trochu užít. Ještě k tomu rozkrádání, když vidím co se děje v tomto státě, tak je mi nablití a to mu musím platit daně, které pořád zvyšují!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod farmarpetr » 13 zář 2013 01:11

Už od svých pubertálních let mám sen o vlastním hospodářství stylu rakouských či bavorských rodových statků, kde si grunt předávají z generace na generaci. Bohužel v době, kdy se řešily restituce se mě moje babička snažila uchránit od prvorepublikové dřiny na statku a všeho svého dědictví se vzdala ve prospěch své sestry. Taky jsem měl ideu převzít celé hospodářství po někom, kdo nemá následovníky, ale nějak jsem ve svém okolí na nikoho takového nenarazil. Takže mě nezbylo než začít od nuly. Co mi dost pomohlo bylo několik let manuální práce v zahraničí díky čemuž jsem tady koupil rozpadlý statek a cca 10 hektarů půdy. Před dvěma lety jsem se do toho konečně po několika letech váhání pustil. Je to teda boj, letos cca 24 ha pastvin a luk, mechanizace jeden starý crystal 8011 a stroje koupené většinou za cenu dražšího šrotu. Stovky hodin práce na uvedení strojů do funkčního stavu, do toho sušení sena. Docela adrenalin jeden traktor, věčné přepřahání, vždy půl dne práce, k tomu půl dne oprav čehokoliv, co se zrovna podělalo. K tomu manželka, dvě děti a život v maringotce na rozpadlém statku. Ale ta pohoda projít se večer po pastvinách při romantickém západu slunce se stádem vlastních ovcí na obzoru, to mi za to stojí.
K tomu předávání, po dlouhých jednáních se mi snad podařilo snad sehnat dalších cca 10 ha od souseda, který už na to věkově nemá a chce skončit (půjde jen o pronájem pozemků , ne o koupi). Má i celkem dobrou mechanizaci kterou by mi na nějaké rozumné splátky přenechal. Trochu je problém, že on vše nakupoval za předkrizové ceny a dnes jsou ceny těch starých strojů trochu jinde. Bojím se aby to na tomhle neztroskotalo. Platit třeba za Zetor 7211 240000 Kč (za to on před několika lety kupoval) sice původně nejetý v zemědělství se mi opravdu nechce.

Když to shrnu, najít někoho kdo by předal hospodářství někomu, kdo nic nemá a ještě v zemědělství nic nedokázal považuju za nereálné. Ale začít téměř z nuly jde, je to ale dřina, dřina a dřina… fandím každému, kdo se o pokusí.

Příspěvky: 48
Registrován: 16 srp 2012 02:20
Bydliště: Břeclav

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod Jarek.V » 20 zář 2013 01:45


Příspěvky: 2
Registrován: 14 lis 2013 15:49

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod farmářova žena » 14 lis 2013 16:01

Dobrý den
Chtěli jsme hospodářství předat synovi a ono to nejde. Asi by to nebylo úplně jednoduché, všechno papírově vymyslet, abychom byli spokojeni všichni, my totiž máme určité závazky, ale jestli máte ještě zájem, ozvěte se.

Příspěvky: 51
Registrován: 28 říj 2007 16:53

Re: Hledám někoho kdo by přenechal hospodářství.

Příspěvekod cendar » 14 lis 2013 18:01

Dobrý den
Chtěli jsme hospodářství předat synovi a ono to nejde. Asi by to nebylo úplně jednoduché, všechno papírově vymyslet, abychom byli spokojeni všichni, my totiž máme určité závazky, ale jestli máte ještě zájem, ozvěte se.

A mohu býti tak smělý a zeptat se na lokalitu (okres)?
Děkuji

Zpět na Prodám / Koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 návštevníků