Sedačka Grammer

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Sedačka Grammer

Příspěvekod poulm » 06 led 2014 12:29

Já bych zse zbytečně moc peněz nevyhazoval,v jednom traktoře mám vzduchovou sedačku z nějakého nákladního auta,nemyslím tím Liazku,a jsem s ním moc spokojený.V současnosti se už ruší nemálo novějších nákladních aut a těch sedaček je k mání plno.Ale samozřejmě tím nechci nikomu vnucovat to,že si má kupovat staré krámy, nové je pořád nové, to je jasné
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 19
Registrován: 28 pro 2013 13:23

Re: Sedačka Grammer

Příspěvekod Kazy » 06 led 2014 15:09

Tak samozřejmě že to nemusí být Grammer, aby bylo pohodlí. Jak jsem hned zprvu psal, tak jsem žádal i o nějakou alternativu. Nejraději bych tedy Grammer a úplně nejradši bych byl za nějakou levnější starší, ale byla tu například zmíněna značka Granit, nebo mám zkušenost s kvalitními sedadly z nákladních aut, například v nové Tatře je ISRI.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Sedačka Grammer

Příspěvekod bold » 06 led 2014 17:06

Bohužel náklaďák není traktor, ona už ta tatra je odpružená sama o sobě a tudíž sedadlo bere jen část. Zatímco zetor má jen sedačku, když tedy opomenu silentbloky na kabině a podhuštěné gumy.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 19
Registrován: 28 pro 2013 13:23

Re: Sedačka Grammer

Příspěvekod Kazy » 06 led 2014 17:47

U mně i odpružený předek :D :D :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Sedačka Grammer

Příspěvekod bold » 06 led 2014 21:04

Kazy píše:U mně i odpružený předek :D :D :D

vydíš na to jsem zapoměl :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Sedačka Grammer

Příspěvekod neznalek » 28 led 2014 12:23

před časem jsem tady psal o potazích. Navlíknout je bylo jednoduché, tedy az na spodni polštář sedačky řidiče, to byl docela porod. Ale ted už sedí dobře ..... tahle sada stála cca 1600 Kč i s poštovnym
potahy.jpg

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Sedačka Grammer

Příspěvekod bold » 28 led 2014 13:51

docela ranec, ale jak to funguje, respektive jaký je to matroš, aby to nezadusilo origoš funkci dýchání a v létě se nemusel v zadních partiích mazat rybylkou :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Sedačka Grammer

Příspěvekod neznalek » 28 led 2014 14:47

bold píše:docela ranec, ale jak to funguje, respektive jaký je to matroš, aby to nezadusilo origoš funkci dýchání a v létě se nemusel v zadních partiích mazat rybylkou :lol:


Potah se stahuje takovyma tkaničkama. Šlo by to natahnout na hulváta pres ovladaci prvky sedačky, ale vypadalo by to blbě navíc by mi to spínalo tvarování opěrky a vyhřívání, tak jsem sundal kazdy polstař zvlášt, navlekl to na nej a zpět ho našrouboval už potažený. Materiál (nevyznam se) je z vrchni strany jakoby hrubší manšestr, zespod hladký, určitě je prodyšný. Už jsem je měl i na bývalem traktoru 7 let a ničim jsem se nemazal :lol:

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Sedačka Grammer

Příspěvekod citrusek » 04 zář 2014 18:59

Bolde jak jsi montoval tu Grammerku? Vrtal jsi to plechu na kterém sedí původní sedačka nové díry a pak to přišrouboval? Ještě by mě zajímalo odkud máš navedenou elektriku. Jsou tam dva vývody. Jeden černý, který má červený a černý drát, to je určitě plus a mínus a pak tam je ještě šedý vývod zase se dvěma dráty a to nevím na co to je a jak to napojit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Sedačka Grammer

Příspěvekod bold » 05 zář 2014 06:41

Pokud myslíš do 72 tak jsem navrtal díry do podlahy. Ale po zkušenostech doporučuju dát pod to roznášecí desku, (Normání 3-4mm ocelovou desku) oni ji prodávají, ale za hrozný ranec, pokud máš někoho kdo vypaluje tak si ji nech vypálit. Ale já to mám klasicky vyvrtané a přišroubované skrz podlahu (dost nepraktikuš když to potřebuješ sundat (povolit podlahu a přizvednout) HLAVNĚ TO DEJ CO NEJVÍC DOZADU !!! nacpat až k zadní hraně. Já chtěl mít ještě místo za sedačkou a musel jsem to převrtávat.
Ohledně káblíků. černý červený jsi pochopil správně, ty další jsou od spínače v sedačce (jištění startu) ty nepotřebuješ :-) Elektriku jsem si vyvedl od pojistek, Vzal jsem klasický 3 žilový kabel dal ho do bužírky a od pojistek, podél brzdových hadiček, pod podlahou vedle elektriky na zadní sedmipolovou zásuvku. protáhnout mezi podlahou a blatníkem v místech jak jsou páčky na hydrauliku, pak úplně dozadu, no a já jsem šel ještě na blatník, kde mám rádio a hlavně zásuvku na zapalovač kvůli nabíječce na telefon a jiným blbostem. Proto ty 3 žíly, jedna na sedadlo,druhá na radio+zásuvka a jedna kostra. Mám pocit že tam mám pojistkovou skříňku na dvě pojistky, aby se mně neopalovali ty původní, takže jedna na sedadlo-druhá zásuvka+radio (15A) oboje. konce dobře propájet.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Sedačka Grammer

Příspěvekod citrusek » 16 zář 2014 21:05

Díky za radu. Sedačka už je v traktoru. Mám to v 7745. Taky jsem to přišrouboval do podlahy a žádný plech jsem tam nedával. Kabel jsem dal podle tvojí rady spodem kabiny kolem kabelů co vedou k zásuvce a vytáhl jsem ho do kabiny u páky co přepíná regulaci hydrauliky. Ještě musím koupit zásuvku a udělat na ni v kabině nějaký držák a bude hotovo. Zatím si na sedačku zvykám, sedí se v ní úplně jinak než v původní a hlavně je o něco výš.

Předchozí

Zpět na Prodám / Koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků