kombajn

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

kombajn

Příspěvekod Novas » 18 dub 2014 19:08

Chtěl bych se zeptat jestli nemá v plánu někdo po žních prodávat kombajn ? Kvůli tomu že by pro něho byl malej a potřeboval by větší. Samozřejmě vim, že je ještě kupa času do žní a stát se může cokoliv. Ale kdyby náhodou někdo o něčem věděl ?
Nejradši bych kombajn s lištou od 4 do 5m s výkonem 2-3ha/h. Ve slušnym stavu.Značku nejlíp claas dominator nebo sampo, ale může být i jiné.
Rok výroby nejstarší okolo roku 1990 nebo něco málo pod. Motohodiny max. do 3000.
Cena okolo 600 000Kč - 800 000Kč.
Takže kdyby někdo o něčem věděl za info předem děkuji.

Jinak kdyby jste měli nějaké dotazy nebo info tak můj email: lukas.novak1996@seznam.cz

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: kombajn

Příspěvekod Novas » 18 dub 2014 20:21

klidně by stačilo něco na způsob http://www.youtube.com/watch?v=vb2qCzF3dkY a tam by cena záležela na domluvě podle stáří a mth.. :)

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: kombajn

Příspěvekod Bartuc » 20 dub 2014 22:25

musi byt z ceska? od nas z vychodu niekto predava dominator 86 ale to je asi daleko... myslim ze kosice okolie...

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: kombajn

Příspěvekod Novas » 21 dub 2014 19:35

no to je docela daleko no :( ale dík za info :wink:

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: kombajn

Příspěvekod tomous » 21 dub 2014 19:43

Nemáš obavy,že takhle starej kombajn bude akorát pěkná pokladnička??

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: kombajn

Příspěvekod Novas » 22 dub 2014 11:49

mě jde spíš o to že koupim radši staršího dominatora než něco novějšího co lítalo furt ve službách, protože 3mega na novej kombajn fakt není. Jinak když koupim použitej novější jako například nějakou novější megu tak tam je kupa hydropohonů, eletroniky a to kladivem a svářečkou nepořešíš. My máme starýho merkátora lišta 3,6 a ten je luxusní maximálně se tam vyse*e klíňák a nebo se něco povolí a všechno se dá doma v klidu jako u dominátora ještě pořešit. Ale bohužel ho máme po lidech, který ho dost dodřeli a pěkně ho pokurvyl*, ale přesto u nás mlátí už asi 12let a spokojenost. Dá se seřídit na cokoliv mák,svazenka,soja,obilniny atd... a obilí je po něm jak kdyby přešlo už čističkou. Jedinej problém je ten že už je to dědeček a u těch lidí dostal pěkně na prdel. U nás se toho už kupa poopravovalo. Ale prostě museli by se komplet vyměnit řetězky na kapsácích a řetězy. mlatky na bubnu, mlátící koš a v podstatě celí střeva a když za malou řetězku originál chtěj 3000Kč tak to potom naskakuje a byla by to darda jako koupit větší kombajn. Nehledě na to že i výkonostně už pro nás začíná být málo :/ Ale kdyby se dal koupit stejnej fungl novej s modernější kabinou, ovládáním, klimoškou, hydraulicky výklopnou trubou tak bych ho hned bral.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: kombajn

Příspěvekod tomous » 22 dub 2014 13:18

No je jasný,že plno elektroniky je sice na obsluhu paráda,ale chraň bůch se něco posrat. Já taky tvrdím,že v jednoduchosti je síla,jenže s takhle starejch strojů mám obavy. Do budoucna bych chtěl taky něco koupit,ale netuším co.

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: kombajn

Příspěvekod Novas » 22 dub 2014 14:05

asi tak :) ale máš pravdu no každej starší stroj je rysk a do všeho nikdy nevlezeš v jakym to je stavu. Ale kdyby to zas měl brát člověk takhle tak se pokazit může něco i u novýho stroje ... :D Já jsem s tim claasem spokojenej dělá dobrou práci můžu jen doporučit. Jenom je ten problém aby nebyl dodřenej no :/ Ale já doufám že po zkušenostech s naším tak nějak už víme co nejvíc trpí a na co si dát pozor, a co všechno prolíst. On člověk není nikdy dost chytrej, strýc také hospodaří a ty si pořídily dvě 516 od jednoho chlapa (jedna měla špatnej motor myslím) a daly z nich dokupy jednu pěknou a sou sní spokojený. Ale jednou u nás taky mlátily, když náš kombajn zrovna stávkoval a muselo se mlátit. A třeba na svazenku to tak jako náš nedokázal seřídit. Furt v tom bylo kupa bordelu a nebo šla všechna ven.

Zpět na Prodám / Koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštevníků