K: Bramborový kombajn

Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2013 16:30

K: Bramborový kombajn

Příspěvekod Marekhk » 08 říj 2014 09:09

Zdravim,

neměl by někdo na prodej jednořádkový bramborový kombajn, klidně i po sezóně.
Chtěl bych ho s pásem na ruční prácí(vybírání kamenů, hlíny) a nejlépe se zásobníkem.
Požaduji hlavně málo poruchový stav a nepoškozování brambor.

Cenu bych si představoval dle stavu do 70 tis. ( pěkný kombajn i více)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod bold » 08 říj 2014 20:13

bohužel každý kombajn poškozuje brambory..... :?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2013 16:30

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod Marekhk » 08 říj 2014 20:27

Samo s sebou ze brambory se zakonite musi poškodit pri transportu do bunkru. Dulezite je aby nebyla porezana kazda druha :)
Napsal jsem to spatne. Melo by tam stát: Nepříliš velke poškozovani brambor.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod poulm » 09 říj 2014 17:35

Jestli můžu doporučit,tak se mi kdysi osvědčil jeden systém a to,že jsem měl jednořádkový bramborový kombajn E689 a brambory mi tam padaly rovnou do velké bramborové bedny a v nich jsem je odvážel s VZV až rovnou domů a zůstaly tam až do přebírání.Brambory se nejvíce poškozují ani ne moc na těch pásech,ale hlavně při přesypávání a přeskladovávání.
Samozřejmě jsem toho nedělal mnoho,řádově několik hektarů,ale práce to byla pěkná a bavilo mně to,akorát to přesvědčování lidí,aby mi šli pomoct,ale to je jiná kapitola.

Toto je ten můj kombajn co jsem měl,ačkoliv vypadá velký,tak je to jednořádek a tahal jsem ho v pohodě s Z6911 na kultivačních kolech i do kopce.Perfektní bylo i to hydraulické ovládání řízení nápravy a oje,tak s tím šly dělat i malé záhumenky a otočit se šlo na místě:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 5
Registrován: 02 říj 2011 16:48

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod dartagnan11 » 28 dub 2016 12:07

poulm píše:Jestli můžu doporučit,tak se mi kdysi osvědčil jeden systém a to,že jsem měl jednořádkový bramborový kombajn E689 a brambory mi tam padaly rovnou do velké bramborové bedny a v nich jsem je odvážel s VZV až rovnou domů a zůstaly tam až do přebírání.Brambory se nejvíce poškozují ani ne moc na těch pásech,ale hlavně při přesypávání a přeskladovávání.
Samozřejmě jsem toho nedělal mnoho,řádově několik hektarů,ale práce to byla pěkná a bavilo mně to,akorát to přesvědčování lidí,aby mi šli pomoct,ale to je jiná kapitola.

Toto je ten můj kombajn co jsem měl,ačkoliv vypadá velký,tak je to jednořádek a tahal jsem ho v pohodě s Z6911 na kultivačních kolech i do kopce.Perfektní bylo i to hydraulické ovládání řízení nápravy a oje,tak s tím šly dělat i malé záhumenky a otočit se šlo na místě:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Dobrý den,
sháním stejný typ kombajnu co je zde popisovám jedná se forrschrichtt.
Jelikož mám nejsilnější traktor také zetor 6911 a zetor 3011 a pracovní síly na ruční sbírání 0,5 ha již nemám.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod bold » 28 dub 2016 14:36

0,5ha nezvládne rodina? Je fakt že sběrači už pomalu vymírají......
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod tozer » 28 dub 2016 18:28

zdravím, mám na prodej brambor. kombajn značky thyregood- jednořádek s násypkou, tahal ho zetor 3511...

Příspěvky: 5
Registrován: 02 říj 2011 16:48

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod dartagnan11 » 10 kvě 2016 12:49

tozer píše:zdravím, mám na prodej brambor. kombajn značky thyregood- jednořádek s násypkou, tahal ho zetor 3511...


mám zájem tento kombajn, mužete mi poslat fotky na email:dartagnan11@seznam.cz

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod citrusek » 11 kvě 2016 06:15


Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod tozer » 11 kvě 2016 11:31

jj, je to on :D kdyby měl někdo zájem je stále volný...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod bold » 12 kvě 2016 06:56

Záleží jakou máš představu o ceně a v jakém je to stavu :-) Něco bych možná uživil, ale už dávno nedělám hromady hektarů. Je tedy pravdou že sbírat se to nikomu nechce :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod poulm » 12 kvě 2016 08:23

Jestli děláš nějaké brambory,tak je jakýkoli kombajn dobrý.Jak říkáš,lidí na sběr brambor není a samotný lítat s kýblem po poli je taky nesmysl.
Já s tím německým jednořádkem dělal cca 1-2ha než jsem to pak zrušil díky mizerným cenám a nedostatku pracovní síly.
S dvouřádkem se dá zvládat mnohem víc, dnes ty Weimary koupíš od 20tis.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod tozer » 12 kvě 2016 11:39

bold píše:Záleží jakou máš představu o ceně a v jakém je to stavu :-) Něco bych možná uživil, ale už dávno nedělám hromady hektarů. Je tedy pravdou že sbírat se to nikomu nechce :-)

představa o ceně je 70.000 kč, stav odpovídá stáří -ale řekl bych lepší průměr, u nás dělal cca 2,7 ha ročně...neprodával bych, ale podařilo se mi koupit snad pro mé podmínky lepší alternativu 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod bold » 12 kvě 2016 14:55

tak to je mimo můj rozpočet ohledně technologie brambor. :roll:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod tozer » 12 kvě 2016 17:04

tak je fakt, že na pár brázd by to byla drahá sranda:D jinak zájemců se ozývá dost a na prodej nespěchám

Příspěvky: 5
Registrován: 02 říj 2011 16:48

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod dartagnan11 » 12 kvě 2016 23:04

poulm píše:Jestli děláš nějaké brambory,tak je jakýkoli kombajn dobrý.Jak říkáš,lidí na sběr brambor není a samotný lítat s kýblem po poli je taky nesmysl.
Já s tím německým jednořádkem dělal cca 1-2ha než jsem to pak zrušil díky mizerným cenám a nedostatku pracovní síly.
S dvouřádkem se dá zvládat mnohem víc, dnes ty Weimary koupíš od 20tis.


No chtěl bych viemara forchricht E 689 jedno řádek, co tu vzpomínaný, jsem schopen do toho, tak pustit asi 25000-30000 jako pořizovací cena, když bude v dobrém stavu.
Počítám, že se tam najdou věci co budou chtít opravit, jako každý starší stroj.
V případě opravy díly, se na to seženou velmi dobře jako na E 512 a v okoli jsou chlapi co jezdily z dvojřádky a opravovaly je, tak jsou schopní poradit.
Dvojřádek forschrit je pro mě dost velký a nemám ani, tak silný traktor k tahání mám pouze zetor 6911 bez předku a zetor 3011 z motorem 5001.
Byl jsem se divat na dvoj řádek, je to moc velký, byl v perfektím stavu + náhradní díly chtěl 30000,- a další problém s rozměrami bych jej neměl kam doslova strčit.
Jsem rád že do velké garáže nacpu e 512 s lištou a Unhz 750

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod poulm » 13 kvě 2016 07:58

Asi tě zklamu, těch jednořádků E689 je poměrně málo,kromě toho mého jsem viděl od té doby za posledních 10let na prodej jenom jeden a díly na to nejsou téměř žádné,pásy jsem si musel dělat a opravovat sám.
Rozměrově není menší jako dvojřádek,délka a šířka je přibližně stejná.Na rovině ten dvojřádek utáhneš 69kou.
Já ten jednořádek tehdy kupoval,protože byl k mání tady kousek cca 5km, ale oprav jsem měl na něm víc než dost,chybělo ovládání a plno věcí bylo pokradených. Znovu bych už do něj nešel a raději bych koupil klasický dvouřádek,je na to plno origo dílů, je jich k mání hodně za velmi slušné ceny atd. Toť můj názor.
Když se člověk naučí pracovat s tou řízenou nápravou a výkyvným ojetem,tak se s tím otočíš na fleku,ikdyž je to velké jako stodola.
Pokud potřebuješ něco hodně malého,tak se podívej po jiné značce,je plno takových těch malých kombajnků co potaháš i 30kou.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 5
Registrován: 02 říj 2011 16:48

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod dartagnan11 » 13 kvě 2016 09:30

poulm píše:Asi tě zklamu, těch jednořádků E689 je poměrně málo,kromě toho mého jsem viděl od té doby za posledních 10let na prodej jenom jeden a díly na to nejsou téměř žádné,pásy jsem si musel dělat a opravovat sám.
Rozměrově není menší jako dvojřádek,délka a šířka je přibližně stejná.Na rovině ten dvojřádek utáhneš 69kou.
Já ten jednořádek tehdy kupoval,protože byl k mání tady kousek cca 5km, ale oprav jsem měl na něm víc než dost,chybělo ovládání a plno věcí bylo pokradených. Znovu bych už do něj nešel a raději bych koupil klasický dvouřádek,je na to plno origo dílů, je jich k mání hodně za velmi slušné ceny atd. Toť můj názor.
Když se člověk naučí pracovat s tou řízenou nápravou a výkyvným ojetem,tak se s tím otočíš na fleku,ikdyž je to velké jako stodola.
Pokud potřebuješ něco hodně malého,tak se podívej po jiné značce,je plno takových těch malých kombajnků co potaháš i 30kou.


Dík zá informace právě se mi jeden člověk ozval s nabídkou E 689 jedno řádku tak nevím jak se rozhodnout.
Dvouřádek je pěkný, ale nikam ho doslova nestrčím a přistavovat na to další garáž bylo nad moje síly.
Z rakouských a německých dotažených strojů jsem za ty roky vyléčen, byl jsem rád, že jsem se zbavil rakouského rozmetadla i obraceče a shrnovače sena.
Díval jsem se na polský kombajn bolko.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: K: Bramborový kombajn

Příspěvekod poulm » 13 kvě 2016 16:00

Jak jsem psal,na ten jednořádek potřebuješ stejného místa jako na dvouřádek.
Záleží v jakém je stavu,dobře si prohlédni pásy a hlavně ať má ten elektrický ovladač rozvaděče do traktoru,bez něj to raději ani neber,já ho musel pracně a nákladně vyrábět :-(
Jinak jsem byl s jeho prací spokojený,pěkně proséval i odděloval kameny. Ten můj měl na hroudy a kameny z boku zásobníky,které pak šly na kraji pole vysypat což bylo fajn. Měl jsem to upravené na bedny,které jsem pak s VZV odvážel a tím se už brambory nemusely přesypávat.
Nejvíce se brambory poničí při manipulaci,v kombajnu na pásech minimálně.
Kdybych znovu dělal brambory,tak si zase koupím Fortschritta.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Zpět na Prodám / Koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků