Krádeže ..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Krádeže ..

Příspěvekod Jan » 09 pro 2009 19:33

Jakpak se u Vás daří strojům na poli? Od podzimu jsem tahal za pluhem pakr (půdní pěch),v pátek jsem jej před úvratí vypnul a v pondělí tam po něm zůstal jen otisk a stopy od nějakého menšího stroje .. :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 27
Registrován: 02 črc 2008 16:26

Re: Krádeže ..

Příspěvekod Still Alive » 09 pro 2009 21:15

O krádežích "mobilních věcí" nevim, ale cca 5 let zpátky, během žní, nechali stát "sedumdesátku" na souvrati (tahala lištu kombajnu, co vysekával souvratě). Stála tam asi do deseti večer a když se k ní vrátili, tak měla prádnou nádrž (a to uplně do dna :lol: , inu žádný béčka). A cca 20 let nazpět utopil táta řezačku v "artézký studni", když rozfoukával slámu. Řezačka starej vrak - propouštěla hydrostatika a gumy sjetý. Tak šel do JZD aby ho vytáhli, ale nikdo "neměl čas" a "bylo už pozdě" (bylo cca vosum večer). No a do rána někdo vymlátil skla v kabině a ukrad sedačku. :roll: :lol:
Ve vidlích je síla.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Krádeže ..

Příspěvekod bold » 10 pro 2009 13:26

nejhorší je využívat jedno místo k přechodnému uskladňování strojů. u nás to řešíme tak že sem tam něco někde necháme odpřižené v místech kde není moc vidět. a max jeden den.traktor bych na poli nenechal.nechávám stroje ( když už stojí mimo dvůr) vždy pod lampou před domem. Spíš mně trápí chuligání,prořezané gumy u secí mašiny a na vlečce. sem tam se něco drobného vypaří ale to spíš přenechávám místní omladině.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Krádeže ..

Příspěvekod neznalek » 10 pro 2009 13:56

"DOMA" s krádežema problémy nemám, nekdy se stane ,že se mi ztratí nářadí z dílny, ale to se časem zase objeví :) . Nicméně, před 4 lety, kdy jsem jeste s E-514 byl na službe v místnim družstvu, mi přes noc dvakrat vybraly plnou nádrž nafty. Tehdy s tím měly velke problemy v tom pdniku.Od te doby i doma radsi tankuji až ráno. V jinem podniku v mem sousedstvi za posledni dva roky zcizily 7745 a pak jeste nejaky traktor bez předku, nevím přesně, ve všech uvedenych případech pachatel neznámý

Uživatelský avatar
Příspěvky: 27
Registrován: 02 črc 2008 16:26

Re: Krádeže ...

Příspěvekod Still Alive » 10 pro 2009 20:28

Během letošních žní jsem viděl skutečný "borce". Nechali přes celou noc stát Lexíka 460 u lesa. Já bych se teda bál, když minulej rok nechali JéZéĎáci stát kombajn na souvrati a jeli pro nějakej vercajk nebo díl, to si skutečně nepamatuju. Druhej sekal dál a na souvrati stál náklaďák. A mezitim někdo "votočil" žebřík zezadu z kombajnu. A pár roků předtim zase někdo v noci "vobešel" dvůr a z trambusu vzal světla (přední i zadní). :?
Ve vidlích je síla.

Příspěvky: 100
Registrován: 20 lis 2005 19:35

Re: Krádeže ..

Příspěvekod Jenda » 13 pro 2009 11:26

před 14 dny sem oral na noční směně.a na souvrati sem zjistil že mám prázdné kolo.tak mi nezbylo než to tam nechat a jít pěšo domů.ráno jedem na pole vyměnit kolo. nádrž uplně suchá bylo tam asi 250litrů.a ukradené baterie

Příspěvky: 38
Registrován: 26 říj 2008 14:30

Nafta

Příspěvekod smouki » 13 pro 2009 13:30

To my nechavame na poli nekdy i vsechny tri kombajny kdyz nedodelame, ale ted uz je vzdycky u nich hlidac od te doby co nam jednou v noci nekdo vybral naftu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Krádeže ..

Příspěvekod bold » 13 pro 2009 15:47

no tak já traktor ve kterém je víc jak 15 litrů nafty nenechávám nikdy venku, pokud můžu radit tak uvázat dobrmana k nádrži, nejlépe hladového
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Krádeže ..

Příspěvekod bigbul » 17 led 2010 11:59

Musím reagovat já si pamatuji jako malý kluk na poli zůstal detík půl roku a nic brány pluhy kultivátory a nikdy se nic nestratilo,jak se stavěly plynovody tak u nás v lese zapoměli traktor stál tam 2 měsíce jsme si tam chodili hrát ale nikoho nenapadlo rozbít okna nebo něco zničit.Tady na to byla ta dřívější doba daleko lepší,dnes co z pole neodvezeš buď tam není nebo je zničené.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Krádeže ..

Příspěvekod farmářJH » 17 led 2010 12:32

ze sedmdesátky snadno ukradnou všechnu naftu, když má nádrž dole šroub :( jo, parking je problematická věc. Tady zatím jakž takž to jde, když jsem musel nechat zamrzlého Zetora přes noc v mínus 28ti na poli, zatímco jsem závějemi odtáhl baterku nabít, nikdo mi nic kupodivu neukradl! :mrgreen: to už je ale nějaký ten rok zpátky.
Lidé nejsou líní, co sluníčko ukáže měsíček dá. Nehorší jsou paradoxně malí zloději, vykrádači, usekali mi například kabely u škrabáku a poté zjistili, že jsou hliníkové. Také se pokusili ukrást elektormotor škrabáku,ale svářeč Rez jim nedal evidentně plochými klíči odšroubovat poslední matku, co ho držela.3 takhle šíleně pracně odšroubovali. Trubky pro které vlezli škrabákem tahali do křoví na kraji lesa a poté je nejspíše odváželi autem. Část jsem jich tam našel, když jsem pobíhal s křoviňákem.
Pak nemá být člověk sprostý.
Ovšem horší jsou krádeže koní a dobytka.To býval co vím hlavně fenomén západních čech. Tady zase někdo trávil koně. Nemám slov.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Krádeže ..

Příspěvekod bold » 17 led 2010 18:25

dokud nebude zloděj v děsu že ho někdo zastřelí když přeleze plot tak se krást bude
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Krádeže ..

Příspěvekod miki » 18 led 2010 08:09

Mně dvakrát vybrali naftu, jenou šroubem ze spodu a zbytek nechali vytéct na zem, podruhé vrchem, ale vzali i víčko. Soused byl bez nafty dvakrát + dvě víčka (to je kolikrát větší škoda než ta nafta). Ale hůř jsou na tom osobní auta zaparkovaná u nádraží. Tam prorazí nádrž a zbytek nechá vytéci na zem+ kola+ rádio.
Když parkuju traktor, odpojím startér, zavřu naftu na kohoutu a zamknu volant řetězem.
Jediné řešení je střílet i při polním pychu.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Krádeže ..

Příspěvekod farmářJH » 19 led 2010 00:14

trošku to odlehčím:
někdo se mě na to ptal v reálu, co já a zloději.Že bych ho určitě zbil. S kamenou tváří jsem řekl, že ne. Na to mám Bělorus, hajzla patří zabít a u lesa zahrabat k ostatním.
Poté jsem se musel odejít zasmát mimo. :wink: co jim mám říkat? fyzický trest kromě práce nemá smysl. Natáhnete zloději násadou od lopaty a zavřou...vás. On kradl, ale vy ubližujete na zdraví, to je společensky nepřijatelné. To je stejná otázka jako tresty násilníkům. Ten, komu se to v rodině nebo osobně nestalo, nechá takového odejít od soudu pomálu s podmínkou. To samé je se zloději. Věřím, že soudce,kterému by šestkrát ročně vykradli chatu, ukradli mu věci za pár tisíc a zničili dveře za 30tisíc by to viděl jinak. Pán vám vše nahradí. Velké kulové, akorát se vám vysmějou. Podejte žalobu, když nechce zaplatit. Fajn, když dojde na lámání chleba, bude chvíli posílat stovku měsíčně. Když už to dojde až tak daleko.

to jsem to odlehčil, pravda.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Krádeže ..

Příspěvekod medulin » 20 led 2010 20:31

Neni rok aby se tu v okoli nestratil traktor naposled pred mesicem v vedlejsi dedine. Jednou se tu taky stalo ze zlodeje chytli i s traktorem a podle potreby mu nalozili. :D Skoda ze nevim jak to dopadlo ale nedivil bych se kdyby pak zlodej vyvazl s mensim trestem nez ti co vzali spravedlnost do svych rukou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Krádeže ..

Příspěvekod bold » 21 led 2010 08:32

Bohužel stát opravdu chrání zloděje. Osobně nevím jak bych reagoval kdybych přistihl zoděje při činu. Máme tu ale jeden paragraf kterým je nutná sebeobrana. A nyní modelová situace- šero, chlap je u traktoru v ruce má něco co vypadá jako veliký nůž, popřípadě sekera, já se moc moc bojím o svůj život chlapík se pohne asi jde směrem ke mně. Toliko uvedení do protokolu, hlavně ať má vstupní otvor v přední části a výstupní otvor v zadní části. Je to hra nervů, jen doufám že podobných případů bude víc a že napadení budou osvobozováni a ne zavíráni za zabití
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků