Služby

Příspěvky: 53
Registrován: 01 bře 2015 21:07

Služby

Příspěvekod *Rudy* » 04 úno 2021 19:08

Zdravím, mám tu takový námět k diskuzi. Týká se to služeb v zemědělství. V čem myslíte, že je v dnešní době největší potenciál? Čím byste případně začali? Myšleno hlavně z hlediska vstupní náklady/návratnost ale i poptávka. Za každý názor budu rád.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Služby

Příspěvekod aram » 05 úno 2021 19:25

Řekl bych že potenciál roste úměrně pořizovací ceně strojů. Myslím si, že do pár let bude o dost vyšší poptávka ze strany menších zemědělců o např. setí moderními sečkami či striptilem (např. řepka, protože pak má samozřejmě o dost vyšší výnosový potenciál) nebo stříkání moderními postřikovači (protože tím teče nejvíc peněz a dá se moderní technikou zvednout účinnost či snížit množství chemie) :)
Do čeho jít si však nedovolím doporučit. Já kdybych osobně měl čas a finance, tak asi koupím třeba Pottinger Aerosem v plné výbavě - zaseje to všechno, i kukuřici (i když samozřejmě ne tak kvalitně jako přesné secí stroje), navíc to díky vypínání kteryhokoli řádku dokáže set libovolnou rozteč (násobky 12,5/15) či dělat jakékoli kolejáky, což se pro službaře rozhodně hodí. Podobně bych nahlížel na nové secí stroje, které dokážou set více plodin zaráz, třeba i 3 a z toho i jednu do jiné hloubky než ty 2 další .. podle mě obrovský potenciál skrz meziplodiny nebo pomocné plodiny (třeba hrách v meziřádku mezi pšenicí). Ale jak říkám, cena na pořízení budou palby jak prase :D A právě v tom vidím potenciál pro službaře, protože zemědělec si tohle ještě x let nebude moci dovolit a povolá raději službu (která s tím strojem samozřejmě udělá úplně jiné výměry a může si dovolit úvěr).
Pro úplný začátek bych spíše přemýšlel o koupi staršího traktoru, co ale jede 40 + vlečky a dělal odvozové služby při žních. :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Služby

Příspěvekod Knightjiri » 05 úno 2021 20:28

Já třeba vidím obrovský potenciál v lesní freze co sem viděl je to chtěná věc. :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Služby

Příspěvekod winis » 10 úno 2021 11:22

Obejdi podniky v okolí, poptej se kde je pálí pata a podle toho se zařiď.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Služby

Příspěvekod tonik » 11 úno 2021 10:26

Lesní fréza je super, ale musíš mít tlačenku na kšeft, je to věc co časově nechvátá a službaři si jí drží .

Dnes mám 100 ha a klidně bych nechal něco udělat službou (třeba kompletní žně) , ale nikdo nepřijede když potřebuji. A ty také nikde nebudeš když potřebují oni. Jediná cesta je služby jen pro jeden podnik. Úskalí je že kyž tam končíš, tak nemáš jiného zákazníka. Jak říká winis , hledej v okolí co potřebují, ale určitě nekupuj speciální stroj.

A další věc je platební morálka . Znám už pár službařů , co jsou v exekuci.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Služby

Příspěvekod poulm » 22 bře 2021 23:18

Souhlasím s tonikem. Spíš než hledat nějaké služby, je potřeba hledat seriózního zákazníka s dobrou platební morálkou a jeho se pak zeptat co potřebuje. Znám vícero službařů a v podstatě všichni mluví to samé, tahají peníze ze zákazníků běžně i rok pozpátku a pak se sami lehce dostanou do druhotné platební neschopnosti, ale úvěry za stroje bohužel užírají pravidelně a nepřetržitě dál, to ví snad každý. Před nějakým rokem jsem se službama taky bavil, ale už jsem s tím raději sekl.
Další problém je, že trh je přesycený technikou jak starou tak novou a zemědělci si už většinou vystačí sami a nestíhají jenom při nějakých velkých nárazovkách jako žně, siláže, řepná kampaň atp., ale to se zase týká vesměs velkých podniků s velkýma plochama. Už i malí zemědělci mají traktory okolo 200k a víc, takže si své na poli už poskáčou rychle sami. Žně jsou vždy problém, všichni chtějí dělat najednou a nejde být s jedním kombajnem najednou všude, a když je dobré počasí, tak je za 14dní po žních všude a zbytek roku kombajn zase stojí, takže tam bych už terno taky moc nehledal.
Osobně, kdybych měl čas, chuť a nějaké finance navíc, tak bych uvažoval o nějaké velmi universální dopravě, šel bych do nějaké novější Tatry popř. jiné značky otypované jako traktor, za to přetypovaný autovlek na traktorový a vypomáhat svozem zemědělcům, pak přehodit nástavbu a mít i cisternu na svoz fekálií, silážní korbu, S3 sklopku a zbytek roku hledat kšefty na stavbách, popř. mít druhé "Traktor-auto" jako hákový nosič kontejnerů s hydraulickou rukou atp. Není to na miliony, ale něco by s tím šlo utržit.
Myslím, že základ ve službách je universálnost. Se speciálním jednoúčelovým strojem se musí pracně shánět zakázky po celé republice, popř. i okolní země a to už je zase jen na zdroj problémů.
Dále díky současné koroně jsou zase zemědělci tlačení dolů na výkupních cenách snad u všech komodit, což se zase odrazí na celém finančním koloběhu, takže to službaři budou mít zase horší.
Ale jsou to jenom mé úvahy a rád bych se v ledasčem mýlil a nebral nadšení někomu, kdo má chuť pracovat. :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Služby

Příspěvekod tonik » 26 bře 2021 22:50

Znám pár službařů v okolí co dnes nevlastní ani nákupní košík v supermarketu a jací to byli pánové, všíchni prodejci jim do zadku lezli a teď po nich neštěkne ani pes. Každý chtěl být hned milionářem a teď nemá nic. Jezdil jsem sekat s E 512, 514 a CLAAS MEGA 208 a když jsem vydělal v roce 96 na E-512 80 ticic a v roce 97 ješte k tomu pomáhala E-514 a zisk byl 200 tisíc, tak to se dnešním službařům může jenom zdát.

Příspěvky: 53
Registrován: 01 bře 2015 21:07

Re: Služby

Příspěvekod *Rudy* » 29 bře 2021 20:24

Díky za názory, osobně jsem přemýšlel o dopravě - jenže tam je snad největší konkurence a ceny jsou tlačený dost dolu, že se bojím aby to zvládlo vydělat na úvěr, na provoz a ještě aby z toho něco zbylo... A zas kupovat nějaký úplně starý vrány by se mi taky nechtělo, protože je to vždy časovaná bomba.. Pak jsem přemýšlel o lisu, ale to už dnes má taky každý a ceny nejsou bůhví jaký, ale lisy jsou dražší a dražší.. Pak mě ještě napadlo přesné setí - koupit třeba tempo a sejt kukuřici, řepu, řepku apod. Jenže to zas znamená traktor s navigací a to už je zas raketa na začátek.. No a kombajn je fajn, sehnat nějakej rozumnej za dobrou cenu tak do toho asi jdu, ale kde takovej sehnat :D A poslední roky se mi zdají žně kratší a kratší a kombajnů je všude dost .. Tak nevím, rád bych něco začal, ale službařský prostředí je asi značně riskantní, asi lepší zkusit poshánět nějaký pozemky a dělat si prvovýrobu a služby max jako přivýdělek, jenže dnes sehnat pozemky.. Past vedle pasti :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Služby

Příspěvekod poulm » 30 bře 2021 07:24

Rudy:

Hodně nyní frčí kontejnerová doprava všeho druhu. Traktor co trochu jede + nějaký hákový nosič kontejnerů nebo nákladní auto s nosičem kontejnerů a nejlépe i s hydraulickou rukou. Ale je potřeba mít vícero kontejnerů a to je zase dost cenová nálož.

Nebo hodně se nyní všude staví RD aj., velký problém je naptat nějaký traktorbagr na výkopové práce + odvoz/dovoz štěrků, kamení, rumiště atp. co je na stavbu potřeba. Takže další služba na úvahu.

Zemědělství začíná být samo o sobě dost velký problém, velké mnohamilionové vstupy a malé výstupy. Stačí si spočítat u jakéhokoliv zemědělce, kolik musí mít majetku (movitý+nemovitý) aby vygeneroval nějakou korunu zisku.

Takže jak se říká, každá dobrá rada drahá :-(
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Služby přeprava zvířat

Příspěvekod provit » 09 srp 2022 16:37

Zdravím. Potřeboval bych odvést plemenného býka AA z Humpolce do Vodňan a přivést zpět jiného býka. Výměna již domluvena. Kdyby jste měli nějaký typ dejte vědět. Děkuji.

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník