Současná situace kolem Profi Pressu a jeho výtvorů

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 31 říj 2006 21:31

Dovolím si nesouhlasit. Mechanizasce nestojí ani za čtení na záchod. Za tim si stojim. Nic, ale zhola nic dobrýho tam neni. Články pouze placená reklama (nic proti reklamě, vim, že z toho se žije) a nebo jen mluvení o ničem. Fotky mizérie. Ale je to jen můj názor. Ten časopis a celkově vše okolo Profi pressu by se dalo dělat uplně jinak a mnohem lépe. Jen se zamyslet.
Sorry, za OT.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 31 říj 2006 22:04

To jirka: Mohl bys své trvzení podložit nějakým konkrétním příkladem? Já neříkám, že to není pravda, ale možná bych to zas tak černě neviděl. Dík

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 31 říj 2006 22:16

Jistě, taky neřikám věci jen tak a mám k tomu důvod. Ale to do tohodle tématu nepatří. Jen sem neodolal reagovat. Jinak já to taky nevidim černě. PP mě bohudík nijak neinteresuje a dělaj to tak, jak jim přijde vhodné. Mluvil sem za sebe, že pro mě MZ je časopis naprosto nevyhovující a dal by se dělat zgruntu jinak a také to téma, tedy Zemědělská technika, by si lepší časopis zasloužilo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 31 říj 2006 22:53

Jasný já ti to neberu. Mě jen zaujalo jak jsi psal, že články jsou jen placená reklama nebo jen mluvení o ničem. Zajímavé, že zrovna ty fotograf, jak si psal v jednom z předchozích příspěvků, říkáš, že je to jen mluvení o ničem atd.. Proto by mě opravdu zajímalo podle čeho tak soudíš? Ovšem jestli se na to díváš ze stránky gramatické tak to je jiná.... . Jo omlouvám se za OT.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 01 lis 2006 09:10

Asi si také neodpustím OT: To co píše Jirka o MZ přesně vystihuje můj názor na PP. Neplatíš, tak tam o tobě nic nenapíšou. Když napíšou, tak přihoď inzerci, ale bohužel u nás není časopis typu PROFI nebo DLZ Magazin. Tam jsou informace opravdu ve většině objektivní a když je srovnání, tak tam chyby vyplavou na povrch. A opravdu je tam napíšou. V MZ se udělá "den s..." a napíše se vždy, že obsluha je velmi spokojená, ježdění s tím je hračka i pro redaktora a vyjde nám z toho nejlepší stroj. Ale praxe ukazuje něco jiného :lol: Ostatní články to samé... Už jste četli někdy v MZ o stroji, který by tam pohanili? :wink:

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 01 lis 2006 12:15

Taky si neodpustim reakci k MZ . Schvalne sem se koukal do jedne z poslednich MZ a napočital sem 54 stran z toho 14 stran reklamy (nepocitam strany reklamy na modely a předplatne tech tam byli 4strany) potom sem nasel 4 strany clanku ktere přimo psali nejaci zastupci dane firmy o jejich stroji jak sou nejlepsí. No a ostani sou od PP a objektivnos je presne takova jak piše Polci. Posledni 3 MZ sem skoro nečetl jen tak proletel a ted lituji ze sem v zaří zaplatil 700 na přisti rok. ta posledni venovana lesnim traktorum byla hruza. Jinak si myslim ze u zemedelskych odborniku taky straci, uz par mechanizatoru me reklo ze je to o nicem a ze to vubec nectou že tam najdou jen to co je v prospektu . Ale myslim ze si to tady nekdo z PP přečte a od přistiho roku to bude uplnej jinej časopis :D takovej objektivní :) .Doufam ze tam najdu alespon den s Lexionem 600 a moc se tesim co si tam prectu (taky sem u nich stravil den) Jinak je to muj nazor na MZ a nikomu ho nevnucuji :!:

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 01 lis 2006 12:37

Asi takhle. Ano, jsem jen fotograf a na nic víc si nehraju. Vlastně si nehraju ani na toho fotografa, prostě fotim to co mě baví a dělám to tak jak mě to baví.Ale. To neznamená, že o strojích nevím zhola nic a že mě určité věci nezajímají. Pro mě jsou nej traktorová doprava a řezačky. A to mě zajímá.Ale to už je silně OT.
K tomu co je v MZ. No krom lidí, co tu už něco napsali, slýchám podobné věci i od traktoristů a lidí z oboru, takže zase tak mimo mísu nejsem.Ale co mě vadí. Není to ani tak ta reklama. Jak sem už napsal, svět dnes žije z reklamy. Ale už to tu také bylo napsáno. Jsou to prostě jen opsané prospekty. A to většinou i s fotkama. Proč redaktoři nevyjedou a nenafotí něco kloudného. Proč nenapíšou pořádný článek sami. Proč je i ten "Den S..." pouze opasný propagační leták plný zbytečných techničností (a to opět nemluvim jen za sebe) a k tomu dva odstavce s tim, jak je to super a co s tim pan nejšikovnější redaktor dokázal a uměl a proč nedokázal a neuměl to co by měl dokázat a umět, ale nebyly k tomu vhodné podmínky. Další věc. MZ vychází jednou měsíčně. Zemědělec čtyřikrát měsíčně. No a když si kupujete Zemědělec, pak víte, co komplet bude v MZ. Jsou to doslova a do písmene stejné články. Nekupuju ani Zemědělec, ani MZ. Už. Zbytečnost. Poslední Zemědělec sem prolistoval během dvou minut na nádraží a letěl do koše. No třeba nějakýmu bezdomáči udělal radost. Já tam nenašel jeden jediný kloudný článek. A to sme hledal poctivě. Neříkám, že tyto časopisy nemají smysl. určitý druh lidí tam najde info o dotacích a spoustě dalších věcech. Ale tvrdím, že způsob, jakým dnes PP píše je k ničemu. Když mám možnost vidět třeba Profi, je to uplně jiná liga.
Jinak ještě dodatek. Já vím, že to neni lehké aby takovéto projekty jako je PP fungovali a že kritizovat dokáže každý, ale na druhou stranu, co v životě je lehké. A když už se někdo do něčeho pouští, měl by to dělat pořádně a chtít být nejlepší. Podívejte třeba na FW. Z ničeho se za rok vypracoval na české poměry do olbřímých rozměrů. A to jen proto, že Martin chce být nejlepší a že si jede svou cestu. A to platí i o focení,i o psaní, i o čemkoliv v životě.
Berte toto jako mou reakci an dotaz Petrra a tímto by asi byo dobré dále neprznit toto téma něčím jako je PP. :) Ne, teď vážně, pokud chcete pokračovat v diksuzi o tomto, myslím, že už tu někde je takové vlákno a nebo ho založte.Klidně tam toto přesunu. ale tady už zpět k nej akcím a dost o PP.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 01 lis 2006 16:58

To jirka: Dík za objasnění a sorry za malinkou nedůvěru k tobě. Já se táke nijak MZ nezastávám, zvlášť té poslední, která stálá totálně za nic. Také to co jste tady psali je pravda, hlavně o těch reklamách. Na druhou stranu je to aspoň trochu lepší než nemít nic. Možná jsem taky ovlivněn tím, že jsem tenhle časopis nikdy neměl možnost srovnat s nějakým jiným MZ podobným. PROFI nebo DLZ Magazin jsem nikdy neměl možnost si aspoň prolistovat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 01 lis 2006 17:51

Jo ještě musím dodat. Nedávno jsem procházěl některé MZ z letošního roku. Ve dvou z nich je "Den s" nějakým lesním traktorem a to máme ještě dvě čísla do konce roku, ale ještě pořád nějak nebyl žádnej Den s nějakou sklízecí mlátičkou. Je to trošku nepoměr.

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 01 lis 2006 21:16

No to bych nečekal jaké vyvolá reakce slovní spojení "zajimavé počtení" ve vztahu k MZ. Ve své podstatě máte pravdu, že je to časopis tvořený z větší části reklamou, ale to jsou dnes všechny tiskoviny. Podívejte se do novin,časopisů, je to strašný. Je mi jasný že odborný tisk by měl určitě vypadat jinak a kdyby byl jen podle našich představ tak by si ho málokdo koupil protože by jeden výtisk nešel pod 100kč. MZ odebírám pravidelně od roku 1982 a hodně se za ta léta měnil. Jedny z nejlepších čísel byly okolo roku 94 kdy vycházel tzv. Speciál DLZ. Tady je pouze chyba že se tématikou zemědělské techniky nezabývájí i jiné redakce,aby taky vznikla určitá konkurence, jenomže jednak jsme malý stát a zkušenosti z posledních let vývoje našeho zemědělství ukazují že tento obor tady není zrovna IN :cry: . Souhlasím s Jirkou že by se to tady mělo opustit a jít diskutovat jinam, a tímto se také omlouvám za OT ale nějak mi to nedalo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 163
Registrován: 24 úno 2006 19:49
Bydliště: Kobylnice (okr. BRNO)

Příspěvekod Stepan » 01 lis 2006 21:23

Tak po přečtení těch vašich reakcí mi to taky nedá. Musim souhlasit že MZ je letos bída, jestli to tak bude aji narok tak je to muj posledni rok předplatitele MZ.
Ale snad se borci od Zemědělca zase vytáhnou.
Naposledy upravil Stepan dne 02 lis 2006 11:49, celkově upraveno 1

Příspěvky: 82
Registrován: 14 lis 2005 18:59

Příspěvekod Zajíc » 01 lis 2006 22:23

vim ze Jirka nechtel aby jsem tu psali neco o PP ale chtel bych s vyjadrit taky tak sorry Jirko :D
souhlasim s tim co tu bylo napsano od Jirky, Martina a Polciho MZ postrada odbornost obcas se tam objevi nejaky clanek z mereni jako napr. podmitač vz. pluh tak to jsou clanky ktere mi neco daji a da se stoho vyvodit nejaky zaver a ric si co jsou klady a zapory ale to jedine co se tam da cit.
Jinak zpatky k tematu opet musim souhlasit s Jirkou predvadecka v LIVA Preslavice nema chybu byli jsem tam se skolou a jejich pristup k nam byl ten nejlepsi vetsina z vas asi zazila ze kdyz chodite do sloky a chcete se na neco zeptat tak vas nesjou moc zdilny ale tady s nami jednali jako s potencialnimi zakazniky. Je videt ze mysli dopredu s tim jsem se setkal na SIME v Parizi am k vam taky prisli a zacali se vas vyptavat o co mate zajem ale bouzel jazykova bariera a taky co jsem ocenili v Preslavicich bylo pohosteni a pivicko :lol: Jinak taky co stalo za to byl den CASE 2005 pojali to to trochu netradicne byla to show, freestyl motocross, kravinky se stavebnimi stroji

A.Massey

profipress

Příspěvekod A.Massey » 01 pro 2006 23:48

tohle vydavatelství je jedna reklama a zaujatost..... už přestávám odebírat i úrodu, kterej sem věřil že nebude vypadat jak mechanizace zemedělství..... dá se vůbec číst týdeník Zemědělec???? nemám ho předplacenej,,,má to cemu si ho předplatit?????

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

profi

Příspěvekod Libor Jungvirt » 23 pro 2006 19:47

Pro Vás, co by jste chtěli vědět více vřele doporučuju německý časopis Profi. Pravidelně ho odebírám a podle mého názoru je to jedno z nejlepších periodik, co se zemědělské techniky týče. Jedinou vadou je to, že jej můžete objednat pouze v němčině (a možná i v angličtině), ale kdo to myslí s technikou trochu vážně a chce se dozvědět víc, tomu stejně jiná možnost, než se naučit nějaký světový jazyk nezbývá.
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Příspěvky: 78
Registrován: 18 pro 2006 09:25
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod Tonda » 23 pro 2006 23:33

jo časopis Profi je opravdu dobrej.. ta němčina v tom je dost odborná, ale dá se to přeložit... ale to předplatný není zrouna laciný....ale když to někdo vysloveně chce tak pro ne..... :?:

Příspěvky: 208
Registrován: 02 pro 2006 15:53
Bydliště: Čížkovice 83

Příspěvekod Martin Hruška » 24 pro 2006 16:23

Rád bých reagoval na tuto tématiku, protože jí dobře znám. Dřív jsem s paní Holečkovou dělal v první Mechanizaci zemědělství, Jako první jsme v roce 1987-89 dělali první předváděcí akce se zahraničními ("západními") stroji.
V roce 1991-94 jsem se Zemědělskými novinami a Zemědělcem organizoval první velké Dny Zemědělce.

Momentálně vidím situaci také jako inzerent a mám pocit, že styl, který v Mechanizaci a v jiných časopisech zavedli je jen o penězích.
U nás navíc zaplatíš inzerát a navíc si můžeš nebo musíš napsat pochvalný článek o svém stroji. Když to děláš takhle 8 let nemáš o čem psát.

S názorem Jirky plně souhlasím. MZ je jen o reklamně.

Z tohoto důvodu si vydávám vlastní časopis a mám vlastní stránky, kde si napíšu sám co chci a snažím se je dělat pro lidi aktuální.

Ročně v PP proinvestuju xx tisíc ,ale že by se nějaký redaktor zajímal o konkrétní novou věc, která je třeba jedinečná to né.

Na druhou stranu odebírám 8 německých odborných časopisů, takže mám přehled. Profi je jasná jednička, testování je objektivní, i když i zde mají lepší slovo firmy, které inzerují.

Na Farmwebu vidím skvělé fotky strojů, které by stály za zveřejnění v novinách, ale nikdo o ně nemá zájem.

Pokud někdo z vás má dobré fotky dopravní techniky Annaburger, rád je otisknu v našem firemním časopise, v reklamním článku v odborném tisku nebo na našich stránkách s udáním vašeho jména.
Tyhle super fotky je třeba dostat do světa. Třeba se časem chytnou i jiné firmy.

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Příspěvekod Libor Jungvirt » 25 pro 2006 13:23

Plně souhlasím s názorem pana Hrušky.

Co se fotografií týče, vedle zemědělství je mým obrovským koníčkem právě focení a tak zde publikované snímky hodnotím i z jiného hlediska, než jen obsahového. A pánové, některé snímky jsou zde vynikající!!!
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 25 pro 2006 18:54

Děkuji za všechny fotografy za hodnoceni snimků co jsou na FW a jsem strašne rad že se vam ty fotky tak libí. FW je pravě proto aby bylo videt že hezky fotit umi i lidi co to nemaji v popisu prace a je to pro ně jen velkym koničkem a dělaji to pro svou radost. Jinak nejvetši radost dela me jako zakladeteli FW že už v navštevnosti jsme předběhli Agroweb a stale se navštevnost ze dne na den zvětšuje.
Doufam že budu mit přišti rok dost času a sily (i fotek)na to aby se FW stale vyvíjel rozrustal a bylo tu stale vic a vic dobrych fotek z cele naši republiky .

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Příspěvekod chomyz » 27 pro 2006 15:30

Zdá se že máme všichni stejný názor, nevidím to sice tak černě a v každém MZ je bezesporu něco zajímavého, ale ještě víc než všudypřítomná reklama mi vadí zoufalé nevyužití místa - 4 strany modelů atd. to je fakt síla. Přečetl nebo spíš prošel jsem všechny ročníky MZ od r. 1951 a musím říct že ročníky cca 88 až 94 byly opravdu nejzajímavější z hlediska nové techniky atd. Pak byly velmi zajímavé "konkurenční" časopisy z druhé pol. 90. let jako Mth (původní), TNZ, Techn. Trendy atd. a jejich testy ale ty postupně buď skončily nebo byly skoupeny. Obávám se že Česko je tak malé a všichni v branži se tak znají že vznik časopisu který by si mohl dovolit si to s někým finančně rozhádat je iluzorní. A navíc redaktoři MZ postupně odchází k prodejcům a také potřebují místo k prezentaci... Ale nechci MZ nějak hanět kdo nechce číst nemusí a ať si objedná Profi bude znát novinky o 2 měsíce dřív a zdokonalí se v němčině. I když tam je taky znatelná lehká tlačenka od Fendtu který má celoročně reklamu na obálce... :D

Příspěvky: 78
Registrován: 18 pro 2006 09:25
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod Tonda » 29 pro 2006 00:20

fendt nevadí :lol: :lol: :lol: je aspoň vidět že je to opravdu Profi německej časopis :lol: :lol: :wink:

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník