Obnovitelné zdroje energie

Příspěvky: 85
Registrován: 04 kvě 2006 21:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod matthew » 23 led 2007 00:50

Kukuřice jde taky. Letos se už zkoušela jedna odrůda přímo na peletky. Ovšem kukuřici je nutné sušit, takže musíš mít levný zdroj tepla.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 23 led 2007 00:54

a to aj byl nieje dostatocne sucha???a to sa musi prv zosrotovat a tak sa to stlaca v tom granulatore?

Příspěvky: 85
Registrován: 04 kvě 2006 21:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod matthew » 23 led 2007 01:00

No nevim jestli dokážeš někdy sklidit kukuřici aby měla vlhkost 15%. Před slisováním do peletek se to musí samozřejmě nadrtit.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 23 led 2007 10:19

tak ta vlhkost je asi nedosiahnutelna v normalnych podmienkach to je pravda....a aky material sa este pouziva na vyrobu peletiek??? myslim este okrem odpadu z cisticky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Příspěvekod VonVagel » 23 led 2007 11:52

Ma nekdo informace o pozadovane delce rezanky do BioPlyn? pro silazni kukurici?

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 16 úno 2007 11:42

chlapi máte někdo zkušenost s těma rychlerostoucímá dřevinama?

Příspěvky: 135
Registrován: 11 pro 2006 19:11
Bydliště: Mohelnicko

Příspěvekod Octaviaman » 22 úno 2007 22:24

Co říkáte na tu dnešní reportáž o japonsjých topolech?Mě se to dost zamlouvá.Má s tím někdo zkušenost ? Jakou to má výhřevnost ve srovnání s normálními dřevinami ?
Octaviaman

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 22 úno 2007 22:46

co to bylo za reportáž?jsem zas něco prošvihl,ale jak ty reportáže znám,tak jsem asi o moc nepřišel :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 22 úno 2007 22:52

ale jo nemusí to být špatný :wink:

Příspěvky: 85
Registrován: 04 kvě 2006 21:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod matthew » 22 úno 2007 23:11

Výhřevnost to bude mít stejnou jak jakákoliv jiná RR dřevina.

Příspěvky: 135
Registrován: 11 pro 2006 19:11
Bydliště: Mohelnicko

Příspěvekod Octaviaman » 08 dub 2007 21:40

Dnes jsem nasadil 110 řízků klonu japonského topolu J 104 - rychle rostoucí dřevina.Pokud se to ujme a půjde to do vrchu zkusím příští ro další stovku.

Máte někdo s tímto obnovitelným zdrojem energie zkušenost ?
Octaviaman

Příspěvky: 2
Registrován: 23 dub 2007 11:36
Bydliště: Třinec

Příspěvekod yurek » 25 dub 2007 19:14

Octaviaman píše:Dnes jsem nasadil 110 řízků klonu japonského topolu J 104 - rychle rostoucí dřevina.Pokud se to ujme a půjde to do vrchu zkusím příští ro další stovku.

Máte někdo s tímto obnovitelným zdrojem energie zkušenost ?


Zdravim, potřeboval si k vysadbě nějaké povolení nebo to bylo jen tak? A kde si nakupoval a za kolik?

Příspěvky: 1
Registrován: 18 říj 2007 14:07
Bydliště: Most

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod arixton » 18 říj 2007 14:44

libor píše:Chtěl bych se zeptat jestli někdo zvás pěstuje nějakou plodinu na výrobu tepla / štovík atd. / , brykety , štěpky , brykety ze slámy nebo jestli o tom někdo uvažuje. Podle mého názoru by se to mohlo měly by zemědělci stálý přísun pěněz i když se náš stát k tomu nemá sice v televizi řikaly že by obnovitelny zdroje měli spadnout do menší daně ale špatně to vysvětlily a mluvily jen o lesích a ne o plodinách ted to vypadá že by se měly vydrancovat lesy.



jsem schopny a ochotny dodat, doporucit vyrobce peletovacich a briketovacich lisu a linek pro biomasy i drevni hmotu
chci zacit vyrabet pelety + brikety. Zaroven mohu importovat primo od vyrobce mini lidy, ale take cele linky na vyrobu pelet a briket

Příspěvky: 1
Registrován: 04 lis 2007 17:11
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod stene » 04 lis 2007 18:03

libor píše:Chtěl bych se zeptat jestli někdo zvás pěstuje nějakou plodinu na výrobu tepla / štovík atd. / , brykety , štěpky , brykety ze slámy nebo jestli o tom někdo uvažuje. .

Porád se tu mluví o slámě ale zkoušel se tu někdo podívat a zamyslet a topit třeba jen Kukuřici zrnem??
Cena kotle 111100,00 Kč nezdá se vám to moc až předražené?
jsme to já a nikdo jiný.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod maclos » 04 lis 2007 18:18

stene píše:
libor píše:Chtěl bych se zeptat jestli někdo zvás pěstuje nějakou plodinu na výrobu tepla / štovík atd. / , brykety , štěpky , brykety ze slámy nebo jestli o tom někdo uvažuje. .

Porád se tu mluví o slámě ale zkoušel se tu někdo podívat a zamyslet a topit třeba jen Kukuřici zrnem??
Cena kotle 111100,00 Kč nezdá se vám to moc až předražené?


A ty máš vôbec šajnu po čom ide teraz všeobecne nejaká tá obilovina???? Vrátane kukuričného zrna??? Ľudia nebudú mať čo do úst a ty tým chceš kúriť :evil:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod david » 04 lis 2007 18:51

maclos píše:A ty máš vôbec šajnu po čom ide teraz všeobecne nejaká tá obilovina???? Vrátane kukuričného zrna??? Ľudia nebudú mať čo do úst a ty tým chceš kúriť :evil:
no to zas trošku přeháníš

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod maclos » 04 lis 2007 19:07

david píše:
maclos píše:A ty máš vôbec šajnu po čom ide teraz všeobecne nejaká tá obilovina???? Vrátane kukuričného zrna??? Ľudia nebudú mať čo do úst a ty tým chceš kúriť :evil:
no to zas trošku přeháníš


Trošku no....lenže my sa zbadáme keď bude vo fobruári či marcistúpne cena mäsa a pečiva o 100%.....takisto ako ceny hnojív :cry:

Příspěvky: 1
Registrován: 06 bře 2008 15:21

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod Karelll1 » 06 bře 2008 15:42

Zdravím pánové,
pokud má někdo z vás zájem o peletační linku s denním výkonem cca 1000Kg, a příkonem necelých 9KW, mrkněte na http://www.limehungary.hu Stránky jsou sice v Maďarštině, ale jako info stačí. Pokud by měl někdo zájem, mohu poslat český překlad.Na stroji se dá peletovat sláma, seno, piliny,papír, krmné směsi atd. Cena je 250 - 270 000 Kč + DPH (dle kurzu).

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod bold » 06 bře 2008 17:09

Má tu někdo skušenosti s lisováním slámy do briket,Jak je to náročné na prostory,na techniku.kolik by byly vstupní náklady a pod.?????
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 6
Registrován: 13 bře 2007 10:58

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod Cyberdream » 18 bře 2008 18:05

To matthew: Rád bych se vrátil k tvému popisu tvé granulační linky. Jen na úvod my jsme se toutto cestou vidali, nejprve jsem rok jezdili za pannem Werneren (jinak též EKOVER) a jeho panem bratrem do firmy SOMA Lanškroun, která zabezpečuje výrobu jejich linky a poté co sjme se byvili o výkonu 6t/h ze slámy (na jeden granulátor s příkonem cca 80kW)a při jednání o smlouvě se nepodepsal pod 1,5t/h a to ještě s velkou pompou poukazoval, že balík slámy uskladněný venku nebude mít menší vlhkost neč 15% jsem to vzdali. Poté co sjme se vrhli do náruče dalšího "odborníka" firmy PELLETIA-TEC, kteří se na internetu prezentují jako firma s tradicí a skušenostma, jsme až po podpisu usmlouvy zjistili, že nejsou schopni na slámu nic dodat a po finanční ztrátě za strono kontraktu jsme se upsali firmě BIOMASTECH, která vznikla odchodem části pracovníků ze zmíněné PELLETIE (tehdy nám prezetováno jako odchod technických pracovníků do své vlastní firmy). Dlouho jsme ještě zvažovali i firmu ATEA PRAHA. ZA sebe mohu říci, že se o granulaci slámi více "nakecá" než udělá. Kontrakt jsem podepsali v červnu 2007 a k dnešnímu dni 18.březnu 2008 nemáme jedinou tunu pelet. Prvně sláma se chová naprosto jinak než piliny hlavně z důvodu že vytváří značný objem hmoty, který ovšem nic neváří, tzn. že pokud se budeme bavit o výkonu 1t/h což může představovat cca 3balíky slámy (lisované vlastním novým lisem Krone BIGPACK rozměr 1,2x0x9x2,5m a to ještě je sláma před vstupme řezaná na cca 12cm dosahujem váhy při sklizni cca 400kg/balík), takové to množství po rozdružení představuje neskutečné množství hmoty v "načechraném" stavu. To znamená kardinální problém č.1 ROZDRUŽENÍ za rozdružovačem následuje drtič (kladívkový šrotovník), který jsme si na dodavatelské firmě museli doslova vynutit, jelikož měli předsatvu, že rozdružovač zároveň surovinu nařeže na požadovanou frakci. Sehnat rozdružovač, který bude mít na výstupu alespoň trochu kontinuální výstup rozdružené hmoty je problém (poté co jsem se smířili, že provazy z balíků musíme v každém případě odstranit a energeticky nám těch nemálo tun hmoty nic nepřinese a naopak budem je mustet nějak zlikvidovat). Náš dodavatel vasdil na rozdružovat pd firmy SCHEFFCZIK, který podle výrobce umí všechno , podle nás umí opravdu všechno (mlátit, hlučet, práčit atd.) jen ne rozdružovat takto slisované balíky moderním lisem, jenže dodavatel asi rozdužovač nemá kamu vrátit tak se pokouší žešit následky a ne příčinu. Tento rozdružovat vytváří mohutní proud vzduchu,k terý ovšem dělá v celé lince jen problém a nedokáže nic transportovat (tzn, z výpadu SCHEFFCZIKOVA rozdružovače dofoukne jen směren dolů a navíc absolutně nedokáže zaručit kontinuální tok hmoty a frakci už vůbec ne (naráz chuchvalec pak zas skoro nic atd.) no zmiňovaný výkon 3-4 t/h (jak nám byla slibována výkonnost celé linky o dovu granulátorech) to si nechte zdát. Takže ve snaze hmotu do drtiče dostat jsme instalovali dopravní ventilátor (znáte princip senometu), který z rozdružovače hmotu více méně nasává a tlačí ji do drtiče, který je kolísáním toku slámy z rozdružovače neustále ucpáván (nic nepomohli vsadit nějakou mřížku do výstupu z rozdružovače končili tím, že se to v tom místě uspávalo. NA volnou slámu to jakš takš šlo (mnohem méně hmoty v jednotce objemu). Frakci lze upravit volbou síta n drtiči (ale čím menší tím je systém náročnější na kontinuitu dodávání slámy z rozdružovače) 12mm síto je ideální, jelikož takto vyrovená frakce již se začíná chovat jako sypká hmota, do té doby sláma beznadějně klenbuje v zásobnících před granulátorem a neprojde ani dávkovacím šnekem před granulátorem) Instalací ventilátoru jsme vyrobyli problém č.2 jak vzchuch oddělit od drcené slámy. Vhodný rozdružovač stále hledáme.Instalací cyklonového odlučovače jsme sice slámu oddělili, ale co lítá ještě ven ci nepřejde vidět(jelikož sláma má tak do 3cm nejdelší částice, ale obsahuje i částice rozemleté na prach), filtreci tedy budeme muset ještě nějak řešit. z Toto vyplívá naše koncepce vše mít bezpračné tedy ve nšcích jako zmíněná firma ATEA PRAHA se rozplynula. Jako efektivní se jeví najít rozdružovač, který nevyrábí proud vzduchu a tudíž nemít pneudopravu, nebo dořešit filtraci (jinak pneudoprava funguje až na na tu pračnost za odlužovačem selkem slučně, che to vyřečit jen nějaká čidla aby nedošlo při naplnění zasobníku k zaplnění cyklonu až po výdech). Mě osobně se líbí známe řešení na krmivážských výrobnách doprava žetěžovými dopravníky v uzavřeném provedení. No a snad poslední problém č.3 je granulace v ganulátorech. Zmíněná frakce na granulátorech od firmy GAMA Pardubice by měla fungovat, ale nefunguje. V dávkovacích šnecích měla být surovina napařena, což byla dle dodavatele podmínka zgranulovatelnosti, ale po desátém zapečením matrice se dodavatel uvolil vzít do ruky hadici se zahradní sprškou a ejhle ono nám to jeklo 6 hodin vkuse (místo 20minut s koncem vždy stejným, zapečením matrice a odvrtáváním děr). Výkon jsem neměli odvahu sledovat, lhčení v granulátoru bude nutné i vzhledem k faktu, že naše linka by měla zpracovávat suchý odpad z posklizňovky a čištění (tento materiál je suchý, sypký, šnekem do zádobníku a granulátordu bez problému dopravitelný, ale opět to končilo zapečením matrice cca po 10 minutách chodu). Proto bych se rád MAtthewa zeptal, zdy by nesvolil s návštěvou u něj případně popisem jeho valstní technologie, jelikož naše zkušenost je taková, že jedinný komu to funguje je ATEA PRAHA, ale jejich komerční linka stojící na Táborsku chce neskutečný opečovávání suroviny před vstupen do linky (balíky na polích ve stohu přikrívají,jakékoliv ohnité kraje musí být odstraněny, vhkost měří 6x z každé strany balíku a naměříli víc jak 20% kdekoliv tak balík vyřadí), jejich zkušební linka zpracuje i mokřejší balíky ale musejí na ně lopakou nadávat suché plevy) což zhlediska sklizně a čacového precu nejde dělat. Linky od EKOVERu jedou po upravách, které si všichni majité dělají na vlastní pěst, jelikož dodavatel na ně kašle jedou s víkonem 600kg/h (když se něco zrovna nepodělá) což je pod hranicí rentability vzhledem k obsluze dvěma lidmi a spotřebě elektřiny. Biomastech, který se na webu pošní dodávkou na klíč a ověřenou zkušeností, po půl roce nemá jedinou linku (sesterská linka našeho kolegi u Prostějova rovněž stojí)funkční a dodávka na klíč znamená sháněním montážníků, kteří údajně k nám vyrazili, ale nedojeli. Pánové a ted se podožte my jsme na jednu frmu soustředili cca 15000 zmiňovaných balíků, 500balíků nám zapálili decka přímo na poli a dalších 3500 nám shoželo před týden v silážní jámě, kerou zapálili jiný parchanti (ještě že to udrželi ty "áčka" v jámě) jina klehla celá uskladněná sláma i farma. Dále jsme navezli volnou slámu z vyklízených seníků z okolí a posklizňové zbytky už není kam dát. A vyrobená není ani jedna tuna a to máme kntrakt na 20000t za cenu cca 1900kč za tunu. Takže me sitém od Matthewa logicky zajímá (ani nebudu říkát jaká je cena linky dle smlouvy, ale když vidím co jsme za tu cenu dostali tak se mi chce brečet, a to nejsem žádní zelenáči, nechtěli jsem si to dělat sami abychmo neobjevovali již objevené, kéž bychom to ale udělali). Nemuseli bychom nikoho nahánět a zkoušet a rozdružovač jako ta sračka od SCHEFFCZIKA bych nikdy nepoužil a granulátor mi nabízeli od výrobce za 700tis.
Omlouvám se za ten román, ale této problematice sjme věnoval min 2 roky života a úspěch zatím v nedohlednu.

Příspěvky: 1
Registrován: 05 dub 2008 20:44

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod vladtabor » 05 dub 2008 20:52

BiomasTech slibuje na svých stránkách výkon garnulační linky 2-3 t/hod.. Jimi 3 instalované linky v Golčově Jeníkově a na Prostějovskuvykázaly "skvělý výkon" 1 tuna/6 měsíců celkem.
Jménem české biomasy GRATULUJEME!!!!!

Příspěvky: 1
Registrován: 06 dub 2008 12:53

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod jednatel » 06 dub 2008 13:14

Vážený pane pod jménem Cyberdream,
když už mediálně prezentujete, tak prosím pravdivě. Vy jste v červnu 2007 uzavřel dvě smlouvy. Nejdříve s Pelletií-Tec a následně pod příslibem nižší ceny kontraktu s BiomasTech.
Tudíž jste měl na jednu dodávku dvě smlouvy s různou cenou. To, co jste následně obdržel-zaplacení sankcí Pelletii-Tec(dle ustanovení smlouvy, kterou jste podepsal) a Vámi detailně popsanou dodávku nefunkční linky, je jen "odměna " za nekorektnost a porušení dobrých mravů. Nemám zájem na rozpoutání diskuse kolem tohoto tématu, ale existuje dosti podrobné zdokumentování tohoto případu. Je velice nemorální, prezentovat vědomou lež a napadat subjekty pod přezdívkou.
Já Vám odpovídám jako jednatel Pelletie-Tec.

Příspěvky: 6
Registrován: 13 bře 2007 10:58

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod Cyberdream » 06 dub 2008 18:34

Vážený pane jednetel,
já naopak mám zájem nad rozpoutáním diskuse, jen ať celý národ nbeo jeho zainteresovaná část vidí, jak se může zcela bez trestu chovat "český podnikatel", co se týče přezdívky vy se tak nejmenujete jednatel, a pro přihlášení nějakou přezdívku mít musíte, já již svou používám víc jak 10 let, tak ji zrovna k vůli Vám měnit nebudu. Jinak jak si dvolujete zrovna vy morlizovat o pravdě, jen pro ostatní kteří to čtou, já zde hovořím jménem svým, tedy jakožto technický konzultan společnosti Liberty Trade, takže já s Vámi nemám žádnou smlouvu a ani neměl, je pravda, že jsem byl o zrodu této smlouvy, tak i následné s dodavatelem BiomasTech a musím přiznat, že jsem zde naprosto sklamal, jelikož jsem se se spolehl na ubezpečovaní a sliby (bohužel plané a to v obou případech). Kdy kdo a kolik uřavřel smluv je jen jeho věc. Jen se pochlubte kolik dluhů a nedodělaných linek a nešťastníků za váma stojí, jakožto zmiňovaná firma jste nikdy neměli v umyslu dodat funkční linku to Vy sám nejlíp vítě, sám taky dobře víte jak kompletní a funkční linky jste dodal např. na východ např. do Rigi a kdo je po Vás musel dodělat a zprovoznit, smekám, že máte odvahu takto dřáždit rusky mluvící podnikatele. Co se Vám musí opravdu nechat mást umíte špiškově, konkurzy se vaším životem jen prolínají, ale veřitelé jsou ve vašem podání ty špatní oni by se měli nejlépe omlouvit. Mimochodem nebylo ta cena, ale naopak cena byla za stejný rozsah díla nachlup stejná a celková dokonce vyšší jen se bývalý jednatel, kterého jste mimochodem mystrným tahem zbavil jednatelství, cenu ponížil o to co jsem museli uhradit Vám v souvilsoti s vyvázáním ze smlouvy, která byla mrstrně sepsána a byla v podstatě bez vaší vůle nevypověditelná, tak když jste na vyrovnání přitoupil, tak co teď pláčete nad rozlitým mlíkem. Že jsme se ale vrháme do náruče stejného dobrodruha jsem neměli ani tucha, na rovinu nebejt u toho Vás bývalí jednatel, tak jsem nepodepsali s Váma nic, a do zadku bych si nakopal, jelikož já jsem na základě komunikace mezi mnou a jím aktivně přispěl k podpisu smlouvy s Pelletií-Tec. Takže Vážený pane jednateli nechci jsmenovat, zase tak konkrétní být nechci, naprosto nemám zájem Vám škodit, nakonec nejaký ten stotisíc jsem Vám svým jednáním přihrál a bez námahy, pradon vyzíval jste mě k pravdě takže za pár kafí, vod, tyčinek a trochu el.. i tel. komunikace, ale své zkušenosti říct chci a ty bohužel nejsou dobré. Odborná veřejnost dobře ví o kohom se mluví a kdo s Váma přišel obchodně do styku, myslím že jen zapláče. Takže nedělejte z nás nějaké vyčůránky, kteří pro halíř prodají vlastní matku, ale u Vás by byl výsledek naprosto stejný za 1 Kč nebo za 100 mil Kč. hromada vesměs starého železa, zřejmě nekompletního a schopného granulovat slámu už vůbec ne. Jinak s Váma naprosto souhlasím, že teď máme hromadu železa nového, které rovněž negranuluje. Jinak nejhorší případ lháře je, když svým lžím sám uvěří, protože pak už není podvodník a je právně nepostižitelní, jelikož to není úmysl. Nechte na pokoji nás, já po Vás taky nejdu, jinak za tím co jsem napsal mynule i nyní si 100% stojím, jen všem doporuuji, aby si dobře rozmysleli ským chtějí udělat byznys a hlavně ať jim ukáží nabýzené zboží v chodu a ať si s odběratelem pohovoří bez dodavatele nejlépe s těma chlapama co na tom zařízení dělají, pokud tedy vůbec jede. Žádný znás není myslým takový brbec aby čekal, že se takové zařízení někam dodá, zapnese čudlík a už padají pelety, ale strkat hlavu do písku nebo mít přehnané sebevědomí to opravdu nejde. K prolému je třeba se stavět čelem a hlavně jednat maximálně otevřeně, nakonec i odběratel linky může mít v lecčem pravdu, zvlášTě když tomu věnoval dostatečný čast sháněním informací, koukaním jak to kde dělají ikdyž se přímo nevydává za odborníky, kteří se tím živí dnes a denně. Na závěr jen to, že potrefená husa se ozve a ten kdo pije víno, ať nekáže o vodě. Jednou provždy už se raříkam na tyto podněty nereagovat, ale pokud si neodpustíte invektivy, typu že lžu, rozhodně nebudu jen mlčet, jáosobně jsem Vám nikdy nic nelhal, nic neslyboval a co jsem napsal je jen pravda, už tím, že jste přistoupil na narovnání jehož výši jste požadoval Vy, nemůžete absolutně vykřikovat, že jsem Vás nějak podvedl či poškodil. Vy jste své dostal, já mám narodíl od Vás jen starosti. Asi jsem jen najivní hlupák, který slybuje jen to co umís plnit a očekává to samé od druhých, a proto jsem asi tak úspěšný. Vy bez nás žít umíte a strádat jistě nebudete, my be Vás žít tak budem, ale strádat ještě musíme, jelikož plety kdenic tunic.
PS: omlouvám se vše, za gramatiku a překlepy a taky, že to sem tahám, ale jako osbní útok to prezentuje jen pan jednatel
S pozdravem technický konzultant Liberty Trade alias Cyberdream jen doufám, že se nebudu muset tímto zde znovu zabívat abych se bránil

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod neznalek » 21 kvě 2008 13:30

mel bych dotaz, nelisujete nekdo slamu pro energeticky využití? myslim tim teplarny a podobně, zajimalo by me jake maji podminky, jak platebni tak technicke, jake baliky (kulate či hranate?), jaky rozmer a jaky minimalni rozmer? kdyby to nekdo vedel, byl bych vděčny za odpověď, radši bych se slamy zbavil takhle, než ji zaoravat....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 21
Registrován: 18 bře 2008 20:25

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod alda » 21 kvě 2008 19:39

Pro neznalka: Já si spíše myslím opak, proč bych prodával slámu, když ji můžeme na poli rozdrtit a zaorat jako živiny.K nám tady jezdí Poláci a chtějí koupit neomezenné kvanta slámy na žampionárny, pošlou traktor i s lisem a zaplatí ti za metrák, anebo si to polisuješ sám a oni si jezdí celoročně. Asi jen 15% družstev u nás pro ně prodává slámu, zbytek zaorává. Mě to připadá trochu krátkozraké.
Lepší je mít vidle v ruce nežli v zádech.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod neznalek » 21 kvě 2008 20:09

ono zaoravat slamu neni zadne terno...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 21
Registrován: 18 bře 2008 20:25

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod alda » 21 kvě 2008 20:22

Je to věc názoru aspoň něco do té země vrátíš.
Lepší je mít vidle v ruce nežli v zádech.

Příspěvky: 6
Registrován: 13 bře 2007 10:58

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod Cyberdream » 26 kvě 2008 13:35

pro Aldu,

nemáš kontakt na ty poláky, nám tu hnije 14 000 balíků, které nemáme šanci zpracovat a nová sezona je tu a nám linka na slámu pořád nejede.

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod Cecka » 28 kvě 2008 09:04

alda píše:Pro neznalka: Já si spíše myslím opak, proč bych prodával slámu, když ji můžeme na poli rozdrtit a zaorat jako živiny.K nám tady jezdí Poláci a chtějí koupit neomezenné kvanta slámy na žampionárny, pošlou traktor i s lisem a zaplatí ti za metrák, anebo si to polisuješ sám a oni si jezdí celoročně. Asi jen 15% družstev u nás pro ně prodává slámu, zbytek zaorává. Mě to připadá trochu krátkozraké.
Všechno je o penězích. Pokud mám možnost dobře slámu prodat. Proč ji drtit? Akorát zaplatim víc za naftu a ta sláma zapravená zpátky toho moc nedá...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 21
Registrován: 18 bře 2008 20:25

Re: Obnovitelné zdroje energie

Příspěvekod alda » 29 kvě 2008 20:26

Pro Cyberdrama to číslo ti seženu a pošlu přes SZ, ale záleží odkud jsi aby to nebylo daleko jim jde taky o dopravu
Lepší je mít vidle v ruce nežli v zádech.

PředchozíDalší

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků