střední školy

A.Massey

škola

Příspěvekod A.Massey » 29 lis 2006 10:16

čau podle mého je v dnešní a pro budoucí dobu v zemědělství potřeba maturita nejl. Agropodnikání a pak jít dál. Tedy to vidim tak maturita v zemědělským oboru pak jít dál na nějakou specializaci- zemědělská technika-VŠ nebo nákou VOŠ-ta jsou taky dobrý-je to na 3 roky takže se z toho studia tak nezblbne a titul se taky dostane........

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 29 lis 2006 16:36

všichni nemohou být vysokoškoláci někdo taky musí makat rukama a vysokoškolák asi těžko bude jezdit 14 hodin v traktoru za ty penize dneska je moda být vysokoškolák ale aby jich za pár let nebylo tolik že pak opravdu budou vysokoškoláci jezdit

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 29 lis 2006 16:58

Zdravím kluci,kdo se zajímá o techniku a to i zemědělskou doporučuji fakt střední odbornou školu technickou v Litomyšli,dřív zemědělsko technická škola,jsem absolutně spokojen a spolupracuje s mnoha firmami ať už v zemědělské technice,automobilech a náklaďácích,možná Fugas ví,že Nekořáci (firma Klas Nekoř) vystudovali tuhle školu,10 lidí dělá ve strom exportu v Praze,někteří v družstvech,neberte to jako reklamu,já jen říkám,že jsem si vybral dobře jak jsem se ptal na kterou SOŠ jít

Příspěvky: 147
Registrován: 23 lis 2005 13:23
Bydliště: Vých.čechy

Příspěvekod xslayer » 29 lis 2006 20:58

určitě jo ale někdo se prostě jak bylo psáno může vyučit opravářem zem.techniky sice nebude určitě dělat agronoma ale pokud ho baví jezdit tak je to dobrý pro ty co se nechtěj až tak moc učit nejsou na tom se známkamy zrovna nejlépe tak 3 roky výučák a můžou jezdit až se znich bude kouřit a budou aj spokojený :D :D .

Příspěvky: 21
Registrován: 26 lis 2006 22:03

Teorie není praxe...

Příspěvekod Statkář » 29 lis 2006 22:56

Koukam, že je to tady samej školák-teoretik...Já mam učnák a makam čtvrtej rok jako servisák pro Case ih a když sem se šel k nim zeptat na práci, tak se mi nikdo neptal, jestli mam maturitu nebo nemam. Pro ně bylo významný plus, že sem vyučenej jako automechanik a ne jako opravář zemedelských stroju, který se vubec v učilišti k elektronice na tech starejch sráčích nedostali.

Příspěvky: 147
Registrován: 23 lis 2005 13:23
Bydliště: Vých.čechy

Příspěvekod xslayer » 30 lis 2006 16:45

mno učim se automechanikem tak vidim že je to dobrý začátek :D :D

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 30 lis 2006 23:32

Statkářu teď jsi mně docela nakrknul. Nechápu proč by mněl být na opravy zemědělských strojů lepší automechanik než opravář přímo na to vyučený. Jsou to přece jenom trochu rozdílné obory, ale uznávám že znám dost automechaniků kteří v zemědělství dělali a pár jich tam ještě pracuje, jenomže to sou kluci kteří vyrůstali odmala na vesnici a mají k tomu hodně blízko. Zkrátka umí spravit od "Kozidecha" až po tank skoro všechno. Znám taky automechaniky z města kteří viděli traktor jenom z rychlíku a v tom lepším případě s ním dělali autoškolu. Tebe beru že jsi určitě z vesnice už kvůli tvé přezdívce a nejsi blbej abys pochopil co po tobě v servisu chcou a spíš tě tam vzali že umíš a máš asi dobrý reference,a ne hlavně kvůli tomu že jsi automechanik a opraváře neberou že jsou pitomci a nic se nenaučili. :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: Teorie není praxe...

Příspěvekod david » 30 lis 2006 23:55

Statkář píše:Koukam, že je to tady samej školák-teoretik...Já mam učnák a makam čtvrtej rok jako servisák pro Case ih a když sem se šel k nim zeptat na práci, tak se mi nikdo neptal, jestli mam maturitu nebo nemam. Pro ně bylo významný plus, že sem vyučenej jako automechanik a ne jako opravář zemedelských stroju, který se vubec v učilišti k elektronice na tech starejch sráčích nedostali.
no jestli seš tak chytrej jak polovina servisáku tak potěž Alojs :shock: :shock: vetšina servisáku totiž nejsou opraváři al jen vvimněnovači dílů když mě ten náhradní díl dovezou tak si ho taky mužu sám vimněnit(kromně našeho servisáka Kubíčka :lol: :lol: :lol: )

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 01 pro 2006 00:19

Myslím že už trochu začínáme odcházet od téma a že tady nějaké vlákno ve smyslu servis a jaká je s ním spokojenost existuje, ale nedá mi to vložit jednu poznámku. Jsou dva pohledy na servis

Ze strany uživatele: to bych si taky uměl vyměnit sám, jenomže kolikrát nevím jak se k té příčině dopracovat. Chybí manuály, programy pro analýzu poruch, dešifrování kodů, přípravky, školení a technická podpora přímo od výrobce. Všechno stojí strašný prachy a nejcennější jsou informace, které si každý prodejce a servis střeží jako oko v hlavě.

Ze strany servisu: stroje se neustále vyvíjí a zdokonalují a kolikrát bez perfektní znalosti používání počítačů a internetu jste uplně out, nemluvím o znalosti technického jazyka toho kterého výrobce. Každý dovozce se snaží nabízet co největší spektrum strojů, které se dělí na různé typy a co chvíli přijde výrobce s nějakou změnou, takže než něco pořádně pochopíte už je tady něco nového. Proto dokážu pochopit,že servis občas tápe i když by se to nemělo stávat :?

A.Massey

servis

Příspěvekod A.Massey » 01 pro 2006 22:10

no nechci přecházet na jiný téma, ale musim reagovat na servisáky. Já souhlasím s Davidem, protoe VĚTŠINA servisáků jsou opravdu vyměňovači dílů a spravit!! opravdu nic neumí a diagnostika poruch-nekteří nemaj ani motoristickej sluch-po závadě jde tak, že rozdělá půlku traktoru a nepříjde na to stejně. Proto si závadu vydiagnostikuju sám a pak volám našeho servisáka pana Flečka.-to je opravdu servisák, co spravuje...a né jako jiný servisáci co jen by něco hned vyměnili, objednávali ND a pak člověk je rozhazuje prachy...
A ke vzdělání pro budoucí zemědělství chci říct, že kdo se rozhoduje jít na SŠ tak opravdu na takovou kde má "zemědělskou" maturitu a pak má tedy možnost jít na voš nebo vš. Po matuře si každý uvědomí že je dobrý jít dál...Matura je dnes základ.....já to tak vidim....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 02 pro 2006 21:35

no hezky se to tady rozjelo tak to trochu poopravím měl jsem na mysli to že servisáci se chovaj tak že já jsem servisák a kdo je víc né že by snad nic neuměli ale setkal jsem se stím že něco řeší a když jim něco navrhneš tak na tebe čučí že seš blbej řidič a on je tady ten chtrej

A.Massey

servisák

Příspěvekod A.Massey » 03 pro 2006 00:35

opět musim reagovat na servisáky- s takovýmhle servisákem sem se setkal letos, když ho k nám pan Fleček poslal protoe neměl čas(někde chlapum shořel kombajn tak byl u toho) aby se kouknul na motor. to byla povaha přesně jak řiká David. já sem tady servisák a ty seš uplnej debil co jen umí jezdit.... Já sem mu pak něco řek když odjížděl a pak se už u nás neukázal.....zaplať pánu bohu..... na závadu nepřišel, tlustej byl tak že se potil když jen stál na nohách a byl to nervóza jak boukající-se svině v prasečáku. Pak sem to rozdelal-vanu-vyvažování kliky-perkins motor s panem Flečkem druhej den a třetí den odpolko sem jezdil už...........

Příspěvky: 5
Registrován: 04 pro 2006 10:55

Příspěvekod sysel » 18 pro 2006 16:22

chlapy maturita je blbost-jen formalita!!jsem3,rokem na sš a ze zemědělství mě ještě nic nenaučili co bych neznal z domu mimo latinskejch názvů-a ty sou na hovno!!člověka naučí až praxe!a podle mě je lepší učňák!!ale to je můj názor

Uživatelský avatar
Příspěvky: 270
Registrován: 03 led 2006 00:00

Příspěvekod Mischel » 18 pro 2006 20:31

sysel píše:chlapy maturita je blbost-jen formalita!!jsem3,rokem na sš a ze zemědělství mě ještě nic nenaučili co bych neznal z domu mimo latinskejch názvů-a ty sou na hovno!!člověka naučí až praxe!a podle mě je lepší učňák!!ale to je můj názor



No, ale ta formalita je docela třeba :) Jinak s tebou v podstatě souhlasím... Jsem taky třetím rokem na SZeŠ... Valí do nás matiku, češtinu apod ... A na ostatní - hlavně odborné předměty - moc času není... :?

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 18 pro 2006 22:08

Já s váma taky souhlasím. Nevím jak to funguje teď, ale já sem si dělal 4. letý učební obor s maturitou a tam to bylo hodně o praxi a bylo to kdysi Střední odborné učiliště. Taky jsem znal Střední odbornou školu a to byla spíš přípravka na vysokou, protože se tam učila moje žena, tak to vím. V praxi to potom vypadalo asi tak- ten co šel po matuře např. jako agronom do podniku, tak dostal motorku a o žních na poli počítal fůry. Ten co šel na výšku dostal titul, auto a dělal šéfa tomu poskokovi :) . Docela spravedlivý ne :?:

Příspěvky: 132
Registrován: 13 lis 2005 18:53
Bydliště: Český Dub okr.Liberec

Příspěvekod Zdenek Srytr » 18 pro 2006 22:10

Promiň sysle,ale věř tomu,že i ta "hloupá" matura má smysl a buďte rádi za to,že ji máte.Podle EU a těch "důležitých" věcí jako je maturita a VŠ,tak jinak to asi bohužel nepůjde.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 18 pro 2006 23:07

sysel píše:chlapy maturita je blbost-jen formalita!!jsem3,rokem na sš a ze zemědělství mě ještě nic nenaučili co bych neznal z domu mimo latinskejch názvů-a ty sou na hovno!!člověka naučí až praxe!a podle mě je lepší učňák!!ale to je můj názor


Jednou budeš litovat těchto slov a budeš si říkat proč jsem nešel raději na maturitu a nebo škoda že ji nemám a to si dneska říká mnoho lidí a čím dál víc si to říkad budou aď je to spravedlivy nebo ne

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 19 pro 2006 16:30

každá věc navíc je přínosem. Ať už de o maturitu nebo řidičáky. A navíc dneska dávaj přednost lidem s maturitou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 19 pro 2006 18:13

sysel píše:chlapy maturita je blbost-jen formalita!!jsem3,rokem na sš a ze zemědělství mě ještě nic nenaučili co bych neznal z domu mimo latinskejch názvů-a ty sou na hovno!!člověka naučí až praxe!a podle mě je lepší učňák!!ale to je můj názor
tvoje řeči mě připadájí jak řeči sedláka s první republiky

Příspěvky: 132
Registrován: 13 lis 2005 18:53
Bydliště: Český Dub okr.Liberec

Příspěvekod Zdenek Srytr » 19 pro 2006 22:35

To David,To zas až tak ne,ale máš pravdu,že vzdělání a kontakty jsou nad mozek a trochu toho přemýšlení v dnešní době.Bohužel

Příspěvky: 78
Registrován: 18 pro 2006 09:25
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod Tonda » 21 pro 2006 17:52

sysel píše:chlapy maturita je blbost-jen formalita!!jsem3,rokem na sš a ze zemědělství mě ještě nic nenaučili co bych neznal z domu mimo latinskejch názvů-a ty sou na hovno!!člověka naučí až praxe!a podle mě je lepší učňák!!ale to je můj názor

No ostatní chlapi řikejte si co chcete, ale je to tak -dnešní Szeš není to co to bývalo, já to taky tak cejtil, proto jsem neostal jen u Szeš....je to fakt formalita...která zabrzdí vývoj než aby něco k životu dala....zajímavý to je až ve čtvrtáku....jinak nic moc a prvák je uplně k ničemu na szeš....
učňák je fakt dnes lepší....matura se dá dodělat na 2roky vždycky.....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 21 pro 2006 19:04

Tonda píše:
sysel píše:chlapy maturita je blbost-jen formalita!!jsem3,rokem na sš a ze zemědělství mě ještě nic nenaučili co bych neznal z domu mimo latinskejch názvů-a ty sou na hovno!!člověka naučí až praxe!a podle mě je lepší učňák!!ale to je můj názor

No ostatní chlapi řikejte si co chcete, ale je to tak -dnešní Szeš není to co to bývalo, já to taky tak cejtil, proto jsem neostal jen u Szeš....je to fakt formalita...která zabrzdí vývoj než aby něco k životu dala....zajímavý to je až ve čtvrtáku....jinak nic moc a prvák je uplně k ničemu na szeš....
učňák je fakt dnes lepší....matura se dá dodělat na 2roky vždycky.....
no je fakt že v něčem máš pravdu

Příspěvky: 78
Registrován: 18 pro 2006 09:25
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod Tonda » 22 pro 2006 23:34

david píše:
Tonda píše:
sysel píše:chlapy maturita je blbost-jen formalita!!jsem3,rokem na sš a ze zemědělství mě ještě nic nenaučili co bych neznal z domu mimo latinskejch názvů-a ty sou na hovno!!člověka naučí až praxe!a podle mě je lepší učňák!!ale to je můj názor

No ostatní chlapi řikejte si co chcete, ale je to tak -dnešní Szeš není to co to bývalo, já to taky tak cejtil, proto jsem neostal jen u Szeš....je to fakt formalita...která zabrzdí vývoj než aby něco k životu dala....zajímavý to je až ve čtvrtáku....jinak nic moc a prvák je uplně k ničemu na szeš....
učňák je fakt dnes lepší....matura se dá dodělat na 2roky vždycky.....
no je fakt že v něčem máš pravdu

no věř tomu že pravdu mám...mám to zažitý...

Příspěvky: 82
Registrován: 14 lis 2005 18:59

Příspěvekod Zajíc » 23 pro 2006 00:16

neni to tak pravda, že Szeš zabrzdí vyvoj a že je horší jak učnák, záleží a škole a profesorech ale nejvíc záleží na tobě zda se to chceš naučit nebo to tam proflakat :!: :!:
ja co jsme se naučil na střední tak s tím v pohodě vytačím na vysoké a někdy jsme to na střední probírali podrobněji
je potřeba si pořádně vybrat školu a ne jít do té nejbliží a říc si zěmědělka jako zemědělka ja jsme dojíždel na střední 130 km a to tu v okoli je dost středních zemědělských škol a jsem rád že jsme tam šel

Příspěvky: 78
Registrován: 18 pro 2006 09:25
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod Tonda » 23 pro 2006 00:25

Zajíc píše:neni to tak pravda, že Szeš zabrzdí vyvoj a že je horší jak učnák, záleží a škole a profesorech ale nejvíc záleží na tobě zda se to chceš naučit nebo to tam proflakat :!: :!:
ja co jsme se naučil na střední tak s tím v pohodě vytačím na vysoké a někdy jsme to na střední probírali podrobněji
je potřeba si pořádně vybrat školu a ne jít do té nejbliží a říc si zěmědělka jako zemědělka ja jsme dojíždel na střední 130 km a to tu v okoli je dost středních zemědělských škol a jsem rád že jsme tam šel

No já 100% patřil k těm lidem co se tam chtěj něco naučit- ale byl jsem jedinný a až ve čtvtáku sem se přiučil pouze něco co se týče ekonomiky a pěstování a chování skotu a tim to skončilo, protže přišla maturita a byl konec toho co už za něco stálo...a to tahle szeš je chválená- byl sem na soutěži v Hořících a tam sem se nemusel moc snažit ani a tu moji SZEš kam jsem chodil sem dostal na 6 místo z 30.... ted tam chodí tam dost lidí ale ty co se oto zajímaj tak 3roky tam jsou doslova na nic!!! - to ostalo stejný..

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Příspěvekod medulin » 25 pro 2006 00:57

A co takhle nejaka VOŠ podivas se do cizyny naucis se jazyk a vydelas si dobry prachy. Kamos byl pul roku v Anglii meli tam 11traktoru case 7mc-cormicku a 1JD a 1Fendt Vsechny traktory do 7000MTH nebo max 4roky stary

Příspěvky: 78
Registrován: 18 pro 2006 09:25
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod Tonda » 25 pro 2006 01:24

jo VOŠ je dobrá volba, ikdyž se vyplatí jít na Bc, ale na voš je to praktičtější.... 8) 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 25 pro 2006 10:02

Co jsem tak slyšel tak VOŠ je ztráta času,jasný na jiných školách to může být jiný,ale co jsem tak mluvil s vošákama na naší škole,tak je tam nic moc už nenaučí,já bych spíš řekl střední a pak vysoká a ne ztrácet čas tím,že pujdeš na učňák,pak si uděláš nadstavbu a pak třeba ještě na vysokou,dnes už se do zemědělství moc lidí netlačí,to vidím u děcek,dřív když se viděl kombajn,tak se utíkalo na pole,kolem kombajnu 10 děcek a hádalo se kdo se bude vozit dřív a kdo se vůbec zeptá,dneska jsem tam akorát já a kámoš :D :D :D a hádáme se taky :D :D já osobně bych do zemědělství nešel,mě baví zemědělská technika,jasně zemědělství do toho patří,ale jsem na takové škole kde to je,bývalá zemědělsko technická škola,nyní střední technická škola,trochu jsem odbočil od tématu

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Příspěvekod medulin » 25 pro 2006 21:35

No to mas pravdu ja tam chodil sice jen rok ale byla to nuda nic noveho jen takove velike opakovani. Jediny co bylo dobry byla ta praxe ve druhaku to si kazdej chvalil. No a pak ten tytul za jmenem by se taky hodil. :D Jinak nekteri pokracovali na vysokou.

Příspěvky: 5
Registrován: 04 pro 2006 10:55

Příspěvekod sysel » 08 led 2007 17:55

libor píše:
sysel píše:chlapy maturita je blbost-jen formalita!!jsem3,rokem na sš a ze zemědělství mě ještě nic nenaučili co bych neznal z domu mimo latinskejch názvů-a ty sou na hovno!!člověka naučí až praxe!a podle mě je lepší učňák!!ale to je můj názor


Jednou budeš litovat těchto slov a budeš si říkat proč jsem nešel raději na maturitu a nebo škoda že ji nemám a to si dneska říká mnoho lidí a čím dál víc si to říkad budou aď je to spravedlivy nebo ne


blbě chápeš já tu maturitu mít budu ja sem na 4letym oboru s maturitou

PředchozíDalší

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků