Zkupování pozemků

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Zkupování pozemků

Příspěvekod Martin x » 25 úno 2007 23:06

Jestli budou moct zahraniční zemědělci kupovat českou půdu, bude to další hřebík do rakve českýho zemědělství. Co si o tom myslíte vy?

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 25 úno 2007 23:13

a oni tu českou půdu ještě nekupujou nebo co?vždyt se to dá přece jednoduše obejít,a kterýkoliv zemědělec ze zahraničí který tu půdu koupit chtěl,tak už ji koupil,oni ale tu půdu nekupujou zemědělci

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 26 úno 2007 21:01

No ja si myslím, že už ta rakev bude za pár let hotová a bude tak velká že se do ní budem vejít všichni!Jinak co si o tom myslím to radši říkat nebudu protože by někdo zase mohl říc ať du ze zemědělství když se my to nelíbí!!!

Příspěvky: 100
Registrován: 20 lis 2005 19:35

Příspěvekod Jenda » 26 úno 2007 21:28

myslím si že se tu budou za párlet stavět velkofarmy patřící zahraničním vlastníkům,nedavno sem nahodně sledoval televizi 8) a říkali jak zde chtějí stavět prasečáky a že budeme velmoc v chovu prasat,což je dnes nepředstavitelné kdy je to na opak.a myslím si že to půjde i dál a budou zde vstupovat do zemědělských podniků.budeme se muset stímto faktem smířit.a doufat že to bude přinos pro nás.jako příklad si vemme průmyslové podniky atd.jen mimnimum je v českých rukou.

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 26 úno 2007 22:46

podle mne je to nesmysl,k ničemu takovému nedojde,kdo chtěl ten už koupil,a jakým způsobem zahraniční zemědělec udělá v česku prasečí velmoc?to jsou tak dobří že poručí větru dešti a budou mít dvakrát větší výnosy,levnější krmení a přírůstky o jakých se nám nesnilo?si myslím že západ se od nás může učit,dobře to ví a mají z nás strach,proto se radší budou snažit u nás zemědělství utlumit,sami mají takovou nadvýrobu,že neví kam s tím,takže místo aby u nás hospodařili,tak radši postaví víc supermarketů kde prodají své výrobky,je to pro ně lepší,protože je určitě větší zisk z obchodu než z tvrdé práce

Uživatelský avatar
Příspěvky: 193
Registrován: 25 led 2007 22:46
Bydliště: HK

Příspěvekod jaris » 26 úno 2007 22:58

crossman: moje slova je to tak

Příspěvky: 76
Registrován: 05 led 2007 19:36
Bydliště: Chrudim

Příspěvekod spetr » 26 úno 2007 22:58

minuej tejden,tu byli nl na nějaké jednání a narazili jsme na toto téma.Opravdu jsem půjdou,ale kolik nikdo neví.U nich funguje dotační politika jinak,když už jim tam pjení voda a hlavně stoupá,jednou je to zaplaví.Jejich vláda jim bude hradit 80% ceny nakupovaných pozemků a budov.Budou to mít limitované,jak to jsme moc nepochopili,ale uhradí jim toho dost.Již tdelší dobu,dostávají velké prachy za rušení velkochovu prasat a ty chtěj spolu s dotací jejich země investovat zde.něco se dít asi bude
Petr

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 26 úno 2007 23:02

tak tomu neverim,to nedovoli ani eu,vetsina dotaci napriklad u nas se ted vztahuje na udrzbu a proc by platili za to ze budes obdelavat pudu nekde v cizi zemi?ale do politiky nevidim,takze mozne je vsechno,zvlast kdyz jde o penize,a tam musi i zdravy selsky rozum ustoupit

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 26 úno 2007 23:07

No aby nás potom ty Holanďani nepřekvapili. Myslim že pěstování tulipánů už jim nestačí. :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 257
Registrován: 30 pro 2005 19:32
Bydliště: MladoBoleslavsko

Příspěvekod vasek » 26 úno 2007 23:09

crossman píše:podle mne je to nesmysl,k ničemu takovému nedojde,kdo chtěl ten už koupil,a jakým způsobem zahraniční zemědělec udělá v česku prasečí velmoc?to jsou tak dobří že poručí větru dešti a budou mít dvakrát větší výnosy,levnější krmení a přírůstky o jakých se nám nesnilo?si myslím že západ se od nás může učit,dobře to ví a mají z nás strach,proto se radší budou snažit u nás zemědělství utlumit,sami mají takovou nadvýrobu,že neví kam s tím,takže místo aby u nás hospodařili,tak radši postaví víc supermarketů kde prodají své výrobky,je to pro ně lepší,protože je určitě větší zisk z obchodu než z tvrdé práce

Jak to udělaj? Jednoduše pěnězma spoustou peněz. Na západě se už nemohou dále již rozvíjet tady ano. Otázka je kolik jich bude? Prasečáky taky nevím, ale mi jsme jen kapka v moři a Svět je velký a lidí hodně nehledě na nižší výrobní náklady.

Příspěvky: 76
Registrován: 05 led 2007 19:36
Bydliště: Chrudim

Příspěvekod spetr » 26 úno 2007 23:09

sami to tu tvrdili,mohli kecat,ale proč?Jednou se někam přestěhovat budou muset a někteří chtěj asi blbnout už ted. Taky bych byl radši,kdyby ta zůstali
Petr

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 27 úno 2007 08:45

Nechtěl jsem do toho vstupovat, jenom jedno mi nedá. Když tu byla minulá vláda která se snažila trochu zabránit tomuhle alespoň trochu tak všichnï nadávaly na víte koho snad jen proto že měl u nosu bradavici a škaredou manželku. Podobně je to s komunisty. A lidi kteří si tu dobu pořádně ani nepamatují. Tak si lidé zvolili stranu která nebyla schopná se domluvit jak dlouho a pan T... (víte kdo) jen dokoná zkázu. Tzn. umožní prodej půdy zahraničním investorům, a z čech se stane jeden velký prasečák. Ale nynější vláda je podle některých lidí svatá.
Toť můj názor.

Příspěvky: 82
Registrován: 14 lis 2005 18:59

Příspěvekod Zajíc » 27 úno 2007 10:38

Minulá vláda se bohužel jen snažila :roll: spíš říkala, že se snážila. Kdo tu chtěl koupit pozemky ze zahraničních investoru tak je koupil. A jestli si myslíš, že postavit růst HDP na zahraničních investorech kteří mání daňové prázdniny a převážně na automobilovém průmyslu, je to nejlepší. A český podnikatelé potom musí platit a plati :!: politika "dvojího metru" pána s bradavicí je......
A to, že se vláda setavovala tak dloho tak bych to neviděl že za vše může pan T. Tato vláda je takova jaká je ale je to rozhodně menší zlo než pán s bradavicí a než komunisti.
Jinak nevím zda politika patří na FW? spíš ne, ale nedalo mi to.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 27 úno 2007 11:28

Ja se k politice moc nevyjadřuji protože muj hlas toho změni pramalo, ale s těmi prasečaky je to relna hrozba ,ono je cim dal vic holadska ohroženo mořem protože hladina stoupa a oni tam maji lide nejakou dotaci na koupi pozemků a domu v zahraničí. však si již 2roky všimam co potkavam po republice holandanů z karavany a jak prohliží domky v zapadlých vesničkach ,hodl nahoda to nebude. No u nas postaví prasečaky ,a zbytek obilí na krmení co nevyprodukují tak dovezou za levno z UK a Rumunska(kde plochy na pestování sou ) ,je to hold strategie velke EU. :cry:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 257
Registrován: 30 pro 2005 19:32
Bydliště: MladoBoleslavsko

Příspěvekod vasek » 27 úno 2007 13:13

Berte to i z jiné stránky, alespoň budeme moct fotit i přez zimu(jestli se tomu bude říkat zima) to bude pak všude samej kejdovač na poli. Oni třeba Holanďani produkují tolik kejdy, že už ani nevědí kam sní a tak to perou do země kde se dá, alespoň mě to tak připadá. Takže nás teda asi do budoucna čeká nájezd nejen agrárních uprchlíků a snimi příjdou kvanta "voňavé" kejdy. No nic to jsem jen popustil uzdu fantazii, ale z představy jak nás tady zaplavují neůměrná kvanta nejen prasat mi trochu běhá mráz po zádech. :?

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 27 úno 2007 20:03

Asi fakt lepší se k tomu nevyjadřovat. Mě akorát štve že se bude házet vina tam kde ani tak není ale je třeba si taky uvědomit kdo začal to co se tady děje a apk začít nadávat tam kde to bude patřit a ne na to co jsem ani třeba nezažil. Sorry za ot. Fakt to sem nepatří.

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 27 úno 2007 20:19

no jiste je že jestli to tak bude,tak český zemědělec toho holandana asi nepřeplatí

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků