Ceníky zemědělských sluzeb

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Příspěvekod Libor Jungvirt » 27 kvě 2007 21:34

To je sice pravda, ale abys to správně vyhodnotil, musel bys být ekonom. Někdy účetní zisk, neznamená nic a je se třeba také podívat na majetek, jak se mění v průběhu let, na vývoj závazků, pohledávek, stav zásob ... - je to analýza tak na hodinu, jedno kouknutí nestačí :)
matthew píše:Jelikož pan Daňhel plní svou povinost a každoročně odevzdává účetní závěrky na obchodní soud, může se každý kdo má připojení k internetu podívat jak na tom je... :wink: a rovnou se můžete podívat i na ostatní prodejce :wink:
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Příspěvekod Libor Jungvirt » 27 kvě 2007 21:38

Jo, tak v tou s tebou souhlasím. Některé díly jsou ukrutně předražené. Bohužel ale ceny ND nestanovujeme my, ale výrobce, který nám je dodává. A třeba právě spínací skříňku bych si jako autorizovaný servis nedovolil dát jinou než originální. Co kdyby došlo k chybě na elektroinstalaci a celý traktor shořel? Existují určité snadarty a ty výrobci plní. Já bohužel nemám sílu prověřovat dodavatele jen kvůli jedné skříňce. Je to všechno o tom, co jsem už psal - originální servis a díly se zárukou budou vždy bohužel dražší ...

david píše:no podle mě jde hodně o cenu náhradních dílů na tom si mastí kapce: přiklad spinací skřinka origo 3000,- ta samá identická ne od náhradního výrobce ale ne od prodejce traktoru 1500,- :shock: :shock: :shock:
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Příspěvky: 85
Registrován: 04 kvě 2006 21:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod matthew » 27 kvě 2007 22:06

To Libor Jungwirt: nemusíš mít obavu, v účetních závěrkách se vyznám velice dobře a zase hodina je zbytečná. K projití všech stránek stačí pár minut. Nicméně to bylo jakési rýpnutí, neboť jsem čekal, že každý koukne na nic neříkající řádek zisk...což už sem psal v jiné diskuzi, ovšem Jiří to asi smazal. A koukám, že i vy poctivě zasíláte účetní závěrky... :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 28 kvě 2007 08:46

to Libor Jungvirt: Také se už nějakou dobu živíme službami pro zemědělce a věř, že to i my máme spočítané... Jeho ceny za sklizeň jsou předražené. Toť vše co si o tom myslím. Se spotřebou motorů JD třeba v kombajnech je na slušné ceně z hektar... Nehodnotím ho jako zlatokopa či nezlatokopa a je mi jedno jestli jezdí v trabantu nebo ve ferrari, konstatuji pouze fakt. Znám lidi, co selají třeba Touarega a podnikají slušně a mnoho lidí, co se prohání třeba ve favoritu můžou být lumpové... Podle auta se to nepozná.
Ceny servisu akceptuji, pokud to ti lidé umí, přijedou, jsou vybaveni a v co nejkratší době poruchu odstraní a já jsem schopen rychle pokračovat v práci. Bohužel to většinou tak není. Většinou si ještě půjčují nářadí od řidiče a když už ten počítač mají, většinou s ním (dle vlastní zkušenosti) stejně neumí... Možná u Case a Krone je to jiné, ale servisy, které jsem měl možnost poznat byly otřesné, proto si většinu věcí spravujeme sami a pokud nevíme kudy kam, pozveme "Pepu odvedle", protože ten tomu alespoň rozumí...
Ceny dílů jsou pro mě také zajímavé a jde o to, kolik si na tom každý přihodí..., kolik dá zemědělci slevu a sezóna, kdy se to objedná. Někdy je rozdíl na stejném dílu 30 %.Ceny jsou takové jaké jsou a nic s tím neuděláme, pouze můžeme hledat, kdo je levnější při stejné kvalitě.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 28 kvě 2007 16:59

Libor Jungvirt píše:Jo, tak v tou s tebou souhlasím. Některé díly jsou ukrutně předražené. Bohužel ale ceny ND nestanovujeme my, ale výrobce, který nám je dodává. A třeba právě spínací skříňku bych si jako autorizovaný servis nedovolil dát jinou než originální. Co kdyby došlo k chybě na elektroinstalaci a celý traktor shořel? Existují určité snadarty a ty výrobci plní. Já bohužel nemám sílu prověřovat dodavatele jen kvůli jedné skříňce. Je to všechno o tom, co jsem už psal - originální servis a díly se zárukou budou vždy bohužel dražší ...

ale jak sem psal ta skřínka je oryginál ale není od atoryzovanýho prodejce ale od jineho distrybutora

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Příspěvekod Libor Jungvirt » 28 kvě 2007 20:37

O.K., myslím že si rozumíme :wink:

matthew píše:To Libor Jungwirt: nemusíš mít obavu, v účetních závěrkách se vyznám velice dobře a zase hodina je zbytečná. K projití všech stránek stačí pár minut. Nicméně to bylo jakési rýpnutí, neboť jsem čekal, že každý koukne na nic neříkající řádek zisk...což už sem psal v jiné diskuzi, ovšem Jiří to asi smazal. A koukám, že i vy poctivě zasíláte účetní závěrky... :wink:
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Příspěvekod Libor Jungvirt » 28 kvě 2007 20:38

Jak jsem psal výše, ceny služeb nehodnotím, jelikož nejsme službaři, takže ti nedokážu oponovat a pokud je to tak jak píšeš, tak máš nejspíš pravdu ...

Polci píše:to Libor Jungvirt: Také se už nějakou dobu živíme službami pro zemědělce a věř, že to i my máme spočítané... Jeho ceny za sklizeň jsou předražené. Toť vše co si o tom myslím. Se spotřebou motorů JD třeba v kombajnech je na slušné ceně z hektar... Nehodnotím ho jako zlatokopa či nezlatokopa a je mi jedno jestli jezdí v trabantu nebo ve ferrari, konstatuji pouze fakt. Znám lidi, co selají třeba Touarega a podnikají slušně a mnoho lidí, co se prohání třeba ve favoritu můžou být lumpové... Podle auta se to nepozná.
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Příspěvekod Libor Jungvirt » 28 kvě 2007 20:43

Tak v tomhle s tebou absolutně souhlasím. Kvalita některých autorizovaných servisů je otřesná a vybavení také. Nedokážu například pochopit, jak někdo může servisovat stroje s pick-upem, když naše Transportery jsou při naloženém nářadí na hranici únosnosti a díly pak musíme vozit na káře. Není to jiné ani u CASE a Krone, jen záleží na jakou firmu narazíš. Snad pochopíš, že konkrétní firmy zde nemůžu jmenovat. Pak ale už záleží jen na zákazníkovi, který servis si vybere a s kým bude spolupracovat. Ale bohužel tohle řeší vedení a ne lidé co se stroji jezdí...

Polci píše:Ceny servisu akceptuji, pokud to ti lidé umí, přijedou, jsou vybaveni a v co nejkratší době poruchu odstraní a já jsem schopen rychle pokračovat v práci. Bohužel to většinou tak není. Většinou si ještě půjčují nářadí od řidiče a když už ten počítač mají, většinou s ním (dle vlastní zkušenosti) stejně neumí... Možná u Case a Krone je to jiné, ale servisy, které jsem měl možnost poznat byly otřesné, proto si většinu věcí spravujeme sami a pokud nevíme kudy kam, pozveme "Pepu odvedle", protože ten tomu alespoň rozumí...
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Příspěvekod Libor Jungvirt » 28 kvě 2007 20:47

Pochopitelně překupníci, kterí nedrží díly na skladě a pak přivezou jen to co zákazník potřebuje budou vždy levnější. S tím už jsem se dávno smířil a nedokážu s tím bojovat. Pokud já musím objednat díly půl roku před dodávkou, zainvestovat je a pak držet zásobu ve výši několika milionů Kč, tak nemůžu být levnější než příležitostný překupník který neplatí bankám přemrštěné úroky. Pokud má ovšem někdo originální ND stabilně na skladě o 30% levnější, tak buď prodává silně pod nákupem, nebo je místní importér (pozor, neplést s prodejcem) zloděj. Ale pochopitelně může být ten darebák i prodejce, ale od toho je tady konkurence a možnost výběru :wink: .

Polci píše:Ceny dílů jsou pro mě také zajímavé a jde o to, kolik si na tom každý přihodí..., kolik dá zemědělci slevu a sezóna, kdy se to objedná. Někdy je rozdíl na stejném dílu 30 %.Ceny jsou takové jaké jsou a nic s tím neuděláme, pouze můžeme hledat, kdo je levnější při stejné kvalitě.
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Příspěvekod Libor Jungvirt » 28 kvě 2007 20:48

Pak bych nic neřešil a nakupoval u toho levnějšího 8)

[/quote]ale jak sem psal ta skřínka je oryginál ale není od atoryzovanýho prodejce ale od jineho distrybutora[/quote]
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Příspěvky: 273
Registrován: 13 lis 2005 09:00

Příspěvekod Fugas » 25 črc 2007 21:36

Zdarec, chtěl bych se zeptat jestli někdo neznáte pana Farkaše ze Slovenska, někde u Topolčan, má firmu AgroFarm, schání práci pro kombajny, řezačky, lisy apod. Popřípadě jaké s ním máte zkušenosti. Předem dík za veškeré info.

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 25 črc 2007 22:59

...neaktuálne...
Naposledy upravil Miro dne 21 črc 2010 20:43, celkově upraveno 1

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 02 lis 2007 07:35

Existuje cenik polnich praci, ktery vydava nejaky pan Peldrimovsky nebo jak se jmenuje, firma myslim Ekos Peldrimovsky. Bydli nekde v kladne, nebo v Praze, cert vi. Mam od nej cenik z roku 2005 kterym se ridim, kdyz delam male kousky uctuju dopravu, nebo pridam na hektar, protoze obcas nekdo zavola i na oplocenou zahradku, nez nasadim stroj, nez tam dojedu, nez to udelam a stroj zase slozim, delam tam zadarmo. Ale rekl bych ze Daňhel to ma okopirovane z toho, Ceny o neco nizsi, ale tam jsou zase ceny i s naftou a s DPH. Tu jsou male plochy, takze male masiny, prace na chvilku atd a tak to neni zas tak terno. Na velkych plochach by mohly byt slevy. Mozna ze seti ma hodne drahy, oproti tomu orbu ma lacinou. Ale zalezi na masinach atd. a presne kalkulaci, objem praci pro masiny...
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 3
Registrován: 21 črc 2007 21:42
Bydliště: SLOVAKIA.TOPOLCANY

Příspěvekod Peter Cifra » 29 lis 2007 15:02

mozete nikto napisat kolko zaraba servisak ale na SK lebo si hladam pracu v tomto smere :D [/b]

Příspěvky: 63
Registrován: 22 lis 2005 12:21
Bydliště: Pusté Úľany, Slovensko

Příspěvekod rado » 29 lis 2007 23:42

chlape, keď to chceš robiť, nemáš čo riešiť 8)

Příspěvky: 21
Registrován: 16 zář 2006 16:11
Bydliště: Bruntál

Cena za smykování, ořez větví!

Příspěvekod a.kysel » 14 dub 2008 18:33

Zdravím, jakou sazbu za Ha by jste dali za smykování lučními bránami? Myslíte, že by byl zájem o ořez větví okolo pozemku? Díky za rady.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 27
Registrován: 02 črc 2008 16:26

Re: Cena za smykování, ořez větví!

Příspěvekod Still Alive » 04 črc 2008 00:32

a.kysel píše:Zdravím, jakou sazbu za Ha by jste dali za smykování lučními bránami? Myslíte, že by byl zájem o ořez větví okolo pozemku? Díky za rady.


Zájem je o všecko, jen to musíš umět prodat. :wink:
Ve vidlích je síla.

Příspěvky: 112
Registrován: 06 bře 2008 11:54
Bydliště: Rimavská Sobota Slovensko

Re: Ceníky zemědělských sluzeb

Příspěvekod Deutz-Fahr » 05 říj 2009 12:18

Ahoj vie mi niekto povedať koľko stojí vakovanie silážnej kukurice? Priemer vaku 2,4 m a viac dĺžok...a koľko krmiva sa do takého vaku zmestí. Na internete som nič konkrétne nenašiel...
Deutz-Fahr

Předchozí

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků