řidičáky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 22 lis 2007 20:21

to jako za co zaplatil 25 000.-to by mě fakt zajímalo

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 22 lis 2007 20:31

To s tím zdrařováním profesních osvědčení jak psal Mischel, něco na tom bude, to stejný mi totiž říkal i instruktor v autoškole... :idea:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod riderstan » 22 lis 2007 20:56

...myslím že 25 000,- je hodně přehnané, mě profesák platil podnik a pochybuju, že to je tak drahé...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod riderstan » 22 lis 2007 22:57

....to budou stát tak nanejvýš zkoušky dopravce, ale profesák tolik v žádném případě nestojí...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 13 srp 2006 15:13
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Pája » 23 lis 2007 10:41

Včera jsem měl v zácviku nového řidiče v naší firmě, takže mám přesné informace o cenách ŘP. C - 13000,-Kč, E - 5800,-Kč, Prof. osvědčení - 550,-Kč. Dělal si to letos a je mu 21 let. Jak to bude v příštích letech, tak to ví asi jenom "Ti vyvolení"(to nemyslím z televize).

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 23 lis 2007 18:01

Pája píše:Včera jsem měl v zácviku nového řidiče v naší firmě, takže mám přesné informace o cenách ŘP. C - 13000,-Kč, E - 5800,-Kč, Prof. osvědčení - 550,-Kč. Dělal si to letos a je mu 21 let. Jak to bude v příštích letech, tak to ví asi jenom "Ti vyvolení"(to nemyslím z televize).
no a je to dyt sem to psal že 25 000,- je blbost tolik peněz jen za přeškolení to fakt asi né

Příspěvky: 27
Registrován: 01 dub 2007 11:51

vodičák

Příspěvekod Jano » 23 lis 2007 22:30

A v krajinách českých je možné spraviť C kompletne naraz?
U nás sa to dalo len pred vstupom do EU, syn robil A+C a stálo to 25t Sk.
Pochybujem, že by to bolo iné u vás. E stálo zaťa teraz okolo 5t.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: vodičák

Příspěvekod david » 23 lis 2007 22:56

Jano píše:A v krajinách českých je možné spraviť C kompletne naraz?
jak naráz????? no záleží na autoškole a pokud na to máš tak si mužeš udělat všechno od A až po D najednou

Příspěvky: 80
Registrován: 21 črc 2007 21:42
Bydliště: okr. Tábor

Příspěvekod Zdeněk B. » 24 lis 2007 00:11

Profesák jsem si dělal teď ve středu a stálo mě to 600,- školení + 200,- mě bude stát správní poplatek na úřadě. Jinak k cenám těch řidičáků-to jset z levného kraje, letos v létě jsem si dělal sk. C a stálo mě to 19000,-.. A jinak s těmi cenami profesáků po novelizaci to prý opravdu mělo být tak jak už je tu psáno, tzn. ceny v desetitisícových částkách. Ale je to návrh, může se to změnit.. doufám že k lepšímu :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 13 srp 2006 15:13
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Pája » 24 lis 2007 00:33

Naráz to udělat nejde, řidičák sk. B už měl, pak si udělal C, a po zkouškách udělal E. Dokonce musel i dvakrát k doktorovi a dvakrát všechny ty dokumenty co jsou potřeba.

Příspěvky: 27
Registrován: 01 dub 2007 11:51

Re: vodičák

Příspěvekod Jano » 24 lis 2007 19:55

david píše:
Jano píše:A v krajinách českých je možné spraviť C kompletne naraz?
jak naráz????? no záleží na autoškole a pokud na to máš tak si mužeš udělat všechno od A až po D najednou

No za mojich dôb sa E nerobilo, bolo možné po dvoch rokoch (dostať) a D taktiež Neviem ako to skončilo, ale malo byť možné po vstupe do EU max. C1 a po praxi C2 atd.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 270
Registrován: 03 led 2006 00:00

Příspěvekod Mischel » 25 lis 2007 14:18

Já dělám C za 10000,- a E za 4500,- Profesák ještě nevím na kolik mě vyjde, ale chcu to stihnout do konce roku... A pak mně bude jedno, jestli bude stát těch 60000,- ( 30000,- ) jak to pár z nás slyšelo, nebo jenom pár stovek jak si to MYSLÍ ten zbytek... Jak se říká: ,, Na každém šplechu, pravdy trochu...."

Příspěvky: 87
Registrován: 24 úno 2007 00:08

Příspěvekod Patras » 04 pro 2007 17:07

Nevíte nekdo jestli na Avii 21ku staci jen skupina B nebo musi byt C?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 04 pro 2007 17:20

Patras píše:Nevíte nekdo jestli na Avii 21ku staci jen skupina B nebo musi byt C?
kolik má v techničáku jestli víc jak 3,5t tak musíš mět C nevím kolik avia váží ale na malou s plactou by A mohlo stačit :wink:

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 04 pro 2007 19:55

Mozna i Am :lol: To bude preklep. no, mala avie je dvoutuna, ale myslim ze samotna vazi vic jak 1,5 tuny, nebo se do toho vejde?
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 67
Registrován: 09 srp 2006 22:13
Bydliště: pardubicko

Příspěvekod schejbic » 04 pro 2007 20:21

K tomu profesku. V říjnu letošního roku jsem byl na pravidelném školení řidičů s přezkoušením. Platil jsem 500kč. K těm desetitisícovým cifrám co tady někteří házíte - doposud to byly NESMYSLI! Nebo tolik už někdo z vás doopravdy zaplatil? Pokud jsem četl dobře tak každý co to tvrdí to má ze zaručeného zdroje: JEDNA PANÍ POVÍDALA!
Kolik se bude platit od příštího roku, to mě nebyl zatím majitel autoškoly schopnej říct. Jistý je to, že od 1.4.2008 pro získání NOVÉHO profesního průkazu budete muset projít školením o délce 240hod. Periodické školení by mělo zůstat tak jak je. Proto se nevyplatí si nechat ty PROFESKA propadnout!! Od délky toho školení se bude posléze odvíjet i cena toho školení! Tak se nechme překvapit, kolik se nám budou snažit zase z peněženek vytáhnou peněz! Cifry jako 25-60tis. jsou ale podle mě takový nesmysl jako, že na to aby jsi mohl táhnout za traktorem vlek - musíš mít Éčko!
Připadá mě, že takovéhle zaručené BLUDY tady šíří pořád stejní LIDÉ!!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 05 pro 2007 12:25

schejbic píše:K tomu profesku. V říjnu letošního roku jsem byl na pravidelném školení řidičů s přezkoušením. Platil jsem 500kč. K těm desetitisícovým cifrám co tady někteří házíte - doposud to byly NESMYSLI! Nebo tolik už někdo z vás doopravdy zaplatil? Pokud jsem četl dobře tak každý co to tvrdí to má ze zaručeného zdroje: JEDNA PANÍ POVÍDALA!
Kolik se bude platit od příštího roku, to mě nebyl zatím majitel autoškoly schopnej říct. Jistý je to, že od 1.4.2008 pro získání NOVÉHO profesního průkazu budete muset projít školením o délce 240hod. Periodické školení by mělo zůstat tak jak je. Proto se nevyplatí si nechat ty PROFESKA propadnout!! Od délky toho školení se bude posléze odvíjet i cena toho školení! Tak se nechme překvapit, kolik se nám budou snažit zase z peněženek vytáhnou peněz! Cifry jako 25-60tis. jsou ale podle mě takový nesmysl jako, že na to aby jsi mohl táhnout za traktorem vlek - musíš mít Éčko!
Připadá mě, že takovéhle zaručené BLUDY tady šíří pořád stejní LIDÉ!!!
moje řeč dyt by ten profesák byl draší jak celej řidičá :shock: :shock:

Příspěvky: 67
Registrován: 09 srp 2006 22:13
Bydliště: pardubicko

Příspěvekod schejbic » 05 pro 2007 17:28

david píše:
schejbic píše:K tomu profesku. V říjnu letošního roku jsem byl na pravidelném školení řidičů s přezkoušením. Platil jsem 500kč. K těm desetitisícovým cifrám co tady někteří házíte - doposud to byly NESMYSLI! Nebo tolik už někdo z vás doopravdy zaplatil? Pokud jsem četl dobře tak každý co to tvrdí to má ze zaručeného zdroje: JEDNA PANÍ POVÍDALA!
Kolik se bude platit od příštího roku, to mě nebyl zatím majitel autoškoly schopnej říct. Jistý je to, že od 1.4.2008 pro získání NOVÉHO profesního průkazu budete muset projít školením o délce 240hod. Periodické školení by mělo zůstat tak jak je. Proto se nevyplatí si nechat ty PROFESKA propadnout!! Od délky toho školení se bude posléze odvíjet i cena toho školení! Tak se nechme překvapit, kolik se nám budou snažit zase z peněženek vytáhnou peněz! Cifry jako 25-60tis. jsou ale podle mě takový nesmysl jako, že na to aby jsi mohl táhnout za traktorem vlek - musíš mít Éčko!
Připadá mě, že takovéhle zaručené BLUDY tady šíří pořád stejní LIDÉ!!!
moje řeč dyt by ten profesák byl draší jak celej řidičá :shock: :shock:


Příští rok přemýšlím, že si dodělám Déčko abych měl plnej řidičák - nikdy nevíš čím se budeš muset živit! Dám za něj okolo 20tis. Na kolik by mě musel asi vyjít s tím profesákem? Na 100-150tis?
Chlapy proberte se a začněte přemýšlet než začnete sem psát nějaké nesmysly jako např. eretradek(nic proti tobě), který na začátku tohodle vlákna se bil v prsa, že musíš mít k Téčku i Éčko. Když už pak pod tíhou argumentů nemohl jinak a nevystačil si se "zaručenejma" informacema od známejch, musel začít přemýšlet, přečíst si vyhlášku a zeptat se i instruktora. Pak teprve uznal, že by to mohlo být jinak. Takovejch jako je on co sprominutím každýmu sežerou sebevětší blbost je tady ale víc! Ono nikomu nic neudělá, když si v dnešní době internetu najde zákon jaký potřebuje a přečte si ho. Ale většina je na tomoc pohodlná a je pro ně snažší poslouchat zaručené informace od jiných. No a pak klidně z prdu uplácají kuličku! Doufám, že ten kdo se v tom co jsem teď napsal najde, se příště alespoň pokusí zamyslet nad tím co sem píše.
Chtěl bych se tímto zeptat jestli se tady najde někdo, kdo už zmiňované cifry : 30 a 60tis. letos zaplatil?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 05 pro 2007 18:25

To schejbic: Jasně vycucali jsme si to z prstu. Náhodou nás to napadlo, když jsme šli po ulici. To jen Mischel se snažil opatrně naznačit, že by se mohlo jednat o takovou částku a já se k němu přidávám. A rozhodně to není, že jedna paní povídala. Já osobně jsem tuhle informaci získal ze dvou na sobě nezávislých zdrojů (instruktor a autodopravce). Zároveň ale neříkám, že tomu tak bude. Ber to zkrátka jako předběžnou informaci, která se pravědpodobně ještě několikrát změní. Tak laskavě prosím "sklidni hormon" a přestaň se neustále do někoho navážet s tím, že plácá nesmysly. Dík :!:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod riderstan » 05 pro 2007 18:40

...ona se myslím tady ta několika tisícová cifra objevila v televizních novinách...takže myslím zdroj je jasný...ale nesmíte věřit všemu co vidíte v televizi...

Příspěvky: 67
Registrován: 09 srp 2006 22:13
Bydliště: pardubicko

Příspěvekod schejbic » 05 pro 2007 22:20

To Petrrrr: hormon mám v pohodě! Teď už jde jen o to, z jakých zdrojů čerpali instrktor a autodopravce. Pokud ze zpráv z televize - tak to je v poho. Zas můžu klidně spát.

Příspěvky: 80
Registrován: 21 črc 2007 21:42
Bydliště: okr. Tábor

Příspěvekod Zdeněk B. » 05 pro 2007 22:21

Pokud vím, po většinu času se diskutovalo o tom, že se něco takového chystá, ne že to už někdo platil...

Příspěvky: 49
Registrován: 09 kvě 2006 20:43
Bydliště: náchodsko-trutnovsko

Příspěvekod vvv » 05 pro 2007 22:52

zdar chlapy mě stal řidičak 500 + 200 kč kolek v sobotou mam skolení a stojí 300,- a po pravdě to bych radči jezdil na černo než za to dat 10 000,- zas tak dobře neplatěj....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 270
Registrován: 03 led 2006 00:00

Příspěvekod Mischel » 06 pro 2007 19:44

Chlapi, já si to také nevymyslel... Také to mám od dvuch zdrojů! A sice od známého, tomu to říkal instruktor na školení řidičů. Jasně, toto je trochu stylem jedna paní povídala, přiznávám... Ale ptal jsem se na to instruktora v autoškole a ten mně říkal, že to ještě není schválené, ale jednalo se o tom... A myslím, že když se ten člověk v tom pohybuje denně, tak o tom něco ví... A co jsem se ptal, tak mne teď profesák vyjde na nějakých 1000,- plus minus... Poslední dovětek: Nikde není napsané, že to platí teď, ale že by to mělo platit od 1.1.2008, což jak to tak vypadá nebude... Asi je to fakt postavené na hlavu, ty ceny, ale opravdu jsem si to, co tu říkám, nikde nevymyslel!

Příspěvky: 49
Registrován: 09 kvě 2006 20:43
Bydliště: náchodsko-trutnovsko

Příspěvekod vvv » 08 pro 2007 21:24

dnes jsem měl školení tak se podržte od příštího roku kdo si uděla řidocak na c+e tak bude muset mít ještě 140hodin školení pokud mu bude 23, od 21 to bude 280 hodin školení a vyjde na nějakejch 58 tiskarů. takže kdo mate možnost udělejte papiry co nejdřív a hlavně profesak jinak se nedoplatíte. školícíé říkal že je to svinstvo alr že se nějak eu rovnat musime... a od dubna novyho roku bude probýhat školení osvedcení profesaku už na uřadech takže žadny podvody,tahaky atd..

Příspěvky: 80
Registrován: 21 črc 2007 21:42
Bydliště: okr. Tábor

Příspěvekod Zdeněk B. » 02 led 2008 22:31

Myslím, že tohle stojí za přečtení. Zdá se, že dlouho diskutované téma se začíná naplňovat..: http://automix.centrum.cz//magazin/clan ... l?id=11151

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 13 srp 2006 15:13
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Pája » 26 led 2008 11:16

Tento týden jsem měl školení, a je to všechno pravda. Změny už popsal OŤAS tady: viewtopic.php?t=1883 jenom tam má nějaké nepřesnosti.
Největší změna je - od 3500 kg a všichni řidiči v EU. Další změna je, že už nikdy nebude přezkoušení. Prof. průkaz je na pět let a už jen karta. Kdykoli v průběhu roku si každý zajde na odbornou přednášku (bezpečnost, první pomoc, ekonomika jízdy, atd.), z ní dostane potvrzení, a po pěti letech si ho na úřadě vymění. Školící střediska budou asi jen dvě v kraji!
Komu platí PO do 1.4.2008, tak musí ještě na školení, ostatní si ho musí do 1.9.2008 vyměnit a na školení už letos nemusí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 26 led 2008 20:29

Pája píše:Tento týden jsem měl školení, a je to všechno pravda. Změny už popsal OŤAS tady: viewtopic.php?t=1883 jenom tam má nějaké nepřesnosti.
Největší změna je - od 3500 kg a všichni řidiči v EU. Další změna je, že už nikdy nebude přezkoušení. Prof. průkaz je na pět let a už jen karta. Kdykoli v průběhu roku si každý zajde na odbornou přednášku (bezpečnost, první pomoc, ekonomika jízdy, atd.), z ní dostane potvrzení, a po pěti letech si ho na úřadě vymění. Školící střediska budou asi jen dvě v kraji!
Komu platí PO do 1.4.2008, tak musí ještě na školení, ostatní si ho musí do 1.9.2008 vyměnit a na školení už letos nemusí.


no že už nikdy nepůjdem na přeskošení to bych netvrdil za pár let se zase všechno změní

Příspěvky: 80
Registrován: 21 črc 2007 21:42
Bydliště: okr. Tábor

Příspěvekod Zdeněk B. » 26 led 2008 22:05

Pája píše:Komu platí PO do 1.4.2008, tak musí ještě na školení, ostatní si ho musí do 1.9.2008 vyměnit a na školení už letos nemusí.


A jak je to s rozšířením PO?? Když mám profesní osvědčení např. na sk. B, C a budu si ji chtít rozšířit o E? Bude pro mě platit jen školení nebo musím na kurz jako při vydání nového?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 13 srp 2006 15:13
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Pája » 26 led 2008 22:36

To libor: Napsal jsem jen to, co nám říkali, ale "změna je život", takže může být i to. Pokud zůstanou testy v současné podobě, tak není co řešit (pohoda).
To Zdeněk B.: Nevím co je profesní osvědčení sk. E. Pokud vím, tak se dělalo C (nad 7500kg), D (autobusy)a majáky. Teď by mělo být jen jedno. V PO je jen opsáno číslo ŘP a skupiny. Protože to nové PO bude jen karta, tak při výměně ŘP se bude měnit taky. Pokud máš i takovou vymoženost jako kartu do digitálního tachografu, tak i tu.

PředchozíDalší

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků