řidičáky

Příspěvky: 80
Registrován: 21 črc 2007 21:42
Bydliště: okr. Tábor

Příspěvekod Zdeněk B. » 26 led 2008 23:01

Pája píše:To libor: Napsal jsem jen to, co nám říkali, ale "změna je život", takže může být i to. Pokud zůstanou testy v současné podobě, tak není co řešit (pohoda).
To Zdeněk B.: Nevím co je profesní osvědčení sk. E. Pokud vím, tak se dělalo C (nad 7500kg), D (autobusy)a majáky. Teď by mělo být jen jedno. V PO je jen opsáno číslo ŘP a skupiny. Protože to nové PO bude jen karta, tak při výměně ŘP se bude měnit taky. Pokud máš i takovou vymoženost jako kartu do digitálního tachografu, tak i tu.

Asi jsem to špatně napsal,myslel jsem C+E, teda souprava auto+vlek. Tak uvidíme při výměně.. Díky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 191
Registrován: 15 zář 2007 08:54
Bydliště: Dětřichov u Svitav

Re:

Příspěvekod pepís » 22 úno 2008 00:54

Zdeněk B. píše:Ještě když je tu řeč o profesních osvědčeních. Dnes mi bylo doporučeno ať si ho ten, kdo ho nemá, udělá do konce roku 2008, po tomto roce by se zase měla měnit pravidla pro získání a bude to zas o něco složitější a dražší. Taky si ho dělám, radši si teď připlatím a vím, že nad tím dalších letech nestrávím 180h na školení a nezaplatím několikrát víc. Prodloužení platnosti bude mnohem jednodušší. Jinak tohle je prý zatím jen náhvrh, ještě se to může změnit a to jak k lepšímu, tak i k horšímu...

jo ted jsem byl na školení a taky nám to říkal takže jsem si test napsal na posledy od dubna to bude mazec a nezávidím to nikomu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: Re:

Příspěvekod david » 22 úno 2008 16:42

pepís píše:jo ted jsem byl na školení a taky nám to říkal takže jsem si test napsal na posledy od dubna to bude mazec a nezávidím to nikomu

no naposledy ne za pět let si je napíšeš na okrením uřadě a to už bude mazanec :shock: :o

Uživatelský avatar
Příspěvky: 191
Registrován: 15 zář 2007 08:54
Bydliště: Dětřichov u Svitav

Re: řidičáky

Příspěvekod pepís » 22 úno 2008 20:34

jo tak nevím nám tvrdil že se už nic psát nebude ale možný že oni samy ještě neví co bude jinak ty testy jsou ted super to ty čtyři správné odpovědi byli hrůza jináč nechme se překvapit

Uživatelský avatar
Příspěvky: 191
Registrován: 15 zář 2007 08:54
Bydliště: Dětřichov u Svitav

Re: řidičáky

Příspěvekod pepís » 22 úno 2008 20:40

co se hádat zajdi si do autoškoly a tam vám poví jak to je ale na traktor je prostě T a je jedno co zatím táhneš

Příspěvky: 49
Registrován: 28 zář 2007 23:38
Bydliště: Hradec Králové

Re: řidičáky

Příspěvekod Martin.Komar » 01 bře 2008 16:05

Zdravím, mám řidičáky A,B,C,T. Chtěl sem se zeptat jak je to s taháním dvou vlaků za traktorem, stačí mi T nebo si musím k C dodělat E? a je vůbec legální tahat dva vleky za traktorem?

Příspěvky: 80
Registrován: 21 črc 2007 21:42
Bydliště: okr. Tábor

Re: řidičáky

Příspěvekod Zdeněk B. » 01 bře 2008 23:29

Pokud máš sk. T, tak za traktorem vleky tahat můžeš. A pokud jde o více vleků za sebou, v zákoně je psáno ...souprava jednoho nebo více tažných vozidel a jednoho nebo více přípojných vozidel.. takže asi ano, ale jaké za jakých podmínek to jsem nenašel.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: řidičáky

Příspěvekod bold » 02 bře 2008 09:47

Zdeněk B. píše:Pokud máš sk. T, tak za traktorem vleky tahat můžeš. A pokud jde o více vleků za sebou, v zákoně je psáno ...souprava jednoho nebo více tažných vozidel a jednoho nebo více přípojných vozidel.. takže asi ano, ale jaké za jakých podmínek to jsem nenašel.

Co vím já tak nesmíš přesáhnout 2,5násobku hmotnosti tahače a délkou 18 metrů.ale mám takový dojem že se dva vleky tahat nesmí,ledaže by traktory měli vyjímku-samozřejmě po silnici,na polních a lesních cestách ti každý může.....pokud se ovšem něco nestane,pak to vysvětlují orgány činné v trestním řízení.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: řidičáky

Příspěvekod david » 02 bře 2008 10:50

bold píše:Co vím já tak nesmíš přesáhnout 2,5násobku hmotnosti tahače a délkou 18 metrů.ale mám takový dojem že se dva vleky tahat nesmí,ledaže by traktory měli vyjímku-samozřejmě po silnici,na polních a lesních cestách ti každý může.....pokud se ovšem něco nestane,pak to vysvětlují orgány činné v trestním řízení.

jj máš částečně pravdu ale je to při dvou vlecích 22m včetně oje tak že dva vleky tahat mužeš a mám dojem že nová vyhláška platí i na polních cestách :wink: tak že když bodeš jezdit třeba po polnačce s autem co nemá papíry nebo ty nemáš papíry tak tě policajti mužou dát flastr kvuli tomu to tam prej dali :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: řidičáky

Příspěvekod bold » 02 bře 2008 17:44

david píše:
bold píše:Co vím já tak nesmíš přesáhnout 2,5násobku hmotnosti tahače a délkou 18 metrů.ale mám takový dojem že se dva vleky tahat nesmí,ledaže by traktory měli vyjímku-samozřejmě po silnici,na polních a lesních cestách ti každý může.....pokud se ovšem něco nestane,pak to vysvětlují orgány činné v trestním řízení.

jj máš částečně pravdu ale je to při dvou vlecích 22m včetně oje tak že dva vleky tahat mužeš a mám dojem že nová vyhláška platí i na polních cestách :wink: tak že když bodeš jezdit třeba po polnačce s autem co nemá papíry nebo ty nemáš papíry tak tě policajti mužou dát flastr kvuli tomu to tam prej dali :(

jo sorry,maximální délka soupravy je fakt 22 metrů.Taky mám ale dojem že souprava tahač+2 vleky je zakázána Ty polní cesty to asi pravda nebude,možná tam berou ty spojovací "asfaltky"ale pokud mně přijde policajt na polní cestu k pozemku tak ho asi vykážu,nemůže vědět čí ta cesta je,některé jsou soukromé,některé dočasné,takže vlastně jedeš po poli a né po cestě,navíc většina je jich rozumných a přivírají oči,obzvlášť při žních,kdy se všichni snažíme dostat co nejdřív všechno do skladů,sil a pod.Ale jak se říká,pes je nebezpečný ze předu,kůň ze zadu a vůl ze všech stran.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2
Registrován: 11 srp 2007 13:18

Re: řidičáky

Příspěvekod adamys1 » 03 bře 2008 14:20

bold píše:
david píše:
bold píše:Co vím já tak nesmíš přesáhnout 2,5násobku hmotnosti tahače a délkou 18 metrů.ale mám takový dojem že se dva vleky tahat nesmí,ledaže by traktory měli vyjímku-samozřejmě po silnici,na polních a lesních cestách ti každý může.....pokud se ovšem něco nestane,pak to vysvětlují orgány činné v trestním řízení.

jj máš částečně pravdu ale je to při dvou vlecích 22m včetně oje tak že dva vleky tahat mužeš a mám dojem že nová vyhláška platí i na polních cestách :wink: tak že když bodeš jezdit třeba po polnačce s autem co nemá papíry nebo ty nemáš papíry tak tě policajti mužou dát flastr kvuli tomu to tam prej dali :(

jo sorry,maximální délka soupravy je fakt 22 metrů.Taky mám ale dojem že souprava tahač+2 vleky je zakázána Ty polní cesty to asi pravda nebude,možná tam berou ty spojovací "asfaltky"ale pokud mně přijde policajt na polní cestu k pozemku tak ho asi vykážu,nemůže vědět čí ta cesta je,některé jsou soukromé,některé dočasné,takže vlastně jedeš po poli a né po cestě,navíc většina je jich rozumných a přivírají oči,obzvlášť při žních,kdy se všichni snažíme dostat co nejdřív všechno do skladů,sil a pod.Ale jak se říká,pes je nebezpečný ze předu,kůň ze zadu a vůl ze všech stran.

Polní cesta je stále cesta a musíš na ní dodržovat vyhlášku .V podstatě na jakémkoliv veřejně přístupném místě i na svém poli se musíš řídit stávajícími předpisy to že někteří poliši přivírají oči je jen jejich dobrá vůle ale jak je nasereš tak ti to dají vyžrat aj s chlupama.Mně to udělali s tecničákaem na traktor měl jsem papíry od 4011 na 5611 a narazil jsem na poldu kterej poznal že nesedí typ a byl jsem v pr...

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: řidičáky

Příspěvekod Honza Sedlák » 26 bře 2008 18:36

Momentálně mě zajímá jak je to s EEG a psychotesty. Minulej týden sem psal testy, dnes sem byl potvrdit profesák, ten si pak do konce září musím nechat vyměnit za kartu, během pěti let udělat 35 hodin školení a kartu pak vyměnit. Ale když sem se ptal jak to je s EEG a pakotesty tak nikdo nevěděl. Jestli se to dělá v rámci firmy kde člověk jezdí a pak to bude muset mít i k profesáku po pěti letech na výměnu... nevíte jak?? Na netu sem toho moc nenašel.
Dík

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 14 říj 2006 19:36
Bydliště: Podještědí

Re: řidičáky

Příspěvekod Packard78 » 26 bře 2008 20:26

Honza Sedlák píše:Momentálně mě zajímá jak je to s EEG a psychotesty. Minulej týden sem psal testy, dnes sem byl potvrdit profesák, ten si pak do konce září musím nechat vyměnit za kartu, během pěti let udělat 35 hodin školení a kartu pak vyměnit. Ale když sem se ptal jak to je s EEG a pakotesty tak nikdo nevěděl. Jestli se to dělá v rámci firmy kde člověk jezdí a pak to bude muset mít i k profesáku po pěti letech na výměnu... nevíte jak?? Na netu sem toho moc nenašel.
Dík


Jak by řekl klasik "GROSSE BORDEL"
EEG a pakotesty k profesáku potřeba nejsou, profesák je od 3,5 tuny (na traktor snad ne), profesák + EEG + psychotesty jsou nad 7,5 tuny. Nechali nás vyšetřit, zaplatili jsme spoustu peněz, řekli nám, že jsme pozitivní... a tím to skončilo. Ty výsledky testů jsou potřeba asi jen na preventivní prohlídku k obvodnímu lékaři, platí do 50 let. Nad 50 se chodí po pěti letech. Ty výsledky testů u sebe vozit nemusíš, asi ani nemusíš vozit žádné ověření - potvrzení od lékaře, nemusíš vozit s sebou ani pracovní smlouvu, ve které když máš napsanou jinou profesi než "řidič", tak nemusíš mít ani profesák ani EEG a psycho..!!!!
Tohle nám řekli na školení řidičů, sám to moc dobře nechápu a ani tomu moc nevěřím.
Pokud má někdo nějaké bližší info ohledně této problematiky, písněte sem!
JD 6230 Premium, JD 9680i WTS, JD 6810 4x4, http://www.agro-bila.cz, http://www.sdh-vlcetin.cz

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: řidičáky

Příspěvekod Honza Sedlák » 26 bře 2008 23:05

Zajímalo by mě jestli to dělaly taky v ostatních podnicích, příp. u servismanů co mají C+E u prodejních středisek.. Trochu sem ještě zašmátral a našel o tom rozsáhlou diskuzi na truskforum liaz. Teď sem zvědavej jestli mě budou dávat taky vyšetřit. Podle toho co tam psaly ti kamioňáci tak to žádná sranda asi nebude.
A potvrzení by se prej vozit sebou mělo, pokud to šofer nemá tak dávají pokuty.... :evil:

Příspěvky: 23
Registrován: 12 říj 2007 19:37

Re: řidičáky

Příspěvekod Caha » 02 dub 2008 08:58

Jak je to s tím Fastracem proč na něj potřebuju skupinu C konkrétně u 155-65, slyšel jsem že na něj také potřebuju nějaké psychotesty je to pravda? a co profesní průkaz potřebuju ho když nejsem řidič z povolání jako traktorista jsem soukromý zemědělec tam ta profese není nějak přesně stanovená. Já si myslím že profesní průkaz musí mít jen řidiči. jak to teda je a potřebuju ještě nějaké školéní krom toho??

Příspěvky: 22
Registrován: 02 dub 2008 22:46

Re:

Příspěvekod George8030 » 02 dub 2008 22:54

schejbic píše:
eretradek píše:ok,ok!!priznavam svou chybu!dneska sem se nato zvlast ptal ucitele na autoskolu..mate pravdu... :!: ale tim padem nechapu tu logiku v tom...traktor s navesem o sircše treba 2,7m a dylce treba 15m muzu ridit od 17 let..a nakladak az od 18let a stejne vetsina nakladaku je mensi nez tato soupravca traktoru... :wink:


No a právě v tom je ta absurdita!!!!!!!!!!!!!!! Např. na AVII potřebuješ Céčko. Je ráda, že jede 70 a měla by být s hmotností do 7,5t. No a traktor se soupravou může jet 40-50km/hod a hmotnosti 35-40t a stačí ti na to Téčko.


tady jde o tu přepravní rychlost 40km/h ...jak píšeš, Avie má sice sotva 7,5t,ale jede těch 70km/h a podle dané vyhlášky a zákona se smí naše traktory a všechny prostředky zařazené do skupiny T pohybovat rychlostí MAX 40km/h ...a když má někdo Fendta a nebo New Holland TM a jezdí mu to 50 a nebo já jel s Fendtem 54,tak změřit vás policajtí,tak je průšvih :lol:

Příspěvky: 13
Registrován: 19 led 2008 16:11
Bydliště: Tachovsko

Re: řidičáky

Příspěvekod hanzdeere » 03 dub 2008 17:21

Zdravim chlapy.Možna to sem nepatři,ale přišlo mi to tak nejlip kde se zeptat.Měl sem teď před par dny menši problem na silnici s traktorem a osobnim vozem.Potkavali jsme se na cestě,kde se normalně potkavam s autobusem a v pohodě.Ale řidička vozidla byla uplně mimo a zazmatkovala,utrhl jsem ji zrcatko a trošku poškrabal lak.Jel jsem už po krajnici ktera se mohla klidně utrhnout a ona skoro poprostředku.Prostě neměla odhad.Chtěla volat policajty tak je zavolala.Jasně rekl jsem si je to jeji chyba,měla zastavit u krajnice,ale ejhle přijela policie a hned při vystupovani z auta řekli,pani to je dobry to je jeho chyba,tak jsem koukal jako v.....Policajt řekl že jsem řidičem zemědělskeho stroje a ja mam předpovidat,tak jsem měl zastavit ja u krajnice a počkat až projede.Tak mi to napařili....Mate s tim někdo zkušenost,jak to vlastně s tim je že jako řidič zem.stroje mam stavět .?A omlouvam se jestli jsem to napsal na špatne misto,kdyžtak mi někdo poradte kam se obratit(na ktere forum) diky Hanz

Příspěvky: 22
Registrován: 02 dub 2008 22:46

Re: řidičáky

Příspěvekod George8030 » 03 dub 2008 18:20

hanzdeere píše:Zdravim chlapy.Možna to sem nepatři,ale přišlo mi to tak nejlip kde se zeptat.Měl sem teď před par dny menši problem na silnici s traktorem a osobnim vozem.Potkavali jsme se na cestě,kde se normalně potkavam s autobusem a v pohodě.Ale řidička vozidla byla uplně mimo a zazmatkovala,utrhl jsem ji zrcatko a trošku poškrabal lak.Jel jsem už po krajnici ktera se mohla klidně utrhnout a ona skoro poprostředku.Prostě neměla odhad.Chtěla volat policajty tak je zavolala.Jasně rekl jsem si je to jeji chyba,měla zastavit u krajnice,ale ejhle přijela policie a hned při vystupovani z auta řekli,pani to je dobry to je jeho chyba,tak jsem koukal jako v.....Policajt řekl že jsem řidičem zemědělskeho stroje a ja mam předpovidat,tak jsem měl zastavit ja u krajnice a počkat až projede.Tak mi to napařili....Mate s tim někdo zkušenost,jak to vlastně s tim je že jako řidič zem.stroje mam stavět .?A omlouvam se jestli jsem to napsal na špatne misto,kdyžtak mi někdo poradte kam se obratit(na ktere forum) diky Hanz


to je těžký tohle posuzovat,samozřejmě ty jsi řidič a máš předvídat,ale to samé ona,je taky řidička a má předvídat a odhadovat!!! takže bych řekl,že vinna je na obou tak nějak stejně ...každopádně pokud jsi to viděl už předtím,než ste se střetli,že zmatkuje,tak jsi to měl zahamtnout a stát,když by to tebe buchla,tak je to její kravina!!! ale co stojí,nemůže nabourat!!! logicky ... ale aby se policajti vymluvili na to,že ty řídíš zemědělský stroj,tak je kravina ...ty jsi nebyl širší víc než 3m??,takže doprovod jsi mít nemusel a jestli ona to nezvládla,tak to je její boj

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: řidičáky

Příspěvekod Honza Sedlák » 03 dub 2008 18:42

Je otázka jestli si to zaplatil. Pokud ne tak sinechej poslat domů složenku, vezmi papír a napiš jim tam že s uloženou pokutou neopsuhlasíš a nic platit nebudeš protože řidička poškozeného vozu se chovala bezohledně a díky tomu si byl nucen zajet až na krajnici kde došlo k ohrožení tvé bezpečnosti. A pokud nechceš nic psát tak si zajdi na úřad osobně a složenku jim tam nech. Pokud budou remcat tak řekni že podáš stížnost. Podobnej případ známe....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: řidičáky

Příspěvekod bold » 03 dub 2008 19:27

k té nehodě bych se vyjádřil asi taktopokud jsi to zaplatil není co řešittímto jsi uznal chybu,pokud ne tak je ještě možnost to zvrátit,pokud to bylo tak jak jsi napsal,dost důležitá je vzdálenost od středu komunikace(vozovky),pokud ona byla ve "tvojí" polovině tak je to její boj,ale stačí aby jsi byl 1cm za polovinou v "její"polovině tak je to na tobě,i když ona měla auto široké 180cm a ty mašinu 3m,jde o střed vozovky!Toliko moje skušenost.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 80
Registrován: 21 črc 2007 21:42
Bydliště: okr. Tábor

Re: řidičáky

Příspěvekod Zdeněk B. » 03 dub 2008 21:18

Jak už tu bylo psáno, pokud jsi zaplatil, je vyřešeno. Pokud ne, podej odvolání. To, že jsi řidič zemědělského stroje neznamená, že bys měl jako první zastavit. Traktor je vozidlo jako každé jiné. Pokud si ona nebyla jistá, měla zastavit jako první. A když ty jsi byl až u krajnice a ona jela po prostředku, tak podle mě ona nezvládla řízení. Bude se to sice těžko dokazovat, ale jestli tam byli policajti, určitě to nafotili jak to vypadalo. Já bych to nevzdával.

Příspěvky: 77
Registrován: 17 zář 2007 21:09

Re: řidičáky

Příspěvekod cibusp » 09 dub 2008 18:32

1. profesák je už dneska celkem luxusní věc, kdo ho má, je pán, kdo si ho teprve chce dělat, je zadluženej.. :lol: A hlavně je to blbost, taký prachy, počítám že během roku, dvou, až zjistěj že neni kdo by zásoboval jejich oblíbenej kaufland, tesco, atd., tak s cenou pudou ku.wa dolu. 2. řidičák na traktor +přívěs, návěs nářadí jsou skupiny, T nebo C+E, která je sk. T nadřazená. 3. to s tou nehodou, taky jsem to zažil, ale problém je v tom, že dnešní řidiči jsou čím dál agresivnější (resp. způsob jejich jízdy), zvyklí se vídat jen s osobákama, stále nadávající na kamiony (holt jsou větší, tak jsou to .....), a když se potkaj s blbym traktorem, neví jestli ho maj seknout zleva nebo zprava, nebo jet za ním, a ukazovat na řidiče že je magor, a nadávat proč s tim leze na silnici. Včera jsem zrovna jel s ŠT 180 N s tuplákama po silnici, puštěný všechny světla, maják, kdyby mi to troubilo, asio bych i troubil, a to byly výrazy, který jsem viděl. Ale je to sovědčenej recept, jak je donutit si uvědomit, že protinim jede něco většího,podotýkám že jsem jel po silnici cca. 1km. Řidiči (ti mladší) vyplašený, co to je, co maj dělat apod.
Když motor vrčí a kola se točí, neznamená že máša je na cajku...

Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2008 18:55

Re: řidičáky

Příspěvekod T.GAMBAS » 27 čer 2008 07:46

no ale pokud se ptáš na ty nový stroje tak potřebuješ C i E.

Příspěvky: 34
Registrován: 05 črc 2009 10:48

Re: řidičáky

Příspěvekod Šupina » 05 črc 2009 11:19

zdravim lidi já em ze zemědělky a na skupinu T když uděláš tak máš traktor i s přívěsem. Protože kolegové agropodnikatelé jezdí autoškolu jedině s vlekem bez něj je to jednoduchý a neučelný. Takže pokad máš T tak můžeš s vlekem určitě.

Příspěvky: 34
Registrován: 05 črc 2009 10:48

Re: řidičáky

Příspěvekod Šupina » 05 črc 2009 11:24

Tak a ted se zeptám já mě je zas jen 18 a chci řídit kombajn jakej řidičák na to potřebuji abych mohl jezdit s kombajnem ? Taky by mě zajímalo kolik teď stojí jak dlouho to trvá než se udělá a slyšel sem že se na to dělá nějaká licence něco prý jako svářečák nevím jen sem to zaslechl. A ztaky že se chodí každý dva roky na přezkoušený jo? Tohle vše mi bylo řečeno ale já chci tento měsíc začít dělat na kombajn a nevim o tom nic co se týče řidičáku na tyto stroje. a hlavně taky cenu.

Příspěvky: 113
Registrován: 07 črc 2008 16:45
Bydliště: Chrudimsko

Re: řidičáky

Příspěvekod Jaroušek » 06 črc 2009 21:13

No co vím tak bys měl mít osvědčení o zaškolení obsluhy nebo tak něco, ale pochybuji, že všichni kdo jezdí s kombajnem to mají :)

Příspěvky: 34
Registrován: 05 črc 2009 10:48

Re: řidičáky

Příspěvekod Šupina » 06 črc 2009 21:54

Nu ju díky ale spekulace je mi víš k čemu víd: já bych potřeboval zda by sem napsal někdo kdo tomu opravdu rozumí, nebo kdo to dělal nedávno nebo podobně. Taky sem slyšel co to říkáš nu a taky pochybuji že t má každý z těch co jezdí. Jinak už se u nás na okr. Kladno seká ozimí ječmen.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Re: řidičáky

Příspěvekod jirka » 07 črc 2009 11:03

Musíš mít Tčko a školení obsluhy. Ale hlavně ten řidičák. Dělal jsme ho před asi čtrnácti dny. Jelikož jsem jezdil autoškolu u známeho, cenu ti asi neřeknu, páč to bude jak kde, zhruba 5-8 tisíc, ale pokud už máš nějaké papíry, musíš odjezdit asi 6 jízd. Nevím, zda jsou nějaké normy, jak rychle to můžeš odjezdit, já to jezdil kvůli práci po víkendech, tedy celý řidičák mi trval asi měsíc. Pak klasika testy, jízdy, technika. Po pěti pracovních dnech od splnění závěrečných zkoušek si můžeš dojít zažádat o vydání řidičáku. Standard je do 20ti pracovních dnů za 50 Kč nebo do 5 pracovních dnů za 500 Kč. Školení dělá vždy prodejce před sezonou, teď už ho asi těžko uděláš, ale asi důležitější bude ten řidičák.

Příspěvky: 34
Registrován: 05 črc 2009 10:48

Re: řidičáky

Příspěvekod Šupina » 07 črc 2009 21:33

Aha takže já už řidičáik mám auto, ale tak mám si udělat T a pak můžu s kombajnem? A co když mě chytnou ukážu T řidičák a ok? A když jedeš na výpomoc chtěl po tobě vidět že máš T a ještě nebo nebo jim to stačí hm?

Příspěvky: 97
Registrován: 05 bře 2007 15:49

Re: řidičáky

Příspěvekod svec » 08 črc 2009 15:30

Dobrý den chtěl bych se zeptat chtěl bych si koupit avii na přapravu zvířat(pro vlastní potřebu)ale zajímá mě jestli mi stačí C a nebo musim mít nějaký osvědčení nebo tak nějak.díky

PředchozíDalší

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků