řidičáky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: řidičáky

Příspěvekod bold » 08 črc 2009 18:00

svec píše:Dobrý den chtěl bych se zeptat chtěl bych si koupit avii na přapravu zvířat(pro vlastní potřebu)ale zajímá mě jestli mi stačí C a nebo musim mít nějaký osvědčení nebo tak nějak.díky

Pokud jsi soukromník a budeš používat avii pro svoji potřebu tak ti stačí jen řidičák skupiny C. Pokud budeš s tou avií podnikat (za úplatu která se objeví v účetnictví) tak potřebuješ i profesní osvědčení.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 97
Registrován: 05 bře 2007 15:49

Re: řidičáky

Příspěvekod svec » 08 črc 2009 19:23

takže v poho C mam a na kšefty jezdit nebudu.ale právě co jsem mluvil s autodopravcema co jezdí do zahraničí tak musí mít nějakej papír o proškolení s práci se zvířaty a auto musí být oblepeno pozor přeprava zvířat a takový hlouposti v loni to neměl a dostal 500 eur pokutu právě.tak jestli neni i něco takového i tu.

Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2008 08:01
Bydliště: plzeňsko

Re: řidičáky

Příspěvekod Lukáš Tříska » 08 črc 2009 21:34

Si myslim ,že školení o přepravě zvířat musíš mít i unás
síla sílu zmáhá

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: řidičáky

Příspěvekod neznalek » 08 črc 2009 23:16

taky myslim, že to skoleni na prepravu musi byt i u nas, znamy prevazi koně a na skoleni musel..ale zas to ma jako zivnost... pro vlastni potřebu to asi byt "nemusí"

Příspěvky: 97
Registrován: 05 bře 2007 15:49

Re: řidičáky

Příspěvekod svec » 09 črc 2009 22:17

a nemá alespoň někdo ponětí kde se to dozvim jestli mam zajít na policajty a zeptat se tam a nebo kam vlastně.

Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2008 08:01
Bydliště: plzeňsko

Re: řidičáky

Příspěvekod Lukáš Tříska » 10 črc 2009 07:59

zkus veterinární správu a nebo soukromého veterináře
síla sílu zmáhá

Uživatelský avatar
Příspěvky: 75
Registrován: 26 úno 2008 20:59

Re: řidičáky

Příspěvekod cocik007 » 09 srp 2009 13:06

to svec: Zdravíčko, asi před rokem jsem si dělal ř.p. sk. C. Nedávno jsem potřeboval vědět s čím vším smím pod touto skupinou jezdit a zjistil jsem si to v kanceláři na úřadě. Prostě tam, kde vydávají řidičáky. Tam jsou schopni během pár minut podat člověku potřebné informace.

Příspěvky: 38
Registrován: 26 říj 2008 14:30

Re: řidičáky

Příspěvekod smouki » 11 srp 2009 13:32

v kolika letech si můžu udělat řidičák na traktor? které "písmenko" to vůbec je a můžu s ním řídit i kombajn? kdybych chtěl třeba v 16 udělat řidičák na traktor a pak jít na brigádu jezdit s traktorem šlo by to?

Příspěvky: 113
Registrován: 07 črc 2008 16:45
Bydliště: Chrudimsko

Re: řidičáky

Příspěvekod Jaroušek » 11 srp 2009 15:44

V 16 těžko,řidičák na traktor je od 17

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: řidičáky

Příspěvekod bold » 11 srp 2009 16:47

Nebude dlouho trvat a "T" bude od 18. Dřív jezdily traktory max 25km/h a vozily do 20 tun. Teď lítají přes 50km/h a o váze nechci spekulovat. Taky škody způsobené provozem traktoru nebyly závratné (sem tam nějaká převrácená vlečka) Traktorem se sváželo do nejbližšího družstva a odtud už autodopravou dál. Tudíž traktory jezdily po silnici v okolí JZD. Teď je to mazec, v sezónu to jezdí všechno všude.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 38
Registrován: 26 říj 2008 14:30

Re: řidičáky

Příspěvekod smouki » 13 srp 2009 14:34

a na brigádu potřebuju profesák?

Příspěvky: 113
Registrován: 07 črc 2008 16:45
Bydliště: Chrudimsko

Re: řidičáky

Příspěvekod Jaroušek » 13 srp 2009 15:54

Profesák na skupinu T pokud vím není.

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Re: řidičáky

Příspěvekod chomyz » 27 srp 2009 17:05

Pánové když se tu řeší ty řidičáky -tak teď jsem narazil v novém čísle německého časopisu Profi na článek o řidičácích nutných pro zemědělskou techniku v některých EU státech a dost mi to vyrazilo dech. Až se tomu zdráhám uvěřit, ale časopis je to velmi renomovaný tak snad to není totální haluz ?- dle článku např. v Nizozemí nejsou potřeba žádné řidičáky na zem. a les. stroje, stačí 18 let!!! , v Belgii pro lidi narozené před 1982 taky nemusí být žádný řidičák, také ve Francii na veškeré traktory a samochody do rychlosti 40 km/h stačí mít 18 let a řidičák netřeba!?!?, v Dánsku stačí B.... Oproti tomu u bratrů Poláků je T jen na stroje do 25 km/h a nad to už je třeba C a s vlekem navíc C+E... Obávám se , že u nás časem nastane právě ta polská varianta :( Nevím jestli máte někdo zkušenosti z těch "bezřidičákových" zemí, sám se tomu zdráhám uvěřit, nicméně pokud je opravdu pravda to co tam píšou tak je to krásná ukázka "harmonizace" předpisů v EU :D

Příspěvky: 113
Registrován: 07 črc 2008 16:45
Bydliště: Chrudimsko

Re: řidičáky

Příspěvekod Jaroušek » 09 zář 2009 21:35

je pravda, že když mám pouze C+E tak můžu jezdit jenom se samotným traktorem bez valníku? nevíte někdo?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: řidičáky

Příspěvekod bold » 10 zář 2009 10:58

Jaroušek píše:je pravda, že když mám pouze C+E tak můžu jezdit jenom se samotným traktorem bez valníku? nevíte někdo?

na traktor musí být T
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 113
Registrován: 07 črc 2008 16:45
Bydliště: Chrudimsko

Re: řidičáky

Příspěvekod Jaroušek » 10 zář 2009 14:27

No před rokem jsem si chtěl dělat T ale známý z autoškoly řikal ,že když mam C+E tak můžu taky jezdit s traktorem.

Příspěvky: 97
Registrován: 05 bře 2007 15:49

Re: řidičáky

Příspěvekod svec » 11 zář 2009 12:54

Když máš C+E tak můžeš jezdit s traktorem i s valníkem.je to asi takhle C tě opravňuje k řízení vozidel nad 3,5 tuny což je i traktor a E ti zase povoluje tahat vleky a návěsy .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: řidičáky

Příspěvekod bold » 11 zář 2009 14:17

Jak vás tak čt tak zjišťuju že mám asi mezery.Mám řidičák už poněkud stár a za mně bylo jasno,jedeš s traktorem musíš mít papíry na traktor. Teď je v tom bor... ty jejich systémy nadřazenosti.Musím se pozeptat znalce vyhlášky až zas půjdu na profesní.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 113
Registrován: 07 črc 2008 16:45
Bydliště: Chrudimsko

Re: řidičáky

Příspěvekod Jaroušek » 11 zář 2009 15:59

Takže si T dělat nemusím? a s kombajnem teda můžu jezdit taky ne?

Příspěvky: 97
Registrován: 05 bře 2007 15:49

Re: řidičáky

Příspěvekod svec » 12 zář 2009 12:31

Tak stim kombajnem ti nepovim to jsem nezkoumal.To bold:ono by bylo trochu nelogické kdybys mohl jezdit s kamionem dejme tomu 30t a nemohl si jezdit s traktorem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: řidičáky

Příspěvekod bold » 12 zář 2009 13:39

svec píše:Tak stim kombajnem ti nepovim to jsem nezkoumal.To bold:ono by bylo trochu nelogické kdybys mohl jezdit s kamionem dejme tomu 30t a nemohl si jezdit s traktorem.

není nic jednodužšího než se podívat do zákona o provozu na pozemních komunikacích,jeho znění bude někde na internetu. Takové dohady "jedna paní povídala" jsou o ničem.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2009 23:32
Bydliště: Okrouhlice (Havlíčko Brodsko)

Re: řidičáky

Příspěvekod frr-82 » 12 zář 2009 21:46

Na internetu jsem našel toto:
Rozsah platnosti dosavadních řidičských oprávnění

§133 (1) Řidičská oprávnění udělená na základě předpisů platných do 30. června 1964 platí po nabytí účinnosti zákona v tomto rozsahu:


a) řidičské oprávnění řidiče I. nebo II. třídy opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do všech skupin a podskupin řidičských oprávnění,


b) řidičské oprávnění řidiče III. třídy opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do všech skupin a podskupin řidičských oprávnění s výjimkou skupin D, D+E a podskupin D1 a D1+E,


c) řidičské oprávnění řidiče osobního automobilu opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin AM, B a podskupiny B1 a podskupiny A1 s omezením do 50 cm 3 ,


d) řidičské oprávnění řidiče motocyklu opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin A, AM a podskupiny A1,


e) řidičské oprávnění řidiče traktoru opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin AM a T a podskupiny A1 s omezením do 50 cm 3 ,


f) řidičské oprávnění k řízení malých motocyklů opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičského oprávnění skupiny AM a podskupiny A1 s omezením do 50 cm 3 .


§133 (2) Řidičská oprávnění udělená na základě předpisů platných po 1. červenci 1964 platí po nabytí účinnosti zákona v tomto rozsahu:


a) řidičské oprávnění skupiny A opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin A, AM a podskupiny A1,


b) řidičské oprávnění skupiny B opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin B, AM a podskupiny B1 a podskupiny A1 s omezením do 50 cm 3 ,


c) řidičské oprávnění skupiny C opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin AM, B, C, T a podskupin B1, C1 a podskupiny A1 s omezením do 50 cm 3 ,


d) řidičské oprávnění skupiny D opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin AM, B, C, D, T a podskupin B1, C1, D1 a podskupiny A1 s omezením do 50 cm 3 ,


e) řidičské oprávnění skupiny E u řidičského oprávnění skupiny B opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupiny B+E,


f) řidičské oprávnění skupiny E u řidičského oprávnění skupiny C opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupiny C+E a podskupiny C1+E,


g) řidičské oprávnění skupiny E u řidičského oprávnění skupiny D opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupiny D+E a podskupiny D1+E,


h) řidičské oprávnění skupiny M a A/50 opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičského oprávnění skupiny AM a podskupiny A1 s omezením do 50 cm 3 ,


i) řidičské oprávnění skupiny T opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin T a AM a podskupiny A1 s omezením do 50 cm 3 .

§133 (3) Omezení řidičského oprávnění zapsané v řidičském průkazu na základě předpisů platných před nabytím účinnosti zákona zůstávají v platnosti i po nabytí účinnosti zákona.


§133 (4) Průkaz způsobilosti k řízení hnacího vozidla na trolejbusové dráze [41] vydaný před účinností tohoto zákona s řidičským oprávněním skupiny C pozbývá platnosti dnem 31. prosince 2003.

Našel jsem to zde: http://www.zakonycr.cz/seznamy/361-2000 ... akonu.html

a je tam snad všechno otom jak se na veřejných komunikacích chovat,jezdit atd...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: řidičáky

Příspěvekod bold » 13 zář 2009 14:00

no a teď už tu chybí jen specifikace vozidel.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 113
Registrován: 07 črc 2008 16:45
Bydliště: Chrudimsko

Re: řidičáky

Příspěvekod Jaroušek » 16 zář 2009 14:18

Jen doufám, že to nezměněj :)

Předchozí

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 24 návštevníků