Závěs - koule K80

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Závěs - koule K80

Příspěvekod chomyz » 19 bře 2007 18:34

Máte někdo nějakou negativní zkušenost z provozu s tímhle druhem závěsu nebo je to opravdu taková bomba jak tvrdí všichni prodejci??

Příspěvky: 57
Registrován: 20 led 2006 15:30
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvekod Zdenek Krones » 19 bře 2007 19:09

prodejci nekecaj máme to na obou Annaburgrech 6 a 4 roky a nic lepšího není stači dvakrát denně máznout a pohoda loni jsme kupovali mulčovač od STROM-EXPORTU a na naše přaní tento závěs tam namontovali a ted sem se díval do prospektu 2007 a mají ho v nabídce. Jinak AGROTRANS OTICE ti zašlou celí katalog kde mají všechny druhy .

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 19 bře 2007 19:46

čavec chci se zeptat estli ta koule K80 se dá montovat i na traktory- 90koní... chtěl bych to dát na 5445 a druhou stranu-"žehličku" dát na oje krmáku... je to dělaný na každodenní používání ? s minim. udržbou? vydrží to něco? díky.

Příspěvky: 57
Registrován: 20 led 2006 15:30
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvekod Zdenek Krones » 19 bře 2007 20:15

Určitě jde to na všechny traktory jen musíš vědět jakej typ jesli lištu nebo stavitelnej závěs ale to je fakt lepší se spojit s prodejcem kterej ti nabýdne nejlepší řešení . Ktomu použití mi to taháme dennodenně a bez problému a to třeba v sezoně dvakrát za den přepřihame a to zabere pár minut. Letos ještě uvažujem že si to dáme na secí mašinu.

Příspěvky: 141
Registrován: 01 pro 2006 23:42
Bydliště: Benešovsko

Příspěvekod JD8200 » 20 bře 2007 18:58

Já myslím že to je nejlepší závěs co kdy byl. Určitě největší životnost a spolehlivost. Ale pozor na závěs na traktor od Rockinger-ne zrovna spolehlivé zajištění-vlastní zkušenost.
MICHAL

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 20 bře 2007 20:24

JD8200 píše:Já myslím že to je nejlepší závěs co kdy byl. Určitě největší životnost a spolehlivost. Ale pozor na závěs na traktor od Rockinger-ne zrovna spolehlivé zajištění-vlastní zkušenost.


čau no jám právě tak trochu strach z toho že by se to mohlo odpojit...za jízdy po silnici by to nebylo nic pěknýho...
sem viděl že se to zajištuje jen záklapkou do který se nahoře strčí kolík z 20tky kulatiny skrz závěs a to je vše...taková "pouťovina" mě to připadá?
odpojilo se ti to za jízdy JD 8200? nebo co jsi měl za problém? :?:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Příspěvekod VonVagel » 21 bře 2007 10:02

Myslim ze z toho nemusis mit strach. Kdyby se to mohlo odpojit nema K80 vubec zadny smysl.
Nekdo tady zminil Agrotrans Otice myslim ze ti s tim maji nejvic zkusenosti...

Příspěvky: 57
Registrován: 20 led 2006 15:30
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvekod Zdenek Krones » 21 bře 2007 13:39

Z toho odpojení neměj strach jak sem psal u nás to máme na dvou návěsech a bez problému a ten jeden má rozmetadlo a to bys musel vydět co to vydrží .Na senážich ,kukuřících a žních co to odveze tun a kolikrat za takovích podmínek a v pohodě.Na netu si najdi Agrotrans Otice majitelem je pan Poštulka a ten ti poradí je to dobrá firma máme od ní ty dva návěsi a taženou řezačku a při jakemkoliv problému vždy ochota potíže odstranit.

Příspěvky: 141
Registrován: 01 pro 2006 23:42
Bydliště: Benešovsko

Příspěvekod JD8200 » 22 bře 2007 20:00

No když myslíte že se nemuze odpojit tak se pěkně pletete.Závěs od Rockingera je jistenej 20 čepem kterej drží jen perko a to když se unaví....no je to pěkně blbej pocit, když jedešpo rovině trošku v tahu a najednou vystřelíš a 30 tunovej návěs se řítí za tebou. Stalo se mi to na okraji města a návěs jel po chodíku,jestě štěstí že tam nikdo nešel,jinak sem do konce zivota nestastnej.
Hned pak sem zajištění upravil a udělal zajištění toho čepu na závlačku i všichni co ho u nás mají.
Ono by si měl mít na kouli pořád zatížení kolem 2 tun správně když sem se na to ptal výrobce a říkal mu co se mi stalo.
No ale jinak bych na tenhle závěs nedal dopustit i přes tuhle nepříjemnost a radím vsem kdo mají presně tenhle typ tak at si na to daji pozor.
MICHAL

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 22 bře 2007 20:05

toto sem myslel..."kecy" prodejců mě nezajímaj...ty řikaj co je pro ně dobrý... já právě to viděl jak se to zajištuje a ta klapka s 20 kulatinou jako čepík...to je opravdu pouťovina a když se to utahá tak se stane to co se tu výše psalo....
není na zlatý český rucičky, co si to upravěj podle podmínek ČR... :wink:

Příspěvky: 141
Registrován: 01 pro 2006 23:42
Bydliště: Benešovsko

Příspěvekod JD8200 » 22 bře 2007 22:20

Tam není problem vubec s tím čepem ale s zajištěním toho čepu aby se nemohla odjistit ta západka z hora. No podívej se na ty stránky co tu byli výše,ten celý závěs držejí čtyři 16tky šrouby a tomu bych moc nevěřil ale drží to,a vem si kolik tun se dá taky za tím táhnout....
MICHAL

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 23 bře 2007 01:06

JD8200 píše:Tam není problem vubec s tím čepem ale s zajištěním toho čepu aby se nemohla odjistit ta západka z hora. No podívej se na ty stránky co tu byli výše,ten celý závěs držejí čtyři 16tky šrouby a tomu bych moc nevěřil ale drží to,a vem si kolik tun se dá taky za tím táhnout....


jj to držej M16 nebo někde M18 jen šrouby 4 no... jeto takovej zápaďáckej způsob :lol: my unás sme zvyklý na jiný trochu...ale zase maj lepší matroš otom to taky je :wink:
jo a k tomu jak se ti to odpojilo... dopadlo to dobře? nic se teda nestalo?
já bych ty prodejce, kdyby se něco stalo někomu na silnici, tak bych jim zakroutil kejhákem... a všecko by bylo na ně... to je prů***er hned no... a problémy pak na celej život... kvůli bandě nezodpovědnejch lidí... co to neudělaj klouně...
no nic mrknu na ty stránky jak to vypadá a hlavně na cenu... krmák když se mi odpojí po dvoře nebo v chlívu tak je to jedno... tam se jede pomalu stejně... :wink: :lol:

Příspěvky: 141
Registrován: 01 pro 2006 23:42
Bydliště: Benešovsko

Příspěvekod JD8200 » 27 bře 2007 20:49

Jo to si myslím taky,my sme zvyklí na hodně materialu a menší kvality než naopak.
Jo dopadlo mi to v celku dobře návěs se nikam mimo silnici nevydal a nic neponičil a tak to dopadlo dobře. Jen to odnesla hadice na zpátečku oleje a trochu se ubrousili šrouby na závěsu jak to dřelo o silnici.
No určitě to kup,a budeš určitě spokojenej a hlavně se ti to vyplatí z hlediska životnosti.
MICHAL

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 28 bře 2007 23:25

JD8200 píše:Jo to si myslím taky,my sme zvyklí na hodně materialu a menší kvality než naopak.
Jo dopadlo mi to v celku dobře návěs se nikam mimo silnici nevydal a nic neponičil a tak to dopadlo dobře. Jen to odnesla hadice na zpátečku oleje a trochu se ubrousili šrouby na závěsu jak to dřelo o silnici.
No určitě to kup,a budeš určitě spokojenej a hlavně se ti to vyplatí z hlediska životnosti.


jj díky koupim to...unás maj scharmullera...a ten má držák "žehličky" na 6 šroubů M18... a koule na traktor je do ližin dle traktoru-na míru....
jo a chci se zeptat jak se to zapojuje? musí se dost přesně najet né? naebo jak jste spokojení s zapojováním? díky :wink:

Příspěvky: 141
Registrován: 01 pro 2006 23:42
Bydliště: Benešovsko

Příspěvekod JD8200 » 29 bře 2007 22:03

Stačí ti když zajedeš trochu přesně a ono se ti to po tý kouli zklouzne,je to lepší než se rovnat na hák a nebo kolík...
MICHAL

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: Závěs - koule K80

Příspěvekod libor » 30 čer 2008 20:48

chtěl jsem se zeptat u nás kupujou spodní lištu s koulí ale to je moc daleko a je páka na traktor a taky to pěkně houpe ale tady se asi bavíte o závěsu etážovém a ten bych asi chtěl a jde to asi spustit až dolů že. a jestli to někdo má na CASE MX 285 namontovany

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Re: Závěs - koule K80

Příspěvekod chomyz » 03 črc 2008 17:11

Akorát že v etážáku to bude mít svislé zatížení jen 2 tuny, takže se ztrácí část výhody :( No a spodní plato s koulí jsme teda zkusili dát zkušebné na JD 8320 neb jsem se chtěl vyhnout drahému dodělávání háku a při první fůře se vytrhly šrouby které to drží odspodu a celé plato se ohlo takže velké zklamání naštěstí bez havárie....

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků