Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod karelk » 19 lis 2007 07:48

Od letošního roku 2007-2013 se rozjíždí nový program pro začínající mladé zemědělce. Je tam dotace okolo 1 mil. Kč s určitýmy podmínkami, které musí žadatel splnit. Zajimalo by mě, jestli tu je již někdo s praktickými zkušenostmi, kdo již tuto žádost podával a čerpá z ní. Co vše je nutné splnit? Karel
karel

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 19 lis 2007 17:42

No, já budu, od příštího roku roku, taky začínat, jako zemědělec. Taky by mě zajímalo, co musím splňovat, a na co můžu tu dotaci získat. Jestli to může být na staré stroje nebo jen nové. Jestli těch nových za to můžu nakoupit několik nebo je n jednu např. traktor? A tak podobně. Předem dík za odpověď. :lol:

Příspěvky: 85
Registrován: 04 kvě 2006 21:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod matthew » 20 lis 2007 14:40

To eretradek: Letos už tam tu žádost ani nemusíš podávat. Škoda času. Pro letošní rok bylo vyčleněno cca 250 mil.kč a ty jsou již vyčerpány. Žádosti sice budou přijímat, ale to jen kvůli tomu, že tenhle program bude otevřen vždy, když se vyhlašuje kterýkoliv jiný dotační program.
Jinak nakupované stroje musí být vždy nové.

Příspěvky: 85
Registrován: 04 kvě 2006 21:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod matthew » 20 lis 2007 18:15

Tak to máš velice špatné informace. V prvním kole se přihlásilo asi 428 žadatelů. Ikdyž ten balík peněz o trošku navýšili, tak stejně se dostalo asi jen tuším na 250 lidí. Vzhledem k tomu, že sem vypracoval 3 projekty na tento dotační titul, které v prvním kole uspěly, mám velice dobré informace o dalších kolech. Pokud nevěříš, napiš někomu ze SMA ČR a ty ti to taktéž potvrdí. Takže nejdříve bude možné žádat někdy v lednu. V roce 2008 bude program vyhlášen minimálně čtyřikrát.

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

Příspěvekod karelk » 14 úno 2008 07:17

Včera jsem se bavil se známím co se jel na tuto dotaci zeptat a bylo mě řečeno, že stroje na nákup můžou být jen nové, pole pokuď bys ho chtěl nakoupit tak na něm musíš okamžitě hospodařit. Takže pokouď koupíš pole s nájmem nemůžeš to na to použít. Nevim jak u vás, ale u nás mají nájem všichni. Základní stádo se z toho taky asi nedá koupit. Dotace 1 mil se musí vyčerpat celá, půlku 500 tis. dostaneš a na těch dalších 500tis. si musíš vzít úvěr, dokoupit stroje a pokuď na konci účetního roku vykážeš zisk tak ti to dorovnaj těch 500tis. Ty ovšem platíš úroky bance. Pokuď ovšem ne, tak jim to můžeš komplet vrátit a jít si to hodit na první strom. Nevím kdo má jen tak 1 mil. když začíná??? Karel
karel

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3
Registrován: 06 srp 2006 14:20
Bydliště: Slovensko

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod furioso » 29 úno 2008 18:43

Dobry den ja by som sa chcel spytat ci nieco taketo neni aj na slovensku ? Dakujem

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod maclos » 01 bře 2008 08:37

furioso píše:Dobry den ja by som sa chcel spytat ci nieco taketo neni aj na slovensku ? Dakujem


Ale neboj sa ty nič, samozrejme že aj na našom čarovnom slovensku je niečo také.....volá sa to PROGRAM ROZVOJA VIDIEKU.
A teraz ti dodám jeden citát z agromagazínu: "PRV je pre bohatých, aby zbohatli ešte viac :!: :!: :!: "
Proste kritéria nepustia a malý farmár nemá šancu v ňom niečo získať....proste požiadať o podporu do 2 miliónov je totálne nerentabilné a na viac málo kto má.....ale žiadať môžeš aj o 100miliónov ak máš chuť niekedy v najbližšej dobe skoncovať so srdečným tepom na hodnote:0 :shock:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3
Registrován: 06 srp 2006 14:20
Bydliště: Slovensko

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod furioso » 01 bře 2008 09:01

Ok dakujem vam .

Příspěvky: 13
Registrován: 11 led 2009 01:46

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod Hary » 11 led 2009 02:00

Zdravím pánové.
Budu žádat o tuto dotaci a zpracování dávám poradenské společnosti Appro Agro,nemáte s nimi někdo zkušenosti nebo tip na někoho jinného? Dík.

Příspěvky: 164
Registrován: 23 úno 2008 20:18

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod trago105 » 11 led 2009 13:02

Já jsem se o to taky dost zajímal, chtěl jsem do toho nakonec jít ale nešel. Hlavní problém je v tom že stejně polovinu dotace vrátíš státu na daních !!! ta dotace není osvobozená od daní !!!. I moji další 2 kamarádi co začínaj do toho chtěli jít, ale rozmysleli si to

Příspěvky: 52
Registrován: 05 bře 2008 22:28

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod noulen » 12 led 2009 14:47

trago105 píše:Já jsem se o to taky dost zajímal, chtěl jsem do toho nakonec jít ale nešel. Hlavní problém je v tom že stejně polovinu dotace vrátíš státu na daních !!! ta dotace není osvobozená od daní !!!. I moji další 2 kamarádi co začínaj do toho chtěli jít, ale rozmysleli si to

Mužeš mi říct proč stejně vrátiš polovinu dotací na danich? Ja letos budu žádat už podruhé bo vloni jsem neuspěl a v těch daních nevidím zas tak velký probléb.

Příspěvky: 52
Registrován: 05 bře 2008 22:28

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod noulen » 12 led 2009 14:49

Hary píše:Zdravím pánové.
Budu žádat o tuto dotaci a zpracování dávám poradenské společnosti Appro Agro,nemáte s nimi někdo zkušenosti nebo tip na někoho jinného? Dík.

a kolik tě to bude stát to zpracování projektu?

Příspěvky: 13
Registrován: 11 led 2009 01:46

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod Hary » 12 led 2009 22:36

No u této firmy berou za vypracování 6000,- a pokud to vyjde tak postupně dalších 52000,-.Obvolával jsem ještě dalši dvě f. a zítra to rozhodnu.

Příspěvky: 164
Registrován: 23 úno 2008 20:18

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod trago105 » 22 led 2009 10:48

no protože to je příjem, který musíš zdanit, jinak jsem to všechno konzultoval s poradcem přes tyto dotace ze SZIFu, a ten si asi nevymýšlí

Příspěvky: 13
Registrován: 11 led 2009 01:46

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod Hary » 27 led 2009 21:27

Ještě k tomu zdanění.Samozřejmně , že každý příjem musíš zdanit,ale pokud nakoupíš za ty dotace techniku či něco jiného takto jsou to náklady ,které se ti odpočítávají z toho příjmu tak ,že se můžeš dostat i do ztráty a finančák ti musí něco vrátit.
Toto jsou všechno úvahy,které je nejlépe nechat svému účetnímu.

Příspěvky: 52
Registrován: 05 bře 2008 22:28

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod noulen » 28 led 2009 12:29

u téhle dotace se musíš zavázat že budeš hospodařit 5let ze ziskem ke zdanění minimálně 120 000kč čistého a z tehlé částky se musí odvést daň ze zisku a tím pádem se vám zvyšuje zdravotní a sociální pojištění :twisted: a to jsou ty daně. Jiné daně by tam neměly být

Příspěvky: 164
Registrován: 23 úno 2008 20:18

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod trago105 » 28 led 2009 23:21

z toho zisku 120 tisíc Kč musíš mít (myslím) minimálně polovinu to je 60tis.Kč příjem ze zemědělství. To je brát dotace min. na 8ha půdy. (podle toho o jaké dot.tituly žádáte)

Příspěvky: 85
Registrován: 04 kvě 2006 21:58
Bydliště: Praha

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod matthew » 31 led 2009 23:58

To Hary: ty jdi dělat na ministerstvo financí. Co to je za nesmysl o tom, že by ti něco finančák vracel když si ve ztrátě....?? Pokud mohu poradit, tak se raději do podnikání nepouštěj.
Jinak tahle dotace se pomalu moc nevyplatí. Nakoupené stroje pomocí této dotace se neodepisují a tudíž si nedáte do nákladů žádné odpisy. Spočítejet si kolik zaplatíte za pět let na vyššim zdravotnim a sociálním plus daň ze zisk. Začíná být pomalu výhodnější vzít stroj klasicky na úvěr plus dotace úroků z PGRLF. Do nákladů půjdou odpisy a ještě i část úroků.

Příspěvky: 164
Registrován: 23 úno 2008 20:18

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod trago105 » 01 úno 2009 14:14

matthew píše:To Hary: ty jdi dělat na ministerstvo financí. Co to je za nesmysl o tom, že by ti něco finančák vracel když si ve ztrátě....?? Pokud mohu poradit, tak se raději do podnikání nepouštěj.
Jinak tahle dotace se pomalu moc nevyplatí. Nakoupené stroje pomocí této dotace se neodepisují a tudíž si nedáte do nákladů žádné odpisy. Spočítejet si kolik zaplatíte za pět let na vyššim zdravotnim a sociálním plus daň ze zisk. Začíná být pomalu výhodnější vzít stroj klasicky na úvěr plus dotace úroků z PGRLF. Do nákladů půjdou odpisy a ještě i část úroků.



souhlas :wink:
taky jsem tu dotaci chtěl, ale když jsem si to všechno spočítal, tak se to skoro nevyplatí

Příspěvky: 13
Registrován: 11 led 2009 01:46

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod Hary » 02 úno 2009 00:49

Omlouvám se za tu dezinformaci.Myslel jsem na daňový bonus který jsem jednou uplatňoval,To s tímhlem nemá nic společného.I přes to nemáš důvod mně tímto způsobem napadat. Zkusím tady vyvrátit Tvoje tvrzení o nevýhodnosti výše zmiňované dotace.Dílčí základ daně nesmí být menší než 120 000,- pokud nemáš žádné srážky(děti,manželka...)tak 15% z toho dělá 18 000,- to vynásob pěti lety závazku maš90 000,-které zaplatíš na dani.Sociální ani zdravotní pojiištění se Ti nezvedne(při výpočtu záloh se 120000,-příjmu seš pořád pod minimální zálohou pojistného). Tohle je moje argumentace,ale jak už jsem napsal , je to lepší nechat ůčetní.

Příspěvky: 52
Registrován: 05 bře 2008 22:28

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod noulen » 17 úno 2009 14:33

žadatele mužete tu prozradit kolik máte bodu na žádostech potřeboval bych to vědět jakou mám letos šanci ja mám 33

Příspěvky: 47
Registrován: 12 led 2007 22:26
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod Vaclav01 » 19 úno 2009 00:17

To matthew: no chtěl bych vidět banku, která dá úvěr začínajícímu zemědělci po jedné nebo dvou ročních uzávěrkách. Ledaže by převzal podnik, to pak asi jo, ale když už ho převezme, tak ho ta dotace na daních zas tolik nezatíží.

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod zemědělec » 19 úno 2009 18:21

K té dani z příjmu, pokud máš zem.výrobu jako hl. zdroj příjmů a to je podmínka té dotace, tak máš od r.2008 slevu na dani z příjmu 24 840Kč jako každý jiný podnikatel a 15% je až z příjmu nad cca 160 000Kč. Takže ze 120tis. neplatíš nic.A pokud tu dotaci použiješ na nákup půdy, tak tě netrápí ani odpisy

Příspěvky: 1
Registrován: 30 bře 2009 18:19

Re: Podpora začínajícím mladým zemědělcům.

Příspěvekod jara » 30 bře 2009 18:37

Vidim že tady zatím nemá nikdo praktickou zkušenost s touto dotací. Já sem žádal v roce 2008 a to ve druhém kole. Dotaci sem dostal, ale není to jednoduché. Je potřeba splnit hodně podmínek a vše je obodované. Já už bych rozhodně podruhé žádat nechtěl pač je okolo toho spousta papírování. Měl sem na tohle všechno poratce který mi ze spoustou věci pomohl. Chtěl okolo 45 tis. Vše zaplatí SZIF jen pokud si požádáte o proplacení poradenské činnosti. Kdo bude chtít vědět víc tak ať napíše.

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 23 návštevníků