Prekážky na poli

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Prekážky na poli

Příspěvekod Miro » 29 lis 2005 20:39

Myslíte si že sú dostatočne označené prekážky na poli :?:
Ja už si to nemyslím....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 29 lis 2005 22:34

Nebyly nejsou a nikdy nebudou

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 30 lis 2005 09:24

Souhlasim jsou velmi špatně označene,musíme si to pamatovat kde jsou ty pitomí skruže, nejhorší je to v řepce když lehne i pře ně. To je pak adrenalin jestli ji trefim ted nebo až dalši jizdou :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 30 lis 2005 12:13

Přesně tak. Lehlá řepka a vní skruž. To už sou víc vidět v kukuřici. Kdyby se tam nechavalo místo při obsévání tak sou vidět ale někteří obíjždějí studňáky a sloupy s přesností na 5 cm a to se pak nedá.
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Příspěvky: 273
Registrován: 13 lis 2005 09:00

Příspěvekod Fugas » 30 lis 2005 16:37

Skruž je komunistickej vynález. Jsou potřeba vytahat a je to bez problémů.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 30 lis 2005 18:14

skruže to je svinstvo,ale někteří to kolem ní dobře podmítnou a jiní ne,třeba u nás, skruž v řepce a ještě zarostlá trávou,to je holí neštěstí,to nevíš jestli ta tráva roste z porostu nebo u nějaké překážky,jednou to zelený poseče a podruhé chytne skruž(nový CR)

Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2007 18:30
Bydliště: Dolní Ředice 20

Příspěvekod Martin(zetor) » 22 lis 2007 17:13

Já mám na poli 2 skruže které jsou zárověn se zemi a nejsou nijak označené.Jednou takhle vořu a třetí ralice na trojáku byla urvaná.Nechápu proč teda nejsou označené. 8)
Zetor je silnej stroj.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 22 lis 2007 21:13

Skruže sou svinstvo největší. Přišli nový rotačky Kuhn a druhej tejden jsme pokřtili čelní rotačku přímím zásahem na komoru , pak na TX 66 byla v řepce menší kolize s postraním děličem a údajně ještě za totáče u nás jeden chudák vlítnul do neoznačený skruže s mačkačem a utrhnul nápravu. :o :lol: NJediný čim se daj skruže označit sou k sobě sešroubovaný pneumatiky pokud možno aspon z kirovce, protože dřevěný kůli ti vytahaj lidi ze země a železo ukradnou do zběru :roll:

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 22 lis 2007 22:34

Tak tady u nas to koukam delali celkem poctive. Na kazdy skruzi se zemi je jeste jedna cela nad zemi a zakryta deklem. Takze skruze jsou nadherne videt a navic to nedovoli jezdit s masinama tesne kolem, takze fakt nehrozi do skruze spadnout. Taky tu skruze zakopavali. Zakryli deklama tak sedmdesat cisel v zemi. Jsou k tomu mapy kdyz se to hleda a jinak si jich clovek nevsima. Ale uz se tu stalo ze se dekl pod sto sedesatkou propadl...
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 22 lis 2007 22:35

A ty zakopany skruze... jednu jsem na jare hledal... Vim kde je priblizne ale zatim jsem ji nenasel... To pak je taky radost
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 23 lis 2007 22:33

já jsem toho názoru že skruže vytrhat a je pokoj je to stejně pozustatek komunistů a není to v provozu a nikdy to ani nebude...kejda je na ustupu...
jen bacha na opravdový skruže kde se stahuje voda z polí apod- součást meioraci... ty NECHAT bejt... :!:

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 24 lis 2007 09:55

Enguma píše:já jsem toho názoru že skruže vytrhat a je pokoj je to stejně pozustatek komunistů a není to v provozu a nikdy to ani nebude...kejda je na ustupu...
jen bacha na opravdový skruže kde se stahuje voda z polí apod- součást meioraci... ty NECHAT bejt... :!:


Napíš mi jedinú jednu výhodu meliorácií.....okrem toho že nie sú označené, že si na nich lámeme lišty, kosačky, smyky, kombinátory atď atď....
A Ďalšia nemalá výhoda, že vlahu z pôd nám posielajú do péééééééčka, lepšie povedané, do Čierneho mora :cry: :? :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 24 lis 2007 11:40

maclos píše:
Napíš mi jedinú jednu výhodu meliorácií.....okrem toho že nie sú označené, že si na nich lámeme lišty, kosačky, smyky, kombinátory atď atď....
A Ďalšia nemalá výhoda, že vlahu z pôd nám posielajú do péééééééčka, lepšie povedané, do Čierneho mora :cry: :? :(
to jako myslýš vážně jo???? tak třeba proto že bez té meliorace by ses na to pole třeba ani nedostal proboha kolik ti je let že todleto mužeš napsat????? je jasný že některé meliorace už ted spíše i škodí ale když se zakládali tak svuj učel plnili ale to už je jiná....

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 24 lis 2007 12:55

david píše:
maclos píše:
Napíš mi jedinú jednu výhodu meliorácií.....okrem toho že nie sú označené, že si na nich lámeme lišty, kosačky, smyky, kombinátory atď atď....
A Ďalšia nemalá výhoda, že vlahu z pôd nám posielajú do péééééééčka, lepšie povedané, do Čierneho mora :cry: :? :(
to jako myslýš vážně jo???? tak třeba proto že bez té meliorace by ses na to pole třeba ani nedostal proboha kolik ti je let že todleto mužeš napsat????? je jasný že některé meliorace už ted spíše i škodí ale když se zakládali tak svuj učel plnili ale to už je jiná....


Nehovorím že všade sú tak neskutočne zbytočné, ale u nás to narobilo len zle....ver tomu, že radšej by som obchádzal pár mokratín (močarísk), ako niekedy na tom poli nemal ani kvapku vlahy....lebo to miesto ti dodá vlahu aj kus ďalej....poprípade si tam vykopeš zásobu vody a máš skadial ťahať vodu trebárs dobytku....lenže to je už tiež o inom :x

Příspěvky: 299
Registrován: 18 úno 2007 18:46

Příspěvekod franta » 25 lis 2007 20:20

a sezacny sou i pozustaky vezi a ruzne bordele po vezich

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 26 lis 2007 00:03

Pokud se meliorační šachty nečistí, tak se to za pár let ucpe a je jedno jestli tam jsou v zemi trubky nebo ne, kde dřív bývalo mokro tak jsou tam vývary zase a kde je sucho není to určitě tím že tam je drenáž, pochybuju že v podniku u Macloše se dělá pravidelná údržba šachet.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 26 lis 2007 10:07

OŤAS píše:Pokud se meliorační šachty nečistí, tak se to za pár let ucpe a je jedno jestli tam jsou v zemi trubky nebo ne, kde dřív bývalo mokro tak jsou tam vývary zase a kde je sucho není to určitě tím že tam je drenáž, pochybuju že v podniku u Macloše se dělá pravidelná údržba šachet.


U nás meliorácie nečistili ani za komančov....je to dávno zabudnutá činnosť, na ktorú nikto ani nepomyslí.....u nás funguje možno tak 20% meliorácií :idea:
Ostatné sú povyťahované zo zemi, alebo sú už plné zemou...

Příspěvky: 141
Registrován: 01 pro 2006 23:42
Bydliště: Benešovsko

Příspěvekod JD8200 » 02 pro 2007 21:01

A to je takovej problem na ty skruže dát 1 nebo 2 pneu z traktoru? My to máme takhle na všech polích a nikdy se nestane že by nebyla vidět i v řepce. A někde se dají ještě třeba kolíky a je to. No a když je prasklá tak se vyhrabe a opraví a zase je kus pole co by jinyk zustal ladem. A nechtějte mi tvrdit že jsou k ničemu. Bud máte všude samej močál a nebo vám tam asi neprší a to dost pochybuju.
MICHAL

Příspěvky: 83
Registrován: 06 kvě 2007 16:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod PavelM » 06 pro 2007 15:40

Na poli máme různe železné kolíky, které asi něco někdy značily. O některé se někdo stará.. jestli vodárny nebo kdo. Ale jsou tam i nějaké orezlé neoznačené. Mám sto chutí ty orezlé a neoznačené vytahat.. akorát zavazí. Nevíte, kde by se dalo zjistit komu ty kolíky patří?

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 06 pro 2007 19:32

Tady se meliorace aspon trosku aspon nekdy cisti. Jinak mam pole, kde kus melioraci je a kus uz nedodelali. Kvuli te druhe casti cekam na oschle pole tak o ctyri dny dyl a stejne to jeste zlobi pac v zemi je vody a vody i kdyz vrch je oschly a celkovy vynos je tam horsi tak o deset - dvacet procent!
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 141
Registrován: 01 pro 2006 23:42
Bydliště: Benešovsko

Příspěvekod JD8200 » 06 pro 2007 19:54

No vidíš a někdo tu na meliorace nadává ale svuj vyznam mají.
MICHAL

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Příspěvekod chose » 07 pro 2007 20:00

Kolíky na poli můžou označovat kvoty na vyměřování ,ale ty sou většinou na kopcích a je u nich ještě patník. Potom je rádi používají plynaři a nebo taky můžou označovat ropovod. Možná je používá i někdo jiný.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 46
Registrován: 30 bře 2006 21:49
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Smolík Petr » 08 pro 2007 12:36

U nás sa meliorace take opravuje teda hlavně na orné půdě,protože je u nás těžká slinova půda a voda sa v ní dluho drží a také sa stává že sa voda vytlačí až na povrch a splavuje tu troch ornice co tu je.Jinak ty kolíky černo-oranžové(žluté) to je plynařu,červeno-bíle státní triangulace býva tam cedulka poškození se trestá
Smolda

Příspěvky: 49
Registrován: 28 zář 2007 23:38
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Martin.Komar » 30 pro 2007 11:17

No tady u nás na polích máme taky skruže ale asi tak min 20let z nich nikdo vodu nebral, voto to prej už snad ani nejde, protože není zdroj, a tak je většina skruží buď zaorána 40cm hluboko, nebo z kruže roste černej bez kterej je vysokej asi tak 2- 3metry a je to parádně vidět, todle je podle mě asi tak nejlepší značení skruží.

Příspěvky: 264
Registrován: 28 lis 2006 21:47
Bydliště: českobudějovicko

Příspěvekod václav » 30 pro 2007 18:34

Černý Bez ti sice skruž spolehlivě označí ale pokud je to skruž od meliorace tak do 5 let ty meliorace spolehlivě zacpe kořenama. Odzkoušeno. Líbí se mi dávat tam ty pneu z traktoru, ale nevim jestli se mi to u nás povede prosadit.

Příspěvky: 49
Registrován: 28 zář 2007 23:38
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Martin.Komar » 30 pro 2007 22:10

václav píše:Černý Bez ti sice skruž spolehlivě označí ale pokud je to skruž od meliorace tak do 5 let ty meliorace spolehlivě zacpe kořenama. Odzkoušeno. Líbí se mi dávat tam ty pneu z traktoru, ale nevim jestli se mi to u nás povede prosadit.
No tak to máš samozřejmě pravdu, ale u nás tam kde se něco podobného 20let nepoužívalo, a asi už nikdy používat nebude to je jedno. Jinak podle mě je docela škoda že to nefunguje, my sme rozdělený v tomhle vodovodním řadu na několik větví, a nikde na našich polích to nefunguje ale soused ten už je zase na jiný větvi a tam mu voda teče, ale musí platit myslím že to je 3000/ha/rok? nevím to přesně.

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 14 led 2008 01:26

kdyz uz prekazky na poli... ted jsem vyrezaval vetve kolem lesa. To by clovek neveril jak se hlavne vrby siri. To je panecku plevel. Porad se to objizdelo, cim dal vic... Tak mam po deseti dnech prace ve ctyrech lidech cistych sedm hektaru :? Nastesti to jinde neni tak hrozny. Tady uz jsem prisel o hromadu zrcatek a jednou i celni sklo... Ale pribylo mi i drevo u baraku. Poradny stus. Az to uvidi soused tak mu praskne vred 8)
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 53
Registrován: 10 led 2008 21:02
Bydliště: Stredné Slovensko

Příspěvekod martin88 » 14 led 2008 20:04

Zravým Všetkých.
Ja mám na 1,5ha 4 elektr.stĺpi a jedno trafo. Zobral som to do prenájmu pred štyrmi rokmi,bol to TTP.Vlani som to začal orať.Keď som ťahal brázdu okolo transformátora (2m) šupa ako z dela.Zachytil som betonovú pätku z bývalého transformátora.Keď ho páni elektr.rušili tak sr...li na vytiahnuie pätky.Jednoducho postavyli o 2m nové a hotovo.Odtrhol som posledného koňa na pluhu,držiak ramien a bolo po orbe.Zavolal som Tatru UDS aby mi to vykopala.Pri kopaní sme zistili že sú 4 a 1,5m do hĺbky+2xhromozvod.

Příspěvky: 83
Registrován: 06 kvě 2007 16:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod PavelM » 10 úno 2008 14:05

Toto jsou naše překážky na poli, V našem katastru se těží lignit řízeným závalem. Důlní kombajn odfrézuje vrstvu lignitu a nechá to za sebou spadnout. Jak to po něm vypadá na povrchu vidíte tady. Vetšinou do tech poklesů nastoupne podzemní voda a udělá se tam jezírko, které v létě vysychá. Jinak moc podzemní vody tu není protože ji všechnu čerpají pryč, aby se dole neutopili.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 10 úno 2008 15:04

no ty jo :shock: :shock: taková otázečka jak dlouho trvá než se to takhle propadne?????

Další

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků