Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod medulin » 23 říj 2014 21:01

Tak podat trestní oznamení na vietnamské prase aspon z recese :D Dobře funguje ohradník ale to neřeší jádro pudla.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 117
Registrován: 22 pro 2008 22:01
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod pfernet » 24 říj 2014 12:20

S tim prasetem bych se moc nepáral. Dobře zdokumentovat jak ničí můj pozemek pak odchytit v hospodě se pochlubit že budu dělat zabijačku a on se majitel rád přihlásí pak má na výběr jestli mi zaplatí škody nebo nechá prase :D

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod Buclík » 24 říj 2014 19:26

Když jsem byl letos kontrolovat řepku 10.září na 8mi ha u lesa a z jedné strany s kukuřicí velkostatkáře, zkonstatoval jsem, že mi tam ryjou divočáci myši. Měl jsem obavy, že ti divočáci tu řepku poničí. teď jsem tam byl podruhé Stutoxem hubit myši a zkonstatoval jsem, že divočáci akorát zlikvidovali myši mírným porytím) a nádherné řepce neuškodili. Tak jsem tentokrát ty divočáky musel pochválit !!! Velkostatkář má uprostřed polí zasetou řepku na dvaceti hektarech a tam mu už myši zlikvidovali čtvrtinu řepky. Je to v mírném svahu a je na to vidět ze silnice. Šílený pohled, samé velké kolo. Šel jsem na to pole, uprostřed každého vyžraného kola průměru 4-5m tak 6-8 děr do myších nor. No ale letos mi spásají krásnou vzešlou pšenici srnky. Vždycky tak flek púl m2 a nechají tam bobky. Ublíží to pšenici ?!!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod bold » 25 říj 2014 08:50

srnčí má prý "zlatý" zub, vykousne a pak rostlina usilovněji odnožuje- ale tohle mně říkal myslivec :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod winis » 25 říj 2014 13:10

Srny mají zuby jako kozy ne? Nemají vrchní řezáky..... Tzn neukousne rostlinu až u země a ta by měla mít možnost dál růst..... Nikdy sem od srn nepozoroval nějaké vážné škody v obilí. Jo řepka to už je horší.

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod tozer » 25 říj 2014 16:58

srnčí pšenici ublíží až když má klasy :lol: co teď okouše to zjara obrazí...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod poulm » 29 říj 2014 08:53

Aha,takže nás myslivci za chvíli přesvědčí o tom,že máme být vlastně rádi,že tam ta zvěřina na pole chodí a ožírá porost. :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod zdeni » 29 říj 2014 21:19

poulm píše:Aha,takže nás myslivci za chvíli přesvědčí o tom,že máme být vlastně rádi,že tam ta zvěřina na pole chodí a ožírá porost. :lol: :lol: :lol:

A ještě ti to hnoji ne :lol: :lol:
když to nejde vem kladivo

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod bold » 30 říj 2014 08:23

tak já to beru trošku jinak. Zvěř tu byla,je a bude. to že mně něco sežere je holt daň z toho že sdílíme stejný životní prostor. Na druhou stranu dřív byl sedlák rovněž myslivec a zvěř která se vykrmila i na jeho plodinách si ulovil a sežral. Jelikož zde byl zaběhlý systém tak sedlák nikdy nevymlátil celou populaci zveře ale vždy tak činil s péčí řádného hospodáře. Bohužel minulý režim odstavil sedláky, lovit začali tajemníci a předsedové nuž a pomyslné nůžky se začali rozevírat. Nyní je část mysliveckých sdužení již po "obrození" a jsou tam normální běloši, kteří se rekrutují i z řad sedláků a funguje to dobře. Bohužel jsou zde i sdružení kteréžto pořád ovládá pěst dělnické třídy, na policích mají všechny knihy marxe a jedou pořád ve stejných kolejích- všechno je všech. Jedinný způsob je spolupráce, což ovšem s pár jedinci opravdu nelze.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod poulm » 30 říj 2014 13:55

Každopádně to má malý zemědělec hodně složité uplatnit nějaké škody. Pokud není tím myslivcem a není v tom sdružení, tak nástroje k uplatnění škod jsou náročné a zdlouhavé. V dnešní i dřívější době si chce každý hrát na myslivce,hlavně z řad honorace a podnikatelů a jak po nich něco chce "obyčejný" člověk, tak je jim akorát pro výsměch.
No aspoň se mi už podařilo trochu zeliminovat offroady co rády jezdíly v pšenici, párkrát jsem na tvrdo zavolal poliše a zatím je klid a už umí trefit i na cestu :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod bold » 30 říj 2014 18:05

no mít offroad v pšenici tak mám tmu před očima a mít tam svého offa tak to bude bouračka jak z kobry 11
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod slava » 30 říj 2014 18:41

také mi po poli v osetem ozimu radili na ctyrkolkach a protože na to pole najizdeli jen v jednom miste tak to vyresily zahrabnute otocene brany asi mi tam spadly a zapomel jsem na ne srny v obili delali jen malou skodu horsi to bylo když jsem na stran vysadil jedlicky ty sezrali uplne zato divocaci ty dokazali zlikvidovat hektar pole za jednu noc a v bramborach také pekne radili ale letos mi pomohly protože mi podmitly louku kterou jsem chtěl orat stále jen slysim jak jsou premnozene a ze na ne myslivci nestaci přitom reseni je jednoche moznost odstrelu na svém poli při pachani skod a hned by se počet snizil nebo by si je myslivci sami hlidali aby nesli do poli jen staci aby to nebylo brano jako pytlactvi ale nutna ochrana majetku

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod poulm » 19 led 2015 10:56

Tak jak se vám letošní zimu projevuje na polích škodná, čtyřnohá i dvounohá?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod zdeni » 19 led 2015 18:17

ještě horši jsou myši nadělaj velke kola a šileně se množi ja to jeduji i několikt za rok velke podniky a ostatni na to serou ani neni poznat na jejich polich že maji zaseto a to nekecam hlavně že honí hektary :oops: to je pak platne když třetinu urody sežerou myši
když to nejde vem kladivo

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod zemědělec » 19 led 2015 20:10

Triticale seté po sil. kukuřici úplně rozryté od černých rytířů. Po zasetí chemicky oploceno, třikrát po 2týdnech aplikován Hukinol, několikrát cca15krát jsem obvolával myslivce. Prasata chodí zcela nepravidelně asi 3-4 za měsíc, myslivci o něco méně a zatím se nepotkali. Škoda že sem neumím vložit fotky. Jinak škodu samozřejmě neuhradí, prý z čeho a stejně ti to zaroste atd.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod bold » 19 led 2015 20:11

predátoři nepomáhají? Já jsem kdysi dával "berle" na dravce. ale moc myší tu nemám takže neřeším. Podzimní či zimní orba s populací zahýbe- za traktorem hejno vran a ty to vyberou.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod zdeni » 19 led 2015 22:58

bold píše:predátoři nepomáhají? Já jsem kdysi dával "berle" na dravce. ale moc myší tu nemám takže neřeším. Podzimní či zimní orba s populací zahýbe- za traktorem hejno vran a ty to vyberou.


berle tam mam taky,,moc dravcu není myslivci blbci je asi loví ,pro ně škodná,,při orbě se to slitne někdy i racci i havrani a chytaj to fest,,,,jenže ostatní na to kašlou i ti velci je to asi netrapí hlavně honit hektary a dotace to je dnešni zemědělství v čr. :oops:
když to nejde vem kladivo

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod poulm » 20 led 2015 08:15

Jak spadl sníh,tak jsem si obešel pole a s hrůzou jsem zjistil,že mám taky poryto,ale od čtyřkolkářů.
Rajtovali tam ve sněhu,ale bylo ho málo,asi 5cm,tak jim to bralo i s pšenicí.
Proti lidské blbosti se pilulky asi neprodávají že? Ty co mají 9mm zase nitrožilně nemohu aplikovat :( :evil:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod bold » 20 led 2015 09:00

aplikuj zapomenutou bránu hřeby navrch- komu není rady tomu není pomoci.......
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod mate » 20 led 2015 21:31

Nejen (ve většině případů ano) lidé jsou jakoby padlý na hlavu. Ale myslivec u nás co se chová jako kovboj, ale místo koně si pořídil tereňáka. Před 2 roky jsem dal na vjezdy na pole kameny. tak akorát abych je těžce oddělal rukama, ale jezdím často s čelákem, tak si je postrčím. Tím se dostávám zpět ke kovbojovi. Taťka se s ním zná a mluvili spolu o tom, že se mu to nelíbí, když nám jezdí auta po loukách. Jenže si myslel že mu to dojde a i on přestane zajíždět tereňáka po polích, ale ten pán co vlastní zbrojní průkaz a kdo ví co ještě, tak má asi IQ houpacího koně....

Podle mě má mít i myslivec určitý vztah k přírodě, a když si jde projít honitbu, tak pěšky. Tento pán vysadí na křižovatce psa a sám jede autem. Nechci tím urazit nikoho tady, kdo je myslivec a podobně ;) ale i tací se mezi "zelenými" najdou

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod bold » 21 led 2015 08:57

nuž zde je několik možností kterak se bránit. Pokud byl pán v zeleném již varován, tak auto vyfotit a fotky předat na místní myslivecký spolek. Pokud ani to nepomůže tak oslovit místní honební společenstvo, kteréžto pronajímá honitbu myslivcům. Pokud nepomůže ani to, tak zajít coby člen (pokud máš v honitbě nějaký kus půdy, tak jsi členem HS) na valnou hromadu kterážto se koná nejpozdeji do konce února (musí být sdělen termín obvyklou cestou- vývěska obecního úřadu,rozhlas a pod) zde v diskuzi vznést námitku k porušování zákona (vjíždění na soukrommé pozemky je porušením zákona) Nuž pokud nepostačí ani to a ty jsi bojovník, tak obejít většinu vlastníků, sehnat si plné moci na zastupování, požádat starostu HS o svolání mimořádné valné hromady, zvolit nový výbor, a začít šlapat myslivcům na záda. On se nějaký důvod pro vypovězení smlouvy najde. Popřípadě je zde varianta s náhradou škod způsobených zvěří- většina spolků nemá na náhradu větší škody a tak zaniknou......Ovšem ideální je domluva, najdou se mezi nimi i jedinci rozumní, a pochopí že pokud si neudělají pořádek a jedince choré mysli neeliminují tak o honitbu můžou přijít.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod poulm » 21 led 2015 10:16

Ty otočené brány je už celkem drsné řešení a použitelné jenom někde,kde někdo pravidelně projíždí a v našem regionu by se o ně brzo postarali uklízeči kovů.

Boj s myslivci je celkem náročný a už se na ně taky chystám.

Fascinující mi pořád připadá uvažování normálních lidí,kteří nemají problém na pole vyvážet přímo do pšenice bordel a odpadky, běžné chození přes pole už ani nevnímám, ale když si nějaký houbař skrátí cestu přes zaseté vscházející pole autem tak mně to vždy potěší,
nebo domkaři,kteří si jezdí do lesa na dřevo,tak pro ně polní cesty neexistují ani když je zralé obilí, nebo místni spolek chovu koní si rádi poběhají v pšenici a nechají v ní napást koně, nebo když si místní škola nebo školka udělá i s rodiči v pšenici drakiádu a ještě tomu přihlíží městská policie a vše je v pohodě a nikoho nic nevzrušuje.
No a když po těch lidech chci ať jdou pryč a nedej bože chytnu nerva, když mi někdo sprostě odsekne,tak jsem největší hajzl pod sluncem vždycky já.
Začínám uvažovat nad stavbou kamenných zdí kolem svých pozemků tak jak to dělali naší předkové.Lidé asi rozumí opravdu jenom třímetrovému plotu pod napětím, podobně jako dobytek. :roll: Já už to jinak nevidím.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod slava » 21 led 2015 13:47

ty brany se musi zamaskovat jednak aby je nekdo neukradl a za druhe aby splnili ucel no a kdyz ucel splni tak ten postizeny hrozne nadava tak se mu musi podekovat ze nasel moje ztracene brany a hned je uklidit

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod bold » 21 led 2015 14:16

až se potkáme osobně tak ti poradím jak zabezpečit brány proti zcizení, kdybych to napsal veřejně tak mně zavřou :-)
Ohledně použití polí ke kratochvílím je jednou možností si tyto kratochvíle natočit či nafotit, pak pozvat soudního znalce a doporučenou poštou vyzvat jedince k mimosoudnímu vyrovnání. Pokud se takto děje s přihlížením obecní policie, tak přivolat státní s tím že obecní nekoná v souladu se zákonem, tohle se dá rozdráždit takovým stylem že prchnou obecní zastupitelé, ředitelka místní školky se oběsí a tím pádem jsi neskutečný vyvrhel.... já volím cestu 3x a dost, tudíž poprvé slušně promlouvám o selském stavu, podruhé již cituji porušování zákona s možnými důsledky, a potřetí to řeším natvrdo. Komu není rady, tomu není pomoci.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod poulm » 21 led 2015 15:27

to slava:
bavme se reálně, myslím si,že to s tou bránou rozhodně není dobrý nápad a už vůbec se k ní v takovém případě neznat, protože by se to dalo posuzovat tak,že jsi se řádně nepostaral o svůj pracovní stroj a ten pak způsobil škodu nebo újmu na zdraví cizí osobě.
Bohužel ti nepomůže argumentace, že je to tvůj pozemek a že tam neměl nikdo co pohledávat, protože pokud nebyl řádně oplocený a zajištěný proti volnému vniknutí, tak to jde vše na tvoji zodpovědnost.
Já jsem to již zažil několikrát a opravdu funguje jenom dobrý plot.
Nefungují ani výstražné cedule "Zákaz vstupu - soukromý pozemek"
Bohužel se desítky hektarů špatně a nákladně oplocují,je to takový nekonečný příběh a pokud se nepovolí volný odstřel,tak jak to je v některých státech USA, tak můžeme akorát smutně koukat.
Člověk je chytrý tvor,ale lidi jsou tupé ovce a vlezou kamkoliv.

Kousek od nás je jeden velký podnik co se zabývá zeleninou, zelím, brambory atd. ve velkém a nezbylo jim nic jiného než těch cca 50ha oplotit, možná je těch hektarů mnohem víc, jenom to tak odhaduji co jezdívám kolem autem.
Jak už je kolem nemovitosti nějaký dobrý plot a někdo za něj vleze,tak už i to řešení s policií je mnohem účinnější.

Tohle vám potvrdí každý právník.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod bold » 21 led 2015 17:19

nuž podle mně nemůže mít nikdo nic proti bráně odložené na mém pozemku. pozemek stačí oddělit od ostatních, stačí páska, špagát či cedule po určité vzdálenosti. Pokud dojde k nějakému konfliktu a já prokážu že mé zařízení zde bylo zaparkováno a osoba si způsobila újmu na vozidle, tak osoba porušila zákon neb vjetí na pozemek je porušením zákona, nejenže má odpovědnost za svou škodu sám ale má povinnost uhradit i škodu vzniklou svým konáním.
Každopádně pokud jsme vzorní křesťané, tak nám zbývá už je dobré slovo a fotopasti. mně osobně trpělivost došla již před léty. Na černou se chystám i nelegálním způsobem a je mně to vskutku šumák. Po zkušenostech s prací státního aparátu, kterémuž jsem dodal i SPZ a bylo mně řečeno že jde o kradenou avšak vozidlo se zde pohybovalo dál, beru zákon do vlastních.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod zdeni » 21 led 2015 19:34

taky honě pomaha kolem pole vyorat pořadnou brazdu to už si malo kdo troufne přejet autem ale jsou takoví blazni ,,,,,rakušaci když někoho chytnou že vjede na pole i posečene tak hned to jdou tvrdě řešit u nich si to ani nikdo nedovoli maji jinou moralku ne jak u nás
když to nejde vem kladivo

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod slava » 21 led 2015 19:37

to poulm :
u mne to mělo ucinek a to je pro mne to hlavni u jiného pole jsem v miste kde najizdeli myslivci aby si zkratili cestu jsem vyoral hlubokou brazdu to proto kdyby prisla velka voda tak aby mela kudy odtéct a výsledek byla v noci zlomena predni naprava a také uz tam nejezdi u chataru zase pomohla furka praseciho hnoje na jejich vyšlapanou ceticku v obili hned pre chatou proste je potřeba pohnojit poškozenou část když tam nic neroste dodavam ze vsemu opatreni předcházelo upozorneni cedulema paskou i ustni jednani

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod mate » 21 led 2015 20:06

Otočenýma bránama bych to asi neřešil. Známý řešil ježdění autem po jeho pozemku prknem s hřebíky, posléze musel škodu uhradit. Fotopast jsem si už pořídil, vzhledem k tomu, že máme závistivého souseda, který se doopravdy nestydí, tak už fotíme :-).

Abych se vrátil k tomu prknu... už si přesně nepamatuji jak to přesně PČR vysvětlilo, ale bylo tam něco o tom, pokud není pozemek oplocen plotem vysokým přes metr, tak za škodu či újmu jsi odpovědný Ty a né pachatel. V téhle zemi mi přijde, že jsou zločinci státem hájeni. Kdyby to bylo alespoň v tomto případě jak v Americe, kdy uvidíš někoho rajtovat na pozemku, vytáhneš z auta dvojku a provětráš mu kalhoty :-D

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Škody na polích způsobené zvěří

Příspěvekod slava » 21 led 2015 20:37

prkno s hrebikama je umysl kdezto brany které ti spadnou při odjezdu na tvem poli a zafouka je listi nebo seno není umysl

PředchozíDalší

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník