Rady začínajícímu traktoristovy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Rady začínajícímu traktoristovy

Příspěvekod bold » 18 dub 2009 08:37

8045 píše:Náhon zapínám u stojícího traktoru s nastartovaným motorem a mám přitom zataženou ruční spojku vývodového hřídele ale pokaždí jak to zapínám tak v tom zarachotí jako když to jde přes zuby, je to normální že to zarachotí nebo dělám něco špatně?

sorry, v předchozím příspěvku jsem špatně četl-asi stárnu-já ti popsal řazení předního náhonu a podle dalšího dotazu usuzuju že jsi myslel vývodový hřídel.
Pokud stojíš, máš vypnutou náhonovou spojku (ruční páka) a rachotí to tak jsou 2 možnosti-buďto máš špatně seřízenou náhonovou spojku (málo rozepíná-tudíž unáší pořád lamelu) nebo je lamela unášena jen bez zatížení-což je celkem normální u 7011. Vyskoušíš to tak že připojíš kardan z nějakého stroje (nejlépe z něčeho co nepotřebuje moc velký výkon-třeba rozmetadlo UH) zařadíš náhon,pustíš spojku, vypneš spojku a měl by se náhon zastavit-pokud se tak stane tak to neřeš,pokud se točí dál tak je potřeba potáhnout táhla od spojky.
To že to trošku zarachotí není na škodu,mně u 72 vypíná spojka bezvadně a většinou se mně postaví zub proti zubu,takže stejně musím povolit spojku a znovu rozepnout a honem tam nacpat náhon dokud se ještě točí hřídel.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 35
Registrován: 10 pro 2008 13:12

Re: Rady začínajícímu traktoristovy

Příspěvekod 8045 » 19 dub 2009 21:45

kde všude má mít traktor spz, jen vzadu nebo i vpředu?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Rady začínajícímu traktoristovy

Příspěvekod bold » 20 dub 2009 17:00

8045 píše:kde všude má mít traktor spz, jen vzadu nebo i vpředu?

když jsem přihlašoval 16145 tak mně dali už jen jednu spz-tudíž by měla stačit jedna-vzadu
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2009 23:32
Bydliště: Okrouhlice (Havlíčko Brodsko)

Re: Rady začínajícímu traktoristovy

Příspěvekod frr-82 » 26 úno 2010 00:15

Omlouvám se předem pokuď to sem nepatří.

Chci se zeptat když někdo začíná pracovat v zemědělství třeba jako traktorista,

tak ten řidič dostane mapy kde jsou označené jednotlivé pole patřící tomu družstvu aby řidič věděl kam má jet orat,sét apod.

Nebo stim začátečníkem někdo jezdí a ukazuje mu kde co je atd.

A nebo mu daj traktor, a poradti sám.?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 14 říj 2006 19:36
Bydliště: Podještědí

Re: Rady začínajícímu traktoristovy

Příspěvekod Packard78 » 26 úno 2010 09:09

U nás to bývalo tak, že agronom toho dotyčného neznalého vždy na pole doprovodil, ale doba, kdy u nás byl někdo takhle neznalý, je už strašně dávno...

Horší to je, když je začínající agronom, který potom vodí řezačku ze služeb a před polem povídá: "Tak ti nevím jestli tohle pole je ještě naše nebo už ne, tak to sekněte a já to zjistím" :D
JD 6230 Premium, JD 9680i WTS, JD 6810 4x4, http://www.agro-bila.cz, http://www.sdh-vlcetin.cz

Předchozí

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků