Názory obsluh

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Názory obsluh

Příspěvekod OŤAS » 29 čer 2009 03:56

Hodně by mě zajímalo, a je to hlavně otázka na obsluhy strojů, jak je to u vás v podniku ( je jedno jestli v ZD, Akciovce nebo u soukromníka),když se řeší výběr nového stroje. Jestli máte možnost aktivně zasáhnout do výběru stroje,značky a jeho výbavy. Nebo jestli se musíte smířit i s tím že vám šéfové něco předhodí o čem např. víte že není zrovna na valné úrovni. Protože znám podniky kde se vyskytují tyto obě možnosti,tak bych rád věděl jak je to u vás?
Každý člověk má právo na můj názor.

Příspěvky: 100
Registrován: 20 lis 2005 19:35

Re: Názory obsluh

Příspěvekod Jenda » 29 čer 2009 20:59

tak u nás v akciové společnosti,vůbec nemáme možnost do ničeho mluvit a zasáhnout.často o nakupu rozhoduje ředitel z kanceláře.a často se stim dělají taková tajemství že je to až směšné. :? kupuje se to nejlevnější v zakladní výbavě ale aspon že ta klima tam je.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Názory obsluh

Příspěvekod bold » 30 čer 2009 14:29

položil bych tu otázku jinak. Jste ochotni obětovat část svého platu za spolurozhodování jaký stroj koupit?
Jsem soukromník-žádné zaměstnance nemám. Ale rozhodování co koupit je přesně taková otázka-buď koupím dražší a "kvalitnější" stroj s lepší výbavou, nebo zůstanu při zemi a budu mít peníze i na něco jiného. Podotýkám že v těch strojích sám jezdím a vím jaké peklo tam dokáže být při žních.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 114
Registrován: 21 led 2009 21:40

Re: Názory obsluh

Příspěvekod premo » 30 čer 2009 20:38

U nás v podniku (služby)je to tak že my (zaměstnanci )se shodnem co by sme chtěli a potřebovali a pak příjde šéf a vůbec na to nebere ohled a koupí to co se mu zamlouvá .

Příspěvky: 100
Registrován: 20 lis 2005 19:35

Re: Názory obsluh

Příspěvekod Jenda » 30 čer 2009 20:51

část svého platu bych zato nedal ani náhodou.jsem jen blbý zaměstnanec.chapu že při koupi koukáš na cenu a je to logické.závidím ti tvou svobodu při rozhodování.ve velkém podniku by to mělo fungovat asi tak že agronom zdělí mechanizátorovi jakou technologii a jak silný stroj potřebuje a ten by měl vybrat značku či typ stroje s ohleden na potřeby provozu a údržby,opravy a ekonomické parametry v rámci finanční situace podniku.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Názory obsluh

Příspěvekod bold » 02 črc 2009 17:49

Jenda píše:část svého platu bych zato nedal ani náhodou.jsem jen blbý zaměstnanec.chapu že při koupi koukáš na cenu a je to logické.závidím ti tvou svobodu při rozhodování.ve velkém podniku by to mělo fungovat asi tak že agronom zdělí mechanizátorovi jakou technologii a jak silný stroj potřebuje a ten by měl vybrat značku či typ stroje s ohleden na potřeby provozu a údržby,opravy a ekonomické parametry v rámci finanční situace podniku.

V tom je trošku problém Značky se předhánějí ve chvále svých strojů a po pravdě ti nikdo neřekne zápory jednotlivých strojů. V tomto to měl zmáknuté předchozí režim-zemědělci dali požadavek jaký stroj chtějí ( co má umět) konstruktéři kreslili a pak se zkoušelo a vylepšovalo. Myslím si že takový nezmar jakým zetor UŘ-I jistě je nemohl vzniknout ze dne na den.
Bohužel platí taky pravidlo že čím míň je toho na stroji tak tím míň se toho může pokazit, tudíž s typem bez klimy,elektroniky a jiných blbostí máš nižší náklady na údržbu a opravy.Takže se nedivte že podniky kupují "levnější"verze.
Je mně zároveň jasné že obsluha která má komfort, toho porve daleko víc než traktorista v rozvrzaném stařečkovi.
Bohužel rozhodování pro nás malé je o hodně těžší- to co si koupíme tak v tom budem pracovat- nás nikdo nevystřídá.
Tudíž bych chtěl klimu a 200 koníků, za to pořádné nářadí, ale... bohužel finance nás nepustí (nejsem blázen který koupí za 5 mega stroje a pak má problém se splátkama) Takže ať žije 16145 a paterák pluh B-200. Teď si přiznejte kdo z vás pilotuje 7045??
Fakt by mně zajímalo kolik z vás jezdí se Zetorem a kolik má už něco zahraničního?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Názory obsluh

Příspěvekod lukasbranka1 » 04 črc 2009 18:09

musim rict ze obsluha jako takova uz nejsem skoncil jsem jako servisak
pravda je v tom ze ti co v tech strojich nemusi jezdit tak jsou schopni dokonce na prani chtit traktor bez klimy standartne tam totis je
a pak jsou takovi kteri vedi co chteji a jsou ochotni dat 2 mil za 110konovy traktor ve kterem je snad uplne vse co se tam da dat
z vlastni skusenosti si nemuzu stezovat jezdil jsem obcas 8145 a pak novym JD 6420 v nemeckem standartu to je cesky nadstandart
a kombajny zacinal jsem na E615B jednu sezonu a pak JD Z rada a koncil jsem na JD 9880 STS v podstate jsem uz nic lepsiho nemohl chtit je pravda ze jsem byl jediny zamestnanec a majitel jezdil taky takze si stroje vybiral i pro sebe a sve pohodli
musim jeste podotknout ze jesem mebyl jen traktorista ale tak 50na 50 dilna a jezdeni

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Re: Názory obsluh

Příspěvekod chomyz » 26 črc 2009 13:55

Tak koukám, že zde OŤAS nastínil jedno hodně zajímavé téma, no jelikož nejsem obsluha, tak se sem radši nebudu plést, jen mě tak napadá, že rozpor v tom co koupili "ti nahoře" a v tom co chtějí obsluhy strojů má minimálně několik stupňů: 1)zásadní rozpor, že se koupil úplně jiný druh stroje, např. secí stroj, když dle obsluhy byl letos víc potřeba obměnit pluh, 2) koupil se např. traktor, ale jiné značky či síly, než by si přála obsluha, a nebo 3) souhlasí značka i velikost stroje, akorát tam chybí některé "nezbytné"prvky výbavy.
(Nepočítal bych do té výbavy klimatizaci, to je dnes již samozřejmost. Je fakt, že je to většinou nejporuchovější část každého stroje a je s tím nekonečně starostí, na druhou stranu většinu problémů dokáže řešit jakýkoli šikovný vesnický klimatizér, jehož ceny bývají lidovější než u klimatizérů firemních, takže v této oblasti moc na značce stroje nezáleží.)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Re: Názory obsluh

Příspěvekod riderstan » 29 črc 2009 21:27

Tak zrovinka s klimatizací je na nových mašinách nejmíň poruch...

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků