Zemědělské služby

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Zemědělské služby

Příspěvekod Kuba Medera » 22 říj 2010 20:02

Zajímalo by mě jaké druhy služeb v zemědělství jsou v našem státě slabě zastoupeny a jakých je přebytek. Uvedu příklad. O žních sklízí hodně službařů se sklizecími mlátičkami a málo kdo se dostane na nějakou solidní hodnotu, co se sklizených hektarů týče. Hodně jsou také zastoupeny služby týkající se sklizně sklízecí řezačkou a v poslední době se rozvíjí spoustu kompletních linek ( např. Jasno ). Další věc je, jak osoby provádějící tyto služby ( hlavní výdělečná činnost ) hlavně v menší míře ( např 2 lidé - 1 kombajn ) přežívají zbytek roku, jelikož platit daně se musí celoročně a nejen ty. Prostě by mě zajímalo, co se v dnešní době vyplatí rozjet pokud by se začalo od absolutní nuly. A ještě mě napadlo - jak si získat první zákazníky.

Budu rád za veškeré příspěvky i kdyby byli jen úvahové.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Zemědělské služby

Příspěvekod farmářJH » 22 říj 2010 21:42

Řeknu ti to takhle - pokud zrovna to, na co se ptáš, ti není jasné, být tebou, hodně bych se rozmýšlel do něčeho takového jít.
Na téma know-how můžeš polemizovat s těmi, kteří ho nemají, ti, kteří ano, budou mlčet, nebudou ti ho prozrazovat.Zlom vaz.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Re: Zemědělské služby

Příspěvekod Kuba Medera » 22 říj 2010 22:07

Ono je to tak jak říkáš a je to jasné. Nikdo neprozradí svůj um a taky proč by to dělal, aby mu pak ten druhý sebral část práce tedy zisku. Toto téma je spíš na diskuzi, aby každý vyjádřil svůj názor. Nemusí odpovídat konkrétně službaři. Tvůj příspěvek nic neříká, jen si dal najevo to, co každý ví.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Zemědělské služby

Příspěvekod farmářJH » 23 říj 2010 13:19

máš pravdu, původně jsem ti napsal menší analýzu ale pak jsem to smazal.
Můžeš kopírovat trendy a zapojit se do klesajících cen díky množící se konkurenci, nebo hledat díru, o což se asi snažíš.
Asi bych začal tím, že musíš najít klienta. Otázkou je velikost farem kolem tebe, jejich zaměření. Já třeba využívám kamaráda na lisování kulatých balíků do sítě a foliování. Nemá pro mne cenu držet lis na síť, baličku a k tomu traktor který s tím bude dobře vládnout, když mám 16ha luk. Prostě by se mi to nezaplatilo. Folii používám jen na senáže, ale kdyby někdo neměl dostatek skladovacích kapacit, kterých osobně mám dost, tak by to bylo dobré řešení.
Průzkumy poptávky jsou velmi ošemetné. Zájem projeví kde kdo, lepší je to opravdu hodnotit podle minulých,již zaplacených služeb.
S problematickými otavami přichází docela poptávka po mulčování, ale ne za každou cenu, takže tažený mulčovač by někldy byl dobrý. Sečení, to se leckdy složitě zvládá, hele tady akciovka jezdí s taženými sekačkami, tahají to za 120tkou a za 120tklou Johnem, ale když produktivitu srovnám se známým, který na 100vce Johnu má čelní a boční a bere záběr šest metrů, nechytají se.
Jenže třeba se sečením je to často ožehavé, tké ž to na mě kdysi zkoušeli někteří.....službou sio tě pošlou tam, kde mají takový bordel, že by tam sami nejeli.
Pokud by byla poptávka kolem po řezačce, určitě,ale dostáváš se opět k dost jednoúčelovému stroji, který dobře tři čtvrtě roku bude stát a není nejlevnější.
Tady třeba Stagra dělá leta službu přesného setí. Také dobrá služba.Jenže ty musíš opravdu reagovat na poptávku v místě, dost důležité jsou osobní vztahy s farmáři, pro které bys to dělal.
Ale to vše víš.
Znám firmu, která dělá služby, stroje má formou pronájmu, když chce jiné prostě je vrátí a vezmě si jiné.Funguje jim to. Častější je ovšem to, že firmy dávají do služeb zbývající kapacitu strojů, které si drží pro vlastní potřebu, aby snížily náklady.
Zlom vaz.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: Zemědělské služby

Příspěvekod larsen.l » 26 srp 2011 12:43

a potom...ta služba musí být včas, měl jsem objednané schrnování vojtěžky, přijeli mi za 14 po seči a začal mi to hrnout i s novou hmotzou, hnal jsem ho svinským krokem, udělal mi víc škody jak užitku

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků