polní práce obecně

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: polní práce obecně

Příspěvekod maclos » 07 dub 2011 18:28

janek7680 píše:to: maclos

Odkud jsi? slovensko moc neznám ale snad budu vědět...


Kalinovo, okres Poltár. Tú 939 by si tu mohol kus zabehnúť 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: polní práce obecně

Příspěvekod poulm » 07 dub 2011 19:25

Každý si plní svůj sen, pokud to se službami v zemědělství opravdu myslíš tak vážně, tak se máš ještě hodně co učit,ale pokud se toho nebudeš bát a bude tě to bavit, tak se brzo chytneš. Ono zvládnout tu moderní techniku také není jednoduché,aby člověk nenadělal zbytečných škod, už to není jak dřív,skočit do supráka a něco trojákem porýt, vše je vysoce sofistikovaná technika,která potřebuje kvalifikovaný a odborný přístup. Představ si třeba nejmodernější tahač,který můžeš na trhu najít,vynásob jeho složitost 10x a dostaneš se přibližně někde na úroveń toho tvého Fendu. S pracovními stroji,které k tomu potřebuješ je to samé. Vím o čem mluvím a můžu ti i pár lidí doporučit,kteří s tím přímo dělají tady v okrese Opava a Bruntál.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 19
Registrován: 01 dub 2011 14:04
Bydliště: Vítkov (opavsko)

Re: polní práce obecně

Příspěvekod janek7680 » 07 dub 2011 21:15

to: poulm

Mě to přijde velmi podobně. Pokud se mi nekramaří v zahradě nebo baráku (a i to si myslím že si každý přitáhne sám svým strachem ale to je jiná písnička) tak nemám nic proti nikomu ať je černý, bílý, žlutý, červený nebo úplně modrý. nesouhlasím s tím co je potkalo a už vůbec s tím co z toho udělaly média. Ale není to tak dávno co jsem na ně měl úplně jiný názor. ale jak říkáš to sem nepatří

Opět mi nezbývá než souhlasit, trochu o technice vím i o hydraulice a přesto mi není jasné jak to funguje uvnitř toho traktoru byť jsou nákresy i s vysvětlením. O jiných strojích máš samozřejmě taky pravdu když bych do toho vletěl pluhem aniž bych si předem uvědomil jaká zem a jak tvrdá je a nezmiňuju se tu o absenci zkušeností jako jestli začít odleva nebo odprava a jak na souvrati tak se asi velmi lehce stane že i kvalitní stroje s nekvalitním článkem za volantem se dají snadno zničit hned od novoty. Musím říct že jste mě tu donutili přemýšlet než udělám nějakou blbost a uznávám že máte naprostou pravdu.
Docela bych uvítal seznámit se tady v okolí s někým kdo se v tom vyzná a nechat se trochu zaškolit popřípadě i zaměstnat přesto že tu byl názor že milionář který chce práci dělníka je pohádka.

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Re: polní práce obecně

Příspěvekod kordl » 12 dub 2011 21:08

Nedá mi to a taky se připojím. Asi ti moc neporadím,ale aspon vyjádřím svůj názor. Proti ostatním sem zahrádkář mám jen 20ha,ale pokud bych byl v tvé kůži asi bych se do toho ani nepouštěl, hodně sohlasím s tím co tady vyřkl bold. kdybys měl aspon malou zkušenost se zemědělskýma mašinama tak by to bylo o hodně jednodužší. Protože samozřejmě,že můžeš dostat kvalitní školení,ale jak všichni víme nejdůležitější je prakse. Když začneš může v tvém okolí vzniknout jeden velký problém a to ten,že mezi tvými potencionálními zákazníky se začne rozšiřovat,že tu jezdí jeden službař sice za slušné peníze ale odvádí nekvalitní práci díky téměř žádným zkušenostem.Rozhodně prakse se získává jak všichni víme celá léta. Kort u tohodle odvětví hodně záleží na druhu půd složení podle oblasti, a na opotřebení mašin. A druhá pravdivá věc zákazníkovo náklonost si člověk dobývá roky a stratit jí může za jediný den. Jinak pokud bych měl takové finance určitě bych šel asi nejvíc do nového kombajnu žně sou vždy nejdelší a největší fofr. A když do traktoru tak pluh,diskový podmítač a popřípadě secí kombinaci.

Příspěvky: 113
Registrován: 07 črc 2008 16:45
Bydliště: Chrudimsko

Re: polní práce obecně

Příspěvekod Jaroušek » 10 led 2012 19:00

Zdravím, tak jak si pokročil ?

Předchozí

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků