Ječmen jarní

Příspěvky: 1
Registrován: 27 lis 2011 20:21

Ječmen jarní

Příspěvekod Maruska B » 27 lis 2011 20:37

Dobrý den, dostala jsem ukol do skoly, chtela bych vas pozadat o zodpovezeni otazek. Jak je zařazen ječmen jarní v osevním postupu ve vasem zemědělském
podniku. Napište, jaký je používán systém hnojení.
Uveďte základní ekonomické charakteristiky ječmene jarního v
příslušném roce - přímé náklady a dosaženou realizační cenu. Uveďte název
podniku, kontaktní údaje a kontaktní osobu.
Děkuji, Marie

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Ječmen jarní

Příspěvekod bold » 29 lis 2011 15:18

klasické pracovní podmínky budoucích manažerů, dejte mně údaje já je zpracuju, vezmu dvacet měsíčně a mám vystaráno. Slůvko prosím se vytrácí z našeho slovníku.
Připadám si jak při zpracovávání údajů pro náš kouzelný statistický úřad. Tyhle otázky většinu zemědělců naštvou. Navíc dávat kontakt komukoliv a "těšit se" na příjemný hovor se mně osobně nechce.
Tohle je můj názor na většinu průzkumů, a odmítám se jich účastnit. Toliko za mou osobu, nemám nic proti jakékoliv osobě, obzvláště proti studující mládeži ale co se trošku pohnout a obejít si družstva v okolí.
Děkuji za pozornost. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Ječmen jarní

Příspěvekod farmářJH » 29 lis 2011 17:30

můj bývalý kamaráde, teď jsi mě naštval :lol: :lol: :lol: protože zrovna dálkově dodělávám provozní podnikání - management středních a velkých podniků zaměřených na zemědělství, výrobu, zpracování a služby (coby dálkař, nějak jsem to dříve nestihl) tak mi věř, že tento dotaz nebude z vejšky. Tohle zní jako kompletní otázka k maturitě na lepší zemědělce!
Ekonomové by se nepídili po ječmeni a zemědělci to už dávno všechno měli. Tomu věř :) a kdo měl v prváku zkoušku z IT, zná google a vysokoškolák umí číst. Za semestr přečte i pár tisíc stran tak šest sedm odkazů po sto řádcích to je oddychovka! A je tam v podstatě napsáno vše.
Jo a přímé náklady a realizační cena je cosi, co lze u nás hlínoryjců považovat za know-how. Pokud si slečna udělá na netu anonymní dotazník, bude mít větší šanci něco vyzvědět. V zahraničí je zvědavost ohledně peněz brána jako neslušnost. V našich podmínkách je to vyzrazení, za kolik kdo byl nakonec ochotný prodat, což pro něj představovalo nejzašší mez často spojenou s nějakou nouzí, ovšem tyto informace mohou dobře sloužit obchodníkům k segmentaci. Vnitropodnikové informace se prostě veřejně moc neříkají. IMHO.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Ječmen jarní

Příspěvekod bold » 30 lis 2011 18:13

Bratře plukovníku, já jsem obyčejný kovozemědělec, většině tvého učeného názvosloví nerozumím :lol: :lol: :lol: Nejspíše jsem už zatrpkl a poctivě míněný dotaz jsem zařadil do kategorie otravů. Někde na netu jsem si našel nějakou práci která řešila spotřebu na pozemcích v průběhu 3 let při různé práci. Připadala mně moc jednoduchá ale posléze jsem to přehodnotil. Bohužel se slečna trefila do období vyplňování dotazníku pro ČSÚ což mně ještě pořád vyvádí z mého stereotypu a jsem mírně podrážděn. Páč nejsem žádný papírový čert. Ale vyslovil jsem jen svůj názor. P.S. Jednou jsem z dobré vůle vyplnil nějaký dotazník ohledně jakéhosi průzkumu a pak mně otravovali všemožní prodejci samých super věcí. Pokud má někdo zájem tak klidně poskytnu hromadu účetnictví k nahlédnutí. :lol: :lol: :lol:
Ovšem své účetnictví halím do mlžného oparu, páč člověk nikdy neví kdo si na něm přijde zgustnout. (sirky mám nachystané)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Ječmen jarní

Příspěvekod farmářJH » 30 lis 2011 19:03

bratře divizní generále, já se k tomu vyjádřil skrytě ironicky, ale když jsem na to později myslel, což se mi zase nestává tak často :mrgreen: tak tohle není středoškolský dotaz. Tohle je nějaký bakalářský dotaz a většinu z něj by měla řešit výuka. Ty náklady a realizační cenu prodeje , s tím holka bude mít trošku fofr, přímé náklady myslí zřejmě spojené s prací vyjádřené na hektar,plus materiál, ale také se mohu plésti, u toho se každý trošku liší, podle postupu, podle toho, jak mu vyšlo AZP, kde co nakoupil, jestli má farmářské osivo , zde plus poplatky, či koupil osivo od množitelů atd. Realizační cena, o je. Zde po netu mámit z lidí vše plus za kolik to prodali....tahle informace je zajímavá obchodně. Asi bych chtěl příště nakoupit být obchodníkem u těch, co neumí prodat za přiměřenou cenu. A rád bych měl jejich seznam :)
Jen bych k tomu rád veřejně napsal : pamatuješ se, co stála pšenice na konci soudruha? ... a za kolik byla letos? :evil:
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Ječmen jarní

Příspěvekod bold » 01 pro 2011 13:14

Tvou poslední větou bych začal. Bohužel dnes se nějak podporují větší firmy ( jsou stejné dotace na ha) my malí můžem něco uskladnit, já osobně cca 50tun. Zbytek úrody jsem nucen prodat přímo z pole. Kdyby se zvedli menší zemědělci a byli schopni uskladnit většinu své úrody, tak by ceny vypadali jinak. Osobně držím cenu brambor na 8kč za kg a obiloviny cca 450kč/q. Pokud o brambory nebude zájem tak je opět na jaro vyvezu zvířátkům do lesa a nasadím opět o něco méně. Odmítám dělat brambory za 3kč/kg, Je to ruční sběr, prověřené odrůdy, nikdo nevidí tu práci, ty roky prověřování odrůd. Mám stálou klientelu ta se neptá na cenu, ale vyžaduje kvalitu, pro takové zákazníky budu pěstovat cokoliv. Ovšem už u mně zvonili i překupníci kteří chtěli koupit celou úrodu za 2kč/kg.(při normální úrodě) minulý rok tady byl taky a nabízel mně až 18kč/kg, poslal jsem ho do míst kde končí záda, i přes to, že jsem stálým zákazníkům prodával za 12kč. Nepochopil že mám stálé zákazníky a chtěl je přeplatit.
Ta samá situace je i s obilím. Sháním starou PETKUSku a míním valit farmářské osivo, a prodávat rozvažovanou potravinářskou pšenici,špaldu,žito a podobně. Nechci podporovat překupníky, bohužel musím........
Odmítám komukoliv prozrazovat cokoliv, na co jsem přišel. Mám spíše špatnou zkušenost s poskytnutím údajů. Pokud bude v okolí někdo kdo bude potřebovat pomoct, tak rád pomůžu i část svých skušeností předám, ovšem někomu neznámému dávat jakékoliv údaje nebudu.......... :oops:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Ječmen jarní

Příspěvekod farmářJH » 01 pro 2011 14:19

Kamarád mi tuhle říkal : nikdo brambory nechce. Příští rok se na všechny vykašlu. (má navíc 90t po 3Kč za kilo, odpad mi nabízel rovnou zadarmo).
Lidé už nechtějí dva pytle do sklepa,ale tři kila do kuchyně a nejsou ochotní pro ně jezdit na farmu za vsí. Pohodlíčko, brambory ze supermarketu.
Překupník má smůlu. Kdo nepochopil sílu stálé klientely, nemá žádnou jistotu. Ty prodáš těm samým plus někdo nový ale víš, kolik prodáš, v podstatě jistota (optimistický název). On tě vykoupí, lidé nic nedostanou nepřijdou příští rok. Ale on také nepřijde příští rok a ty budeš mít jen hromady brambor. S překupníky je prostě jedna potíž....nic stálého.
Umění dávno není to vypěstovat. Umění je to prodat!
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: Ječmen jarní

Příspěvekod zdeni » 01 pro 2011 21:50

bold píše:Tvou poslední větou bych začal. Bohužel dnes se nějak podporují větší firmy ( jsou stejné dotace na ha) my malí můžem něco uskladnit, já osobně cca 50tun. Zbytek úrody jsem nucen prodat přímo z pole. Kdyby se zvedli menší zemědělci a byli schopni uskladnit většinu své úrody, tak by ceny vypadali jinak. Osobně držím cenu brambor na 8kč za kg a obiloviny cca 450kč/q. Pokud o brambory nebude zájem tak je opět na jaro vyvezu zvířátkům do lesa a nasadím opět o něco méně. Odmítám dělat brambory za 3kč/kg, Je to ruční sběr, prověřené odrůdy, nikdo nevidí tu práci, ty roky prověřování odrůd. Mám stálou klientelu ta se neptá na cenu, ale vyžaduje kvalitu, pro takové zákazníky budu pěstovat cokoliv. Ovšem už u mně zvonili i překupníci kteří chtěli koupit celou úrodu za 2kč/kg.(při normální úrodě) minulý rok tady byl taky a nabízel mně až 18kč/kg, poslal jsem ho do míst kde končí záda, i přes to, že jsem stálým zákazníkům prodával za 12kč. Nepochopil že mám stálé zákazníky a chtěl je přeplatit.
Ta samá situace je i s obilím. Sháním starou PETKUSku a míním valit farmářské osivo, a prodávat rozvažovanou potravinářskou pšenici,špaldu,žito a podobně. Nechci podporovat překupníky, bohužel musím........
Odmítám komukoliv prozrazovat cokoliv, na co jsem přišel. Mám spíše špatnou zkušenost s poskytnutím údajů. Pokud bude v okolí někdo kdo bude potřebovat pomoct, tak rád pomůžu i část svých skušeností předám, ovšem někomu neznámému dávat jakékoliv údaje nebudu.......... :oops:


s tim prodejem osiva je to o hubu na to si dávam pozor ala treba más lepši skušenosti :)
letos jsem si dělal 46metraku osiva ozimé pšenice pot.ale všechno pro svou potřebu žadnej prodej 8)
když to nejde vem kladivo

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Ječmen jarní

Příspěvekod bold » 02 pro 2011 19:22

blbě jsem to asi poskládal, samozřejmě osivo pro sebe. Ne na prodej.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Ječmen jarní

Příspěvekod farmářJH » 03 pro 2011 11:54

hele špalda je kulturní a paltí se poplatky za farmářské osivo, nebo původní nešlechtěný druh a neplatí se nic? bez licence? :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Ječmen jarní

Příspěvekod bold » 03 pro 2011 12:35

bohužel já osobně mám špaldu uznané odrůdy, takže se platí. původní odrůdu jsem nenašel, možná je někde v kopcích jako pozůstatek dob minulých.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Ječmen jarní

Příspěvekod farmářJH » 03 pro 2011 13:27

jo, je asi v ilegalitě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků