Otázka

Příspěvky: 63
Registrován: 24 dub 2010 12:47

Otázka

Příspěvekod asd22 » 19 pro 2011 17:47

Dobrý den,
měl jsem v plánu dělat o příštích letní prázdninách brigádu jako traktorista, jestli mě někde vemou. Ale slyšel jsem, že někoho kdo si jezdí jen tak doma, takže je téměř bez praxe nikam nevemou a že když je někomu jenom 17-náct tak prej taky ne, protože když neni plnoletej, tak by s ním musela jezdit nějaká plnoletá osoba. Tak se chci zeptat co si o tom myslíte vy, jestli je to pravda nebo ne.

Děkuju předem.

Příspěvky: 115
Registrován: 26 lis 2011 11:58

Re: Otázka

Příspěvekod CaseMXU » 19 pro 2011 19:35

Ano,podniky spíše dávají přednost plnoletým a ještě lepé řidičům s praxí.Znám jeden podnik kde sice berou i sedmnáctileté i bez praxe ale většinou vozí hnůj od kravína na pole sedmdesátkou nebo něakým starším zetorem,nebo podobné jako třeba rozmetání,kejdování nebo vláčení.A když máte štěstí tak dojde i na sběr slámy :D
Prostě žádná orba či odvoz zrna z pole...........atd neexistuje.A na lepší traktor než je 7745 či 16045 se většinou také nedostane.Prostě hlavně bez tý praxe se horko těžko dostaneš na něakýho johna třeba na orbu.

Ale přesto přeji hodně elánu a ať se ti přecijenom podaří ukořistit něakou tu práci v zem. družstvu a něaký lepší traktor či zábavnější práci.
Hodně zdaru !!! :D

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: Otázka

Příspěvekod OŤAS » 19 pro 2011 21:46

Nevím kolik je u vás v okolí soukromých zemědělců, ale myslím si že být na tvém místě tak bych začal tam. Takových co farmaří na výměře okolo 20. až 50. hektarů je hodně a v sezoně se jim hodí každá pomocná ruka i za volantem. Hlavně tam kde se dá dojet z pole na dvůr někde zadem. Možná jen za tu svačinu a nějaké kapesné, ale z hlediska praxe ti to může dát hodně do života. Ve velkém podniku si žádný vedoucí nelajzne obsadit mašinu někým kdo není plnoletý a chybí mu zkušenosti.
Každý člověk má právo na můj názor.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Otázka

Příspěvekod bold » 20 pro 2011 09:07

Tohle si nelajzne ani soukromník, osobně mám obavy komukoliv svěřit volant, protože mu tím dávám do rukou svůj výrobní prostředek. Možná se někde v okolí najde nějaký fanda, který bude potřebovat nějakou ruku,ale počítej s tím že dostaneš nejhorší techniku na farmě. Takle to chodilo i za nás, po vyučení dostal člověk nejhorší střep který víc opravoval než jezdil (modrého zetora), teprve když se ukázal jako schopný tak dostal něco lepšího (červený zetor) no a po delší době, pokud byl nejlepší tak mohl slavnostně obsadit místo v crystalu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků