OSVČ

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

OSVČ

Příspěvekod larsen.l » 20 pro 2011 18:02

PÁNOVÉ M+ĚL BYCH DOTAZ. Dnes se mi, při štěpkování dřeva, stal úraz, chybí mi půl článku na prstě. Jsem vyřazený nejméně na 2 měsíce, tudíž se chci zeptat, mám si nechat vystavit neschopenkum ne přerušit živnost do uzdravení? Moc veliké finanční rezervy nemám, takže nevím z čeho bych platil zdrav. a soc. pojištění. Přes zimu jsem počítal s prací ve vinohradech u jiných, větších vinařů. Ted je to ovšem pase.
Díky za plodnou radu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: OSVČ

Příspěvekod farmářJH » 21 pro 2011 11:25

pokud platíš nemocenské, neschopenku a i když dostaneš od nich velké prd z kterého nepřežiješ, po dobu nemocenské neplatíš soczdrav. Ovšem výkonější metoda, bohužel, ale chceš přežít, je přerušit, nahlásit se na pracáku a nemocenskou. Za a) neplatíš, za b) po dobu nemocenské tě nemohou nikam honit.
Pokud si tak jako já při osvč neplatíš nemocenské, tak to přeruš a jdi na pracák.(neplatím, za to prd co by mi eventuelně dali plus já musím ke zvířatům i když je mi blbě a když mě u toho načapaj ještě mě budou mít za podvodníka, prostě neplatím a marodím za své.)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: OSVČ

Příspěvekod larsen.l » 21 pro 2011 17:36

Díky za radu, ale i tak, ty nemáš žádnou zdravotní pojištovnu? Jinak, mám taky zvířata, ke kterým musím 2x denně. Asi to zkusím přerušit a pak se uvidí.
Jinak díky, co se takhle poptávám tak nikdo mi není normálně. schopný, vysvětlit co a jak.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: OSVČ

Příspěvekod farmářJH » 21 pro 2011 17:43

?? jistěže mám,ale zdravotní pojišťovna ti nevyplácí nemocenskou , ta za tebe platí ve zdravotnictví účty. Soczdrav není nová politická strana,ale zkratka pro sociálku a zdravotní pojišťovnu dohromady. Tedy odvod jak do fondu ZP, tak do fondu OSSZ. Já si u OSSZ jen nepřiplácím na nemocenské pojištění, tedy náhradu v nemoci, protože to stojí za hovno.
Nemám slušnějších slov.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník