Dotace

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Dotace

Příspěvekod bold » 27 úno 2014 08:19

Tak když už se tu rozebírá otázka myslivosti :lol: (nejsem myslivec) Zvěř kterážto je tu volně je tu prapůvodně a o svůj životní prostor se nějak s člověkem podělila. Avšak člověk již dávno uznal přivlastnění planety za svou, rozparceloval ji a nyní má každý kousek země svého majitele (toto jest sobectvím lidské rasy) Dál tuhle problematiku pochybného vlastnictví probírat nebudu.
Nyní k problému omezení vstupu zvěře. Pozemky patří k nějaké honitbě, tuto má uznáno nějaké honební společenství, toto zastupuje nějaký starosta (tuhle osobu vypátrat) Honební společenstvo honitbu pronajalo nějakému mysliveckému sdružení (pokud ji tedy neprovozuje na vlastní náklady) a toto je zodpovědné za škody způsobené zvěří. Ale pozor, jako první krok je kontaktování odpovědné osoby s tím že mám škodu na pozemku (doporučený dopis) tady by se měla hledat cesta jak tomu zabránit (třeba kolem kukuřice se dá pás obilí) pokud nikdo nezareaguje tak odbor životního prostředí nafotit a požadovat škodu (pozor na provázání úřadu s myslivci)
Pokud máš nějaké svoje pozemky tak budeš nejspíše členem honebního společenstva, a vlastně jsi také pronajak honitbu myslivcům, pokud se ti cokoliv nelíbí, tak máš možnost to změnit, většinou do konce února probíhají valné hromady, kde jako člen můžeš tuto problematiku řešit. Důležité je ale oslovt starostu, aby tvůj problém vnesl do programu valné hromady. (bohužel honitby se pronajímali minulý rok na 10 let, takže tady s už asi noc nenaděláš) Pokud máš pronajaté pozemky tak si nech vystavit od majitelů plnou moc na zastupování na valných hromadách a máš hned větší váhu rozhodování. U nás v honitbě je slušné chování k zemědělcům a vlastníkům podmínkou. Pokud se zjistím nepatřičné chování kdy myslivec pošle někoho do háje tak se přestane v honitbě vyskytovat.
Změnit to jde, jen se musí chtít.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Dotace

Příspěvekod farmarpetr » 27 úno 2014 09:39

S tvým úvodem souhlasím, ale to je dnes spíše filozofická otázka a musíme vycházet ze situace jaká je. Osobně cítím velkou pokoru k přírodě a ke všemu živému, ale musíme se smířit s tím, že už tady dávno není nějaký prapůvodní ekosystém. Navíc přemnožené počty spárkaté jsou výsledkem lidského velkovýrobního hospodaření a rozhodně nejde o nějaký přirozený stav.

Legislativně mám problém už docela nastudovaný, jenže jedna věc je teorie a druhá praxe. Na škody a problémy myslivce průběžně upozorňuji, zatím jen ústně. Problém, je že se tady v podstatě všichni známe a člověk nechce vyvolávat spory. Jenže myslivci to neuznávají a mají pouze svojí pravdu. Navíc já ještě nepocházím odsud, takže bych nerad poštval proti sobě půlku vesnice spřízněnou s myslivci vyhlášením boje už tím, že začnu psát nějaké doporučené dopisy a nebo dokonce se domáhat náhrady škody. Běhen studentských let jsem měl možnost hodně pobývat na farmách na západ od nás. Když má člověk možnost tohle porovnávat se zdejší skutečností, tak si teprve uvědomí jak ten venkov a vztahy na něm komunisti během 40 let důkladně nenávratně zničili.

Některé pozemky mám dost roztahané a zasahují celkem do třech honiteb. Vloni jsem se účastnil dvou valných hromad honebních společenstev. Posbíral jsem si i plné moci od lidí od nichž mám pozemky pronajaty. Jaké bylo moje překvapení, že řada plných mocí mi nebyla uznána, neb dotyční vlastníci prý neprojevili o členství ve společenství při jeho zakládání zájem a tudíž členy honebního společenstva nejsou. Navíc v prvním společenství, kde mám největší výměru má většinové slovo obec jako vlastník okolních lesů. Starosta proti myslivcům nejde, protože by si znepřátelil část vesnice a to přece nemůže pro své příští zvolení potřebovat. Ze soukromých zemědělců jsem na valné hromadě byli tři a hlasově v menšině, takže náš nesouhlas s pokračováním pronájmu mysliveckému sdružení v současné podobě byl lehce přehlasován. Namítal jsem že nájemné co myslivecké sdružení platí honebnímu společenstvu ve výši jednotek korun z hektaru za rok je směšné oproti tržnímu nájemnému co platíme my zemědělci, nebo za co pronajímají honitby Státní lesy. Mojí námitce se myslivci v podstatě vysmáli.
No a valnou hromadu sousedního honebního společenství ovládli pomocí plných mocí místní myslivci, takže pokus o nějakou změnu představovaný mnou a ještě jedním soukromníkem se opět jaksi nezdařil.
Řešit něco se státními orgány životního prostředí nemá smysl, neb jak píšeš ta provázanost s myslivci je tam opravdu veliká.
Přemnožená spárkatá je problém, který se myslím už dávno myslivcům vymknul z ruky a jen si to nechtějí připustit. A jelikož na ně není dostatečný tlak tak to nikdo moc neřeší. Navíc poslanci a všichni kdo rozhodují o související legislativě jsou v nemalém procentu přímo myslivci nebo osoby s myslivci spřízněné, takže změny se asi nedočkáme.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Dotace

Příspěvekod bold » 27 úno 2014 20:22

Máš moc mínusů, Nejsi starousedlík (blbě se dá apelovat na místní obyvatele) máš pozemky roztahané v několika honitbách, a pod.
Ale je možné nakládat se svými pozemky svobodně. Pokud jsi člen honebního společenstva tak bych využil svých práv a vyžádal si seznam členů (tohle je dost velká pakárna pro starostu) dále je možné navštívit úřad který honitbu schválil a chtít prokázání splnění zákonných povinností, Každý člen musel dát svůj souhlas s členstvím- většina zřizovatelů tohle nesplnila a za tichého souhlasu se honitby schválili v rozporu se zákonem.
Další věcí je vyjmutí svých pozemků a prohlášení za nehonební (tady budou tvrdit že to není tak jednoduché a pod., můj pozemek moje rozhodnutí)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Předchozí

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků