šnekové dopravníky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

šnekové dopravníky

Příspěvekod bold » 11 črc 2012 19:17

zdar všichni, potřebuju šnekový dopravník, nejspíš to bude délka 8 metrů a průměr 100mm. potřebuju to na dopravu zrna po sýpce a taky občas jako zálohu naskladňování. Jaké máte skušenosti? Dík za názory.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod K10 » 11 črc 2012 21:13

Šnekový dopravník doporučuji až jako poslední možnost,je pomalý,při této délce budou problémy s pohonem(oproti pasu potřebuje obrovský kroutící moment který se řeší zpřevodováním slabšího motoru čímž logicky klesají otáčky potažmo dopravní výkon a o mechanické životnosti nemluvím),při střídání plodin např. na pozklizňovce v něm ulpívá množství původního zrna pod šnekem a bude se míchat s tím následujícím a pokud se tato mezera nějakým způsobem zmenší tak vznikne celkem účinný šrotovník,takže z mého pohledu doporučuji jednoznačně dopravník pásový.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod bold » 12 črc 2012 09:29

pás by byl ideální, ale mám sýpku cca 150let starou, tudíž zrno se vynášelo v pytlech a veškerá manipulace byla ruční.Sýpka je umístěna nad chlévy a tudíž nemůžu prorazit stropy a dát tam pás. musím sebrat zrno z hromady a dopravit cca 8m daleko a 1,5mvysoko nad spouštěcí otvor. Není to klasická posklizńovka. slouží to jen na drobný prodej a pro vlastní potřebu. Cca 10tun pšenice,10 tun ječmene,5 tun ovsa-toliko roční manipulace. Naskladňujeme zrnometem, jen v případě poruchy by došlo na zálohu (šnek) Už mně nebaví nakládat všechno do kolečka a převážet po sýpce. Navíc teď potřebuju udělat místo a vyskladnit cca 8tun starého obilí. Jde mně o to jaké má kdo skušenosti se šnekovým dopravníkem, jsou tu firmy které vyrábí, třeba Kovo Novák který má 9m dopravník (krtek)bez motoru za 18220kč s motorem +3828kč ostatní instalaci je potřeba dodělat (není problém) pak je tu firma Macháček, která dováží šneky od severních sousedů a 10m krtek je za 21000 s elektroinstalací ovšem po skušenostech se sekačkou a N.D. na traktory nemám moc důvěru k tomuto národu.(brzacek mně zase zakousne :lol: ) Uvidím jak to dopadne, možná se zase spálím a možná mně překvapí, páč Novák má dodací lhůty cca 14 dní a macháček má skladem.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod medulin » 12 črc 2012 11:09

Mám v provozu několik šneků různých konstrukcí i zminovaný kovo novák. 25t materiálu je pro něj práce cca 2hod. Životnost u nás 3000t pak se prošoupaly trubky.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod bold » 12 črc 2012 11:49

3000tun tak to je dobrá životnost, páč i kdybych přehazoval 90t ročně tak to mám na 33 let- to je nadosmrti pro mně :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 90
Registrován: 19 bře 2008 17:17
Bydliště: okres HK

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod rotez30 » 12 črc 2012 13:24

Předem se omlouvám, pokud se zbytečně vmíchám do debaty, ale jen mě tak napadlo, nemohl by být řešením redler ? Třeba napevno umístěný v sýpce ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod bold » 12 črc 2012 15:53

právěže vyžaduju mobilitu, udělat kompletní naskladňovací a vyskladňovací zařízení by bylo nad mé finanční možnosti.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod medulin » 12 črc 2012 20:28

A jakou přesně bude mít funkci, když dole čtu že se bude naskladnovat zrnometem? To se bude zrnometem foukat do něj a on to bude dál rozvadět? Tenhle šnek musí jít furt plný jinak rachtá železo o železo. Kamarád má polský a zatim ještě nenadával a působí celkem solidně a pokud je tam odpovídající material tak bych se ho taky nebál.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod bold » 13 črc 2012 08:25

sýpka je nad chlévem. Což je prostor cca 13x8m v jedné části je udělaný sešup dolů, pod tím mám váhu, šroťák a tudy to vyskladňuju. Tento otvor je cca 2m od kraje a tudíž na druhou stranu sýpky je to cca 10m. Nad otvorem je naskladněna pšenice (10tun) pak je oves (10tun) a pak je ječmen (10tun). naskladňujem klasicky zrnometem, oddělí to pěkně zbytek plev a když je extrém tak to stáhne vlhkost o 1 stupeň. (šnek by byl jako záloha-kdyby se něco po...) No a teď proč šnek, jediná pšenice se přihrnuje lopatou k otvoru na vyskladnění, zbytek se musí naložit na kolečka a dovést. Takže plánuju krtka, kterého narvu do hromady a budu takto přesunovat. Tohle je hlavní důvod.
Ptám se z důvodu vašich skušeností, někdo tvrdí že to poškozuje zrno, někdo tvrdí že je to pomalé, někdo si to pochvaluje.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 90
Registrován: 19 bře 2008 17:17
Bydliště: okres HK

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod rotez30 » 13 črc 2012 11:31

Pokud jde o naskladňování i vyskladňování, tak to radši od myšlenky redleru nebo pásu hodně daleko. Podobné téma se zde již řešilo, i když jen zběžně viewtopic.php?f=123&t=4377&p=48339&hilit=za+roh#p48339 . Další možností je pneumatický nasávací dopravník http://www.akaska.cz/sdruzeni-ms/pneuma ... savaci.php ale ty ceny :roll: ...nebo koupit starší zrnomet a předělat na něco podobného http://www.himel.cz/dopravniky.html . Ten krtek by vycházel asi jako cenově nejdostupnější, ovšem nevím, jak je na tom s rychlostí a zda nepoškozuje zrno. Právě působím na posklizňové lince a na delší vzdálenost je šnekovým dopravníkem řešena snad jenom doprava zadiny od čističky do násypky, třeba to taky nějaký důvod mít bude...
Naposledy upravil rotez30 dne 13 črc 2012 13:44, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod bold » 13 črc 2012 12:25

pneumatický dopravník je super, ovšem kvůli 10m posunu po sýpce valit 7,5kW motorem a navíc prach, stejně bych to tam musel naházet. Na příjem je super.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod medulin » 13 črc 2012 13:19

Poškozuje či nepoškozuje toť otázka. Letos mám vypracovaný projekt na naskladnování a firma doporučuje šnek se středovými ložisky a otačkami 100ot/min to by mělo být bez poškození. S klasickým šnekem jsme léta naskladnovali sila i vyskladnovali jak sladovnický ječmen do místního pivovaru tak množitelský materiál (a že jsou roky že si kvalitu hlídaj a nikdy problém s mechanikou nebyl)
Podle mě když je řádně vytíženej tak je poškození minimální (na malý vykon dělá kravál a když je plný tak jen šumí.
Navíc se nechá snadno zkrátit to je otázka pár minut.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 90
Registrován: 19 bře 2008 17:17
Bydliště: okres HK

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod rotez30 » 13 črc 2012 13:30

bold píše:pneumatický dopravník je super, ovšem kvůli 10m posunu po sýpce valit 7,5kW motorem a navíc prach, stejně bych to tam musel naházet. Na příjem je super.


Pro posun nebo vyskladnění jsem právě myslel ten nasávací, bere si sám z hromady, házet bys ho něho nemusel. Jinak s tím poměrně silným elektromotorem a prašností máš pravdu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod bold » 14 črc 2012 06:55

sýpka je de facto v prvním patře (nad chlévy) a tudíž nastěhovat zrnomet do patra a pak zas dolů....tak to se mně nechce. šnek je doma, včera vyzkoušeno, na dopravu po sýpce ideál, jede to tak akorát abych mohl pytlovat. 8) Ale jelikož výroba severní, tak nutno dotvořit a dotáhnout výrobek k funkčnosti (pilníkem strhnout hrany, zabrousit otřepy, oškrabat zateklou barvu a opět zjištěno že se v polsku základní barva nepoužívá). :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 26
Registrován: 06 črc 2007 08:58

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod Mirek » 15 črc 2012 17:34

Mohl by jsi prosím napsat co jsi koupil, popřípadě dát odkaz? Řeším v podstatě to samé a žně jsou na dohled. Děkuji.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: šnekové dopravníky

Příspěvekod bold » 15 črc 2012 18:15

http://www.snekovedopravniky.eu/
mám krtka průměr 100mm a dálka10m a kupodivu to ten 1,5kW motor bere, ovšem zatím doprava pouze horizontálně (vyskladňování sýpky)
100mm mají skladem, 150mm na objednávku
Je to Polská výroba, uvidím jak dlouho a s jakou kvalitou bude sloužit.
Další možnost je kovo novák citonice, tady je to na objednávku (10-14 dní) a bez elektroinstalace. Základ je bez motoru, když je zájem tak tam motor dodají ale zbytek je potřeba dodělat. Cenově jsou přibližně stejně.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků