Knihy od Profi Pressu

Příspěvky: 34
Registrován: 20 kvě 2012 17:35

Knihy od Profi Pressu

Příspěvekod pulec » 06 led 2013 21:48

Zdravím, zajímá mne jak hodnotíte technickou o odbornou úroveň knih které jste četli?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Re: Knihy od Profi Pressu

Příspěvekod Pavel Toman » 08 led 2013 00:38

Asi nejhezčí je kniha Lidé, krajina a zemědělství :)

Ale ani ostatní nejsou k zahození. Záleží samozřejmě co od nich očekáváš. U všech plodin je rozepsaná botanická charakteristika i agrotechnika. U knížek přímo zaměřených na konkrétní plodinu (Řepka, Kukuřici apod.) je hodně věcí popsáno do velkých detailů, včetně ošetřování, hnojení ekonomiky a zpeněžování.
Mám Olejniny, Řepku, Kukuřici, Tritikale a žito a také už zmíněnou Lidé, krajina a zemědělství. Ti co ty knihy napsaly jsou považovány za nejlepší co se například pěstování olejnin týče. Žito a tritikale napsal pan profesor Petr, který se u nás prakticky zabýval výzkumem žita i tritikale po řadu let.

Dneska se 80% toho co tam je napsáno dá vyhledat na internetu během chvíle. Ale ne všechno a pokud to chceš mít v jednom kuse, jsou ty knihy určitě dobrá volba. Já osobně v nich moc rád listuju a čtu je, poskytnou člověku takový ucelený náhled na věc a jsou výchozí materiál pro většinu metodik pěstování rostlin.

Příspěvky: 34
Registrován: 20 kvě 2012 17:35

Re: Knihy od Profi Pressu

Příspěvekod pulec » 09 led 2013 21:25

Díky za názor, chci si objednat to Žito a tritikale a ještě Minimalizace zpracování půdy abych byl chytřejší. :D A ta Krajina a lidé... se mi taky líbí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Re: Knihy od Profi Pressu

Příspěvekod Pavel Toman » 09 led 2013 21:38

Žito a tritikale doporučuji :) Minimalizaci mám taky... ta je taková... no já jsem zastáncem toho aby se pole aspon jednou za čas zorala a ta kniha podle mě převážně hlásá: "existuje jen minimalizace a nic jiného". Ne teda pořád, občas tam nějaký srovnání je, ale dvakrát objektivní mi to nepřijde. Jsou tam podobné poznatky jako na www.bezorebne.cz, sponzorem té knihy je Horsch. 8)

Příspěvky: 34
Registrován: 20 kvě 2012 17:35

Re: Knihy od Profi Pressu

Příspěvekod pulec » 09 led 2013 21:44

To hodně vysvětluje!:)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Knihy od Profi Pressu

Příspěvekod bold » 10 led 2013 14:27

minimalizaci mám, poněkud mně dostalo že je tady minimalizace vyvedena jako jediná správná cesta :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků