honitba

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: honitba

Příspěvekod bold » 21 led 2013 10:40

tak to je všude stejné...... :lol: mladí OK, staří komunismus
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: honitba

Příspěvekod farmářJH » 21 led 2013 13:06

ono se toho po 89tém změnilo víc....například z lidové zábavy v myslivost (brrrrrrrrrrrrr ) se stal velký problém. Ti, co myslivost uznávají jako řádnou hospodářskou činnost nikoliv za účelem dosažení nějakého zisku a finanční efektivity, ale jako tradici, nutnou regulaci a vlastní hobby spojené s volným chovem zvěře, jsou šikanování hajzlíky, co to berou jako osobní prestiž z pouhé příslušnosti, jako masařinu a jako určitou formu dominance a to leckdy nejen nad zvěří.
Mladí jsou již zvyklí chápat prostředí kde žijí.Vše někomu patří, ke všemu kromě zvěře má někdo vlastnická práva.Staří bohužel dost často mají dojem, že co je tvoje to je moje a co je moje, do toho ti nic není......a společně jako se vším ostatním to prostě bude trvat pár generací, než se to změní.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 83
Registrován: 05 led 2007 00:47

Re: honitba

Příspěvekod dvordy » 22 led 2013 16:40

U nás jsou myslivci mladší kluci, kteří se o revír a zvěř snaží starat. Ale i oni ti sami řeknou, že je to přestává bavit, protože když ohlásí brigádu, tak se jich sejde pár, ale když je hon, tak ji tam je, že by se postříleli navzájem. Pronajímám cca 23 ha a osobně s nima nemám problém, letos přišli z vyúčtováním, byla to sice symbolická částka, ale starají se a nenechávají to vyhnít než se někdo naštve. Co týká cest, tak tady u nás je třeba problém se zemědělci, protože každý vyváží hnůj na pole ať mokro nebo sucho, ale uklidit po sobě už ne. Není problém, když jedu do svého lesa, tak abych na cestě utopil traktor v koleji do půli kola a nebo na asfaltové silnici nejde pořádně projet osobním autem, protože je na ní nataháno 10 cm bahna.

P.S. Nejsem myslivec ani zemědělec, vyjadřuji svůj názor, co vidím a co si o tom myslím.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: honitba

Příspěvekod bold » 22 led 2013 20:11

je to jen o lidech, pokud jsou hovada tak jedou jen na svůj prospěch a ostatní jsou jim volní, ovšem pokud to budeme nechávat bez reakce tak jim bude vše procházet. Pokud vytáhnu nějaké bláto, tak se snažím ho odklidit, vezmu lopatu a seškrábnu to. bohužel to nikdy nebude úplně čisté. :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: honitba

Příspěvekod farmářJH » 23 led 2013 15:56

to je venkov. Ale mechanicky by si to po sobě uklízet měli. Mýt to ovšem nikdo nebude, pokud nejde přímo o intravelán.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 77
Registrován: 01 čer 2012 10:14

Re: honitba

Příspěvekod sedlák73 » 11 úno 2013 10:37

Tak po víkendu další 20ti cm koleje v pšenicí od mysliveckých teréních pick-upů souběžně s polní cestou. Slovo MYSLIVEC-asi nebude od slova MYSLET.Už nevím jak těm idiotum vysvětlit že ničí soukromý majetek :?: :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: honitba

Příspěvekod bold » 11 úno 2013 15:42

přivolat PČR sepsat, vyčíslit škodu víc jak 5000kč a hotovo. Pořídit fotopast a nafotit. umístit bránu hřeby nahoru a neznat se.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 73
Registrován: 23 dub 2012 18:23

Re: honitba

Příspěvekod bandas » 11 úno 2013 21:01

bold píše:přivolat PČR sepsat, vyčíslit škodu víc jak 5000kč a hotovo. Pořídit fotopast a nafotit. umístit bránu hřeby nahoru a neznat se.


overeny postup, na urcitou dobu funguje. Pro spravnou ucinnost aplikovat vicekrat :D
"Pokud se jednou ve vesmíru najde inteligentní život, pevně doufám, že to bude na Zemi."

A.C. Clarke

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: honitba

Příspěvekod neznalek » 11 úno 2013 21:12

bold píše:přivolat PČR sepsat, vyčíslit škodu víc jak 5000kč a hotovo. Pořídit fotopast a nafotit. umístit bránu hřeby nahoru a neznat se.


me se osvedčili jen ty brany naruby...PČR si neumí najít ani nos mezi očima, jak jsem se nekolikrat osobně přesvědčil

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: honitba

Příspěvekod bold » 11 úno 2013 22:32

sepsat je ale velmi důležité, oni to prověří, zaprotokolují a založí. Když se pak řeší poškozené vozidlo tak je lepší když brány pohodil kdosi neznámý až po bezmoci, než když řeší policie první incident na pozemku a zrovna je tam off s narvanýma bránama v podvozku.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: honitba

Příspěvekod poulm » 12 úno 2013 20:16

Souhlasím s boldem. Doporučuji zavolat policii,ikdyž vám tam někdo vysypá do pole bordel.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 2
Registrován: 14 říj 2010 20:01

Re: honitba

Příspěvekod Lenicka1313 » 20 kvě 2013 02:53

Pokud hledáš nějakou kvalitní kameru/fotopast, zkus se mrknout na tento web http://www.kabelmanie.cz/fotopasti_d499.html. Nedávno jsme tam s přítelem vybírali kvůli naší chatě, kde nám lezou zvířata, a i když jsme koupili tu nejlevnější, tak funguje naprosto famózně. Vřele doporučuji.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: honitba

Příspěvekod Mr.Equable » 21 led 2014 10:51

Z myslivcema mam taky nedobré zkušenosti. Lítají mi po polích v autech( prej koukají kudy jde zvěř... v 50km/h??? ) jezdí zakrmovat, tak, že mam na polí plno cest od nich a 5m fleky a proč tam jedou 5x za den? proč to tam neodveze najednou. Loni jsem si připravil pole pod sečku a než jsem tam druhej den ráno stihl zasít, tak už tam bylo plno kolejí. Sednu si asi na mez a budu střílet škodnou!! :evil:
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: honitba

Příspěvekod bold » 21 led 2014 14:44

Mr.Equable píše:Z myslivcema mam taky nedobré zkušenosti. Lítají mi po polích v autech( prej koukají kudy jde zvěř... v 50km/h??? ) jezdí zakrmovat, tak, že mam na polí plno cest od nich a 5m fleky a proč tam jedou 5x za den? proč to tam neodveze najednou. Loni jsem si připravil pole pod sečku a než jsem tam druhej den ráno stihl zasít, tak už tam bylo plno kolejí. Sednu si asi na mez a budu střílet škodnou!! :evil:

Opět bych si dovolil reagovat. Vjetím na pozemek se dopouštějí přestupku! Je povolen volný pohyb, avšak vjezd je zakázán. Vozidlo vyfotit (fotopast) a oznámit PČR s vyčíslením škody (my nárokujeme cca 10kč/m2) Lze rovněž volat policii při zjištění přejezdu vozidlem přes pozemek (opět protiprávní jednání) a s odkazem na místní myslivce (mám podezření že to byli právě oni) jít spokojeně spát. Tady si žádný myslivec nedovolí přejet přes soukrommý pozemek, když mají potřebu tak zavolají majiteli či nájemci a domluví si podmínky (chápu že musí krmit,ale domluví se pravidla a ty se dodržují) Problém je s rybáři a dalšími návštěvníky přírody, těm je to jedno.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: honitba

Příspěvekod Mr.Equable » 21 led 2014 18:41

Zkoušel jsem nárokovat škody a i na zvěři, předloní jsem měl spaseno cca 4ha. a vysmáli se mi. Prej tam musí jezdit. Budu muset zkusit vyfotit a urgovat nějakou nápravu. Většina míst kam "musejí" je od polní cesty cca do 200m. Na pár místech mají povolen přejezd, je to po kolejáku, ale holt si myslí, že můžu všude.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: honitba

Příspěvekod bold » 21 led 2014 20:21

V terénu se lze motorovým vozidlem pohybovat pouze

po vlastních pozemcích,
po cizích pozemcích na základě zvláštního oprávnění,
po cizích pozemcích se souhlasem jejich vlastníka,
po cizích pozemcích k tomu přímo určených (např. motokrosové areály zbudované v souladu se stavebním řádem)
a po účelových komunikacích

Je možno jezdit mimo účelové komunikace, tj. volným terénem?

Jízda mimo cesty je bez zvláštního povolení nebo oprávnění zakázaná.

Vjezd na cizí pozemek umožňuje zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, v rámci úpravy sousedského práva pouze vlastníkům sousedících pozemků na nezbytnou dobu a v nezbytné míře, pokud to nezbytně vyžaduje údržba a obhospodařování sousedících pozemků a staveb. Právo na volný průchod přes pozemky podle zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, není právem průjezdu a neplatí pro motorové vozidlo.
Nezbytně znamená že to nelze jinak, tudíž pokud lze donést krmivo na zádech (a to lze)tak tam nemají autem co dělat. Pokud by se mně vysmál myslivec tak by to byl jeho poslední smích, policie, soudní znalec odhad škody, 10kč/m+5000kč soudní znalec Tomu konkrétnímu člověku doporučený dopis že si nepřeju aby na mé pozemky vstupoval, nejlépe oznámit za přítomnosti policie, policie je povinna vykázat na žádost majitele pozemku kohokoliv z tohoto pozemku. (právo myslivosti můžou vykonávat jiní členové)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: honitba

Příspěvekod Mr.Equable » 21 led 2014 22:48

Děkuji, bolde. Zkusim to s nimy domluvit podobrém a pokud neuspěji, tak přitvrdím. Toto se mi bude hodit. A dalo by se to praktikovat i na vedlejší družstvo, které mi jezdilo přes louku velkym fekálem a udělali mi na louce(TTP) metr hluboký koleje a zahrnuly strouhu. že prej museli na pole(na to pole se dá jet i z druhů strany po asfaltce, ale museli by o 200m dál. Nafotil jsem škody a předseda řekl, že louku upravý do obhospodařitelného stavu a po 2 letech nic. když jsem to řekl traktoristovi, tak prej to mam mít oplocený. Vyfotit přímo traktor na místě se mi nepovedlo. A byl jsem kvůli tomu 2x na LPISu, protože se paní zdálo, že je tam cesta a né louka, tak mi to chtěla vyškrtnout. To jen tak na okraj. Jsem holt malej pán(70ha) z jedný strany 800ha jedno družstvo a z druhy strany kolem 1000ha. a je hrozný co si dovolý. A nic s nima sám nezmůžu.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: honitba

Příspěvekod bold » 22 led 2014 13:06

80ha? to jsi už velký sedlák. Jde o to se nebát, místní myslivci taky žili v komunismu, všechno bylo všech a jezdili kde se jim zamanulo. Rok jsem ležel v papírech další rok jsem se dostal do fáze odstavení a nyní se myslivci vyměnili a jsou tu kluci kteří respektují vlastnická práva a chovají se jak normální běloši.
Ohledně sousedů je to to samé, pokud odmítají normální slušné chování, tak policie, nafotit, oni to většinou vyšetří, pokud je evidentní kdo tam tedy jezdil.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: honitba

Příspěvekod Mr.Equable » 22 led 2014 13:27

Byli tam vyjetý obrovský koleje a já se 7745 jsem tam ani neprojel. Na policajty je tam už pozdě. Teď jde o to prohrábnout strouhu a urovnat ty koleje. Kopat to krumpáčem je na dlouho. tak snad se i povede ta louka nějak domluvit, aby jí po sobě zpravili a na ty myslivce ještě zajdu a zkusim to nějak domluvit.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Předchozí

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 17 návštevníků