Podniky v Rumunsku

Příspěvky: 14
Registrován: 18 úno 2010 23:30

Podniky v Rumunsku

Příspěvekod Fastrac3220 » 13 úno 2013 20:23

Zdravím. Asi se dost rozepíšu, ale chtěl bych vyjádřit vše co mám momentálně v mozkovně a seznámit lidi s mým záměrem. Taky bych byl rád kdyby se tato diskuze rozvinula a nejlépe kdyby se našli lidé kteří s tímto mají nějakou zkušenost. Takže...... Pracuji ve dvou oborech a to - zemědělství a doprava. Víme jak to tady v ČR je se zaměstnáním a taky v těchto dvou oborech. Prostě situace k pláči, ikdyž pár vyjímek se určitě najde. Práce v těchto oborech mě velice baví, ovšem nelze pracovat za směšné peníze jen proto že mě to baví. Určitě je možnost pracovat v západních státech, nabídek jsem viděl dost, ale západ celkově moc nemusím. No a jednoho dne jsem na internetu viděl nabídku zaměstnání do rumunského podniku, který vlastní podnikatelé ze západu. A tady vidím budoucnost!! Zkrátka východní státy jsou úzce spojené se zemědělstvím, je tam úrodná půda a té je tam až oči přechází. Lidé tam jsou nezkažení, úžasná příroda a celková atmosféra. Pokud se vám zdá že píšu jako dobrodruh kterého nezajímá jen práce a odpovídající peníze za ni, tak se vám to zdá dobře. Těch podniků s desetitisícema hektarů je tam více, takže šance se do nich dostat je. A je to venku, zkrátka toto vlákno jsem založil kvůli tomu, že bych v některém takovém podniku chtěl pracovat a hledám zde spřízněné duše. S jedním kolegou který se o tuto možnost taky zajímal jsem si vyměnil pár slov a dozvěděl jsem se pár užitečných informací. Začal bych tím že v těchto podnicích nemají moc zájem zaměstnávat rumuny (asi víme proč) a proto hledají pracovníky ze západu, především lidi z Rakouska, Německa, ale také lidi z Austrálie. Zkrátka precizní, poctivé a ochotné pracovníky kteří mají zkušenosti s moderní technikou. Těmto lidem na oplátku zajistí velice zajímavou práci a různé benefity (ubytování, služební auto, .......) a také zajímavý plat, který činí cca 3 000 Euro/měsíc. Práce bývá od Března/Dubna do Listopadu. Nám tento plat přijde až neuvěřitelný, ovšem rakušanům, němcům a jiným už tak zajímavý nepřijde a taky se do těch končin moc nehrnou. Zkrátka kdyby mi někdo tuto práci nabídl nebo umožnil, nebo si ji našel já sám, neváhám a beru všema deseti. A taky bych se chtěl zde zeptat, jestli nad tím už někdo neuvažoval, případně by byl ochoten spolupracovat a dostat se tam jako skupina o 3-4 lidech?? Případně jestli už tam někdo z ČR/SK je, byl, nebo má nějakou zkušenost? Nabídky jsem viděl na pozice - obsluha zemědělských strojů, mechanik zem. strojů, ale také dojiči/dojičky, uklízečky a různé pozice které jsou v zemědělských podnicích běžné a potřebné. Ovšem nevím jaká je situace dnes, protože tyto nabídky jsem viděl před cca rokem. Tak co vy na to? Pokud jste přečetli až sem tak díky a těším se na diskuzi, nebo ještě lépe spolupráci :)

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: Podniky v Rumunsku

Příspěvekod OŤAS » 14 úno 2013 19:35

Být o nějaký rok mladší a nemít jiné závazky vůči rodině, tak bych do toho šel. 8)
Každý člověk má právo na můj názor.

Příspěvky: 77
Registrován: 01 čer 2012 10:14

Re: Podniky v Rumunsku

Příspěvekod sedlák73 » 14 úno 2013 19:54

V Rumunsku jsem byl asi před měsícem,naštěstí jenom 3dny a stačilo,hodně dlouho mě tam nikdo neuvidí :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Podniky v Rumunsku

Příspěvekod bold » 14 úno 2013 20:22

příroda je tam nádherná. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Podniky v Rumunsku

Příspěvekod neznalek » 14 úno 2013 21:04

v Rumunsku před lety něco provádělo Jevišovické družstvo, nevim jestli tam ještě dělají, ale minimálně zkušenosti by lidi odtamtud mít měli :wink: Já bych do toho klidně šel, nebýt vázán k rodné hroudě :)

Příspěvky: 14
Registrován: 18 úno 2010 23:30

Re: Podniky v Rumunsku

Příspěvekod Fastrac3220 » 14 úno 2013 23:19

Díky za převážně pozitivní komentáře :) Někdo může říct že je to konec světa, ano každý má právo na to mít názor, ovšem k východu mám dost citový vztah a velice se mi tam líbí. Prostě je to jinej Svět kterej má někdo rád a někdo ne. Mě se tam hlavně líbí to, že celkově je to ještě "nezkažený" kus země. Pro neználka: Jsem z Jevišovic :D Už od druhýho ročníku na učňáku jsem do místního podniku chodil na brigády a po škole tam i chvíli pracoval, ovšem z jistých důvodů jsem po zkušební době odešel. Právě se mi tam naskytla i příležitost se do Rumunska dostat a nabídku jsem bez váhání přijal. Sice jsem tam strávil jen 14 dní, ale stačilo mi to na to, abych si Rumunsko oblíbil a dodnes velice rád vzpomínám protože to byla velká zkušenost a moc rád bych se tam vrátil. S chlapama co tam jezdívali na delší turnusy jsem se taky bavil a všichni tam jezdili rádi a nikdo si nestěžoval. Škoda že to tam skončilo...... Ovšem pod hlavičkou českého člověka bych tam už asi nešel. Přecijen rakušané, dánové, němci, američané, apod. mají jiný systém/strategii a taky přístup k zaměstnancům, co si budeme povídat.

Nemáte prosím někdo názvy takových podniků, případně odkazy na společnosti které v Rumunsku hospodaří? Děkuji

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Podniky v Rumunsku

Příspěvekod Martis » 15 úno 2013 19:44

Taky mám od mých kámošů jen dobré zkušenosti s prací v zahraničí jako je hlavně Německo a Rakousko. A máš pravdu v tom, že se tam zemědělství dělá na úrovni. Před pár lety jsem měl možnost jet do Německa, ale bohužel jsem odmítl a dost mě to mrzelo když mi to pak kámoši vyprávěli. Teď bych takovou nabídku přijal všema deseti a trochu bych si očistil hlavu od našeho státem a EU zničeného zemědělství :lol:
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Podniky v Rumunsku

Příspěvekod poulm » 15 úno 2013 20:17

Myslím,že zkušenosti z takových prací a brigád v zahraničí jsou čistě individuální a subjektivní.
Myslím,že je to jenom o štěstí,buď natrefíš na dobrou práci a hlavně lidi nebo ne. Všude je to jenom o lidech :idea:
Asi se to chce jenom odhodlat a jít do toho,pak se uvidí.
S těmi poli dál na východ je to podobné jako dál v Polsku,sice ty půdy vypadají úrodně,jsou kypré,sypké,dobře se zpracovávají,ale špatně drží půdní vlhkost a výnosy jsou tím pádem malé a když se k tomu ještě přidá suchý rok,tak je to bída.Neříkám,že je to všude stejné,ale kdyby to byly opravdu tak super úrodné pole,tak už se dávno intenzívně obdělávají.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Podniky v Rumunsku

Příspěvekod Martis » 16 úno 2013 10:34

Samozřejmě musíš vědět kam jedeš a mít aspoň nějaké info od těch, kdo tam už byl :wink:
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 14
Registrován: 18 úno 2010 23:30

Re: Podniky v Rumunsku

Příspěvekod Fastrac3220 » 16 úno 2013 13:54

Právě. A proto jsem se obrátil sem a tajně doufám že někdo takovou zkušenost bude mít. Je tu ještě možnost že kdyby to nevyšlo na letošní sezónu tak důkladně se se vším seznámit a posbírat co nejvíce moudrostí a zajistit si tam práci na sezónu 2014. Našel jsem zatím jen jednu dánskou farmu co tam hospodaří na cca 6t. Ha. Na větší podniky jsem bohužel nenarazil. Ale zkusím napsat náčelníkovi jestli by byl ochoten se podělit o informace.

Příspěvky: 53
Registrován: 02 lis 2008 22:12

Re: Podniky v Rumunsku

Příspěvekod PYTEL » 16 úno 2013 16:32

Kdysi dávno se tohle řešilo na FW, osobně bych se toho asi nebál, ale zatim je práce tady a hlavně škola... :D jinak pohledal jsem v historii FW a nasel jsem tyhle 2 zajímavý farmičky: http://farmweb.cz/index.php?page=view_gallery&gal=36736 http://farmweb.cz/index.php?page=view_gallery&gal=2146 , pokud se nepletu tak někde se pod tím psalo že se požaduje znalost němčiny a nějaká praxe, zkus kotaktovat třeba náčelníka farmwebu Martina, třeba by věděl, popř. Strom (Bednar), pod tou galerii se píše, že ty fotky maji něco společnýho pravě s něma :) Přeju ti, ať ti to tam dopadne, pořádně to tam zkoukni a pokud mě nevyhoděj ze školy dřív, tak za 4 roky jedu s tebou!!! :D

Příspěvky: 14
Registrován: 18 úno 2010 23:30

Re: Podniky v Rumunsku

Příspěvekod Fastrac3220 » 16 úno 2013 18:47

Jojo, tohle mám vše projitý a informace který jsou popsaný mě nakoply ještě více. Ještě je tam tenhle podnik http://farmweb.cz/index.php?page=view_gallery&gal=5756 Právě to sem dával Martin a tak mu napíšu jestli by byl ochoten podat nějaký bližší info, nebo alespoň názvy podniků. No a shodou okolností jak jsi dával ty odkazy tak tu práci sem tam řešil já :) Praxi mám a německy se domluvím, ale pravda, mohlo by to být lepší........ Pátrám po tom dost usilovně ale zatím sem u jedinýho podniku o kterým tam vím. Ok, budu jedině rád když se připojí další lidé :)

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 20 návštevníků